Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
Tarih: 18.3.2019 08:44:07

31 Mart seçimleri öncesi aday tanıtım töreni düzenleyen Saadet Partisi, kapalı spor salonuna sığmadı.

 “Seçimlere Tek Başına Giriyoruz”

Aday tanıtım töreninde projelerini de açıklayan Saadet Partisi İnegöl Belediye Başka Adayı Hasan Eroğlu, "31 Mart´ta, İnegölümüzü beş yıl idare edecek yönetici ve kadrolarını seçeceğiz. Şimdi burada, hepinizin huzurunda tekrar ifade etmek istiyorum ki: Saadet Partisi bu seçimlere, ülkemizin her bölgesinde olduğu gibi, İnegöl´de de tek başına girmektedir. Bizlere ittifak var mı diye soranlar oluyor. Saadet Partisi´nin bu seçimlerde herhangi bir partiyle ittifakı yoktur. Bizim bir tek ittifakımız vardır; o da sadece sizlerle, milletimizle yaptığımız ittifaktır. Projelerimizden sadece birkaç bölümünü biraz önce izledik. Gördüğünüz gibi sizlerin de teveccühü ile ben ve meclis üyelerim verilecek olan göreve hazırız. Projeler elbette önemlidir. Ancak bundan daha önemli olan bir şey daha vardır ki; o da projeleri ve çözümler oluşturan yönetim anlayışıdır."

 

31 Mart seçimleri öncesi aday tanıtım töreni düzenleyen Saadet Partisi, kapalı spor salonuna sığmadı.

Programda açılışı konuşmasını yapan Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Fikret Bayram, "1 Nisan sabahı adayımız sayın Hasan Eroğlu´nu Belediye Başkanı olarak göreceğimize olan inançla şunu söylemek isterim ki;  İnşallah 5 yıl sonra tekrar hizmete talip olan bir belediye başkanı olarak billboardlarda yayınlanacak reklama, yıllarca ortalıkta gözükmeyen ancak seçime az bir zaman kala ortaya çıkan asfalt döküm araçlarına, yapılmamış projelerin yeniden basıldığı seçim beyannamelerine ihtiyaç kalmadan çok daha yüksek bir oyla 2. dönemine başlayabilir. Değerli kardeşlerim elbette adaylar kendini topluma tanıtmak için çalışma yapmalıdırlar. Ancak bunu yaparken iktidar olmanın gücü ile kamuya ait alanları işgal edemezler. Bir adayın pankartını kapatarak gerçeği örtemezler. Devlet dairesinde eşi çalışan bir parti mensubunu, ayağını denk al diyerek tehdit edemezler. Doğrusu ederler ama böyle seçim kazanamazlar. Belki seçimi kazanırlar ama insanlıklarını kaybederler. İktidar sahipleri ellerinde bulundurdukları imkânlarla bütün sokakları bayraklarla donatacaklarına, o sokaktaki çukurları kapatsalar, yağan her yağmurda taşan lagarlara çözüm bulsalar, insanların araçlarını koyacakları yer üretseler daha rahat seçim kazanırlar. Diğer partilere iftira atacaklarına, tehdit edeceklerine, hakaret edeceklerine, 5 yıl önceki beyannamede yazanları yapsalar seçimi daha kolay kazanırlar" dedi.

Saadet Partisi Tek Başına Seçimlere Giriyor

Saadet Partisi İnegöl Belediye Başka Adayı Hasan Eroğlu ise şu ifadeleri kullandı; "31 Mart´ta, İnegölümüzü beş yıl idare edecek yönetici ve kadrolarını seçeceğiz. Şimdi burada, hepinizin huzurunda tekrar ifade etmek istiyorum ki: Saadet Partisi bu seçimlere, ülkemizin her bölgesinde olduğu gibi, İnegöl´de de tek başına girmektedir. Bizlere ittifak var mı diye soranlar oluyor. Saadet Partisi´nin bu seçimlerde herhangi bir partiyle ittifakı yoktur. Bizim bir tek ittifakımız vardır; o da sadece sizlerle, milletimizle yaptığımız ittifaktır. Projelerimizden sadece birkaç bölümünü biraz önce izledik. Gördüğünüz gibi sizlerin de teveccühü ile ben ve meclis üyelerim verilecek olan göreve hazırız. Projeler elbette önemlidir. Ancak bundan daha önemli olan bir şey daha vardır ki; o da projeleri ve çözümler oluşturan yönetim anlayışıdır."

Cepsiz Ceketliler İş Başında

"Her zaman ifade ettiğimiz gibi, İnegölümüzdeki sorunların sebebi sadece proje eksikliği değil; yönetim anlayışındaki yetersizliktir. Biz yola çıkarken bir şey dedik; ´Cepsiz ceketliler işbaşına´... Cepsiz Ceket; bir moda terimi değildir, bir şekli de ifade etmez. Cepsiz ceket; kendi değil, halkı kazansın diye belediyecilik yapanların ceketidir. Cepsiz ceket; saklayacak tek bir çıkarı ve haram lokması olmayanların ceketidir. Cepsiz ceket; ahlaklı ve liyakatli siyasetin, belediyeciliğingiydiği cekettir. Bütün bu anlamlarıyla ´cepsiz ceket´ Milli Görüş zihniyetini, genel ve yerel yönetimlerde temsil ettiği hizmet ahlakını ve anlayışını ifade etmektedir. Aslında bizim meselemiz cepsiz ceketi vücutlaradeğil, zihinlere giymektir, giydirmektir"

 

Programda son olarak konuşan Gençlik kolları genel Başkanı ve Konya Millet vekili Abdül Kadir Karaduman ise; “Bugün Milli görüşün, Milli davanın mayalandığı İnegöl´ümüzdeyiz ve İnegöl´de sizlerle beraber olmanın sonsuz mutluluğu içerisindeyiz. Erbakan hocamız bugün yaşasaydı, bugün neler olurdu sorusuna, bugün ki olanlar ile ilgili neler söylerdi diye bir dönüp baktığımız da;Aklımıza neler geliyor,şunları çok rahatlıkla görebiliyoruz,Yeni Zelanda da bildiğiniz üzere bir süreç yaşandı,bir terör hadisesi yaşandı,mazlum insanlar sadece ve sadece Müslüman oldukları gerekçesiyle öldürüldü ve onları öldüren katilin yazmış olduğu manifestoda, Ayasofya´nın kilise olabileceğine dair bir beyanat var.Geçtiğimiz gün sayın Cumhur Başkanımız dedi ki; “Önce Sultan Ahmet´i doldurun akabinde gelin Ayasofya´nın açılmasını isteyin.”Dediler. “Ayasofya´yı açma talepleri hain bir şebekenin söylemleridir.”Dediler. Erbakan Hocamız bugün yaşasaydı, “Ayasofya bugün Hak´ın, batıla karşı bir savaşının en önemli simgesidir.”Der yazıklar olsun size derdi.

Erbakan yaşsaydı; AKP´lilere “yazıklar olsun.”derdi

Erbakan Hocamız şimdi hayatta olsaydı, Milli görüşçülere de şunları söylerdi, “Herkesin yalana rab olduğu,herkesin sahte iktidarların peşinde gittiği bir dönemde sabrın Erlerine,sadakat´in Erlerine,İhanet´in övüldüğüne değil, sadakat´in bedeline talip olan Milli görüşçülere döner derdi, “Ey Saadet Partililer bir siz varsınız.” Derdi. Biz bunu da biliyoruz. Dönerdi derdi, “Ey Saadet partililer hepinizi bağrıma basıyorum, alınlarınızdan öpüyorum” derdi ve bunlara döner derdi ki, “yazıklar olsun size” derdi. Dolayısı ile bugün Erbakan hocanın yolunda olabilmek meselesi,Erbakan Hocanın izini sürebilmek meselesi,mesele miting meydanlarında Erbakan Hocayı taklit etme meselesi değildir.Miting meydanların da Erbakan Hocayı kendi günahlarının üzerini örtmek için kullanmak demek de değildir.Erbakan Hocanın yolunda olmak,Erbakan Hocanın izini sürmek onu taklit etmek değil,onun fikirlerini tatbik etmek mücadelesidir.Erbakan hocanın mücadelesini savunmak,Erbakan Hocanın ideallerinin arkasından gitmek onun soyunu değil onun yolunu ayağa kaldırmak mücadelesidir ve Erbakan Hocayı anlamak onun gösterdiği parmağı değil,o parmağın gösterdiği hedefe kenetlenmektir.Cenabı Hak Hocamızdan razı olsun ki bizlere GEDEO´suz,Ana sütü gibi helal bir davayı miras bıraktı.İnşallah canımızı bu uğur da,canımızı bu yolda,bu seçimler içinde çağdaş bir şekilde bir gayreti ortaya koyacağız ve Erbakan Hocamızın anlayışını da Belediyeler de hakim kılacağız.”Dedi

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.
Belediyede kapsamlı revizyon
Belediyede kapsamlı revizyon
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, başkan yardımcılarının ardından daire müdürlüklerinde de ciddi değişikliğe gidiyor.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı´na seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Mecliste yoğun trafik
Mecliste yoğun trafik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nin yeni dönem ilk toplantısında Meclis Başkanvekillikleri, Divan Katipliği, Encümen ve 11 komisyon üyeleri ile farklı birliklerde Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı.
Milletin hali ortada
Milletin hali ortada
31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Adnan Ordu, “İktidar sağa sola saldıracağına, milletin refah durumuna baksın.”dedi.
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Belediye Başkanı Alper Taban, tebrik ziyaretleri kapsamında Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) yönetimi ile İnegöl AVM İşletmecisi Fiba Holding´in yöneticilerini kabul etti.
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
2019 Mahalli İdari Genel seçimleri sonrasında İnegöl´de toplam 51 yeni muhtar göreve başlarken, 65 muhtar ise görevine devam etmişti. Eski muhtarlar ve yeni muhtarlar, İnegöl Muhtarlar Derneği´nin düzenlediği tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi´nin Somali´deki kardeş şehri Galkayo´dan gelen kanaat önderi Islaan Bashir ile bir araya geldi.
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
31 Mart seçimleri sonrası İnegöl Belediyesi´nin başkan yardımcıları belli oldu. Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu Oldu
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Burhaniye Mahalle muhtarlığı binasının boşaltıldığı iddialarıyla gündeme gelen eski muhtar Harun Yıldız açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, kendi eşyalarını aldığını ifade etti.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.