İNEGÖL HEPİMİZİN
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu şehir hepimizin. Bu şehri güzelleştirmekte hepimizin sorumluluğu var. Bu sürece katılmamız gerekiyor. Tünelin ucunu görüyorum, çok güzel fikirler ve öneriler geliyor.”dedi.
Tarih: 5.7.2018 13:10:12

İlçemizdeki  yerel medya temsilcileri ile bir araya gelen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilçenin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

ÇALIŞMA VERİMİNİ ARTIRIYORUZ

İnegöl´ü ortak akılla yönetmek istediklerini belirten Başkan Taban, “Bu şehir hepimizin. Bu şehri güzelleştirmekte hepimizin sorumluluğu var. Bu sürece katılmamız gerekiyor. Tünelin ucunu görüyorum, çok güzel fikirler ve öneriler geliyor. Bunlarla ilgili vatandaşın daha katılımcı olabilmesi için iletişim kanallarından bize gelmelerini istiyorum. Eskiden bu iş kulaktan kulağa oluyordu ama şimdi profesyonelleşti. Israrla personel almamaya çalışıyorum, bunun sebebi iş verimliliğini artırmaya çalışmak. Bunu ölçmeye çalışıyoruz. Ölçtükçe de ilgili arkadaşlarımıza idari görevler atamaya çalışıyoruz. Mevcutla nasıl daha verimli çalışırızın derdindeyiz. Araç gereç yatırımı yapmalıyız. Alet işler el övünür derler ya önce o aletleri vermeli, eğitimini sağlamalıyız.”dedi.

------------------------------------------------------

 

Belirli aralıklarla ilçemizde bulunan yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Alper Taban, dün sabah İnegöl´deki tüm basın kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı değerlendirme toplantısı düzenledi. Kahvaltıyla başlayan değerlendirme toplantısında hem İnegöl hem de genel konulara ilişkin istişareler yapılıp bilgiler verildi.

 

Programda konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Güzel bir Ramazan geçirdik. Beraberinde 24 Haziran´da ülkemiz için önemli bir seçimi atlattık. Hamdolsun huzur, olgunluk içerisinde bu seçimler tamamlandı. Seçimler olacak, dün olduğu gibi yarın da bir seçimle karşılaşacağız. Bu seçimler bitmeyecek ama önemli olan aynı şehirde yaşayan insanların arkadaşlıklarının, birlik ve beraberliklerinin baki kalmasıdır. Seçim bir yerde bitiyor ama ondan sonra yine birbirimizle bir aradayız. Bu işleri seviyeli götürmek gerekir. Siyasette de arzu ettiğim nokta, her dönem seviyede kalınması ve sürdürülebilir hale getirilmesidir.”

 

İNSANLIKTAN UTANIYORUZ

“Son zamanlarda çocuk istismarı ile ilgili haberler alıyoruz. İnsanlıktan utandığınız, nefret ettiğiniz, hangi şekilde ifade edeceğinizi bilemediğiniz örnekler yaşanıyor. Bununla ilgili vatandaşlarımızdan da bizlere ‘gereği yapılmalı´ ifadeleri geliyor. Hükümetimiz de bununla ilgili gereken adımları atacaktır.”

 

İYİ BİR SİSTEMİMİZ OLMALI

“8. ayımızı tamamlayacağız. Zaman su gibi akıp geçiyor. Göz açıp kapayıncaya kadar diyeceğimiz süreci yaşıyorum. Nasıl daha çok faydalı olabilirizi sorguluyoruz. Kişiler gelip geçicidir. Bugün görevimizin belirtildiği zamana kadar biz varız. Bizim vizyonumuzla, gözümüzle neler olabilir noktasında çalışıyoruz. Devlette devamlılık esası var, hiçbir şey yarım kalmaz. 2014-2017 arasındaki 3,5 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı deneyiminin bana çok faydası oldu. Onun öncesinde aldığımız 2005-2014 yılı arası partimiz içerisindeki görevlerimizin de inanılmaz faydası var. Sıfırdan burada olsaydım çok zorlanırdım. Geldiğimiz süreçte konulara tam manasıyla hâkim olup onlarla ilgili kısa, orta ve uzun vadede neler yapabilirizi sorguladık. Bence iyi bir sistemimiz olmalı. İyi bir sisteminiz olursa üzerine iyileştirmeler, geliştirmeler katabilirsiniz. Bizden önce sistem yok muydu? Tabi ki vardı ama o sistemi nasıl çok daha iyiye alırız, eksikleri nasıl kapatırız, Türkiye dışında belediyecilik nasıl yapılıyor diye baktığımızda daha fazla başarıya ulaşabiliriz. Yurtdışında yaşayan orada davrandığı gibi burada davranmıyor. Orada kurallara uyarken burada uymuyor, daha rahat hareket ediyor. İmar konularında da bunu yaşıyoruz. Buradaki açık ve eksikleri görüp kullanmak istiyorlar. Biz yerelden sorumluyuz ve kurumumuzla ilgili iyi bir sistem oluşturmalıyız ve açığı, eksiği ne varsa bunları kesinlikle kapatmalıyız. Sisteminiz olduğunda pek çok şeyi ölçmeye başlıyorsunuz. Vatandaşla olan ilişkilerimizi daha fazla kayda almaya çalışıyoruz. Aradığında, bir şey ilettiğinde bunlar raporlansın istiyoruz. Bunları okuyup analizler yaparak sonuca ulaşmak istiyoruz. Çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Zamanı daha efektif kullanmaya çalışıyoruz.”

 

ÇALIŞMA VERİMİNİ ARTIRIYORUZ

“Ortak akıl konusunu pek çok yöneticimizden duyduk.Benim aklım bana yeter diyerek elde ettiğiniz tecrübelerle bir şeyleri ortaya koyabilirsiniz ama göremediğiniz o kadar konu var ki… Bununla alakalı ilk önce kendi çalışanlarımızla bu süreci yaşayıp hayata geçirelim istedik.Bir işi iki kere yapıyorsanız ‘Neden 2 kere yapıyoruz´ diyerek sorgulayın. Vatandaşlardan çok önemli öneriler geliyor, bunları bir havuzda topluyoruz. Temmuz ayı meclisimizde bu önerileri yapanlardan bazılarını meclisimizde ağırlamak istiyoruz. Kendi kendimize konuşmayalım, bu şehir hepimizin. Bu şehri güzelleştirmekte hepimizin sorumluluğu var. Bu sürece katılmamız gerekiyor. Tünelin ucunu görüyorum, çok güzel fikirler ve öneriler geliyor. Bunlarla ilgili vatandaşın daha katılımcı olabilmesi için iletişim kanallarından bize gelmelerini istiyorum.Çözüm merkezimize Haziran ayında 3 bin 490 tane iş kaydı geldi. İş yükü inanılmaz arttı. Ama bunlar bizim eksikliğimiz, şehrimizin eksikliği…Yeni hayata geçirdiğimiz sistem bize gelen iş kayıtlarının ölçümünü yapıyor ve işimizi kolaylaştırıyor. Dışarıdan bir anket firmasına ihtiyacım yok. Ocak ayından bu güne kadar çok sağlıklı veriler kaydettik. Buradan gelen bildirimlerle sorunun köküne inmeye çalışıyoruz. Eskiden bu iş kulaktan kulağa oluyordu ama şimdi profesyonelleşti. Israrla personel almamaya çalışıyorum, bunun sebebi iş verimliliğini artırmaya çalışmak. Bunu ölçmeye çalışıyoruz. Ölçtükçe de ilgili arkadaşlarımıza idari görevler atamaya çalışıyoruz. Mevcutla nasıl daha verimli çalışırızın derdindeyiz. Araç gereç yatırımı yapmalıyız. Alet işler el övünür derler ya önce o aletleri vermeli, eğitimini sağlamalıyız.”

 

DENETİM VE TAKİP MERKEZİ

“Şuanda bir denetim ve takip merkezi oluşturuluyor. Vatandaşın bize bildirimlerini aldıktan sonra yapılan işin denetimini ve takibini yapıyoruz. İş kalitemizi artırmamız lazım. Açtığımız iş kayıtları içerisinde kaç tane sorun varsa bunların takibini sürdürüp verimli çalışma başlatmamız lazım. Bazen vatandaşın bilmeden mevzuat dışında talepleri de olabiliyor. Bunları vatandaşlara ileteceğiz. Kurumsal yönetimi çok önemsiyoruz. Biz başarılı, çalışkan bir kurumuz, kurumsal olmak zorundayız. Bunun için eğitimler başlattık. İSO belgeleri aldık. Sadece belgeyi almak yeterli değil. Bunlar bizim olaya bakışımızı değiştirdi. Sürdürülebilir olması gerekiyor. Bunlarla ilgili sürekli kontroller yapmak durumundayız. Farklı konularda da belgelendirme sürecine gireceğiz.”

 

TEMİZLİK ÖNCELİKLİ KONUMUZ

“Şehirdeki temizlik konusu çok önemli... Kirletmeme konusu üzerine çalışıyoruz. Birey eliyle kirlenmeler hat safhada. Çok kolay kirletiyoruz. Mümkün oldukça daha dikkat çekici şeyler yapmalıyız. Müslümanız, temiz kalmak zorundayız. Bir yerde bir problem var, bunun da köküne inmeliyiz. Dışarıdan gelenlerin ‘Ne kadar temiz bir şehir´ dediği bir şehir olmalıyız.”

 

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLMEYE BAŞLANDI

“Trafikte, ulaşımda çalışmalar yapıyoruz. AVM´de çalışma yaptık, Belediye önüne geldik.Tretuvarlarımızdaki oynayan taşlar, kırılan ve deforme olan kaldırım alanları, engelliler için uygun olmayan bölümler, üzerindeki göçmelerden dolayı yaşanan su birikintileri dikkatimi çekmişti. Bunlarla ilgili istişarelerde bulunduk. Belirli ekiplerle düzeltmenin daha doğru olacağını düşünüp acil müdahale ekipleri kurduk. Taş tamirleri noktasında bozulan taşların tamiri eskisi gibi olmuyor. Bunların altında beton olması lazım ki uyguladığınız taşlar bozulmasın. Ama bunu bugün yapmak çok yanlış anlaşılabilir. Orada bir tadilat varken bu sorunu çözmek daha doğru olur. Belediye meydanına bakan tüm bölgeleri güzelleştirelim istedik. İnsanlar bina girişlerinin basamaklarını ön kısma yerleştirmişler. Böyle bir düzensizlik olmaz. Şehrin pek çok yerinde bu var. Bu noktada uyarılarda bulunacağız. Kaldırım üzerine merdiven yapılmış… Kaldırım yükseklikleri, iniş ve çıkışları gelişmiş ülkelerde standarttır. Bizde de öyle olmalı. Kaynakları doğru kullanarak, zamanı geldiğince çalışacağız. Bu yenilemeleri göreceğiz. Köklü sorunlar üretene kadar geçici pansuman sorunları da üretmeliyiz.Şehrin gelişimi ve sorunların çözümü noktasında tüm arkadaşlarımız gayretle çalışıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum.”

 

SORUMLULUKLA HAREKET EDERSEK İNEGÖL KAZANIR

“Vatandaşlar ‘İnegöl´den en çok kanser vakası çıkıyor´ diyorlar. Bu veriyi nereden aldınız? ‘Dilovası çok kanser vakasının çıktığı yer´ diye bir algı oluşmuş. Belki öyle değil. Bu algıyı doğru yönetmeliyiz. Bu şehre gelecek nitelikli insan varsa bu insanın algısını niye yanlış yönetelim. Şuan Bursa hastanelerinin tamamından veri topluyoruz. Hava kirliliğinden kaynaklı kanser hastalıklarının tümüyle ilgili bir rapor... Bunları toplayalım ki, insanlara bilgi verelim, bunları söyleyenler de bu bilgilerle konuşsunlar. Hava kirliliğini sadece kışın yaşıyoruz. Bu da yakıtlardan kaynaklı bir sorun. Bu sorunu nasıl bertaraf ederiz noktasında gerekli ölçümler yapıp çalışmalar sürdürüyoruz. Daha detaylı bilgiler edinip sorumluluğumuz altında olan konuları çözüme götürelim diye çalışıyoruz. Herkes bu sorumlulukla hareket ederse İnegöl kazanır, insanımız kazanır. Kimseye hiçbir önyargımız olmadan samimiyetle çalışıyoruz. Mesele ideoloji ya da parti meselesi değil. Bu şehrin zarar görmesi hepimizin zarar görmesi demektir. Parmakla gösterilen örnek bir şehir olmak istiyoruz. Hepimiz denetimde kontrol mekanizması olacağız.”

 

SOKAKLAR BİZİM İKİNCİ EVİMİZ

“Trafiğin bir kültüre dönüşmesini istiyorum. Her sürücü emniyet kemerini takmalı. Temizlik kültürümüz oluşmalı, atamamalıyız, kıyamamalıyız. Sokaklar da bizim ikinci evimiz diyebilmeliyiz. Vatandaş cebini çöp yapabilmeli” dedi.

 

ALTERNATİF YOLLARIMIZ YOK

Kasım Efendi Caddesi´nin yayalaştırılma olasılığının sorulması üzerine konuşan Taban, “Eski Kültür Sarayı ve çarşı mevkii ile ilgili bir çalışmamız vardı. Bu süreç istediğimiz gibi gitmedi ve geçici bir çözüm hayata geçirdik. Bu süreçte Kasım Efendi Caddesi´nin yayalaştırılması konusu da gündemimize geldi. Oradaki tarihi dokunun canlandırılması için yayalaştırılması noktasında destekler alıp ondan sonra yayalaştırmaya gidilebilir. Çok fazla alternatif yollarımız yok. Mevcudumuz bu. Bir yerleri yıkıp yeni alternatifler açmak mümkün değil. Bununla ilgili merkezdeki yoğunluğu nasıl azaltabiliriz noktasında düşüncelerimiz var. Herkesin bir yere toplandığı bir sistem elbet bir yerde tıkanacaktır. Bir proje hazırlığı içerisinde olmak lazım... Dünden bugüne kolay olmaz ama orayı kapattığımızda nelerle karşılaşabilirizi iyi analiz etmek lazım. Bana ‘Çok yavaş karar alıyorsunuz´ diyorlar. İsrafın, emek kaybının olmaması için geç karar alıyorum” diye konuştu.

 

“PARK DİSİPLİNİ SORUNU VAR”

Atatürk Bulvarı´nın çift yön olup olmayacağının sorulması üzerine konuşan Taban, “Çift yön konusunu çalıştık. Ulaşım daireleriyle irtibat kurduk. Tüm yollar çift yön gidiş geliş olarak çalışıyor ama bu alanda sadece tek yön gidiliyor. Geçmişte bu yolu çift yön çalıştırdık. Atatürk Bulvarını bir kez daha çalışma yapmalarını istedik. Sunum yaptılar. Şuan yaptığımız düzenleme yine tek yön kalması yönünde. Trafik uzmanlarının söylediği şu; Atatürk Bulvarında park disiplini anlamında sıkıntı var. Bunları sağlamış olsak bile şuan trafiği rahatlatarak gidiyoruz, Atatürk Bulvarına girdiğinde araçlar çift şerit halinde ilerlemeye çalışıyor. Bu, disiplinsiz parklardan dolayı pek mümkün olmuyor. Bunu tek şeride indirdiğinizde özellikle gidişte çok daha depolanmalarla karşılaşacaksınız. AVM´yi rahatlatıp yolu açıyorsunuz, araçlar daha rahat ilerliyor ve buraya geldiğinde araçlar tıkanacak. Araçların park disipliniyle ilgili ciddi çalışma yapacağız. Bir araç çekilmesi gerekiyorsa çekilecek, herkes kurallara uyacak. Biz küçük bir kasaba değiliz. Türkiye´ye örnek gösterilebilecek bir şehiriz. Daha tertipli, kurallara uygun yaşıyor olabilmemiz lazım. Trafikte emniyet kemerini takan, kornasını gereksiz kullanmayan, yayalara yol veren sürücüleri görmek istiyoruz. Aynı şekilde uygun yerlerden geçen yayaları da görmek istiyoruz. Yaya halen ısrarla istediği yerden geçmeye çalışıyor. Trafik lambalarının olduğu yerde yaya geçidi var. Trafik duraklarımız birkaç tane eksiltilebilir. Sürekli dur-kalklar trafiği yavaşlatıyor. Buradaki yaya ve sürücü disiplinini istediğimiz ölçüye getirebilirsek gelecekte bunu tekrar konuşabiliriz” şeklinde konuştu.

 

“YARIN SEÇİM OLSUN, SEÇİME HAZIRIZ”

AK Parti´nin İnegöl´deki oy oranındaki 11 puanlık düşüşün hatırlatılması üzerine sözlerine devam eden Taban, “İnegöl´de 11 puanlık bir düşüş var. Bunu sadece şu sebeple demek doğru olmaz. Ben de analiz etmeye çalışıyorum. Bunu pek çok şeye bağlayabiliriz, ekonomik olabilir, yerel hizmetler olabilir, büyükşehir eliyle yapılan hizmetler olabilir, işsizlik denebilir. Bununla alakalı kesinlikle başarısız olduğumuzu düşünmüyorum. Başarısızlık varsa benim olsun, önemli değil ama burada ülke konjonktüründe yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen de genel ortalamada bir düşüş var. Yerel seçimlerde bunun çözülmesi daha doğru. Yarın seçim olsun, hazır oluruz. 24 Haziran bitti, 25 Haziran´da toplanıp Belediye Meydanı uygulamasında ortaya çıkabilecek sorunları görüştük. Bizim için hayat böyle devam ediyor. Çalışıyoruz, yaptığımız işin hakkını vermeye çabalıyoruz. Daha iyi olmak noktasında girişimlerimiz var. Seçim yarın olsa artı ve eksileriyle her şeyi insanlara anlatabiliriz. Seçime hazırız. Bana kalırsa vaktinde olsun. Zaten yeni bir seçimden çıktık, önce bunun sonuçlarını iyi okumalıyız. Her parti kendi eksiklerini giderip yerel seçimler bu anlamda daha hazır girmelidir.”

 

“GÖREV VERİLİRSE DEVAM EDERİM”

Yerel seçimlerde aday olup olmayacağının sorulması üzerine konuşan Taban, “Partim, teşkilatım bana görev vermediği sürece asla aday olmam. Çıkıp kendi başıma karar vermem. Teşkilatım bana görev veriyorsa, bu yolda devam etmeni istiyoruz diyorsa, siyasi büyüklerimiz bu konuda devam etmenizi istiyor diyorsa olurum ama kendi başıma aday olmam.Siyasette de çok daha vasıflı arkadaşlarımız gelsin.Bizden çok daha iyi insanlar gelebilir, onlara yol vermeliyiz. Teşkilatım görev verirse devam ederim, görev vermezse küsmem, darılmam. Mesele başkan olmak değil, bulunduğunuz her alanda fayda verebilirsiniz. Vizyonu daha güçlü arkadaşlarımızı genelde, yerelde, yetki verecek alanlarda getirelim ki, daha hızlı yol alalım. Başkan olmakla boyunuz uzamıyor, yükünüz, sorumluluğunuz artıyor. Çok rahatım. Eyvah seçim geliyor demem, işime bakarım. Benim işimi yapmam lazım. En iyisini yapayım ki, geriye döndüğümde keşke demeyeyim. Sayın Cumhurbaşkanımı gördüm, onların çalışması yanında bizim çalışmamız hiçbir şey değil. Aday kim olacak konusunun bir esprisi yok, iyi bir sisteminiz olsun. Devletim bana 185 trilyonluk bütçeyi emanet etti. Bugün 1 trilyonunuzu birine teslim ederken hesap yapmaz mısınız? Devletimiz de yapsın, partimiz de yapsın. Sadece para değil proje, insan, bütçe yönetimi de var ama belirli yetkinlikler olmalı. Siyaset bir okuldur. Kendinizi geliştirmelisiniz.”

 

PARKIN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Kültürpark´ta karşılaşılan şikâyetler üzerine konuşan Taban, “Parkta motosikletlerle, go-kartlardan çok şikâyet alıyoruz. Amfi Tiyatro bölgesindeki mescit ve lavabolardan şikâyet alıyoruz. Bunların her birine gidip baktık. Lavabo ve mescitle alakalı çalışma başlatıldı.”

 

AVARLAR ÇÖZÜME KAVUŞACAK

“Avarlar Kavşağı´nda farklı görüşleri aldık. Ben yaptım oldu diyemem, trafik uzmanı var, arkadaşlarımızın görüşleri var, kafa kafaya verip çalışıyoruz. Sonradan açılan bir alan var, kazalara sebebiyet veren yer de o alan. Yeniden bir proje üzerinde çalışılıyor. Kısmi sinyalizasyon konabilir dediler. İstişare ediliyor ve çalışmalar başlayacak.”

 

İNEGÖL, TURİZM MERKEZİ OLACAK

“Turizm konusunda DOSTUM bizim önemli bir markamız. Üzerine ilaveler yapmaya çalışıyoruz. Konuşlanmak isteyen arkadaşlarımızı konuşlandırmaya çalışıyoruz. Doğa turizmi açısından müthiş yerlerimiz var. Boğazova´da imar planları noktasında belli bir noktaya geldik. İşin mevzuatsal boyutu aşılıyor. Orada turizm hüviyetinde fayda sağlayabilecek güzel bir alanımız var.Yaklaşık 50 dönümlük bir alan. TOKİ´nin üstünde bir çamlık var ama yanı başında taş ocağı var. Çok can sıkıcı bir durum. Turizm başlığı altına girebilecek alanlarla ilgili üretmeye çalışıyoruz. Daha çok insan gelip kendini ifade etsin. İMDER Başkanımız Yusuf Bey, sektör çeşitliliğine gidilmesi gerektiği noktasında önerilerde bulundu. Bu konuda da öneriler alıyoruz.”

 

ÜNİVERSİTE KONUSUNDA İSTİHDAM ÜRETECEK BÖLÜMLER İSTİYORUZ

“Üniversite başlığında üzerine yoğunlaşamasam da Milletvekilimizin yürüttüğü çalışmalar üzerine çalışıyoruz. İlçelerde üniversite kuruluyor. Biz burada salt üniversite kurmaktan ziyade İnegöl´e gelecekte istihdam üretecek bölümlerden oluşacak bir üniversite derdindeyiz.”

 

TARIMIN SORUNLARI ELE ALINACAK

“Ben tarımcı değilim ama tarımla ilgili gördüğümüz bazı eksikler var. İnegöl´deki üretimin çok altında soğuk hava deposu var. Konunun tarafları üzerinden olgunlaştırılıp bize de düşen kısmıyla burada görev almalıyız. Konunun muhatapları var. Yetkin görüşe sahip ilgili arkadaşlarımız var. Kırsal Kalkınma Müdürlüğümüz raporları üzerinde çalışma yapmaya çalışıyoruz. Soğuk hava deposu noktasında çalışıyoruz. Arkadaşlarımıza öncü olalım, vatandaşımızın malı daha değerli satılsın derdindeyiz.Soğuk hava deposu noktasında biz öncü olalım. Kurumum adına bu konuda katkı koymak istiyorum” dedi.

 

“İNEGÖL BELEDİYESİ İSTİHDAM MERKEZİ”

Alinur Aktaş döneminden kalan projelerin akıbetinin sorulması üzerine konuşan Taban, “Hafif raylı sistem vardı, güzergâhları çizildi. Gerçekleşme ihtimali zayıftı ve proje çıkarılmadı. Projeler son dakikaya kadar devam ediyor. Şehirdeki trafik, temizlik, otopark gibi konuların hepsi projedir. Eski ya da yeni diyebilirsiniz ama içinde bulunduğunuz süreçte bunlarla ilgili ne kadar çok mesafe kat edebilirsek, İnegöl´e o kadar faydalı olur.İş ve işçi bulma kurumu müdürümüzle görüştüm. Bu konuda bir birim oluşturacağız. Bana yılda kaç tane insan gelmiş, ne özellikleri var, ne vasıfta iş arıyorlar noktasında analizler yapacağız. Bu insanlara yönelik kurs açabiliriz, şirketlerle dirsek temasında bulunabiliriz. Vatandaşa gelme deme lüksümüz yok, hiç olmazsa onların verilerini alıp kaydedelim, akabinde o vatandaşa göre bir iş varsa yönlendirme yapabiliriz, yol açabiliriz.İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezinde vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz” diye konuştu.

 

KENT ORMANI GELİYOR

Taban, “Kent Ormanıyla ilgili düşüncelerimiz var. Pazaryeri istikametinde çok güzel hazine arazileri var. Ama önce kabinenin kurulması lazım... Gerekli görüşmeleri yapmamız lazım. Burada yapmış olduğumuz projemiz bugün dolu dolu kullanılıyor ama bizim yeni alanlar üretmemiz lazım. TOKİ´de çok güzel bir alan var ama toz toprak olmuş. Müthiş bir seyir alanı tozun toprağın içerisinde. Yeni yer arayışlarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL HEPİMİZİN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP ittifaktan yana
CHP ittifaktan yana
CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, “Yereldeki ittifakıyla alakalı şuan süreç devam ediyor inşallah yapacağımız anket sonucunda birlikte hareket edeceğimiz bir aday çıkaracağız.”dedi.
İYİ Parti´ye 3 Aday Adayı
İYİ Parti´ye 3 Aday Adayı
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığına, 3 isim belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu.
Bu zulmün hesabı sorulur
Bu zulmün hesabı sorulur
Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, evine odun kömür alamayan asgari ücretliden, başkalarının kaçak olarak kullandığı elektrik bedelini kayıp kaçak adı altında tahsil etmenin büyük bir zulüm olduğunu söyledi.
Hamzabeylilerin çilesi TBMM´YE taşındı
Hamzabeylilerin çilesi TBMM´YE taşındı
İnegöl- Yenişehir arası yapılan duble yol çalışması nedeniyle mahallelerine giriş yolu kapanan Hamzabeylilerin yaşadığı çile meclis gündemine taşındı.
Hakan Özdemir Sürprizi
Hakan Özdemir Sürprizi
İnegöl Başkanı Hakan Özdemir, İyi Parti İnegöl İlçe Yöneticileri ile yemekte bir araya geldi. Özdemir, İyi Parti, Hakan Özdemir´e İnegöl Belediye Başkan Adaylığı teklifinde bulundu.
Başkan Taban´dan Engelli Aileleri Evinde Ziyaret Etti
Başkan Taban´dan Engelli Aileleri Evinde Ziyaret Etti
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, eşi ve kendisi görme engelli olan Mustafa Özdemir ile görme engelli Hasan İsmail´in ailesini evlerinde ziyaret etti.
İş yükümüzü 10 kat arttırdık
İş yükümüzü 10 kat arttırdık
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İş yükümüzü geçmişe nazaran, yani bir yıl öncesine nazaran 10 kat arttırdık. 350 iş kaydı oluştururken, bugün itibariyle 2500 iş kaydı oluşturuyoruz.”dedi.
Belediye meclisi toplandı
Belediye meclisi toplandı
İnegöl Belediyesi Aralık ayı olağan Meclis Toplantısı bugün Belediye Ek Hizmet Binasında bulunan Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
MHP´nin İlk Başkan Aday Adayı
MHP´nin İlk Başkan Aday Adayı
Ülkü Ocakları Eski Başkanı Uğur Bayram, Milliyetçi Hareket Partisi´nden İnegöl Belediye Başkan Adayı oldu.
Avrupa´da ilk sıradayız!
Avrupa´da ilk sıradayız!
Saadet Partisi İnegöl Kadın Kolları Başkanı Havva Şen, Türkiye´nin maden kazalarında dünyada 4´üncü Avrupa´da ilk sırada olduğunu söyledi.
Amacımız zihniyet dönüşümü
Amacımız zihniyet dönüşümü
İnegöl Belediyesi, yeni nesil belediyecilik kapsamında e-devlet kapısı olan www.turkiye.gov.tr üzerinde belediyenin mevcutta 5 olan hizmet sayısını 15´e yükselterek, Bursa´da bu hizmeti veren belediyeler arasında ilk sıraya yükseldi. Başkan Taban, “Amacımız bir zihniyet dönüşümü. Bu zihniyet dönüşümünü, yenilenmeyi her an, her saniye ve her dakika yapıyoruz.”dedi.
Kadınlar her şeyin en güzeline layık
Kadınlar her şeyin en güzeline layık
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “Yaşamın her alanında başarı ile görev alan kadınlarımız her şeyin en güzeline layık” dedi.
Başkan Taban, engelli personelle buluştu
Başkan Taban, engelli personelle buluştu
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İnegöl Belediyesi´nde görev yapan engelli personelle buluştu.
Seçme ve seçilme hakkı bir devrimdir
Seçme ve seçilme hakkı bir devrimdir
CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pakoğlu, “Türk Kadınına 84 yıl önce verilen seçme ve seçilme hakkının bir devrim olduğunu söyledi.
   Alper Taban´dan 112 Noktasına Ziyaret
Alper Taban´dan 112 Noktasına Ziyaret
Belediye Başkanı Alper Taban, 112 acil sağlık hizmetleri haftası nedeniyle İnegöl 2 No´lu acil sağlık hizmetleri istasyonunu ziyaret etti.
 DSP´ye başvurular devam ediyor
DSP´ye başvurular devam ediyor
Turizm sektöründe faaliyet gösteren Abdullah Gök Demokratik Sol Parti´den belediye meclis üyeliği başvurusunda bulundu.
Halkımızın umudu olmaya talibiz
Halkımızın umudu olmaya talibiz
DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, yerel seçimlerde halkın yine umudu olmaya talip olduklarını söyledi.
Kahyaoğlu, AK Parti´den aday adayı oldu
Kahyaoğlu, AK Parti´den aday adayı oldu
Cerrah Eski Belediye Başkanı Bekir Kahyaoğlu´nun oğlu, İşadamı Şemsettin Kahyaoğlu, AK Parti´den meclis üyeliği için başvuruda bulundu.
“Güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz”
“Güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “2019-2024 dönemi arasında inşallah en güzel ve en hızlı şekilde alt yapı sorununu çözümleyerek, beraberindeki üst yapı faaliyetlerini, kaldırımlarla ilgili, yollarla ilgili eksiklerimizi de tamamlayarak güzel bir şehir hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
“Üretici para kazanamıyor”
“Üretici para kazanamıyor”
İnegöl Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli, süt üreticisinin yaşadığı sorunları dile getirmek için Ankara´ya gitti.
Yeni Pazar Alanının Kuraları Çekildi
Yeni Pazar Alanının Kuraları Çekildi
İnegöl Belediyesi´nin Akhisar, Baykoca ve Huzur Mahallelerine hizmet vermek adına yapımını tamamladığı ve kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Yeni İnegöl Kapalı Pazar Alanının kura çekimi yapıldı. Pazarda yer alacak 110 esnafın yeri, yapılan kura çekimiyle belirlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi