Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İNEGÖL´ÜN YÜZÜ GÜLECEK
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim çalışmalarını kapsamında bir dizi ziyaret için İnegöl´e geldi.
Tarih: 9.2.2019 09:09:37

İNEGÖL NİÇİN LİDER İLÇE OLMASIN

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında İnegöl´e gelen CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, yaptığı konuşmada, “ Biz kol kola omuz omuza bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah İnegöl´de çok iyi şeyler olacak. Hakan kardeşimiz ile birlikte İnegöllüler hem Hakan kardeşimiz hem de bizi destekleyerek yıllardır yapılamayan, söylemde kalan, insanları mutsuz eden birçok sorunu, birçok konuyu birlikte çözerek İnegöllüleri de gülümsetmek amacı ile yola çıktığımızı ve İnegöllülerin büyük destek gösterdiğini görüyoruz. 20 yıldır bir tecrübeye sahibiz. Bir kardeşiniz olarak 20 yılda İnegöl´e tam aykırı olan kenti 20 yılda örnek ve lider yaptık. Niçin İnegöl örnek ve lider bir ilçe olmasın. Tarihi var, sanayisi var” dedi.

--------------------------------------------------------------

Seçim çalışmaları kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey´e, İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Eray Soral ve her iki partinin mensupları eşlik etti.

CHP ilçe binasına gerçekleşen ziyarette konuşan CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ve İnegöl Belediye Başkan adayımız, yüzümüzü güldürecek iki adayımızı tanıtmaktan gurur duyuyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İNEGÖL NİÇİN ÖRNEK İLÇE OLMASIN

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ise, “ Biz kol kola omuz omuza bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah İnegöl´de çok iyi şeyler olacak. Hakan kardeşimiz ile birlikte İnegöllüler hem Hakan kardeşimiz hem de bizi destekleyerek yıllardır yapılamayan, söylemde kalan, insanları mutsuz eden bir çok sorunu, bir çok konuyu birlikte çözerek İnegöllüleri de gülümsetmek amacı ile yola çıktığımızı ve İnegöllülerin büyük destek gösterdiğini görüyoruz. İnegöllülere sevgi ve saygılarımı iletiyorum. 20 yıldır bir tecrübeye sahibiz. Bir kardeşiniz olarak 20 yılda İnegöl´e tam aykırı olan kenti 20 yılda örnek ve lider yaptık. Niçin İnegöl örnek ve lider bir ilçe olmasın. Tarihi var, sanayisi var” dedi.

İNEGÖL´Ü BİRLİKTE GÜLÜMSETECEĞİZ

“Özellikle mobilya sanayinde öncü” diyerek konuşmasını sürdüren Bozbey,  “Tarımı var birçok ürünü var. Ama markalaşamamış bir ilçemiz. Biz İnegöl´de dahil olmak üzere, İnegöl´ünde ürünleri dahil olmak üzere tümünü marka yapıp bu kentimizi de İnegöl´de ilk 5´te yer aldıracağız. İnegöl´ün hakkı var. Çünkü çok özel bir yer. İnegöl´ün kaplıcalarından tutun, tarihine bakın. 1500´lere gidiyor tarihi. 3 bin yıllık tarihe tanıklık eden yerlerimiz var. Bunları açığa çıkarmak ve turizm potansiyelini arttırmak sorumluluğumuz. Tabi ki köftemiz var. Buradan geçerken herkes köfte yiyor. Böyle bir özelliği var. Onun için İnegöl gerçekten bizim için kıymetli ve önemli bir yerdir. Hakan kardeşimiz ile birlikte hak ettiği değeri ortaya çıkarıp İnegöl´ü birlikte gülümseteceğiz. Onun için sizlerle bugün burada olmaktan mutluyum. Böyle güzel karşıladığınız için teşekkür ediyorum. İnegöl´de çok şey değişecek. Yıllardır bisiklet kullanımı var İnegöl´de. Nilüferde 170 kilometre bisiklet yolu yaptık. İnegöl´de ne kadar bisiklet yolu var? Birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.

KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDİK VE ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ

İnegöl´den destek beklediğini belirten Bozbey, “Her birimiz önce İnegöl´de Hakan kardeşimize, Büyükşehirde de Mustafa Bozbey´e sahip çıkacağız. Başarıyı böyle yakalayacağız. Çünkü genç kardeşimiz heyecanlı, gelecek vaat ediyor, bizde de tecrübe var. Önce Hakan kardeşimiz ile ustalık ve çıraklık ile 20 yılı dolduracağız. Biz omuz omuza verelim, kol kola yürüyelim. Sorunları çözebilecek anlayıştayız. Bu kentin layık olduğu seviyeye yükseltmek boynumuzun borcu. Sanayicilerimizle konuştuk. Büyükşehir olarak sanayicimiz yanındayız ve destek vereceğiz. Çünkü sadece burada Mobilya fuarı yapılmıyor, tarım fuarı yapılıyor. İyi bir fuar olursa, ürünlerde bu fuarda sergilenirse bölgemizi daha zengin hale getiririz. İnegöl bunu hak ediyor. Hak ettiği için bunları yapmakla ilgili kendimizi sorumlu tutuyoruz ve yapacağız. Kırsalda da tarımı da kooperatifçilik ile destekleyeceğiz. Tarımsal girdiler noktasında destek vereceğiz. Bunu yaptık, onun için söylüyorum yapacağız diye. Örneği var. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. İnşallah Allah utandırmasın. Önümüzde 31 Mart´a kadar bir süreç var. El sıkmadık insan bırakmayın. Onların dertlerini dert edindiğimiz anlatacağız. İşimiz 20 yıldır insanların sorunu çözmek. İnsanları sevdik. İnsanı odak noktası haline getirdik. Kimseyi ötekileştirmedik ve ötekileştirmeyeceğiz. Biz birbirimizle dost olacağız. Hangi siyasi anlayışta olursak olalım hiç fark etmez ama insan olalım. İnsan olduğumuz zaman sorunları çözeriz. Bakışımız insandır. Projelerimizi buna göre hazırlayacağız. Son amacımızda insanları mutlu etmek, huzurlu etmek, güven içerisinde insanları yaşamaya devam etmesini sağlamak. Bunu yapacak bilgimiz var. Bunu yapacak tecrübemiz var. Bu anlayışımız var. Projelerimizi 4 Mart´tan itibaren duyuracağız. Hakan kardeşimizden projelerini takip edeceğiz. Birbirimize sahip çıkarak İnegöl´ü hak ettiği konuma getirmek borcumuz. Bunları siz takip edeceksiniz. Bunun sonucunda da nasıl Nilüfer gülümsüyorsa İnegöl´de gülümseyecek” cümlelerini kullandı.

İNEGÖL´ÜN SORUNLARINI BİLİYORUZ

 “İnegöl´ün sorunlarını biliyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Bozbey, “Trafik, ulaşım sorunlarını biliyoruz. Onlarla ilgili önerilerimizi hazır. Biraz bekleyeceksiniz o kadar” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Adeta Nilüfer´i baştan yaratan ustam hoş geldiniz, şeref verdiniz. Yaklaşık 1 haftadır çalışıyoruz, o kadar sorun varmış ki hani Allah bir kapıyı açar durumu var ya, sabah toplantımız vardı. Yarım asırlık çınarlar bizlere destek verdiler. Yürüyün geliyoruz dediler. Akabinde benim böyle bir deneyimli başkanımın izinde İnegöl´ü yönetmek, İnegöl ile ilgili projeler üretmek adına artık çok rahatım. Kendisine geldiği için teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” ifadelerini kullandı.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL YÜZÜ GÜLECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.