Kırcalı MTAL´in başarısı ödüllendirildi
Kitap Okuma Etkinliği Yarışması´nda başarılı olan Kırcalı MTAL´i öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican tarafından ödüllendirildi.
Tarih: 16.10.2018 11:14:26

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye´deki Meslek Liselerinde okuma kültürünü artırılması amacıyla düzenlen Kitap Okuma Etkinliği Yarışması´nın İlçe elemeleri İnegöl´de yapıldı.

 9-10-11. sınıflar düzeyinde yapılan yarışma etkinliğinde İnegöl Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi öğrencileri Selim Yıldız, Ezgi Akay ve Nisanur Güneş Bayrak´ı başarılarından dolayı İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilicanmakamında kabul ederek öğrencilere değişik hediyelerle ödüllendirdi. Dereceye giren öğrencilerle birlikte Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahim Mercan ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni A.Metin Kürümoğlu katıldılar.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nce belirlenen "Beyaz Gemi, Türkün Ateşle İmtihanı, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Bir Bilim Adamının Romanı ve Devrimci Girişimciler-3" adlı beş kitabın yaz tatilinde okuyan öğrenciler arasında seçmeler yapıldı. Yeni eğitim -öğretim yılında seçmeler 3 Ekim 2018 Çarşamba günü yapılmıştı.

Elde edilen başarıların Türk Dili ve Edebiyatı dersinin performans çalışmasında değerlendirileceğini söyleyen Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahim Mercan öğrencilerin başarısını diğer öğrencilere de örnek olması temennisinde bulundu. Yarışmanın Bursa elemeleri ise 16 Ekim 2017 - 27 Ekim 2017 tarihleri arasında  İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün belirleyeceği bir günde Bursa´da yapılacak.

Konuyla İlgili bilgi veren Okul Müdürü Abdurrahim Mercan konuşmasında: “Okul olarak yapılan yarışmalara katılarak okulumuzu temsil ediyoruz. Bu yıl da Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü kitap okuma yarışmasına öğrencilerimizi Edebiyat öğretmenlerimiz Metin Kürümoğlu ve Bahri Pamuk hazırladılar. İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Teknik Anadolu (Sağlık Meslek) Lisesi´nin İnegöl, Bursa ve ülke çapında yapılan yarışmalarda dereceye girmesi meslek liseleri adına çok güzel. Öğrencilerimizin uygulama dersleri ve teorik derslerinin arasında bu tür kültürel faaliyetlere katılmaları gerçekten takdire şayandır.Bursa elemelerinde de il derecesi alacağımıza inanıyorum. Bizleri makamınızda kabul ettiğiniz için siz Milli Eğitim Müdürüm Fatih Bilican´a teşekkür ediyorum.” dedi

Kabulde konuşan İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ise; "İnegöl ilçemiz ilçe, il, Türkiye kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceler almaktadır.Bu dereceleri alan okullarımızdan biri de İnegöl Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. Ben değerli öğrencilerimizi almış oldukları bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Yine okul müdürümüz Abdurrahim Mercan başta olmak üzere öğrencilerimizi hazırlayan danışman öğretmenlerimizi de kutluyorum.Bursa elemelerinde başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kabul sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican başarılı öğrencilere kitap hediye etti.Okul müdürü ve danışman öğretmene teşekkür etti.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kosova Koleji´nde Dünya Diyabet Günü
Kosova Koleji´nde Dünya Diyabet Günü
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Kosova Eğitim Kurumlarında seminer düzenlendi. Kosova Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencilerinden Tip 1 Diyabetli olan Nisanur Kaya´nın uzman desteğinde hazırladığı sunumöğrencilerin ilgisini çekti.
Okyonus´ta satranç turnuvası
Okyonus´ta satranç turnuvası
Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği, “Atatürk´ü Anma Satranç Turnuvası”geçtiğimiz hafta sonu İnegöl Okyanus Kolejinin ev sahipliği ile gerçekleştirildi.
Öğrencilerden örnek davranış
Öğrencilerden örnek davranış
Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, gönüllü olarak katıldıkları etkinlikte Yeniceköy Mahallesinde bulunan DOSTUM merkezinde çevre temizliği yaptı.
Kosovalı Öğrencilerinden Annelere Mektup
Kosovalı Öğrencilerinden Annelere Mektup
Kosova Eğitim Kurumları 4. sınıf öğrencileri, İngilizce yazdıkları mektuplarını annelerine gönderdiler.
İnegöl İlkokulu´ndan Örnek Davranış
İnegöl İlkokulu´ndan Örnek Davranış
İnegöl İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Elif Gümüş eşliğinde, Kitap ve Kırtasiye Malzemesi Toplama kampanyası gerçekleştirdiler.
“Benimle Okur Musun İnegöl?”
“Benimle Okur Musun İnegöl?”
Vehbi Koç İlkokulu, okullarında uygulanan ‘Benimle Okur Musun?´ projesi gereği 2. kez Atatürk Heykeli önünde toplanarak okuma seansı gerçekleştirdi. Okuma seansına tüm okul velileri ve öğrenciler ile idareciler ve öğretmenler katılım gösterdiler.
Koşarer´den Geri Dönüşüme Destek
Koşarer´den Geri Dönüşüme Destek
Fikriye Koşarer Anaokulu, Sıfır Atık Projeleri çalışması kapsamında geri dönüşümle hazırlanan en güzel alışveriş çantaları yarışmasında ödüllerini dağıttı.
Gökmen Dede İnegöl´ün Başkanı Oldu
Gökmen Dede İnegöl´ün Başkanı Oldu
Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gökmen Dede, 139 okul temsilcisinin oy kullandığı seçiminde 38 oyla İnegöl Öğrenci Temsilcisi Başkanı seçildi.
Kosovalı Öğrenciler Kızılay´ı Tanıdı
Kosovalı Öğrenciler Kızılay´ı Tanıdı
Özel Devrim Kosova İlkokulu, her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.
Altın Nesil Öğrencileri Üniversite Gezisinde
Altın Nesil Öğrencileri Üniversite Gezisinde
Özel Altın Nesil Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri, Cumartesi günü İstanbul´a üniversite gezisi düzenlediler.
Kocatepe´den farkındalık çağrısı
Kocatepe´den farkındalık çağrısı
Alanyurt Kocatepe Ortaokulu´nda eğitim gören1500 öğrenci,“Maskeni Giy, Lösemili Çocuklara Sahip Çık” sloganı kapsamında 2-8 Kasım Lösemi Haftası münasebetiyle maske giyerek okula geldiler.
Karadağlı öğrenciler memnun kaldı
Karadağlı öğrenciler memnun kaldı
30 Ekim-02 Kasım 2018 tarihleri arasında Kardeş Okul Projesi kapsamında Prof. Dr. Selçuk Yahşi Ortaokulu´nun misafiri olan Karadağlı öğrenci grubu, İnegöl´den memnun bir şekilde ülkelerine döndüler.
Kosovalı Öğrencilerin Tiyatro Heyecanı
Kosovalı Öğrencilerin Tiyatro Heyecanı
Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri, Uğultu Sanat Derneği etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Eniştenin Suçu Ne?” isimli tiyatro oyununa yoğun ilgi gösterdiler.
Karadağlı Öğrencilerden İnegöl´e Ziyaret
Karadağlı Öğrencilerden İnegöl´e Ziyaret
Prof. Dr. Selçuk Yakşi Ortaokulu,“Kardeş Okul” projesi kapsamında Karadağ ülkesinin Rozaje Kenti 25 Mayıs Ortaokulu öğrencilerini ağırlıyor. İnegöl´de çeşitli protokol ziyaretleri gerçekleştiren heyet, akabinde şehrin tarihi bölgelerine ziyaretlerde bulunacak.
HEM Kurslarına Yoğun İlgi
HEM Kurslarına Yoğun İlgi
2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Halk Eğitim Merkezi bünyesinde şuana kadar açılan 246 kursa 4 bin 566 vatandaş katılım gösterdi.
Evlilik okulu eğitimleri sürüyor
Evlilik okulu eğitimleri sürüyor
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında ‘Çocuk Eğitimi´ konusunda “Terbiyeli Çocuğum” ismiyle düzenlenen konferansta konuşan Uzman Psikolog Abdülaziz Yılmaz, “Bugün çocuk yetiştirmek var olmak ya da teslim olmak arasında yapacağımız tercihtir” dedi.
Yapıcı bir rol üstlenmeliyiz
Yapıcı bir rol üstlenmeliyiz
Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi´ni değerlendiren Eğitim-Bir-Sen İnegöl Şube Başkanı Sinan Aktaş, “Geleceğimiz açısından hep birlikte başarmak zorunda olduğumuz eğitim konusundaki ödevimiz, hepimizden paylaşma, dayanışma ve yapıcı rol üstlenmeyi beklemektedir” dedi.
Kosova´dan Liderlik ve Girişimcilik Semineri
Kosova´dan Liderlik ve Girişimcilik Semineri
Özel Devrim Kosova Fen Lisesi tarafından öğrencilere yönelik gerçekleştirilen Liderlik ve Girişimcilik Seminerlerinin bu ayki konuğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Esra Özçakır oldu.
Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e Davet Ettiler
Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e Davet Ettiler
Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e davet etti.
Kaymakam Görücü´ye ziyaret
Kaymakam Görücü´ye ziyaret
Özel İnegöl Doğa Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Leyla Durmuş, İnegöl´e atanan Kaymakamı Şükrü Görücü´yü makamında ziyaret etti.
“Kaliteli bir iletişime ihtiyacımız var”
“Kaliteli bir iletişime ihtiyacımız var”
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlenen ‘Aile İçi İletişim´ konulu konferansın konuğu Psikolog Yılmaz Gürkan oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi