Farkındalık Çağrısı
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Lösev Bursa Şubesi´ni ağırladı. Lösemili çocukların da katıldığı ziyarette, Başkan Taban maske takarak lösemili çocuklara destek verdi. LÖSEV yetkilileri, 2 Kasım´da tüm Türkiye´yi maske takmaya davet etti.
Tarih: 2.11.2018 10:11:04

Belediye Başkanı Alper Taban, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Şubesi üyelerini ağırladı. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Taban, LÖSEV Bursa Halkla İlişkiler Sorumlusu Aslı Metin Sakarya´dan çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

LÖSEV Bursa Şubesi sosyal hizmet sorumluları Hafize Sevinç ve Seher Karaca ile lösemili çocukların da hazır bulunduğu ziyarette, 8 Kasım 1998´de kurulan ve bu yıl 20. yılında olan LÖSEV tarafından, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası´nın tüm çocuklara armağan edildiği belirtildi. LÖSEV yetkilileri, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası´na farkındalık sağlamak amacıyla “2 Kasım´da maskeni tak ve fotoğrafını @losev1998 etiketiyle paylaş, çocuklarımıza umut ol” diyerek, herkesi konuyla ilgili bilinçli olmaya davet etti.

 

TÜM TÜRKİYE´Yİ 2 KASIM´DA MASKE TAKMAYA DAVET EDİYORUZ

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan LÖSEV Bursa Halkla İlişkiler Sorumlusu Aslı Metin Sakarya “2-8 Kasım lösemili çocuklar haftası öncesinde Sayın Belediye Başkanımızı çocuklarımızla birlikte ziyaret ediyoruz. Hem Lösev´i anlatıp hem de 2-8 Kasım tarihleri arasındaki haftada yapacağımız çalışmalarla ilgili Başkanımızı bilgilendirdik. Löseminin artık iyileşebilir bir hastalık olduğunu, yenilebilir bir hastalık olduğunun vurgusunu yaparak toplumumuzdaki sağlıklı kesime de bu hastalıkla ilgili alınabilecek tedbirler ve önlemler hakkında bir takım seminerler gerçekleştiriyoruz. Bunlarla ilgili de Başkanımızla bilgileri paylaştık. Yarın Lösemimi Çocuklar Haftamızın ilk gününde tüm Türkiye´yi maske takmaya davet ediyoruz. Bu hastalıkla mücadele eden hastalarımızı anlayabilmek, onların toplumda yaşadığı sıkıntıyı bir nebze de olsa onlarla paylaşmak ve farkındalık oluşturmak adına 2 Kasım´da maskelerimizi takarak lösemili çocuklarımıza yalnız olmadıklarını göstereceğiz” dedi.

 

MASKEMİZİ TAKARAK FARKINDALIK OLUŞTURACAĞIZ

Belediye Başkanı Alper Taban ise “2-8 Kasım lösemili çocuklar haftası. Tabi sağlık hayattaki en değerli varlıktır. Ve bizler hiçbir bireyin hastalanmasını arzu etmiyoruz. Şehrin yöneticisi olarak da buna uygun zemin hazırlamak bizim vazifemiz. Bununla ilgili mutlaka her şehrin kendine özgü avantaj ve dezavantajları olabilir. Şehir yöneticileri de vatandaşlarına en uygun ortamı sağlamakla mükelleftir. Bizler de tabi bu farkındalığa destek vermek isteriz. Ben ziyaretlerinden dolayı da çok mutlu oldum. Bu tür farkındalık çalışmalarını takvime bağlı olarak yürütüyoruz. Bu özel gün ve haftaları fırsat bilip dikkat çekmek istiyoruz. Lösev Vakfımız da 20 yıldır bu konuyu dert edinmiş, hastalarımıza sahip çıkmış bir oluşum. Bugün sağlıklı birer birey olabiliriz, sıhhatimiz yerinde olabilir ancak hepimiz hastalığa adayız, engelli adayıyız, elden ayaktan düşebiliriz. Onun için çok daha dikkatli, çok daha farkında, çok daha bilinçli ve birbirimize yardımcı olarak yaşamak durumunda olduğumuzu düşünüyorum. Bu anlamda herkese bu etkinlikler destek vermelerini istiyorum. Bizler de maskelerimizi takarak bu konuda bir farkındalık oluşturacağız. Biz sağlıklı bireylerin de sağlığı şuanda yerinde olmayanlara katkı vermesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarından dolayı Lösev´in kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Açıklamaların ardından lösemili çocuklara hediye takdimi yapan Başkan Taban, maskesini de takarak farkındalık oluşturmak adına destek verdi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Farkındalık Çağrısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Engelsiz Kent”için bir araya geldiler
“Engelsiz Kent”için bir araya geldiler
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ‘Engelsiz Kent İnegöl´ projesi kapsamında İnegöl´deki engelliler üzerine çalışmalar yürüten Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları, çeşitli dernek yöneticileri ile engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.
Alternatif ürünler denenebilir
Alternatif ürünler denenebilir
İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, İnegöl çiftçisinin alternatif ürünleri deneyebileceğini söyledi.
İTSO Üyelerine MYB Sınavı
İTSO Üyelerine MYB Sınavı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO), çalışanlarda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu aranan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle ilgili eğitim programı tamamlandı. Oda üyesi firmalarda çalışan 41 kişi, iki günlük eğitimin ardından teorik ve uygulamalı sınava tabi tutuldu.
Erçetin´den gazetemize ziyaret
Erçetin´den gazetemize ziyaret
İnegöl İlçe Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında gazetemiz Haber Yorum´u ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
Dekan Pirinççi´den Başkan Taban´a Ziyaret
Dekan Pirinççi´den Başkan Taban´a Ziyaret
Ekim ayında UÜ İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ferhat Pirinççi, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
Oynanan Oyun Umut Veriyor
Oynanan Oyun Umut Veriyor
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, rakiplerine karşı etkili oynamalarına rağmen gole ulaşamamaları sonucu istedikleri puanları toplayamadıklarını belirterek; “Bu oyun ilerisi için bize çok büyük umutlar veriyor” dedi.
Belediye´den koordinasyon toplantısı
Belediye´den koordinasyon toplantısı
İnegöl Belediyesi´nin şehrimizde kazı yapan kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri adına organize ettiği kurumlar arası altyapı koordinasyon toplantıları devam ediyor.
Öğrencilere altın öğütler
Öğrencilere altın öğütler
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
Tandoğan caddesi onarılıyor
Tandoğan caddesi onarılıyor
İnegöl Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi Tandoğan Caddesi üzerinde zamanla çökerek çukurlar oluşan yolların tamir çalışmalarına başladı.
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
İnegöl Mimarlar Odası Başkanı İsmail Karakaşlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
Atatürk´e minnet borcumuz var
Atatürk´e minnet borcumuz var
İnegöl Gazeteciler Derneği Başkanı İhsan Balakuş, “Bir milletin hayatta kalmasını, Türk milletinin bugünlere ulaşmasını sağladığı için ona büyük bir minnet borcumuz var” diyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 80. yıldönümünde saygıyla andı.
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
İnegöl´ün Gürcü camiası dernek başkanları, geleneksel olarak düzenledikleri istişare toplantılarının bu ayki gündemine gençleri aldılar. Gençlerin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması noktasında önleyici tedbirler alınmasına karar verildi.
   Yeni okul öğretime hazırlanıyor
Yeni okul öğretime hazırlanıyor
İnegöl Belediyesi, eğitim öğretime başlamak için gün sayan eski İnegöl Lisesi´nin bulunduğu alanda inşa edilen Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu´nda çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, kısa bir süre önce Bursa Valiliği görevine başlayan Yakup Canbolat´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, İnegöl Genç İşadamları Derneği´ni (İGİAD) ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Dernek Başkanı Hakan Özdemir, dernek olarak her konuna İnegöl Emniyetinin yanında olduklarını söyledi.
CHP´de ilk başvuru yapıldı
CHP´de ilk başvuru yapıldı
31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler için CHP´de ilk başvuru yapıldı. Bir dönem CHP´de ilçe yöneticiliği yapan Hikmet Sallı, belediye meclis üyeliği aday adaylığı dosyasını, İlçe Başkanı Necmi Demir´e teslim etti.
Dev iş birliği
Dev iş birliği
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliği ile İnegöl´de Mobilya Test Merkezi ve Malzeme Kütüphanesi kurulacak. İMOS´un da destek vereceği proje için ön protokol önceki gün imzalandı.
Yavi Şehitleri Unutulmadı
Yavi Şehitleri Unutulmadı
25 EKİM 1993 de Erzurum Çat ilçesi Yavi Beldesi Şehitleri dün gece Bursa Küçük Balıklı da Akasya düğün salonunda düzenlenen bir törenle 33 Şehitlerimiz anıldı.
Minik Melisa´ya Son Görev
Minik Melisa´ya Son Görev
İnegöl´de kreşte yemek yedikten sonra uyurken solunumu durması sonucunda hayatını kaybeden 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş, gözyaşları içinde toprağa verildi.
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Alışverişi sosyal yaşamın kalbine taşıyan İnegöl AVM, Kasım ayına her yaşa hitap eden etkinlik ve kampanyaları ile merhaba diyor. İnegöl AVM, bu ayki özel söyleşide beslenme uzmanı, diyetisyen Dilara Koçak´ı konuk etmeye hazırlanıyor.
Seri yakalamak istiyoruz
Seri yakalamak istiyoruz
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, Sakaryaspor karşısında galibiyete ulaşarak seri yakalamak istediklerini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi