İnegöl Memleketim Olarak Kalacak
Oğlunun yaşadığı rahatsızlık nedeniyle ani bir şekilde Ankara´ya tayin olan İnegöl Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, kendisi için düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada artık kendisini bir İnegöllü olarak gördüğünü ifade ederek; “Her daim burası benim memleketim olarak kalacak. Bunu veda olarak görmek istemiyorum. Sadece yerim değişti. Ruhum ve duygularım burada” dedi.
Tarih: 29.11.2018 09:49:52

5 yıl önce İnegöl´de Jandarma Komutanı olarak göreve başlayan ve geride kalan süre boyunca ilçe halkının gönlünde taht kuran İnegöl Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, oğlu Korhan´ın yaşadığı kalp rahatsızlığı sonrası tedavinin Ankara´da sürmesi gerekliliği nedeniyle Ankara´ya tayin oldu. Ani bir şekilde yaşanan tayin sonrası, Salı akşamı İnegöl Belediyesi tarafından Uğur Baş için veda yemeği düzenlendi.

Sürenin dar olması nedeniyle geniş kapsamlı bir veda yemeği tertip edilemezken, düzenlenen yemeğe; Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban ve Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş ile birlikte protokol üyeleri katıldı.

İLÇE HALKIMIZIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Yemek sonrası katılımcılar Uğur Baş´ın tayinine ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade eden konuşmalar yaptı. İlk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu akşamki yemeği düzenlememizin sebebi Uğur Baş komutanımızın şehrimizden ayrılışı. Açıkçası ilk duyduğumda çok üzüldüm. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz, gönlümüze koyduğumuz, sadece yöneticiliğiyle değil insanlığıyla da ön plana çıkarak şehrimize değer katan bir komutanımız oldu. Görevinde başarılı oldu ama aynı zamanda sevecen, mütevazi, alçak gönüllü kişiliğiyle de tüm ilçe halkımızın gönlünde taht kurdu. Bizler de aynı duygu ve düşünceler içerisinde olduk. Kıymetli evladının geçirdiği rahatsızlıktan dolayı zorunlu bir tayin oldu. Öncelikle ben evlatlarına rabbimden sağlık sıhhat, şifalar diliyorum. Sağlık her şeyin ötesinde. Sağlığınız yoksa hiçbir şeyin kıymeti kalmıyor. Öncelikle tüm hastalarımıza ve Korhan kardeşimize de acil şifalar diliyorum. Zaman darlığından dolayı çok büyük, kapsamlı bir organizasyonu da yetiştirmemiz mümkün değildi. Dolayısıyla biraz daha dar kapsamlı, Kaymakam Beyin önderliğinde bir organizasyon yapmak durumunda kaldık” dedi.

TAYİN SEBEBİNİ ANLATTI

Binbaşı Uğur Baş ise tayin sebebini açıklayan bir konuşma yaptı. Baş, “Bu akşamki birliktelik için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin güzel temennileri beni son derece mutlu etti. İnsan yaşamında ayrılıklar her daim olan bir durumdur. Bizler de kamu görevlileri olarak süremiz dolduğunda görev yaptığımız yerden ayrılırız. Bu seferki ayrılık biraz buruk ve acı oldu. Zamansız bir ayrılık oldu. 25 gün önce tesadüfen Ankara´ya ziyaret amaçlı gitmemiz, orada büyük oğlumun halsizliği sebebiyle hastanenin aciline müracaatımızla ciddi bir kalp rahatsızlığının ortaya çıkması bizi çok derinden sarstı. Tabi insan yaşamında hastalıklar her zaman var. Allah dermansız dert vermesin diyoruz. Evlat olunca da hayatımızda bir deprem etkisi yarattı. 13-14 günlük hastanede yatmasının ardından kalbine pil takıldı. Kader bizi bir şekilde doğru doktorların eline itti. Bundan sonra kalple ilgili ciddi bir süreç bizi bekliyor. Nakil olma durumu var” diye konuştu.

İNEGÖL BENİM MEMLEKETİM OLARAK KALACAK

5 yıldır İnegöl´de görev yaptığını hatırlatarak konuşmasını sürdüren Uğur Baş, “Geldiğim günden bu yana her zaman kocaman yüreğimle hizmet etme gayretini göstermeye çalıştım. Burada jandarmanın ve yine beraber görev yaptığımız emniyetimizle birlikte güvenlik hizmeti sunmaya çalıştık. Kendimi artık bir İnegöllü olarak görüyordum. Alinur Başkanımız her zaman sorardı nereliydin komutanım diye. Ben artık İnegöllüyüm derdim. Burada çok güzel dostluklar elde ettik. Hayata dair çok güzel tecrübeler elde ettik. Her daim burası benim memleketim olarak kalacak. Bunu veda olarak görmek istemiyorum. Sadece yerim değişti. Ruhum ve duygularım burada. Her zaman gidip geleceğiz. Sizlerin de Ankara´da artık bir kapısı var. İnegöl´de ailemle çok güzel günler geçirdik. Bundan sonra görevimize Ankara´da devam edeceğiz. Ama İnegöl benim hayatımda ömrüm boyunca unutamayacağım bir yer olarak kalacak” ifadelerinde bulundu.

AYRILIKLAR SEVGİYİ PEKİŞTİRİR

Kaymakam Şükrü Görücü de Türk milletinin kendine hizmet eden kişileri asla unutmadığını dile getirerek; “Sevilmek çok güzel bir şey. Bu millet zaten kendine hizmet edenleri asla unutmaz. İnegöl´de de bu böyle, Türkiye´nin her yerinde de. Komutanımızla kısa bir süre önce tanıştık ama bu kısa sürede çok büyük mesafeler aldık. İnegöl zaten küçük bir Türkiye. Türkiye´nin her yerinden insanların burada birlik beraberlik içerisinde olması, devletin burada herkesin bildiği hizmetkâr devlet anlayışıyla biz İnegöl´de hizmet etmenin haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Kamu görevidir bu. Belli bir süre zarfında komutanımızın ayrılacağını biliyorduk ama sağlık sorunları nedeniyle zamansız bir ayrılık oldu. Allah´tan erken teşhis edildi. Erken teşhis erken tedaviyi de getiriyor. Bundan sonra da ailesi ve çocuklarıyla komutanımıza mutluluklar diliyorum. Ayrılıklar sevgileri pekiştirir. Bundan sonra her zaman bir komutan gördüğümüzde Uğur Binbaşı aklımıza gelecek. Ayrıca Belediye Başkanımıza da bu organizasyon için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Diğer konukların da duygu ve düşüncelerini ifade eden konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Alper Taban Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş´a İnegöl´ü simgeleyen bir tablo hediye ederken, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç´da çini hediye etti.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnegöl Memleketim Olarak Kalacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ortakçı Cam´a Destek Teşekkürü
Ortakçı Cam´a Destek Teşekkürü
Kurtuluşspor başkanı Yusuf Sak ve Kurtuluşspor yönetim kurulu üyesi Ali İlhan, Kurtuluşspor forma sponsoru olan Ortakçı Cam firma sahipleri Alican Ortakçı ve Bertan Ortakçı´yı makamında ziyaret ederek verdikleri destek nedeniyle kendilerine teşekkür ederek forma hediye ettiler.
Kurumlar geçici işçi alacak
Kurumlar geçici işçi alacak
´Toplum Yararına Programı´ kapsamında, Bursa´da toplam bin 500 kişi, İnegöl ise toplam 95 kişi istihdam edilecek.
Üretici perişan durumda
Üretici perişan durumda
İnegöl Et ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli; "Üretici perişan durumda. Yem fiyatları yüksek. Şu durumda hayvanlarımızı kestiremiyoruz" dedi.
Facia ucuz atlatıldı
Facia ucuz atlatıldı
İnegöl´e bağlı Turgutalp Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan ağaçlardan biri yola devrildi. Ağcın devrilmesi esnasında olay yerinden kimsenin olmaması olası faciayı önledi.
   İzmir´de Görücüye Çıktık
İzmir´de Görücüye Çıktık
Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla düzenlenen 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, Gaziemir´deki fuar alanında ziyaretçilerine kapılarını açtı. İnegöl, fuarda Oylat Kaplıcaları ve DOSTUM ile yer aldı.
Kâbus sona erecek
Kâbus sona erecek
Bursa Büyükşehir Belediyesinin Avrupa Yatırım Bankası kredisiyle hayata geçirdiği altyapı yatırımları ile Alanyurt bölgesinde aşırı yağışlarda adeta kâbusa dönen su baskınları tarihe karışacak.
   Vatandaşların talebi yerine getirildi
Vatandaşların talebi yerine getirildi
Akhisar Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan meydanda, vatandaşların talebi üzerine yapılan düzenleme çalışması tamamlandı. 25 bin TL´ye mal olan revizyonla, bölge yeni bir görünüme kavuştu.
İnegöl´de soğuk hava deposu yetersiz
İnegöl´de soğuk hava deposu yetersiz
İnegöl İsaören Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erhan Ulu, soğuk hava depolarının yetersiz olduğunu belirterek, “Üreticimiz ürünlerini, depolarda yer olmaması nedeniyle düşük fiyatlara satmak zorunda kalıyor” dedi.
YENİCEKÖY´ÜN YENİ CADDESİNDE SONA GELİNDİ
YENİCEKÖY´ÜN YENİ CADDESİNDE SONA GELİNDİ
İnegöl Belediyesi´nin Yeniceköy Mahallesi´nde heyelan tehlikesi bulunan alandan 5000 m3 hafriyat çalışması yaparak 200 metre uzunluğunda yeni bir yol açmak için başlattğı çalışmalarda sona gelindi.
BAŞKAN TABAN ENGELLİ ÇOCUKLAR İLE AİLELERİNİ AĞIRLADI
BAŞKAN TABAN ENGELLİ ÇOCUKLAR İLE AİLELERİNİ AĞIRLADI
Yenice Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören engelli çocuklar ve merkez sorumluları ile Otizm Derneği üyeleri, Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
VALİ CANBOLAT İNEGÖL´E GELDİ
VALİ CANBOLAT İNEGÖL´E GELDİ
Son yayınlanan kararname ile Bursa Valiliği´ne atanan Yakup Canbolat, ilçe ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
ÇÖZÜM MERKEZİ 7/24 VATANDAŞIN HİZMETİNDE
ÇÖZÜM MERKEZİ 7/24 VATANDAŞIN HİZMETİNDE
İnegöl Belediyesi tarafından hızlı, etkin, çözüm odaklı ve hedefi 12´den vuran bir hizmet anlayışı noktasında hayata geçirdiği Çözüm Merkezi, bugüne kadar ortaya koyduğu performans ile bölgesinde çözümün merkezi olma noktasında en hızlı çalışan ve çözüm alınan merkez konumuna yükseldi.
Başkan Taban´dan, Mühendislere Kutlama
Başkan Taban´dan, Mühendislere Kutlama
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İnegöl´de 12 riskli bölge
İnegöl´de 12 riskli bölge
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün kurumsal web sitesinde yayınlanan fay hatları haritasında Bursa Merkez´den başlayan fay hattının İnegöl´de 12 yerleşim yerinden geçtiği gözüküyor.
Ülkü Ocaklarından 3 Aralık Mesajı
Ülkü Ocaklarından 3 Aralık Mesajı
3 Kasım Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Demir, “Engelli olan insanların önüne geçip onları, mağdur bırakmayın” dedi.
Engelsiz sıfır atık atölyesi hizmete girdi
Engelsiz sıfır atık atölyesi hizmete girdi
İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde İnegöl´deki engelli vatandaşlara yönelik yeni bir hizmetin açılışını yaptı. Engelliler Gündüz Bakımevinin adı ‘Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi´ olarak değiştirilirken, burada “Engelsiz Sıfır Atık ve Hayal Atölyesi” hazırlandı. Atölyenin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
İnegöl engelliler için yürüdü
İnegöl engelliler için yürüdü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İnegöl Belediyesi ve İZED (İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği) işbirliğinde farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Tarihi İnegöl Mehteri öncülüğünde yapılan yürüyüşle engelli vatandaşlara dikkat çekildi.
Koku yerine ışık saçacak
Koku yerine ışık saçacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin, ‘İnegöl Katı Atık Depolama Alanı´nda oluşan metan gazından elektrik üretilmesi projesinde enerji elde edilmeye başladı. Proje kapsamında ilk etapta saatte 1,8 megavat elektrik üretimi sağlanırken, bir yılda yaklaşık 14 bin konutun enerji tüketimine karşılık gelen elektrik enerjisi üretimiyle çöplük artık koku değil ışık saçmaya başladı.
Galericiler´den Başkan Taban´a Ziyaret
Galericiler´den Başkan Taban´a Ziyaret
İnegöl Oto Galericiler Sitesi Kooperatifi yönetimi, Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette yapılacak çalışmalara ilişkin istişareler gerçekleştirildi.
Sürücü cezaya isyan etti
Sürücü cezaya isyan etti
Bursa´da kış lastiği uygulaması sırasında ceza yazılan araçtaki vatandaş, polis memurlarına tepki gösterdi.
Engelli çocuklara sahip çıkalım
Engelli çocuklara sahip çıkalım
İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Halil Peynirci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bugün saat 12.30´da düzenleyecekleri yürüyüşe tüm ilçe halkını davet etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi