Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnegöl Memleketim Olarak Kalacak
Oğlunun yaşadığı rahatsızlık nedeniyle ani bir şekilde Ankara´ya tayin olan İnegöl Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, kendisi için düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada artık kendisini bir İnegöllü olarak gördüğünü ifade ederek; “Her daim burası benim memleketim olarak kalacak. Bunu veda olarak görmek istemiyorum. Sadece yerim değişti. Ruhum ve duygularım burada” dedi.
Tarih: 29.11.2018 09:49:52

5 yıl önce İnegöl´de Jandarma Komutanı olarak göreve başlayan ve geride kalan süre boyunca ilçe halkının gönlünde taht kuran İnegöl Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, oğlu Korhan´ın yaşadığı kalp rahatsızlığı sonrası tedavinin Ankara´da sürmesi gerekliliği nedeniyle Ankara´ya tayin oldu. Ani bir şekilde yaşanan tayin sonrası, Salı akşamı İnegöl Belediyesi tarafından Uğur Baş için veda yemeği düzenlendi.

Sürenin dar olması nedeniyle geniş kapsamlı bir veda yemeği tertip edilemezken, düzenlenen yemeğe; Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban ve Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş ile birlikte protokol üyeleri katıldı.

İLÇE HALKIMIZIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

Yemek sonrası katılımcılar Uğur Baş´ın tayinine ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade eden konuşmalar yaptı. İlk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu akşamki yemeği düzenlememizin sebebi Uğur Baş komutanımızın şehrimizden ayrılışı. Açıkçası ilk duyduğumda çok üzüldüm. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz, gönlümüze koyduğumuz, sadece yöneticiliğiyle değil insanlığıyla da ön plana çıkarak şehrimize değer katan bir komutanımız oldu. Görevinde başarılı oldu ama aynı zamanda sevecen, mütevazi, alçak gönüllü kişiliğiyle de tüm ilçe halkımızın gönlünde taht kurdu. Bizler de aynı duygu ve düşünceler içerisinde olduk. Kıymetli evladının geçirdiği rahatsızlıktan dolayı zorunlu bir tayin oldu. Öncelikle ben evlatlarına rabbimden sağlık sıhhat, şifalar diliyorum. Sağlık her şeyin ötesinde. Sağlığınız yoksa hiçbir şeyin kıymeti kalmıyor. Öncelikle tüm hastalarımıza ve Korhan kardeşimize de acil şifalar diliyorum. Zaman darlığından dolayı çok büyük, kapsamlı bir organizasyonu da yetiştirmemiz mümkün değildi. Dolayısıyla biraz daha dar kapsamlı, Kaymakam Beyin önderliğinde bir organizasyon yapmak durumunda kaldık” dedi.

TAYİN SEBEBİNİ ANLATTI

Binbaşı Uğur Baş ise tayin sebebini açıklayan bir konuşma yaptı. Baş, “Bu akşamki birliktelik için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin güzel temennileri beni son derece mutlu etti. İnsan yaşamında ayrılıklar her daim olan bir durumdur. Bizler de kamu görevlileri olarak süremiz dolduğunda görev yaptığımız yerden ayrılırız. Bu seferki ayrılık biraz buruk ve acı oldu. Zamansız bir ayrılık oldu. 25 gün önce tesadüfen Ankara´ya ziyaret amaçlı gitmemiz, orada büyük oğlumun halsizliği sebebiyle hastanenin aciline müracaatımızla ciddi bir kalp rahatsızlığının ortaya çıkması bizi çok derinden sarstı. Tabi insan yaşamında hastalıklar her zaman var. Allah dermansız dert vermesin diyoruz. Evlat olunca da hayatımızda bir deprem etkisi yarattı. 13-14 günlük hastanede yatmasının ardından kalbine pil takıldı. Kader bizi bir şekilde doğru doktorların eline itti. Bundan sonra kalple ilgili ciddi bir süreç bizi bekliyor. Nakil olma durumu var” diye konuştu.

İNEGÖL BENİM MEMLEKETİM OLARAK KALACAK

5 yıldır İnegöl´de görev yaptığını hatırlatarak konuşmasını sürdüren Uğur Baş, “Geldiğim günden bu yana her zaman kocaman yüreğimle hizmet etme gayretini göstermeye çalıştım. Burada jandarmanın ve yine beraber görev yaptığımız emniyetimizle birlikte güvenlik hizmeti sunmaya çalıştık. Kendimi artık bir İnegöllü olarak görüyordum. Alinur Başkanımız her zaman sorardı nereliydin komutanım diye. Ben artık İnegöllüyüm derdim. Burada çok güzel dostluklar elde ettik. Hayata dair çok güzel tecrübeler elde ettik. Her daim burası benim memleketim olarak kalacak. Bunu veda olarak görmek istemiyorum. Sadece yerim değişti. Ruhum ve duygularım burada. Her zaman gidip geleceğiz. Sizlerin de Ankara´da artık bir kapısı var. İnegöl´de ailemle çok güzel günler geçirdik. Bundan sonra görevimize Ankara´da devam edeceğiz. Ama İnegöl benim hayatımda ömrüm boyunca unutamayacağım bir yer olarak kalacak” ifadelerinde bulundu.

AYRILIKLAR SEVGİYİ PEKİŞTİRİR

Kaymakam Şükrü Görücü de Türk milletinin kendine hizmet eden kişileri asla unutmadığını dile getirerek; “Sevilmek çok güzel bir şey. Bu millet zaten kendine hizmet edenleri asla unutmaz. İnegöl´de de bu böyle, Türkiye´nin her yerinde de. Komutanımızla kısa bir süre önce tanıştık ama bu kısa sürede çok büyük mesafeler aldık. İnegöl zaten küçük bir Türkiye. Türkiye´nin her yerinden insanların burada birlik beraberlik içerisinde olması, devletin burada herkesin bildiği hizmetkâr devlet anlayışıyla biz İnegöl´de hizmet etmenin haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Kamu görevidir bu. Belli bir süre zarfında komutanımızın ayrılacağını biliyorduk ama sağlık sorunları nedeniyle zamansız bir ayrılık oldu. Allah´tan erken teşhis edildi. Erken teşhis erken tedaviyi de getiriyor. Bundan sonra da ailesi ve çocuklarıyla komutanımıza mutluluklar diliyorum. Ayrılıklar sevgileri pekiştirir. Bundan sonra her zaman bir komutan gördüğümüzde Uğur Binbaşı aklımıza gelecek. Ayrıca Belediye Başkanımıza da bu organizasyon için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Diğer konukların da duygu ve düşüncelerini ifade eden konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Alper Taban Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş´a İnegöl´ü simgeleyen bir tablo hediye ederken, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç´da çini hediye etti.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnegöl Memleketim Olarak Kalacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükümet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Bursa´da ilk etapta üç noktada başladı.
2019 Yılı için projelerini açıkladı
2019 Yılı için projelerini açıkladı
Gazelli Gürcü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı İsmail Bayrak ve yönetimi düzenlemiş oldukları kahvaltılı basın toplantısında 2019 yılı için hazırladıkları projeleri açıkladılar.
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Hacı Yusuf Şahin Camisinde kuruldu.
AFETLER KAPIMIZDA
AFETLER KAPIMIZDA
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi İNDAK, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Nene Hatun Kız Meslek Lisesinde öğrencilere yönelik "Afetlere Hazır Olma" semineri düzenledi
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
Bilgi İşlem Müdürlüğünün 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Bilgi verdi.
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Belediyesi´nin kış sezonunu verimli geçirebilmek adına başlattığı çiftçi eğitim seminerleri kapsamında Kıran Mahallesinde ‘Meyve Hastalıkları ve Zararları´ konulu eğitim verildi. Eğitime bayan çiftçilerin ilgisi de yoğun oldu.
Ek gösterge yeniden umut oldu
Ek gösterge yeniden umut oldu
Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, sendikal mücadelede önemli kazanımlar elde etmek için mücadelelerinin devam ettiğini açıkladı.
 HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
İnegöl Belediyesi, “Öykü Arin´e ve tüm lösemili çocuklara umut ol” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenledi.
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
İnegöl Belediyesi, Bursa İl Hayvanları Koruma Kurulu´nun 2019 yılı ilk toplantısına ev sahipliği yaptı.
Çelik, sözünü tutu
Çelik, sözünü tutu
İnegöl Ziraat Odası´nın katkıları ile ilçemizdeki çiftçiler, İzmir Fuarı´nı ziyaret etti.
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
İnegöl Belediyesi, Yenice köprülü kavşağının Akhisar istikametinde Yeni İnegöl bölgesine ulaşımı sağlayan caddeye giriş için alternatif bir yol açmak için çalışmalara başladı. 600 metre uzunluğundaki yolda çalışmalar sürüyor.
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
Belediye Başkanı Alper Taban, gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkânları vatandaşlara sunduklarını söyledi.
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Hasanpaşa mevkiinde bir aracın çarpması sonucunda yaralanan şahine İnegöl Ziraat Odası yaralı şahine sahip çıktı.
İnegöl´de bir araya geldiler
İnegöl´de bir araya geldiler
1954 ila 1980´li yıllar arasında Kayseri´de Kayseri Hava İndirme Tugayında Komanda olarak vatani görevini yapan askerlerden oluşan Erciyes Mavi Kartalları Dayanışma Yardım ve Kültür Derneğinin üyeleri 45 yıl sonra İnegöl´de bir araya geldiler.
İsaören doğalgaza kavuştu
İsaören doğalgaza kavuştu
İNGAZ Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla İnegöl´ün bazı kırsal mahalleleri doğalgaza kavuşmuştu. Doğalgaza kavuşan son kırsal mahalle ise İsaören oldu.
İNDAK kış kampını tamamladı
İNDAK kış kampını tamamladı
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 2 günlük kış kampını tamamladı. 16 kişilik ekip, zorlu şartlarda gerçekleştirdiği kampta, başarılı çalışmalarıyla adeta şov yaptı
Mehmetçikten annelere teşekkür
Mehmetçikten annelere teşekkür
İnegöllü annelerin el emeği göz nuru ile örüp, ülkemizin farklı bölgelerinde vatani görevlerini yapan Mehmetçiklere gönderdiği boyunluklar için, Mehmetçiklerden teşekkür mektubu geldi.
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban önümüzdeki 5 yılda kaldırımıyla, tretuvarıyla, yeşil alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla müthiş bir İnegöl´ü hayal ettim. İnşallah bunu da hayata geçirmek istiyoruz.”dedi.
Seyyarlara izin verilmeyecek
Seyyarlara izin verilmeyecek
Belediye Başkanı Alper Taban, Halk sağlığını tehlikeye düşüren açık ve seyyar olarak satış yapanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
İnegöl Belediyesi´nin Şubat ayı olağan meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.