Okyanuslu Veliler Kahvaltıda Buluştu
İnegöl Özel Okyanus Koleji tarafından başlatılan Yaz Okuluna katılan öğrencilerin velileri, okul bahçesinde düzenlenen kahvaltıda okul idaresi ve öğretmenleriyle bir araya geldi.
Tarih: 9.7.2018 11:09:46

Okyanus Koleji tarafından bu yıl başlatılan Yaz Okulu programında öğrenciler Kur-an´ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı, İngilizce, satranç, akıl oyunları ve robotik, kulüp dersleri, yüzme, binicilik ve doğa sporları dallarında eğitim alacaklar. Eğitimler öncesi 190 öğrencinin velisi Okyanus Koleji kampüsünde, kahvaltı da okul idaresi ve öğretmenleriyle bir araya geldi.Okul bahçesinde kahvaltı ile ağırlanan veliler, kahvaltı sonrasında Okyanus Koleji Konferans salonunda Yaz Okulunda yapılacak etkinlik ve dersler ile ilgili hazırlanan sunumu izlediler.

 

İYİ BİR DÜNYA İNSANI YETİŞTİRMEK

Programda konuşan Okyanus Koleji Müdürü Mehmet Baştürk, “2 yıl önce İnegöl Okyanus Koleji sevgili yavrularımızın hizmetine açılmıştır. Amacımız; İnegöl´de var olan eğitim değerlerine bir yenilerini eklemek, vatanını, milletini seven, milli, manevi ve ahlaki değerlerine bağlı, öncelikle iyi bir evlat, daha sonra da iyi bir dünya insanı yetiştirmektir. Zaten bu özellikleri taşıyan öğrenci, hayatta başarılı olur. Akademik başarı, bununla beraber gelişir ve büyür. Okul kurucuları olarak Erdoğan Bey ve ben İnegöl´ümüze sizin yavrularınıza 30 yılı aşkın bir süredir, çeşitli kademelerde hizmet verdik. Binlerce öğrencimiz olmuştur. Birçok öğrencimizin de çocukları, şuanda Okyanus Kolejinin öğrencisi olmuştur. Çocuklarımıza özel bir eğitim kompleksi hazırladık. Geniş bir oyun bahçemiz, çocuk parkımız, halı sahamız, basket ve voleybol sahamız, tenis kortu, masa tenisi, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, konferans salonu, çeşitli atölyelerle öğrencilerimizi sosyal, sportif ve kültürel ve de akademik başarılara götürecek tesislerimiz vardır. Kaliteli, deneyimli, bilgi-birikim yüklü yönetici, öğretmen ve diğer ekip arkadaşlarımız var. Elbirliği ve gönül birliğiyle, huzur ve güven içerisinde, sevgili yavrularımıza eğitim ve öğretim adına değer katmaya çalışıyoruz. Siz değerli yaz okulu velilerimiz olarak, Okyanus Koleji Yaz Okulunu tercih ederek, bu yavrularımızın okulumuzun eğitim kompleksinden yararlanmalarını sağlamış oldunuz. Bu vesileyle sizlere çok teşekkür ederiz. Ayrıca değerli vaktinizi bizlere ayırarak, kahvaltı davetimize iştirak ettiğiniz için de ayağınıza sağlık, sağ olun var olun” şeklinde konuştu.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Okyanuslu Veliler Kahvaltıda Buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı
Ücretli Öğretmen Başvuruları Başladı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, 2018-2018 eğitim öğretim yılı 1. dönemi için ücretli öğretmen başvurularının başladığını belirtti.
Unutma, Unutturma…
Unutma, Unutturma…
İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından İnegöl Belediye katkılarıyla “Srebrenitsa Şehitlerini Anma” programı düzenlendi.
Her Girişimci Bir Kazanımdır
Her Girişimci Bir Kazanımdır
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin İşkur işbirliğinde 10´uncusunu düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti. Taban, “Buradan çıkacak her bir oluşum şehrimize değer katacaktır. Bu bir zenginliktir” dedi.
Bursa´daki En Kapsamlı HEM
Bursa´daki En Kapsamlı HEM
Halk Eğitim Merkezi Müdür Burhanettin Özdemir, İnegöl Halk Eğitim Merkezi´nin Bursa´nın en kapsamlısı olduğunu söyledi.
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Şenol Şahin, çocuklara yönelik artan istismar ve saldırıları sert bir dille eleştirdi.
Eğitimciler sınavdan memnun
Eğitimciler sınavdan memnun
Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş yaptığı açıklamada, bu yıl ilk defa uygulanan ve birçok belirsizliği beraberinde getiren Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS), öğrencilerin, velilerin ve sınav görevlisi eğitimcilerin, tedirginlik duyduğu konuların bertaraf edilmesinin kamuoyunda memnuniyet sağladığını belirtti.
Kafkasspor´dan eğitime destek
Kafkasspor´dan eğitime destek
Sporcuların sportif başarılarının yanında sağlık ve eğitimine önem veren İnegöl Kafkasspor, örnek bir projeye daha imza attı.
İlim Yayma´da Yoğun İlgi
İlim Yayma´da Yoğun İlgi
İlim Yayma Cemiyeti İnegöl Şubesi Yaz Okulları Koordinatörü Mehmet Yurttutan, Yaz Okulu programının yoğun bir katılım ile başladığını belirtti.
YKS Heyecanı Son Buldu
YKS Heyecanı Son Buldu
Ülke genelinde olduğu gibi İnegöl´de de gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) heyecanı son buldu. İnegöl´de YKS´ye 7 bin 482 öğrenci katılım gösterdi.
Spor Lisesi Ön Kayıtlarında Son
Spor Lisesi Ön Kayıtlarında Son
Öğrencileri Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği dallarında yükseköğrenime hazırlayan ve yetenek sınavı ile öğrenci alan İnegöl Spor Lisesine ön kayıtlar 29 Haziran 2018 Cuma günü (bugün) sona eriyor.
Doğru, mahkemeyi kazandı
Doğru, mahkemeyi kazandı
8 Ocak 2014 tarihinde Bursa 3. İdare Mahkemesine yapılan şikâyetle 4 yıldır süren mahkeme Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğru lehine sonuçlandı.
Samda´lı Gençlerden Büyük Başarı
Samda´lı Gençlerden Büyük Başarı
Tesla Matematik Müzesi tarafından Türkiye çapında düzenlenen Tesla Matematik Olimpiyatlarına Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 3E sınıfının 4 öğrencisi, ilk aşamadaki sınav merkezinde 200 öğrenci arasında ilk 4 sırayı alarak Ankara´da yapılan finallere katılmaya hak kazandılar.
Eğitimde sorunlar büyüyor
Eğitimde sorunlar büyüyor
Eğitim Bir Sen İnegöl Şubesi Başkanı Sinan Aktaş, yapılan hata ve yanlış yönetimler sonucu ülkenin en büyük sorununun eğitim olduğunu ifade etti.
Yaşları Küçük Marifetleri Büyük
Yaşları Küçük Marifetleri Büyük
Altın Nesil Okulları Ana Sınıfı öğrencileri, göz kamaştıran bir sene nesil sonu programı ile dönemi tamamladı.
Kırcalı MTAL´den DYNED Başarısı
Kırcalı MTAL´den DYNED Başarısı
İnegöl Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen DYNED İngilizce Dil Eğitimi Sistemini Bursa´da en çok kullanan okul olması sebebiyle ödüle layık görüldü.
Kosova´dan Görsel Sanatlar Sergisi
Kosova´dan Görsel Sanatlar Sergisi
Kosova Eğitim Kurumları, yıl içerisinde Görsel Sanatlar dersinde ve diğer etkinlik derslerinde öğrenciler tarafından meydana getirilen esreleri İnegöl AVM sergi salonunda düzenlenen sergide beğeniye sundu.
İnegöl´de LGS Heyecanı
İnegöl´de LGS Heyecanı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, bu sene hayata geçirilen ve bugün ilk kez girilecek olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) için hazırlıkların tamamlandığını ifade etti.
Sosyal bilimler inşaatı tamamlanıyor
Sosyal bilimler inşaatı tamamlanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işadamı Veysel Bakgör tarafından, eski İnegöl Ortaokulu´nun bulunduğu arazide yapılan İnegöl Sosyal Bilimler Lisesi binasında sona gelindi.
Kosova´da bilim şenliği
Kosova´da bilim şenliği
Özel Devrim Kosova Ortaokulu´nda Fen Bilimleri zümresi tarafından koordine edinilen bilim şenliği okul bahçesinde gerçekleştirildi.
Öğrencilerden örnek davranış
Öğrencilerden örnek davranış
Cemil Sönmez İlkokulu öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği´ne 4 adet tekerlekli sandalye hediye ettiler.
Kosova´dan indirim protokolü
Kosova´dan indirim protokolü
Özel Devrim Kosova Eğitim Kurumları ile Yenişehir Eğitim Bir-Sen ve Yenişehir Memur-Sen arasında indirim protokolü imzalandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Röportaj Tüm Roportajlar