Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
CEPSİZ CEKETLİLER SAHNEDE
31 Mart seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan Saadet Partisi, İnegöl´de 4 belediye meclis üyesini daha kamuoyuna açıkladı.
Tarih: 13.2.2019 13:14:42

Saadet Partisi parti binasında gerçekleşen aday tanıtım töreninde ilçe başkanı Fikret Bayram, İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, parti yöneticileri ve partililer katıldı.  

Şeffaf ve dürüst belediyecilik anlayışının fiilen uygulanabilmesi için belediye meclisinin, daha aktif bir şekilde yönetime katılması gerektiği vurgusu yapılan toplantıda, Özgür Öztürk, Hamdi Soylu, Suat Savaş ve Osman Nuri Baykul belediye meclis üyesi adayı olarak açıklandı.

“MERHAMETLİ VE ADİL OLACAĞIZ”

Açıklanan meclis üyesi adaylarından Hamdi Soylu, “Geçmişte olduğu gibi herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. Vatandaşımızın derdi ne olursa olsun “bu bizim görevimiz değil” demeden dinleyeceğiz ve çözüm üretmek için gayret göstereceğiz. İlçe halkımızın takdiri ile bizlere verilen görevde merhametli ve adil olacağız. İnsana, topluma, şehre ve şehre ait olanlara merhametle ve adaletle yaklaşacağız. Kendimiz için istemediğimizi başkasına reva görmeyeceğiz. Dürüst Başkan, Dürüst yönetim ilkesiyle çıktığımız bu yolda başarılı neticelerin alınmasını temenni ediyorum. Hepinize teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

----------------------------------------------------------

Takdim edilen belediye meclis üyesi adayları tek tek söz alarak Milli Görüş Hareketi´nin yeniden güzel hizmetler verebilmesi için ellerini taşın altına koyduklarını ve millete hizmet için göreve talip olduklarını belirttiler.

“MİLLİ GÖRÜŞ REÇETELERİNE ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR”

Takdim sonrasında konuşan meclis üyesi adaylarından Özgür Öztürk, memleket genelinde ve yerelde MilliGörüş kadrolarına ve Milli Görüş reçetelerine acilen ihtiyaç olduğunu belirtti. ÖZTÜRK, “Milli Görüş anlayışı betonu değil yeşili önceler, ithalatı değil ihracatı önceler, tüketimi değil üretimi önceler. Milli Görüş, borçlanmaz; denk bütçeyi kurar. Milli Görüş bahane üretmez, umudunu yitirmez ve insanımızı üzmez. Milli Görüş´ün tek temsilcisi Saadet Partisi´nin İnegöl´de yeniden efsane hizmetlere imza atabilmesi için ben de taşın altına elimi koyuyorum” dedi.

“MERHAMETLİ VE ADİL OLACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerinin İnegöl´e hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerine başlayan Hamdi Soylu, “Geçmişte olduğu gibi herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. Vatandaşımızın derdi ne olursa olsun “bu bizim görevimiz değil” demeden dinleyeceğiz ve çözüm üretmek için gayret göstereceğiz.İlçe halkımızın takdiri ile bizlere verilen görevde merhametli ve adil olacağız. İnsana, topluma, şehre ve şehre ait olanlara merhametle ve adaletle yaklaşacağız. Kendimiz için istemediğimizi başkasına reva görmeyeceğiz. Dürüst Başkan, Dürüst yönetim ilkesiyle çıktığımız bu yolda başarılı neticelerin alınmasını temenni ediyorum. Hepinize teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

“ENGELSİZ YAŞAMA HAKKINI ENGELLİLERE VERECEĞİZ”

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Fikret Bayram´ ın, “Demir doğrama işleri yaparken 2007 yılında geçirdiği iş kazası sebebiyle ellerini ve ayaklarını kaybeden, ancak hiçbir zaman kaybetmediği azim ve gayretiyle bizlere örnek olan kıymetli kardeşimiz Suat Savaş´ı arz ederim” sözleri ve alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Suat Savaş,  “31 Mart Seçimlerinin İnegöl için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnegöl nüfusunun yüzde 12´siengelli vatandaşlardan oluşmaktadır. Bugün engelliler için hizmet adı altında sadece göstermelik icraatlar yapılmaktadır. Sosyal hayata aktif katılım konusunda engelliler çare beklemektedir. Yerel seçimlerde bizlere, Saadet Partili kadrolara fırsat tanınması durumunda, engelsiz yaşama hakkını engellilere vereceğiz inşallah. Yerel yönetimlerde engellilere daha çok söz hakkı verilmesi gerektiğine inanıyorum. Bunun ilk adımı olarak da beni bu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHİRLER BİR ARADA YAŞAMA ERDEMİNİN EN YÜKSEK OLGUSUDUR”

Şehirlerin bir arada yaşama erdeminin en yüksek olgusu olduğuna dikkat çeken Osman Nuri Baykul ise sözlerine şu şekilde devam etti, “. Bir arada yaşama kültürünün temelinde ise hak ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vardır. Biz şehirlerdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve ideal noktaya ulaştırılmasında ana itici gücün yerel yönetimler olduğunu düşünüyoruz. İyi yönetilen bir şehirde sosyal, kültürel ve ekonomik bütün dinamiklerin harekete geçirilmesi son derece önemlidir. Ancak bu potansiyelin harekete geçmesi için liyakat sahibi, emanet bilincinde olan, hakkaniyetli ve erdemli yöneticilerin iş başına gelmesi gerekmektedir.”

ÖZGÜR ÖZTÜRK KİMDİR?

Özgür Öztürk 1979 yılı Ardahan ili Posof ilçesi doğumludur. 1985 yılından bu yana İnegöl´de ikamet etmektedir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. Aynı üniversitede Geoteknik Temel Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimini de tamamlamıştır. Türkiye´ de ilk defa kurulan Baraj Güvenliği Derneği´nin kurucu üyesidir. İnşaat Mühendisliği Odası ve İnegöl İlçe Koordinasyon kurulunda aktif görevler üstlenmiştir.2009-2014 dönemi Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesidir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

HAMDİ SOYLU KİMDİR?

Ailesi 1954 yılı, Yugoslavya göçmenlerinden olan Hamdi Soylu, 1965´ de İnegöl´de doğdu. İlkokul ve ortaokulu İnegöl İmam Hatip´te okudu. 1987 yılında Milli Gençlik Vakfında hizmete başladı. Refah Partisi´nde müşahit, baş müşahit ve mahalle başkanlığı görevlerinde bulundu. Fazilet Partisi´nde yönetim kurulu üyeliği, Saadet Partisi´nde yönetim kurulu üyeliği ve eğitim başkanlığı görevlerinde bulundu.1980 yılından itibaren İnegöl sanayisinde esnaf olan Hamdi Soylu evli ve üç çocuk babasıdır.

SUAT SAVAŞ KİMDİR?

1977 Yılında Erzurum´un Narman ilçesinde doğdu. İlkokulu ilçesinde tamamladı. 1989 yılında ailesiyle birlikte İnegöl´e yerleşti. Yeniceköy Erzurumlular Derneği´nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesinde uzun yıllar yöneticilik yaptı.  Ali Şefika İmam Hatip Ortaokulu, Okul Aile Birliği Başkanı´dır. Saadet Partisi ilçe yönetim kurulu üyesi olan Suat SAVAŞ, Evli ve üç çocuk babasıdır.

OSMAN NURİ BAYKUL KİMDİR?

1964 yılında İnegöl´ ün Hacıkara köyünde doğdu. İlkokulu İsaören İlköğretim Okulu´nda okudu. İnegöl Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü´nden mezun oldu.1980 yılından beri Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik mesleğini başarı ile sürdüren Osman Nuri Baykul evli ve üç çocuk babasıdır.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CEPSİZ CEKETLİLER SAHNEDE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.