Ankara´dan İnegöl´e 2 Müjde
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı görüşme neticesinde İnegöl´e iki müjdeyle geldi.
Tarih: 5.11.2018 11:36:55

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Ankara´dan müjdelerle geldi. Kısa bir süre önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşen Gürel, bu görüşmeden olumlu sonuçlarla ayrıldı. Genç nüfusu ve 60 binin üzerindeki öğrenci sayısıyla bu alanda önemli potansiyele sahip olan İnegöl, Milli Eğitim Bakanlığı´nın 2023 eylem planında iki alanda pilot bölge olacak.

BAKAN ZİYA SELÇUK´LA GÖRÜŞTÜ

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel; Kosova Eğitim Kurumları Sahibi Devrim Kosova ve Erken Çocukluk Dönemi-Okul Öncesi Eğitim alanlarında yaptığı araştırmalarla bilinen Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emre Bozdemir´in de hazır bulunduğu ziyarette, eğitim ve sınav sistemi ile alakalı görüşlerini Bakan Ziya Selçuk´a iletti. Gürel; ikili öğretim veren eğitim kurumlarında ders giriş çıkış saatlerinde düzenleme, yeni sınav sistemi öncesi Kızılcahamam değerlendirmesinde görüşülen öneriler ve özel ya da hiperaktif olarak nitelendirilen çocukların eğitimi ile alakalı görüşlerini ilettiği buluşmada, aynı zamanda son günlerde İnegöl´de sıkça konuşulan Yüksekokul ve Mesleki Eğitim veren fakültelerin kurulması noktasında da destek istedi. İnegöl´de mobilya ve otomotiv sektörünün kalifiye eleman ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Gürel, bu noktada ihtiyaca yönelik yapılacak çalışmalarda MEB-YÖK tarafından atılacak adımları samimi olarak destekleyeceklerini ve takip edeceklerini dile getirdi. Milletvekili Gürel, ayrıca İnegöl´de ciddi yoğunluk ve talep olduğu halde elektronik ehliyet sınavlarının Bursa´da yapılmasının mağduriyet oluşturduğunu ifade ederek bu sorunun çözümü noktasında da Bakan Selçuk´tan söz aldı.

PİLOT BÖLGE HAZIRLIKLARI İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI

Görüşme sonrası MEB tarafından hazırlanan eylem planında yer alan iki önemli maddenin pilot bölge olarak İnegöl´de gerçekleşeceği müjdesiyle İnegöl´e gelen AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, burada çalışmaların alt yapısının hazırlanması noktasında yerel idarecilerle istişare toplantısı düzenledi. Cuma günü 15.30´da Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve AK Partili yöneticiler de hazır bulundu. Toplantıda 2023 eylem planında bulunan iki konuyla ilgili İnegöl´ün pilot bölge olması nedeniyle yapılacak hazırlıklar ve alt yapı çalışmaları ele alınarak istişarelerde bulunuldu.

İNEGÖL PİLOT BÖLGE OLACAK

Burada konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Ziyaret ettiğimiz Bakanlarımızın ilgi ve alakası bizleri memnun ediyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanımızdan iki önemli proje için İnegöl´ü pilot bölge seçme sözü aldık. Belediye Başkanı Alper Taban ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Emre Bozdemir´in birlikte yürüttüğü bir çalışma bu. Burada yapılan çalışmanın Bakanlığımızın eylem planında da yer alması nedeniyle Sayın Bakanımızdan pilot bölge olarak İnegöl´ün tercih edilmesini talep ettik. Kendileri de uygun gördüler. Okul öncesi eğitim müfredatının yenilenmesi ve Erken Çocukluk dönemi ile ilgili yapılacak yeni düzenlemede inşallah İnegöl´ümüz pilot bölge olacak” dedi.

ELEKTRONİK EHLİYET SINAVI ARTIK İNEGÖL´DE DE YAPILACAK

Milletvekili Gürel, elektronik ehliyet sınavlarıyla ilgili müjdeyi de paylaşarak; “Ayrıca binlerce adayı ilgilendiren bir müjdeyi de paylaşmak istiyorum. Çalışmalar tamamlandığında, alt yapısı hazır hale geldiğinde inşallah 2019 yılı itibariyle elektronik ehliyet uygulama sınavı İnegöl´de yapılabilecek. Şimdilik bununla alakalı hazırlık çalışmaları bizzat Bakanlık tarafından yapılıyor” diye konuştu.

SADECE UYGULAMAK KALDI

Bakan Selçuk ile önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelecek olan Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel´in, yerel yöneticilerle birlikte projelerin detaylarının görüşülerek hazırlanması noktasında düzenlediği istişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu projeler üzerinde zaten bizler de çalışıyorduk. Sayın Milletvekilimizin de Ankara´dan böyle güzel müjdelerle gelmesi bizleri memnun etti. Öncesinde de üzerinde çalışıp bir hazırlığımız olduğu için aslında bunları sadece uygulamak kaldı” ifadelerinde bulundu.

İnegöl Meslek Yüksek Okulunda yapılan istişare toplantısı sonrası Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ile Belediye Başkanı Alper Taban´a çiçek takdim edildi.

Haber ve Fotoğraf: Kurum Bülteni
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ankara İnegöl Müjde
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Oynanan Oyun Umut Veriyor
Oynanan Oyun Umut Veriyor
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, rakiplerine karşı etkili oynamalarına rağmen gole ulaşamamaları sonucu istedikleri puanları toplayamadıklarını belirterek; “Bu oyun ilerisi için bize çok büyük umutlar veriyor” dedi.
Belediye´den koordinasyon toplantısı
Belediye´den koordinasyon toplantısı
İnegöl Belediyesi´nin şehrimizde kazı yapan kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri adına organize ettiği kurumlar arası altyapı koordinasyon toplantıları devam ediyor.
Öğrencilere altın öğütler
Öğrencilere altın öğütler
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
Tandoğan caddesi onarılıyor
Tandoğan caddesi onarılıyor
İnegöl Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi Tandoğan Caddesi üzerinde zamanla çökerek çukurlar oluşan yolların tamir çalışmalarına başladı.
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
İnegöl Mimarlar Odası Başkanı İsmail Karakaşlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
Atatürk´e minnet borcumuz var
Atatürk´e minnet borcumuz var
İnegöl Gazeteciler Derneği Başkanı İhsan Balakuş, “Bir milletin hayatta kalmasını, Türk milletinin bugünlere ulaşmasını sağladığı için ona büyük bir minnet borcumuz var” diyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 80. yıldönümünde saygıyla andı.
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
İnegöl´ün Gürcü camiası dernek başkanları, geleneksel olarak düzenledikleri istişare toplantılarının bu ayki gündemine gençleri aldılar. Gençlerin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması noktasında önleyici tedbirler alınmasına karar verildi.
   Yeni okul öğretime hazırlanıyor
Yeni okul öğretime hazırlanıyor
İnegöl Belediyesi, eğitim öğretime başlamak için gün sayan eski İnegöl Lisesi´nin bulunduğu alanda inşa edilen Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu´nda çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, kısa bir süre önce Bursa Valiliği görevine başlayan Yakup Canbolat´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, İnegöl Genç İşadamları Derneği´ni (İGİAD) ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Dernek Başkanı Hakan Özdemir, dernek olarak her konuna İnegöl Emniyetinin yanında olduklarını söyledi.
CHP´de ilk başvuru yapıldı
CHP´de ilk başvuru yapıldı
31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler için CHP´de ilk başvuru yapıldı. Bir dönem CHP´de ilçe yöneticiliği yapan Hikmet Sallı, belediye meclis üyeliği aday adaylığı dosyasını, İlçe Başkanı Necmi Demir´e teslim etti.
Dev iş birliği
Dev iş birliği
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliği ile İnegöl´de Mobilya Test Merkezi ve Malzeme Kütüphanesi kurulacak. İMOS´un da destek vereceği proje için ön protokol önceki gün imzalandı.
Yavi Şehitleri Unutulmadı
Yavi Şehitleri Unutulmadı
25 EKİM 1993 de Erzurum Çat ilçesi Yavi Beldesi Şehitleri dün gece Bursa Küçük Balıklı da Akasya düğün salonunda düzenlenen bir törenle 33 Şehitlerimiz anıldı.
Minik Melisa´ya Son Görev
Minik Melisa´ya Son Görev
İnegöl´de kreşte yemek yedikten sonra uyurken solunumu durması sonucunda hayatını kaybeden 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş, gözyaşları içinde toprağa verildi.
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Alışverişi sosyal yaşamın kalbine taşıyan İnegöl AVM, Kasım ayına her yaşa hitap eden etkinlik ve kampanyaları ile merhaba diyor. İnegöl AVM, bu ayki özel söyleşide beslenme uzmanı, diyetisyen Dilara Koçak´ı konuk etmeye hazırlanıyor.
Seri yakalamak istiyoruz
Seri yakalamak istiyoruz
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, Sakaryaspor karşısında galibiyete ulaşarak seri yakalamak istediklerini ifade etti.
Huzurevleri arasında işbirliği
Huzurevleri arasında işbirliği
Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü yöneticileri, Huzurevi Vakıf ve Dernek yöneticileri, huzurevleri arasında işbirliğini arttırmak, birlik beraberliği sağlamak amacıyla çalışmalara başladı.
Yenişehir yolu yarılandı
Yenişehir yolu yarılandı
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yenişehir-İnegöl arası 24 kilometrelik yol çalışmasının 13 kilometresinin bittiğini, kalan 11 kilometrelik yolda çalışmaların ise tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
“Yeşiller İçinde Bir İnegöl Hedefliyoruz”
“Yeşiller İçinde Bir İnegöl Hedefliyoruz”
İnegöl Belediyesi tarafından başlatılan çevre düzenleme çalışmalarıyla şehrin muhtelif caddeleri, park ve dinlenme alanları çiçeklerle donatıldı.
Enflasyonla mücadeleye büyük destek
Enflasyonla mücadeleye büyük destek
Türkiye genelinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında toplam katılımın yüzde 2,8´inin İnegöl´den gerçekleştirildiği öğrenildi.
Evlilik Okulu´nda ‘Ailede Sabır´ Semineri
Evlilik Okulu´nda ‘Ailede Sabır´ Semineri
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında Araştırmacı Yazar Halil Atalay İnegöllülerle buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi