Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İSRAF ENGELLENMELİDİR
İnegöl´de basın mensuplarıyla bir araya gelen Saadet Partisi (SP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Atmaca, “belediyenin ve milletin menfaatine uygun olmayan her türlü yatırım bize göre israftır. “
Tarih: 6.3.2019 12:29:21

LÜKS BELEDİYE BİNALARI İLE İTİBAR KAZANILMAZ

Belediyecilikte israf engellenmelidir. İsrafın bize göre tanımı da son derece basit, belediyenin ve milletin menfaatine uygun olmayan her türlü yatırım bize göre israftır. Maalesef bunu belediyelerimizde görüyoruz. Belediyelerimiz toplumun gerçek ihtiyaçlarını ve hayatlarını kolaylaştırıcı yatırımlardan ziyade, farklı yatırımlar yaptıklarını görmekteyiz. Yine malum hepimizin itibar artıcı harcamaları gerekli görmemektedirler. Bize göre itibar şehrin yaşanabilir olmasıdır. Yoksa lüks makam araçlarıyla veya lüks belediye binalarıyla itibar kazanmak mümkün değildir” şeklinde konuştu.

-----------------------------

SP İlçe Başkanı Fikret Bayram, yönetim kurulu ve SP İnegöl Belediye Başkanı Hasan Eroğlu ile birlikte SP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Atmaca, basın mensuplarıyla kahvaltı da bir araya geldi.

Kahvaltının ardından bir açıklama yapan SP İlçe Başkanı Fikret Bayram, “31 Mart süreci hızlı şekilde devam ediyor. Şuana kadar İnegöl´de olumlu bir tabloyla seçim çalışmalarımızı devam ettirdik. Ufak tefek aksaklıklar olsa da İnegöl´ün yıllardan beri yapmış olduğu kardeşane seçim çalışması metodu, tüm siyasi partiler arasında devam etmekte. Umuyoruz ki, sürecin sonuna gelindiğinde de İnegöl halkının lehine olacak şekilde ve aynı şekilde Bursa´nın lehine olacak şekilde belediye başkanı ve onunla birlikte yönetecek olan meclis üyelerinin gerçekleşeceği bir akşam olur” dedi.

 94 Ruhu İle Devam Edilen Süreç

Bayram konuşmasının devamında ise, “Milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi 1989´da başlayıp 1994 ruhu diye adlandırılmaya devam edilen süreçte Türkiye´nin faydasına olan tüm illerde yaptığı çalışmalarla birer efsane haline dönüşen belediye başkanlarını kamuoyunun karşına çıkaran, bu dönemde de aynı başarıyı elde edeceğimize olan inancımızla yola devam ediyoruz. Tabi bu seçimde 3-4 tane oy pusulası önümüze gelecek. Bunlardan bir tanesi muhtarlarda aynı dönemde seçiliyor. İnegöl´de belediye meclis üyeleri de seçiliyor. İnegöl belediye başkanı seçiliyor ve aynı zamanda da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş olacak. Hasan Eroğlu bey ile yola çıktı ve bugün de misafirimiz olan ve aynı zamanda ev sahibi olan sayın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Atmaca da bizlerle birlikte. Sabah kahvaltısında bir araya geldik.” İfadelerini kullandı.

İnegöl Halkı Kutuplaşmaya Mahal Vermemektedir

SP İnegöl Belediye Başkanı Hasan Eroğlu ise, “Yaklaşık iki haftadır yoğun bir çalışma temposuyla seçim çalışmalarımız devam ediyor. Şunu söylemek istiyorum; çok şükür İnegöl´ümüzde sahaya indiğimizde tüm farklı siyasi görüşte olan insanlarımızla diyalog haline geldiğimizde şu net söylenebilir, yukarda gerçekleştirilmeye çalışılan veya üzerine düşülen kutuplaşma, ötekileştirme sorunu çok şükür İnegöl´ümüzde bulmamış vaziyette. Girdiğimiz birçok kahvehanede, iş yerinde vatandaşlarımız farklı siyasi görüşlerine rağmen, kardeşçe, güzel ortamlarda hayatını sürdürmekte ve kutuplaşmaya mahal vermemektedir” dedi.

İnegöl´de Bir Değişim Meydana Gelecek

Eroğlu, “17 senedir mevcut yönetimde bulunan arkadaşlarımızın yanlış idare anlayışı vatandaşımızı her geçen gün mutsuz hale getirmekte. Bunu gözlemlememiz de, karşılaştığımız vatandaşlarımız dinlediğimizde şahit oluyoruz. Basit sorunlar bile bugün çözümü zaman alan bir hizmet anlayışına dönmüş durumda. İnşallah gözlemlemelerimiz o ki, İnegöl´de bir değişim meydana gelecek. Buna her geçen gün inancımız artmakta ve her geçen gün aldığımız tepkiler bizi mutlu etmekte. Ben buradan tüm İnegöl halkımıza özellikle teşekkür ediyorum. İnşallah 31 Mart günü Saadet Partimizin yıllardır özlenen milli görüş belediyecilik anlayışının, hem İnegöl´ümüze hem de ülkemize hakim olduğu bir dönem olacak. Rabbim bu seçimleri en güzel şekilde geçirmeyi nasip etsin diye dua ediyorum” diye konuştu.

SP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Atmaca ise, “Öncelikle Hasan Başkanımızın, İnegöl´e iyi geleceğini düşünüyorum. Tüm projelerimizi burada açıklamamız mümkün değil. Şuan en ciddi sıkıntımız yönetim anlayışının olduğu düşüncesindeyim. Belediyecilikte yönetim anlayışının nasıl olması konusunda düşüncelerimizi paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Halkımızdan en büyük şikayeti belediyelerde yönetim anlayışı konusunda. Herhalde uzun dönemler belediyeyi kazanmış olmanın vermiş olduğu bir özgüvenle, her şeyin en iyisini, en doğrusunu kendilerinin bildiği ve yapmak istedikleri halkla istişareler yapılmaması, kendi bildiklerini yapmaları. Biz bu anlayışın sorunları büyüttüğünü düşünüyoruz. Bize göre belediyecilikte en önemli şey dürüstlüktür. Dürüstlüğün tanımı konusunda idareciler yalan söylemeyecektir. Vaat ettiklerini yerine getireceklerdir, yapılamayacak vaatleri vaat etmeyecekler. Bir diğer konu vatandaşlarımızın oy devşirme gibi dedikodulara meal verilmemelidir. Ayrıca bizim en çok önemsediğimiz konulardan bir tanesi de israf konusudur. Belediyecilikte israf engellenmelidir. İsrafın bize göre tanımı da son derece basit, belediyenin ve milletin menfaatine uygun olmayan her türlü yatırım bize göre israftır. Maalesef bunu belediyelerimizde görüyoruz. Belediyelerimiz toplumun gerçek ihtiyaçlarını ve hayatlarını kolaylaştırıcı yatırımlardan ziyade, farklı yatırımlar yaptıklarını görmekteyiz. Yine malum hepimizin itibar artıcı harcamaları gerekli görmemektedirler. Bize göre itibar şehrin yaşanabilir olmasıdır. Yoksa lüks makam araçlarıyla veya lüks belediye binalarıyla itibar kazanmak mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSRAF ENGELLENMELİDİR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.
Belediyede kapsamlı revizyon
Belediyede kapsamlı revizyon
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, başkan yardımcılarının ardından daire müdürlüklerinde de ciddi değişikliğe gidiyor.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı´na seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Mecliste yoğun trafik
Mecliste yoğun trafik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nin yeni dönem ilk toplantısında Meclis Başkanvekillikleri, Divan Katipliği, Encümen ve 11 komisyon üyeleri ile farklı birliklerde Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı.
Milletin hali ortada
Milletin hali ortada
31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Adnan Ordu, “İktidar sağa sola saldıracağına, milletin refah durumuna baksın.”dedi.
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Belediye Başkanı Alper Taban, tebrik ziyaretleri kapsamında Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) yönetimi ile İnegöl AVM İşletmecisi Fiba Holding´in yöneticilerini kabul etti.
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
2019 Mahalli İdari Genel seçimleri sonrasında İnegöl´de toplam 51 yeni muhtar göreve başlarken, 65 muhtar ise görevine devam etmişti. Eski muhtarlar ve yeni muhtarlar, İnegöl Muhtarlar Derneği´nin düzenlediği tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi´nin Somali´deki kardeş şehri Galkayo´dan gelen kanaat önderi Islaan Bashir ile bir araya geldi.
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
31 Mart seçimleri sonrası İnegöl Belediyesi´nin başkan yardımcıları belli oldu. Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu Oldu
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Burhaniye Mahalle muhtarlığı binasının boşaltıldığı iddialarıyla gündeme gelen eski muhtar Harun Yıldız açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, kendi eşyalarını aldığını ifade etti.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.