Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Enflasyonla mücadeleye destek
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısında, Yönetim Kurulu´nun teklifi ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yıl sonuna kadar Oda tarafından düzenlenecek belge ve hizmet bedellerinde yüzde 10 indirim uygulanması teklifi kabul edildi.
Tarih: 1.11.2018 09:39:03

İTSO başkanı Yavuz Uğurdağ, İTSO meclisinin aldığı kararın Enflasyon ile Topyekün Mücadele Programı´na destek niteliğinde olduğunu söyledi.

MÜCADELEYE KATKIMIZ OLACAĞINA İNANIYORUZ

İTSO Merkez binasında önceki gün gerçekleştirilen Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısında gündemdeki konular görüşüldü. Toplantıda söz alan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ülke genelinde başlatılan Enflasyonla Topyekün Mücadele kampanyasına destek verdiklerini belirterek, bu kapsamda oda üyelerinden müşterilerine sundukları ürün ve hizmetlerde indirim yapması çağrısı yaptıklarını ve bu konuda bir kampanya başlattıklarını söyledi. İTSO yönetimi olarak yaptıkları toplantıda oda tarafından düzenlenecek olan belge ve hizmetlerin bedelinde de yüzde 10 indirim yapılması yönünde kanaat oluştuğunu söyleyen Yavuz Uğurdağ, “Yönetim Kurulumuzun aldığı bu kararın üyelerimizin kararlılıkla sürdürdüğü enflasyon ile mücadeleye örnek ve destek olmasını bekliyoruz. İTSO Meclisi olarak bizlerde elimizi taşın altına sokmalıyız diye düşünüyoruz. Bu kapsamda Ticaret Sicil Harçları ve bedelini kamunun belirlediği bazı diğer hizmet bedelleri hariç olmak üzere, bedeli odamız tarafından belirlenen belge hizmetlerinde yüzde 10 indirim yapmak istiyoruz. Bu düşüncemize değerli meclis üyelerimizde destek vermesi halinde enflasyonla mücadeleye katkımız olacağına inanıyoruz” dedi.

TEKLİF OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Yavuz Uğurdağ´ın konuşmasının ardından yapılan oylama yönetim kurulunun indirim teklifi oy birliği ile kabul edildi. Oylama sonrasında teşekkür konuşması yapan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İTSO olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı´na her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Uğurdağ, yüksek enflasyonun bir anlamda üretime de, tasarrufa da zarar verdiğine inandıklarını belirterek, “Bu indirimle odamız kurumsal olarak Enflasyonla Topyekûn Mücadele´de fiilen yer aldığını gösterdi. İnanıyorum ki odamızın bu anlamlı indirimi, üyelerimize de örnek ve destek olacaktır. Enflasyonla mücadeleye var güçleriyle devam edecekleridir” ifadelerini kullandı.

EL BİRLİĞİ İLE MÜCADELEYE DEVAM

Yavuz Uğurdağ, hükümet tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı´nın başarılı olması için toplumun bütün kesimlerinin ortak hareket etmesi gerektiğini de söyledi. Bu mücadelede Hükümet yetkilileri, iş dünyası mensupları ve meslek örgütleri başta olmak üzere tüm ekonomik paydaşların tam bir kararlılık ve iş birliği içinde hareket ettiğini görmekten memnun olduğunu ifade eden Yavuz Uğurdağ; “Geçmişte topyekûn bir mücadele edilmişti. Bu yüzden, 1970´li ve 1980´li yıllarda enflasyonla mücadelede başarılı olunamadı. Şimdi ise daha canavar haline gelmeden enflasyonu yok etme fırsatı elimize geçti. Geçmişte enflasyondan çok çekmiş bir ülke olarak, bugün enflasyonla mücadelede tek vücut olmamızı çok anlamlı buluyorum. Görüyoruz ki hükümetimiz, firmalarımız, milletimiz topyekûn elini taşın altına koydular. İnegöl iş dünyası olarak biz de Enflasyonla Topyekûn Mücadele seferberliğinde üzerimize düşeni eksiksiz yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Enflasyonla mücadeleye destek
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Pazarda fiyatlar el yakıyor
Pazarda fiyatlar el yakıyor
İnegöl Meyve ve Sebzeciler Odası Başkanı Vehbi Durgut, havalardaki değişmelerin sebze ve meyve fiyatlarını ciddi manada etkilediğini söyledi.
Çiftçiler Kanola´dan Umutlu
Çiftçiler Kanola´dan Umutlu
İnegöl´de son yıllarda ekim alanı artan Kanola İnegöllü çiftçilerin umudu oldu.
ZARAR BÜYÜK
ZARAR BÜYÜK
Mart ayında yaşanan don olaylarında İnegöl´e bağlı 25 köyde 900 hektarlık arazi zarar gördü.
 ‘Fiyat Artışına´ sıkı denetim
‘Fiyat Artışına´ sıkı denetim
İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde kurulan semt pazarlarında satışa sunulan sebze ve meyvelerin alış ve satış fiyatlarını aralıksız kontrol ediyor.
Çimento zammına tepkiler büyüyor
Çimento zammına tepkiler büyüyor
Çimentoya yapılması planlanan yüzde 40 zammın geri çekilmesini değerlendiren İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Çimento´nun yüzde 40 zamlanacağına dair haberler sektörde tepkiye neden olmuştur” dedi.
KDV İNDİRİMLERİ ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTİYOR
KDV İNDİRİMLERİ ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTİYOR
Ertuğrulgazi Caddesi Mobilyacılar Derneği Başkanı Erdin Topal, KDV indiriminin vatandaşların alım gücünü yükselttiğini ifade ederek, "Müşteri geldiğinde yüzde 10´luk indirim haricinde KDV deki yüzde 8´lik indirimi de kullandığımızda, ürünlerimiz cazip hale geliyor. Dolayısıyla bu müşterinin alım gücünü daha yükseğe çekiyor" dedi.
Özcan´dan KDV talebi
Özcan´dan KDV talebi
KDV indiriminin bitmesine son bir hafta kala açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, "Bu KDV indiriminin mümkünse Mart sonuna kadar uzatılmasını talep ediyoruz" dedi.
KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTTIRDI
KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTTIRDI
Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV oranının yüzde 8´e düşürülmesinin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçtiğini anımsatarak satışların yüzde 30 arttığını belirtti
Çiftçinin umudu lahana
Çiftçinin umudu lahana
Çeltikçi Mahallesi´nde soğuk havada lahana hasadı başladı. Kilosu 40 ila 50 kuruştan satılan lahanada bu sene rekolte düşük.
2. OSB Hızla Büyüyor
2. OSB Hızla Büyüyor
İnegöl´de 2009 yılında kurulan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi´nde fabrika sayısı yılsonunda 90´a ulaşacak.
Dolar dışı bir dünya kuruluyor
Dolar dışı bir dünya kuruluyor
Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu üyesi Prof. Dr Kerem Alkin, “Şimdi yeni bir dünya geliyor. Amerika, yeni dünyanın kontrolünü sağlayamayacak. Dolar dışı bir dünya için hazırlık var. ” dedi.
Hedef İhracat 1 Milyar Dolar
Hedef İhracat 1 Milyar Dolar
Türkiye ekonomisi için önemli bir pazar olan Amerika Birleşik Devleti(ABD) ile ilişkilerin normalleşme sürecini değerlendiren İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, ABD pazarının mobilya sektörü için önem arz ettiğini söyledi.
MODEF EKPO İkiye Katladı
MODEF EKPO İkiye Katladı
23-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen MODEF EXPO fuarını ziyaret eden yabancı ziyaretçilerin sayısı 2 bin 113 kişi olurken, bu rakam geçen yılki yabancı ziyaretçilerin iki katına yaklaştı.
Mobilya sektörü rekor kırdı
Mobilya sektörü rekor kırdı
Mobilya sektörünün buluştuğu önemli adreslerden biri olan Furniture İstanbul Fuarı´nın açılışında konuşan İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, sektörün 2 milyar dolar dış ticaret açığı verdiğini söyledi.
   “Sesimize kulak verilmeli”
“Sesimize kulak verilmeli”
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, TBMM´de görüşülmeye başlanan Kanun Teklifi´nde yer alan ´Kara paket´ ve ´Kapalı Dolap´ uygulamalarına ilişkin maddelerin tekliften çıkarılması çağrısında bulundu.
Dolar düştü, fiyatlar düşmüyor
Dolar düştü, fiyatlar düşmüyor
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, dolardaki büyük gerilemeye rağmen hammadde ve mobilya yan ürünlerine getirilen zamlı fiyatlarda herhangi bir düşüş olmadığını belirterek indirim talebinde bulundu.
“Amerika ne derse desin”
“Amerika ne derse desin”
MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, “Millet-devlet bütünleşmesi olduktan sonra Amerika ne derse desin, bizim için çok önemli değil.”dedi.
Çiftçi Beklediğini Bulamadı
Çiftçi Beklediğini Bulamadı
İnegöl´de şeker pancarı üretimi gerçekleştiren çiftçiler, bu sezon pancarda yaşanan hastalık yüzünden istediğini alamadı.
Mobilyacılarda KDV Umudu
Mobilyacılarda KDV Umudu
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından önceki gün açıklanan vergi indirimlerinin iç piyasaya olumlu etki yapacağını özellikle mobilyadaki KDV indiriminin iç piyasadaki satışları arttırabileceğini söyledi.
MODEF EXPO Rekora Koşuyor
MODEF EXPO Rekora Koşuyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı´nda henüz 3. günün geride kalmasına rağmen yoğun ilgi görüldüğünü belirtti.
Emeklilik yaşı düşürülmeli
Emeklilik yaşı düşürülmeli
İnegöl Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, emeklilikte yaşa takılanlar için emeklilik yaş sınırının 1 yıl düşürülmesi önerisinde bulundu.