Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl ‘de
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel tarafından kurulan; İnegöl İstişare Kurulu´na katılmak için, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl´e geldi
Tarih: 7.2.2019 21:16:37

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel  tarafından kurulan; İnegöl İstişare Kurulu´na katılmak için, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl´e geldi. Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, "İnegöl´ümüze hoş geldiniz. İnegöl Müzakere Cemiyeti İnegöl´ün idari,ticari ve siyasi alanındaki tüm arkadaşlarımız burada. İnşallah güzel bir akşam olacak. Teşekkür ederiz. Geldiğimizde bizi hemen kabul ettiniz teşekkür ederiz. Ehliyet sınavına giren arkadaşlarımız Bursa´da sınava giriyorlardı, artık İnegöl´de ehliyet alacağız. Aynı zamanda üniversite ve belediye iş birliğinde sizden rica edilmiş olan erken çocukluk eğitim merkezi için desteklerinize teşekkür ederiz. Bir cemiyet toplantımız var dedik icabet ettiniz sağ olun. Arkadaşlarım adına toplantımızın gündemine daha sonra devam etme kararı aldık" dedi.

 

‘´Bu akşam inşallah bu anı değerlendirirsiniz´´

 

Önceki dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ise, "Bugün sayın bakanımızın teşrifi ile sabahtan bu saate kadar Bursa´da çeşitli toplantı ve ziyaretler yaptık. Bu toplantılar çok keyifli geçti. Çünkü gerçekten etkin bir hocamız, yetkili ve etkili sayın bakanımız. Bizler çok büyük bir keyif aldık. Yetkisini elbette bakanlığından alıyor ama kesinlikle etkisini entelektüel derinliğinden ve bilgisinden alıyor. O zaman zihnimiz serinliyor sorunları konuşurken. Bu akşam inşallah bu anı değerlendirirsiniz. İnegöl Türkiye´nin en önemli ilçesi. Bursa´da Türkiye´nin tüm hedeflerine ulaşabileceği inancını arttıran bir ilimiz. Hangi düzenleme yapsak Bursa´da onun karşılığını görüyoruz. Her saniyemiz çok kıymetli. Bunu Türkiye´nin hizmetine sunma hedefinde olan girişimcilerimiz burada. Türkiye´nin hedeflerine ulaşma gayretinizi her zaman alkışladım" diye konuştu.

 

‘´Vebal altına kalırsınız´´

 

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu güzel toplantımızın İnegöl için hayallerimiz,hedeflerimizi bir araya getirip buluşturmanız çok saygıdeğer bir girişim. Siz eğer böyle bir sorumluluğun içerisine girmeseniz, bu topraklara olan borcunuzu ödemiş olmazsınız, vebal altına kalırsınız. Bir söz vardır; hiç bir yağmur tanesi kendisini selden sorumlu tutmaz. Ama her bir yağmur tanesi aslında selden sorumludur. Hepimizin İnegöl´ün iyiliği ve kötülüğünden mesulüz. Bunun altından kalkamayız. İnegöl ile ilgili elbette çok güzel hikayeler, çok güzel başarılar anlatılıyor. Sizlerde buranın kalkınması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Fakat dünyaya baktığınızda çeşitli kalkınma projeleri ve programları var. Mesela ABD´de eyaletler düzeyinde kalkınma programları var. Bu programların başarısı dışarıdan bir gözün, başa birikimleri sayesinde orada farklı bir kalkınma projesi getirmesi ile oluşuyor. Elbette kendinizi görüyorsunuz, imkanlarınızı fakrındasınız. Benim size tavsiyem İnegöl´ün çok dışında bambaşka bakış açıları olan, kişiler, gurupların burası için bir kalkınma projesi için tavsiyesi ne olur. Bunu değerlendirmenizde yarar var. Ama bunu değerlendirirken sadece ekonomik olarak bakmamakta fayda var.Buranın asıl meselesi sosyolojisi,antropolojisi ve burası ile ilgili kalkınma parametrelerinin yeniden tarif  edilmesi ile ilgili olabilir diye düşünüyorum.Bu anlamda daha önce dünyada, yada Türkiye´de şehir kalkınması ile ilgili ekosistem çalışan uzmanlar yada guruplar var. Bunlardan destek almanızda fayda var. Burada kiminle konuşsam mobilya ve tekstilden söz ediliyor. Bu var olan varlıklarımız ile ilgili bir bakış açısı. Bambaşka bir açıdan bakılsa başka bir şey görülür mü. Şekeri,suyu,tuzu bir araya getirdiğinizde farklı bir şey görünüyorsa, bunların yanında başka bir karışım maddesi olsa  İnegöl için etkiletici bir mahiyet arz eder mi, etmez mi ? Şöyle bir söz var; hasta ile operatör aynı kişi olmaz. Eğer siz burası için bir şey planlıyorsanız operatör anlamında destek almanızda fayda var. Bunu yaparken kendi gücünüze güvenebilirsiniz. Güç ve kudret önemli ama bunun için bir irade koymakta önemli. Bunu tamamlayıcı faktör ise mühimdir. Sizin kudretiniz,paranız olabilir. İrade koyacak liderlikte koyabilirsiniz. Fakat bunu tamamlayan şey bilim değilse uzun soluklu bir maraton gözetemezsiniz. Orta yada kısa vadeli çalışmalar olur. Benim tavsiyem; İnegöl için küresel ölçekte yeni bir tasahhurun bambaşka bir tefekkürle ele almanız, mevcut düzeni yeniden tarif etmeniz olabilir diyorum. Bugün burada bulunan herkese katkıları için, eğitimleri için verilen desteklerden dolayı gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye´nin geleceğine yönelik olarak koyulan destekten mutlu olduğunuzu biliyorum. Desteklerinizin artarak devam etmesinin, verdikçe daha çok geleceğini ve hayırlarınızı kabulünü diliyorum" dedi.

 

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İnegöl
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.