Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HALKIN BAŞKANI OLACAĞIM
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kani Ahmet Erbay, seçildiğinde halkın başkan olacağını belirterek, “Rantçılara pay vermemek ve daha iyi bir İnegöl için adayım.”dedi.
Tarih: 22.2.2019 13:55:49

31 Mart seçimlerinde İnegöl´den Bağımsız Belediye Başkanı Adayı olan işadamı Kani Ahmet Erbay, seçim çalışmalarını çeşitli ziyaretlerle sürdürüyor.

“Bağımsız düşünürsen büyük düşünürsün”

31 Mart seçimlerinde niçin bağımsız aday olduğunu anlatan Erbay, “Bu düzenin değişmesi için bir birey olarak elimden geleni yapmak, doğruya doğru demek, yanlışa yanlış diyebilmek için, önerilerde bulunabilmek, çözüm bulmak, yanlışların üstüne gitmek, demokrat olmak, ekonomisinin karşılığını alan müreffeh bir İnegöl için aday oldum. Havası leş, trafiği keşmekeş bir İnegöl´de yaşamak zorunda olmadığımızı anlatmak ve sorunları çözmek için adayım. AK Parti yönetimi gitsin diye değil, daha iyi bir İnegöl için adayım.  Bir nevi orta oyunu haline gelen siyaset sahnesine farklı bir seda getirmek, Kendine yakın gördüğü partiye ders vermek için dahi olsa, bir alternatif bulamadığı için adayım. Partiler üstü bir sistemin milletimiz tarafından benimseneceği umuduyla adayım. Bağımsız, yiyici kadrolardan uzak kalmak, rantçılara pay vermemek için adayım.  Genel başkanların, partilerin, teşkilatın adamı olmak için değil, halkın başkanı olmak için adayım. Yol sorununu çözmek, hava kirliliğinin üstüne gitmek, altyapı sorununu çözmek. trafik sorununu çözmek için adayım. Ve nihayetinde seçimi kim kazanırsa kazansın İnegöl kazansın. Bağımsız düşünürsen büyük düşünürsün.”diye konuştu.

--------------------------------------------------------

İnegöl´de iki bağımsız adaydan biri olan işadamı Kani Ahmet Erbay, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Tüfekçikonak doğumluyum

Erbay, “Atam dedem Türk topraklarından mı gitti Gürcistan´a yoksa oradan mı geldiler bilmem.Ama ben kendimi bildim bileli Türküm , Türküleri severim, Türk bayrağının gölgesinde yaşamaktan onur duyuyorum..1877 den sonra İnegöl´e gelen dedelerimizin yaşadığı adını Gazi Mustafa Kemal´in koyduğu Tüfekçi konak köyü kütüğüne kayıtlıyım. İlkokulu İnegöl´ü kurtaran Şükrü Naili Paşa´nın adını verdiği okulda okudum. Ortaokulu İmam Hatip´te, liseyi o zamanki adıyla İnegöl Süper Lise´de okudum. Okulda fikirlerinden ve kişiliğinden etkilendiğim Ayhan hocamız sayesinde gerçek Türk milliyetçiliği kavramını öğrendim. Kültürlerine bağlı, dinine bağlı, milletini seven ama diğer milletleri aşağılamayan bir anlayışla eğitim aldık. Yüksek öğrenimi 28 Şubat´ın en ağır koşullarının olduğu dönemde hem de azılı, tek tipçilerin yönettiği İstanbul Üniversitesinde İngilizce İktisat bölümünde okudum. Daha sonra iş hayatımda çözüm odaklı 15 yıl. Önce sorunları çözerim, sonra nedenlerini sorarım. Hep daha iyisi için “AR-GE” faaliyetlerine önem veririm. İnegöl´ün en büyük katma değeri olan markası mobilyaya yenilikler katan, çabalayan biri oldum. Ülkenin genel siyasi şartları altında ülkede sade bir vatandaş olarak demokrasinin anlam ve önemini daha çok kavradım. Demokrasi sizin gibi düşünenlerle bir arada yaşamanın adı değil, farklı görüşlerin bir arada yaşayabilmesi için gerekliydi. “İfadelerini kullandı.

DAHA İYİ BİR İNEGÖL İÇİN ADAYIM

Niçin aday olduğunu anlatan Erbay, Türkiye´de devleti yöneten maalesef tüm iktidarlar herkesin kendileri gibi olması gerektiğini düşünüyor ve bu yönde uygulamalar getiriyor. Ülkemiz son yıllarda artık mental olarak iyice yorulmuş bir kadro (iktidarı-muhalefeti) ile beraber yönetiliyor.  Hem iktidar hem muhalefetin siyaset sahnesini 2 kutuplu hale getirme çalışmalarını gözlemliyorum. Yerel yönetimlerden başlayarak bir değişim süreci başlaması gerektiğini düşünüyorum. Özgür bireylerin, hür teşebbüslerin, serbest piyasa ekonomisinin devlet tarafından kösteklenmediği bir yönetim anlayışı gelmelidir. Bu düzenin değişmesi için bir birey olarak elimden geleni yapmak, doğruya doğru demek, yanlışa yanlış diyebilmek için, önerilerde bulunabilmek, çözüm bulmak, yanlışların üstüne gitmek, demokrat olmak, ekonomisinin karşılığını alan müreffeh bir İnegöl için aday oldum. Havası leş, trafiği keşmekeş bir İnegöl´de yaşamak zorunda olmadığımızı anlatmak ve sorunları çözmek için adayım. AK parti yönetimi gitsin diye değil, daha iyi bir İnegöl için adayım.  Bir nevi orta oyunu haline gelen siyaset sahnesine farklı bir seda getirmek, Kendine yakın gördüğü partiye ders vermek için dahi olsa, bir alternatif bulamadığı için adayım. Partiler üstü bir sistemin milletimiz tarafından benimseneceği umuduyla adayım. Bağımsız, yiyici kadrolardan uzak kalmak, rantçılara pay vermemek için adayım.  Genel başkanların, partilerin, teşkilatın adamı olmak için değil, halkın başkanı olmak için adayım. Yol sorununu çözmek, hava kirliliğinin üstüne gitmek, altyapı sorununu çözmek. trafik sorununu çözmek için adayım. Ve nihayetinde seçimi kim kazanırsa kazansın İnegöl kazansın. Bağımsız düşünürsen büyük düşünürsün.´ Diye konuştu.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HALKIN BAŞKANI OLACAĞIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.