Kırmızı Çizgim ‘Rüşvet´ Olacak
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Aydın, görev verilip seçildiği takdirde kırmızı çizgisinin rüşvet olduğunu belirterek, “´Rüşvet alan da veren de melundur´ tabelasını sembolik de olsa belediyenin kapısına asmak istiyorum.”dedi.
Tarih: 23.11.2018 10:06:01

AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Aydın, Gazeteci Şerif Gürbaş´ın konuğu oldu. Haber Yorum Stüdyolarında gerçekleşen söyleşide, seçim çalışmalarından söz eden Aydın, kırmızı çizgisi olarak rüşvetin olduğunu söyledi.

 

Röportajın ayrıntıları….

 

İnegöl halkının yakından tanıdığı bir isimsiniz, Ancak biz sizin ağzınızdan Hasan Aydın Kimdir anlatmanızı istiyoruz.

“BİR ÇOK BELEDİYEDE GÖREV ALDIM”

“Hasan Aydın, “1965 İnegöl doğumlu olan Hasan Aydın, belediyecilik çalışmalarına 7 yıl hizmet verdiği İnegöl Belediyesi´nde zabıta memuru olarak başladı. Belediyede Beyaz Masa Sorumluluğu da yapan Hasan Aydın daha sonra İstanbul Zeytinburnu Belediyesi´ne geçiş yaptı ve orada idari görevler yürüttü. Zeytinburnu Belediyesi´ndeki hizmetlerinden sonra İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak Marmara Belediyeler Birliği´nde yöneticilik yaptı. Bir dönem Saadet Partisi, Has Parti Genel Merkez İdari ve Mali işler Müdürü Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Danışmanı olarak da hizmet veren Hasan Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşavirliğinden emekli oldu. İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığından önceki son görev yeri Bursa Büyükşehir Görükle Gençlik Merkezi Sorumluğu idi. BEM-BİR-SEN İnegöl İlçe Başkanlığı, BEM-BİR-SEN Zeytinburnu İlçe Başkanlığı, BEM-BİR-SEN İstanbul 4 no´lu Şube Genel Sekreterliği, ÖNDER İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, İnegöl İmam Hatip Mezunlar Derneği (İHMED) Başkanlığı, Bölgesel yayın yapan Genç Ses FM radyosunun Yönetim Kurulu Başkanlığını da bir dönem ifa eden Hasan Aydın, "Belediyecilikte Halkla İlişkiler ve Beyaz Masa", "Belediyecilikte Sendikacılık" gibi değişik konular üzerine eğitim seminerleri de vermiştir. Avrupa Birliği Sendikacılığı üzerine uzmanlık sertifikası olan Hasan Aydın; orta ve lise eğitimini İnegöl İmam Hatip Lisesi´nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Evli, 5´i kız, 2´si erkek olmak üzere 7 çocuk babasıdır.”

 

Hasan Aydın AK Parti´nin 17 aday adayı içerisinde milli görüş kökenli olan iki isimden biri. Bu farklılık size bir avantaj sağlar mı? Genel merkezin karar vericilerin bu manada  hassasiyeti var mı?

“TECRÜBELERİMİZ İLÇE HALKI İLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM”

“MTTB´den bu işe başladım. Hikmet Şahin hocam, 78-80 arası Milli Talebe Birliğine götürdü beni. Daha sonra 84-94 arasında Hikmet Şahin hocama Refah Partisi´nde sekreterlik yaptım. Sonrasında Hikmet Şahin hocamla belediyede bulundum. Abdülhamit Gül beyin danışmanlığını yaptım. Bu tecrübelerimden dolayı aday adayı oldum. Artı getirir mi bilemiyorum, ama tecrübelerimi İnegöl halkıyla paylaşmak istiyorum.”

 

2014 yerel seçimlerinde de adaydınız. Yine bir aday adayısınız. O günü ve bugünü kıyaslarsak, şansınız daha mı yüksek. Ya da tüm adayların şansı eşit mi?

TÜM ADAYLARIN ŞANSI EŞİT

“5 yıl önce 10 tane aday adayıydık, şuan mevcut başkanla birlikte 17 tane olduk. Her aday kendi birikimleriyle aday oldular, hepsinin şansı eşit. Benim şansım ne kadarsa onların şansı da o kadar.”

 

Hasan Aydın olarak İnegöl´ün en önemli sorunları olarak neleri görüyorsunuz? İş başına geldiğinizde önceliğiniz hangisi olacak.

YAPILANLARI GÜÇLENDİRECEĞİZ VE GÜNCELLEYECEĞİZ

“Mevcut belediye 15 yıldır AK Parti´de. İnsanların acil ihtiyaçlarına cevap veren bir belediyemiz var ama bu güzelliklerin yanında insanlar daha değişik alanlarda hizmet bekliyor. Yapılanları daha da güçlendirerek, güncelleyerek daha güzellerini yapmaya çalışacağız. Bunun içinde trafik de hava kirliliği de var. Bunlarla ilgili çalışmalar yapılıyor ama biz daha da güncelleyip çalışacağız.”

 

Rahmetli Hikmet Şahin ile yakın mesai arkadaşı idiniz. Şahin sonrası İnegöl´ü 14 yıl yine bir AK Partili başkan yönetti.  Kıyaslama yapıldığında İnegöl´ümüz hak ettiği hizmetleri alabildi mi, üzerine koyabildik mi?

HİKMET HOCAMLA KIYAS OLMAZ

Rahmetli Hikmet Şahin hocam hepimizin hocasıydı. İnegöl´de Hikmet Şahin boşluğundan sonra o boşluğu doldurmak kolay olmadı ama Alinur Aktaş başkanım 15 yılın sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesine gitti. Hikmet Şahin hocamla kıyaslamak mümkün değil, ama 15 yıl sonra belediyede bir çığır açılmış, biz bu çığırı biraz daha büyütmek istiyoruz.

 

Adayların bir kısmı Ankara ayağında siyasi destek arayışı içerisinde. Sizin de Ankara´da bu manada çalışmanız var mı? Aday adayı olmanızla ilgili kimlerle istişarelerde bulundunuz ve yola koyuldunuz.

ANKARA´DA DAYISI OLAN YANILIR

Şuanda AK Parti teşkilatının genel temayülü herkes kendine güvenerek aday adayı olur, teşkilatın temayülü, ilin, genel merkezin, STK´ların tamamının görüşüyle bir oluşum olur. Her kim ki Ankara´da benim dayım, akrabam var derse tam tersi etki yapar. Şahıs bazında genel merkezde destek aramaktansa halkından destek araması daha iyidir.

 

2014 yılında yaşadığınız bir tecrübe var, aday olacağınıza inanıyordunuz. Ama nasip olmadı. Bu kez yine aday gösterilmez iseniz, belediye meclis üyeliği yada başka siyasi görevler teklif edilirse, görev alır mısınız?

GÖREV ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

Aday olmak için yola çıktım. 16-17 tane aday adayımız var. İnanıyorum ki, ben olurum ve arkadaşlarım benimle çalışır. Ama ben olamazsam olan arkadaşla ben olmuşum gibi bu bayrağı dikmek için uğraşırım. Sonrasında da görev almayı düşünmem. Ama teşkilatın vereceği tüm görevlere de hazırım.

 

Hasan Aydın, nasıl bir belediye başkanı olacak. Bir belediye başkanı olarak kırmızı çizgisi ne olacak mesela

KIRMIZI ÇİZGİM RÜŞVET OLACAK

Benim niyetim beyaz masa tadında bir başkanlıktır. Bu görevler emanettir, ateşten gömlektir, tabaktaki baldır. Tabaktaki bala sinekler çok konar. Bu emanetlerin geçici olduğunu bilerek, nereden gelip nereye gideceğimizi bilerek beyaz masa tadında başkanlık yapacağım. Kırmızı çizgim ise ‘Rüşvet alan da veren de melundur´ tabelasını sembolik de olsa belediyenin kapısına asmak istiyorum.

 

Uzun yıllar farklı belediyelerde farklı birimlerde görev yaptınız. Ancak işin başında olmak farklı bir duygu ve sorumluluk gerektiriyor. Bu mana da koltuğa oturur oturmaz, yabancılık çekmeden ve İnegöl´e zaman kaybettirmeden görevinizi icra edeceğinize inanıyor musunuz?

KAPISI HALKA AÇIK BİR BAŞKAN OLACAĞIM

Çizmeleri giyip işin başında olmak ayrı bir şey. Belediye Başkanlığı dışındaki görevlerde de bulunduk. İcraat konusunda icracı başkan olduğumuzda nasıl bir başkanlık yapacağımızı zaten söyledik. Devamlı halkla irtibatta olan, kapısı herkese açık bir başkan olacağıma inanıyorum.

 

İnegöl için ne gibi hayalleriniz var? Hangi büyük projeyi İlçemize kalıcı bir eser olarak bırakmayı planlıyorsunuz?

TRAMVAY HATTINI HAYATA GEÇİRECEĞİM

Rahmetli Hikmet Şahin hocamın 94´te Refah Partisi döneminde içinde bir uhde vardı. Alanyurt-İsaören yolu üzerinde tramvay yolunu 5 yıl içerisinde hayata geçirmek en büyük hayalimdir. Alinur Aktaş döneminde de bu dillendirilmişti. Alanyurt-İsaören yolu üzerinde 4 kilometrelik fizibilite çalışmasında günlük 50 bin yolcuyla bu iş amorti edilebilir.

 

İnegöl belediye başkanlarının isteseler de istemeseler de, seçildiklerinde kucağında bulduğu şeylerden biri İnegölspor, sizin futbolla ilginiz nasıl. İnegölspor ve diğer belediyespor branşlarına yönelik tasarrufunuz nasıl olacak?

SPORU HER BÖLGEYE YAYACAĞIZ

Spor deyince günümüzde futbol anlaşılıyor. İyi bir futbol seyircisiyim. Spor sahaları var ama spor üzerinden ve spor koçluğu üzerinden gençlerimizin ileriye yönelik hazırlanabilmeleri için çalışmalar yürüteceğiz. 4 belde ve 93 köyde insanların mesire alanı, spor yapabileceği alanlar çok sınırlı. Bunu artıracağız. Beldeler de köyler de böyle.

 

Hasan Aydın, yaşam tarzı ve hizmetleri ile belli bir camianın ferdi gibi izlenim veriyor. Ancak belediye başkanı olduğunuzda çok renkli bir çalışma alanının içerisine gireceksiniz. Bu açıdan baktığımızda Hasan Aydın, nasıl belediyecilik anlayışı güdecek.

HER KESİME HİTAP EDECEĞİM

Yetişme tarzım belli bir yerden gelmiş olabilir, ama belediye başkanı olduğumuzda her kesime hitap eden bir başkan olacağım. Zaten şuanda 3´er kişilik 5 ekiple vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip ona göre 2019-2024 beyannamesini hazırlamaya çalışıyoruz.

 

Son olarak ilçe halkına ve teşkilat mensuplarına ne mesaj vermek istersiniz?

İLÇE BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDERİM

Aday adaylığı sürecinden itibaren tüm adaylara eşit davranan İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Teşkilatla bağlantı kurup tanıtma fırsatı verdi, temayülde çok tarafsız davrandı, aday adaylarını kaynaştırdı. 31 Mart´a giden bu yolda bizleri bir araya getirip kaynaştıran başkanıma teşekkür ediyorum. Halkımıza beyaz masa tadıyla bir belediye başkanlık vaadiyle teşekkür ediyorum.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İYİ Parti´ye 3 Aday Adayı
İYİ Parti´ye 3 Aday Adayı
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığına, 3 isim belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu.
Bu zulmün hesabı sorulur
Bu zulmün hesabı sorulur
Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, evine odun kömür alamayan asgari ücretliden, başkalarının kaçak olarak kullandığı elektrik bedelini kayıp kaçak adı altında tahsil etmenin büyük bir zulüm olduğunu söyledi.
Hamzabeylilerin çilesi TBMM´YE taşındı
Hamzabeylilerin çilesi TBMM´YE taşındı
İnegöl- Yenişehir arası yapılan duble yol çalışması nedeniyle mahallelerine giriş yolu kapanan Hamzabeylilerin yaşadığı çile meclis gündemine taşındı.
Hakan Özdemir Sürprizi
Hakan Özdemir Sürprizi
İnegöl Başkanı Hakan Özdemir, İyi Parti İnegöl İlçe Yöneticileri ile yemekte bir araya geldi. Özdemir, İyi Parti, Hakan Özdemir´e İnegöl Belediye Başkan Adaylığı teklifinde bulundu.
Başkan Taban´dan Engelli Aileleri Evinde Ziyaret Etti
Başkan Taban´dan Engelli Aileleri Evinde Ziyaret Etti
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, eşi ve kendisi görme engelli olan Mustafa Özdemir ile görme engelli Hasan İsmail´in ailesini evlerinde ziyaret etti.
İş yükümüzü 10 kat arttırdık
İş yükümüzü 10 kat arttırdık
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İş yükümüzü geçmişe nazaran, yani bir yıl öncesine nazaran 10 kat arttırdık. 350 iş kaydı oluştururken, bugün itibariyle 2500 iş kaydı oluşturuyoruz.”dedi.
Belediye meclisi toplandı
Belediye meclisi toplandı
İnegöl Belediyesi Aralık ayı olağan Meclis Toplantısı bugün Belediye Ek Hizmet Binasında bulunan Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
MHP´nin İlk Başkan Aday Adayı
MHP´nin İlk Başkan Aday Adayı
Ülkü Ocakları Eski Başkanı Uğur Bayram, Milliyetçi Hareket Partisi´nden İnegöl Belediye Başkan Adayı oldu.
Avrupa´da ilk sıradayız!
Avrupa´da ilk sıradayız!
Saadet Partisi İnegöl Kadın Kolları Başkanı Havva Şen, Türkiye´nin maden kazalarında dünyada 4´üncü Avrupa´da ilk sırada olduğunu söyledi.
Amacımız zihniyet dönüşümü
Amacımız zihniyet dönüşümü
İnegöl Belediyesi, yeni nesil belediyecilik kapsamında e-devlet kapısı olan www.turkiye.gov.tr üzerinde belediyenin mevcutta 5 olan hizmet sayısını 15´e yükselterek, Bursa´da bu hizmeti veren belediyeler arasında ilk sıraya yükseldi. Başkan Taban, “Amacımız bir zihniyet dönüşümü. Bu zihniyet dönüşümünü, yenilenmeyi her an, her saniye ve her dakika yapıyoruz.”dedi.
Kadınlar her şeyin en güzeline layık
Kadınlar her şeyin en güzeline layık
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Yaşamın her alanında başarı ile görev alan kadınlarımız her şeyin en güzeline layık” dedi.
Başkan Taban, engelli personelle buluştu
Başkan Taban, engelli personelle buluştu
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İnegöl Belediyesi´nde görev yapan engelli personelle buluştu.
Seçme ve seçilme hakkı bir devrimdir
Seçme ve seçilme hakkı bir devrimdir
CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pakoğlu, “Türk Kadınına 84 yıl önce verilen seçme ve seçilme hakkının bir devrim olduğunu söyledi.
   Alper Taban´dan 112 Noktasına Ziyaret
Alper Taban´dan 112 Noktasına Ziyaret
Belediye Başkanı Alper Taban, 112 acil sağlık hizmetleri haftası nedeniyle İnegöl 2 No´lu acil sağlık hizmetleri istasyonunu ziyaret etti.
 DSP´ye başvurular devam ediyor
DSP´ye başvurular devam ediyor
Turizm sektöründe faaliyet gösteren Abdullah Gök Demokratik Sol Parti´den belediye meclis üyeliği başvurusunda bulundu.
Halkımızın umudu olmaya talibiz
Halkımızın umudu olmaya talibiz
DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, yerel seçimlerde halkın yine umudu olmaya talip olduklarını söyledi.
Kahyaoğlu, AK Parti´den aday adayı oldu
Kahyaoğlu, AK Parti´den aday adayı oldu
Cerrah Eski Belediye Başkanı Bekir Kahyaoğlu´nun oğlu, İşadamı Şemsettin Kahyaoğlu, AK Parti´den meclis üyeliği için başvuruda bulundu.
“Güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz”
“Güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “2019-2024 dönemi arasında inşallah en güzel ve en hızlı şekilde alt yapı sorununu çözümleyerek, beraberindeki üst yapı faaliyetlerini, kaldırımlarla ilgili, yollarla ilgili eksiklerimizi de tamamlayarak güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
“Üretici para kazanamıyor”
“Üretici para kazanamıyor”
İnegöl Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli, süt üreticisinin yaşadığı sorunları dile getirmek için Ankara´ya gitti.
Yeni Pazar Alanının Kuraları Çekildi
Yeni Pazar Alanının Kuraları Çekildi
İnegöl Belediyesi´nin Akhisar, Baykoca ve Huzur Mahallelerine hizmet vermek adına yapımını tamamladığı ve kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Yeni İnegöl Kapalı Pazar Alanının kura çekimi yapıldı. Pazarda yer alacak 110 esnafın yeri, yapılan kura çekimiyle belirlendi.
CHP´Lİ VE AK PARTİLİ BAŞKAN KARŞILIKLI ÇİFTETELLİ OYNADI
CHP´Lİ VE AK PARTİLİ BAŞKAN KARŞILIKLI ÇİFTETELLİ OYNADI
Yerel seçimler yaklaşırken, siyasetçiler de sokağa inmeye başladı. Bursa Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği´nin düzenlediği geleneksel futbol turnuvasının ödül töreninde AK Partili Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve CHP´li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey karşılıklı çiftetelli oynadı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi