Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gönlümdeki Meslek Öğretmenlik
Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle kendisinin de ilkokul eğitimini aldığı Şakir Lakşe İlkokulunu ziyaret ederek buradaki öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
Tarih: 24.11.2018 09:58:24

Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Kendisinin de ilkokul eğitimini aldığı Şakir Lakşe İlkokulunu ziyaret eden Taban, burada okul öğretmenleriyle bir araya geldi. AK Partili bazı yöneticiler ve Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican´ın da eşlik ettiği ziyarette, öğretmenlere karanfil ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

BAŞKAN TABAN´A DİPLOMASINI HEDİYE ETTİLER

Okul idaresi ve öğretmenlerin karşıladığı Başkan Taban, öğretmenler odasında öğretmenlerle buluştu. Burada öğretmenlerle sohbet eden Taban´a, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican tarafından ilkokul diploması çerçeveli şekilde hediye edildi.

İLÇEMİZDEKİ TÜM ÖĞRETMENLER ADINA SİZLERİ ZİYARET EDİYORUZ

Öğretmenlerle yapılan buluşmada kısa bir selamlama konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “Yarın öğretmenler günü. Bugün öğretmenlerimizin hatırlanması için, bir farkındalık oluşması için ilan edilmiş. Başöğretmenimiz de Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Biliyorsunuz her yıl 24 Kasım´da çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu vesileyle şehrimizin Belediye Başkanı Sayın Alper Taban bir okulumuzu ziyaret etmek istedi. Bu ziyaret ilçemizdeki tüm öğretmenler adına yapılan bir ziyaret. Başkanımız da bu okulun mezunu. Bu sebeple Şakir Laşke İlkokulunu tercih ettiler. Ben de tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum” dedi.

ÖĞRETMENLER HAYATIMIZIN HER ALANINDA ÖNEMLİ

Belediye Başkanı Alper Taban ise tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ederek; “24 Kasım´da gerçekleşecek olan öğretmenler gününüzü şimdiden kutluyorum. Tabi öğretmenler gününü muhakkak suretle bir güne sığdırmamız mümkün değil. Öğretmenlerimiz bizim için her gün kıymetli, her gün değerli. Nihayetinde hepimizin hayatında bir öğretmeni var. Bizlere yön veren, iyi eğitim almamız noktasında destek veren, katkı koyan herkesin öğretmenleri var. Bu yönüyle baktığımızda çok çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sadece kendi açımdan da insana verdiğim önem ve değerle de eşdeğer bulduğum için öğretmenlerimiz hayatımızın her anında önemli. Ben de bu vesileyle öğretmenler gününüzü kutluyorum” dedi.

MEZUN OLDUĞUM OKULU ZİYARET ETMEK İSTEDİM

Bu yıl 24 Kasım´da kendi okulundaki öğretmenleri ziyaret etmek istediğini dile getiren Taban; “Geçmişte İnegöl Belediyesi olarak farklı farklı etkinlikler yapmışız. Ben arkadaşlarıma sorduğumda öğretmenler günü için yemek organizasyonu yapabiliriz dediler. Ne kadar öğretmenimiz var dedim, 3000 dediler. Peki, 3000 öğretmeni bir araya getirebiliyor muyuz? 100-150 öğretmenin davet edildiğini söylediler. O zaman bu sembolik bir törense ben mezun olduğum okuluma gitmek isterim dedim. Ben tüm öğretmenlerimizle bir araya gelmek isterim, resmi törenlerimizde bunu zaten yapıyoruz” şeklinde konuştu.

GÖNLÜMDEKİ MESLEK ÖĞRETMENLİK

Öğretmenlik mesleğinin standart bir iş olmadığına da vurgu yapan Taban, “Bugün hayatta farklı farklı kişilikler, kimlikler, farklı mesleklere sahip insanlar görüyoruz. Bunların her birinin hayata kazandırılmasının arkasında bir öğretmen var. Bizler için de bu geçerli, bir Cumhurbaşkanı için de, doktor için de, esnaf için de geçerli. Her birinin hayata kazandırılmasında öğretmenlerimizin çok ciddi önemi var. Benim de gönlümdeki meslek aslında öğretmenlikti. Yeniden bir tercih imkanı olsa kesinlikle öğretmenliği seçerim. Bu vesileyle sizlerin nezdinde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Ziyaret sonunda öğretmenlere hediyelerini takdim eden Başkan Taban, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gönlümdeki Meslek Öğretmenlik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gözler YÖK´te
Gözler YÖK´te
İnegöl´e 3 yeni fakültenin kurulması için alınan karar Uludağ Üniversitesi senatosundan geçti. İnegöl´e 3 yeni fakülte kurulması için gözler YÖK´e çevrildi.
Öğrencilerden örnek çalışma
Öğrencilerden örnek çalışma
TOKİ Mehmet Akif Ersoy ilkokul öğrencileri tarafından ´aynı gökyüzünü paylaşıyoruz´ sloganıyla yaptıkları kuş yuvaları, aileleri ve öğretmenleri nezaretinde ağaçlara asıldı.
Süle´de eğitim semineri
Süle´de eğitim semineri
İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği çiftçi eğitim seminerleri, Süle Mahallesi´nde düzenlenen toplantı ile devam etti.
DERS BAŞLADI
DERS BAŞLADI
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarı yıl tatilinin bitmesi ile ders zili yeniden çaldı. İnegöl´de 60 bin öğrenci, dün itibari ile ders başı yaptı.
ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
İnegöl Belediyesi´nin yarıyıl tatilinde öğrencilerin zamanlarını daha doğru değerlendirebilmesi için başlattığı 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesinin ilk dönemi sona erdi. Kukla yapımı, kilden obje yapımı ve boyama ile origami sanatının öğretildiği kursa katılan öğrenciler, sertifikalarını Belediye Başkanı Alper Taban´dan aldı.
HEM´den yeni kurs
HEM´den yeni kurs
İnegöl Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitici Kursu, 28.01.2019 tarihinde başlayacak.
Limak karne sevincine ortak oldu
Limak karne sevincine ortak oldu
Hayata geçirdiği pek çok sosyal sorumluluk projesiyle hizmet verdiği bölgede katma değer üreten Limak Enerji, yarıyıl tatilinde de öğrencileri unutmadı.
ALANYURTTA OKUL SIKINTISI VAR
ALANYURTTA OKUL SIKINTISI VAR
Eğitim Bir-Sen İnegöl ilçe Başkanı Sinan Aktaş, Alanyurt bölgesinde ciddi anlamda okul sıkıntısı çekildiğini ve bir an önce bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi.
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Özgür Gümüş MEB´İ BOMBALADI
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Özgür Gümüş MEB´İ BOMBALADI
Eğitim öğretim yılının 1. Dönemini değerlendiren Türk Eğitim Sen İnegöl Şubesi Başkanı Özgür Gümüş, “MEB artık hak ve ahlak anlayışının katledildiği inisiyatiflerle değil, eğitim çalışanlarını huzurlu kılacak liyakat ve adaletin esas alındığı icraatlarla anılmalıdır.”
BEŞİNCİ MEVSİMDE KARNE HEYECANI YAŞANDI
BEŞİNCİ MEVSİMDE KARNE HEYECANI YAŞANDI
İnegöl Belediyesi´nin sosyal belediyecilik adına hayata geçirdiği en güzel örnek projelerden biri olan İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kreşinde karne heyecanı yaşandı.
İşe ilk adım projesi başladı
İşe ilk adım projesi başladı
Ülkemizde okuldan işe geçiş sisteminin güçlendirilmesi; genç işsizlik oranının düşürülmesi amacıyla ön lisans ve lisans mezunu 18-29 yaş aralığındaki genç iş arayanların istihdamına yönelik “İşe İlk Adım Projesi” başladı.
YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. İnegöl´de 60 bin öğrenci karne heyecanı yaşarken, İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Hamamlı İlkokulunda öğrencilerin karne heyecanına protokol üyeleri de ortak oldu.
Miniklerin karne heyecanı
Miniklerin karne heyecanı
İnegöl´de 60 bin öğrenci karnelerini alırken, en büyük heyecanı ise ilkokul birinci sınıf öğrencileri yaşadı.
Yabani hayvanlara yiyecek bıraktılar
Yabani hayvanlara yiyecek bıraktılar
Vehbi Koç İlkokulu öğrencileri, “Bir avuç dostluk” adını verdikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında İnegöl Belediyesi işbirliği ile soğuk kış günlerinde yaşam mücadelesi veren yabani hayvanlara destek olmak amacıyla doğaya yiyecek bıraktı.
Sezai Karakoç Okulundan Türkiye Derecesi
Sezai Karakoç Okulundan Türkiye Derecesi
İnegöl Sezai Karakoç Ortaokulu, Okul Sporları Kros Türkiye Şampiyonasında yıldız erkek ve kız takımı Türkiye derecesi yaptı.
İTSO´dan Fırıncılara Hijyen Eğitimi
İTSO´dan Fırıncılara Hijyen Eğitimi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde İnegöl´de faaliyet gösteren fırın personellerine “Ekmek Hijyen Eğitimi” düzenledi. Eğitim sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan katılımcılar Ekmek Hijyen Belgesi almaya hak kazandı.
SURİYELİ ÖĞRENCİLER MESLEKİ EĞİTİMLE BULUŞUYOR
SURİYELİ ÖĞRENCİLER MESLEKİ EĞİTİMLE BULUŞUYOR
MEB ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) arasında imzalanan "Türkiye´deki Suriyeli Sığınmacılar ve Ev Sahibi Topluluklar için Mesleki ve Teknik Eğitim ve İş Piyasası Hizmetleri Projesi" kapsamında Suriyeli kız öğrencileri mesleki eğitime kazandırmak amacıyla Osmangazi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde tanıtım toplantısı düzenlendi.
30 BİN ÖĞRENCİYE KUMBARA DAĞITILDI
30 BİN ÖĞRENCİYE KUMBARA DAĞITILDI
İnegöl Belediyesi, Şubat ayında gerçekleştirilecek İnegöl Kitap Günleri etkinliği öncesi ilçemizde bulunan tüm ilkokul öğrencilerine yaklaşık 30 bin kumbara dağıttı. Fuar öncesi kitap almak için para biriktirmeleri öğütlenerek dağıtılan kumbaralarla öğrenciler hem kitap okumaya, hem de birikim yapmaya teşvik ediliyor.
Fen lisesi öğrencisi ödüle doymuyor
Fen lisesi öğrencisi ödüle doymuyor
Bireysel olarak katıldığı bir çok satranç yarışmasında derece alan Hayrulnisa Şahin, 19/26 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya´nın Serik İlçesinde düzenlenecek olan Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında yarışacak.
ÇAVUŞOĞU TOPHANE MTAL´DE
ÇAVUŞOĞU TOPHANE MTAL´DE
Bursa Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
BURSA´DA 5 OKUL SERTİFİKA ALDI
BURSA´DA 5 OKUL SERTİFİKA ALDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu” protokolü imzalandı.