Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
ADALET GİTMİŞ, DEĞERİ YOK
Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam´ın katılımıyla ‘Çare var´ konferansı düzenledi.
Tarih: 29.12.2018 12:00:02

Gerçekleştirilen konferansa Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, parti yöneticileri ve teşkilat mensupları katıldı.

AK PARTİ SINIFTA KALMIŞTIR

Konferansta ilk konuşması gerçekleştiren Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, "Yaklaşık 94 gün sonra yerel seçimler var.Her seçim olduğu gibi bu seçimlerde de SP İnegöl teşkilatı olarak en güçlü şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.İnşallah Ocak ayı içerisin de İnegöl´ümüze 5 sene gece gündüz hizmet etmeye talip olan liyakat sahibi kadromuzu İnegöl kamuoyuna açıklayacağız.Üzülerek ifade ediyorum ki 16 senedir İnegöl belediyesini yöneten AK Parti kadroları sınıfta kalmıştır. Halkımızın vermiş olduğu güçlü desteği doğru kullanamamıştır. Mevcut Yönetim, belediyelerin ana vazifesi olan, altyapı, içilebilir temiz su, temiz hava, çevre temizliği, yeşil alan oluşturma, otopark ve rahat trafik akışı gibi hizmetleri halkımıza sunamadığı gibi sorunların artarak devam etmesine de engel olamamıştır.Ayrıca bu sorunlara çare üretilmediği gibi rant uğruna İnegöl halkının parası israf edilmiştir. Yeni belediye hizmet binası projesi, hesapsız kitapsız yapılıp bozulan kavşaklar, sürekli sökülüp, dikilen çiçekler, yamalı bohçaya dönen yollarımız gibi birçok hizmet gibi görünen yatırımlar, vatandaşımızın zor şartlarda ödediği vergilerin çar çur edilmesine sebep olmuştur. Şimdi 31 Mart ta yerel seçimlere gidiyoruz. Her Ne kadar bu seçimde birçok partimiz seçime girse de aslında oy pusulasında 2 anlayış önümüze sunulacaktır. Halkımız, ya 16 senedir kronikleşmiş problemlere sebep olan ve artarak devam etmesine engel olamayan anlayışa oy verecek. Ya da önümüzdeki 5 sene içerisinde İnegöl´ün sorunlarına geçmişte olduğu gibi yine çare üretecek milli görüş Belediye anlayışına onay verecektir. Bu yüzden Saadet Partisi İnegöl Teşkilatı olarak bizle çare var diyoruz" dedi.

ADALET GİTMİŞ, DEĞERİ YOK

Daha sonra kürsüye çıkan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam ise “16 yıldır başımızda olan bir iktidar var. Bugün geldiğimiz nokta, ekonomik, siyasi durumu görüyorsunuz. İnsanların bu ülkede kendini iyi hissetme hissiyatı, sizlerin gözü önünde oluyor. Diyorlar ki; 2002´de iş başına geldik, kişi başına gelir 3 bin dolardı, şuan 10 bin dolara çıkardık. Burada bizi yanıltan bir şey var. Ama sen bizim borcumuzu da 500 milyar dola çıkardın. Borçları, gelir hanesine yazıyorlar. 16 yılda sayıca artış gösteren en önemli kesimlerden biri de dolar milyonerleri. Adalet gitmiş, değeri yok" diye konuştu.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR

“Meclise getiriyoruz; FETÖ´nün siyasi ayağını ortaya çıkaralım diyoruz, AK Parti ve MHP reddediyor" diyerek konuşmasını sürdüren İslam,"15 Temmuz´da dönemin Başbakanı Binali Yıldırım´ın kanaldaki çağrısının ardından sokağa çıkmıştım. Biz o gece sokaktaydık, bu yöneticiler neredeydi? Bunların üstü örtülü kalmaz, hakikatler bir şekilde açığa çıkar. 140 bin kişiyi işten attılar.  140 bin kişiyi neye dayanarak işten attın. Listeyi 1 günde nasıl hazırladın nerede hazırladın? Hukuk bizim asli meselelerimizdendir. İyi kötü işleyen bir hukuk düzeni, herhangi birinin keyfi hareketinden iyidir. Çünkü ıslah edebilirsiniz. Hukukun üstünlüğünde Cumhurbaşkanı ile vatandaşın eşit muamele görmesidir. Bu ülkede herkes hukuka uyana kadar mücadelemiz devem edecektir" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ´NİN MHP´YE İHTİYACI VAR

“Mecliste 290 koltuk sayısına düştüler" diyerek devam eden İslam,"AK Parti protezli bir partidir. MHP´nin desteğine ihtiyacı var. 27 Mayıs kanlı askeri darbeden sonra rahmetli Menderes´i idam ettiren acı günlerdi. Gelelim bu Cumhurbaşkanlığı seçimlerine. Bir takım isimler çıktı Abdullah Gül´ün aday olmasını istediler. Beline silah taktığımız Genelkurmay Başkanı ve Beştepe´nin sözcüsü helikopterle Abdullah Gül´ün yalısına giderek ziyaret ettiler. Arkadaş olabilirsiniz.Ben olsam; ‘Seçim arası gelirsem dedikoduya yol açar, beni affet, taziye borcumdur, seçimden sonra geleceğim derdim.´ Devlet işi şaibe kaldırmaz. Bizim ittifak olduğumuz muhalefetin oy oranı şuan yüksek. MHP´nin desteğini üzerinden alırsanız AK Parti yüzde 42´de kalır. Sizler bu seçimde oyunu bozdunuz. Saadet Partisi, Türkiye üzerinde sadece iktidar da kalmak isteyen siyasi ekip karşısında kendi duruşunu gösterdi ve bu oyunu bozdu” cümlelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADALET GİTMİŞ DEĞERİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
Millet İttifakı İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Benim için köy hayatının çok büyük önemi var. Şehitler Mahallesi, Hilmiye Mahallesi gibi kavramları, kelimeleri hazmedemiyorum.”dedi.
Erçetin´i makamında ziyaret ettiler
Erçetin´i makamında ziyaret ettiler
Seçim çalışmalarına sürdüren DSP Belediye Başkan Adayı Halil Büyükışıklar ve İlçe yönetimi İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin´i makamında ziyaret ettiler.
Rekor oy bekliyoruz
Rekor oy bekliyoruz
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, “Bursa´da bir İnegöllü başkanımız var. Önümüzdeki dönemde İnegöl için neler yapacaklarını biliyoruz. İnegöl´e karşı olan sevgisini herkes biliyor. Bizler Başkanımıza destek olup, onu Bursa´da yalnız bırakmamalıyız."dedi.
“İNEGÖL´Ü AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
“İNEGÖL´Ü AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
Huzur mahallesinde konuşan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Mevcut yönetim yıllardır, İnegöl´ün mahallelerine eşit hizmetler değil, eşit problemler götürmüş.”dedi.
İşte AK Parti´nin Karnesi
İşte AK Parti´nin Karnesi
İnegöl Belediyesi´nin son beş yılını değerlendiren Millet İttifakı İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, vaat edilip yapılmayan projelere başarısız notu verdi.
Belediye Başkanı hesap verebilir olmalı
Belediye Başkanı hesap verebilir olmalı
Liberal Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı, “Bizim için en önemli şey Belediye başkanının hesap verebilir olmasıdır.”dedi.