“Önemli Olan İnegöl´ün Kalkınmasıdır”
Muhtarlara yönelik düzenlenen buluşmada yerel seçimlere dikkat çeken İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Önümüzde seçimler var devam eden veya yeni muhtarlar, Başkanlar olur fark etmez ama önemli olan İnegöl´ün vakit kaybetmeden kalkınmasıdır” dedi.
Tarih: 30.11.2018 09:35:23

19 Ekim tarihinde kutlanan Muhtarlar Günü´nde İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman´ın resmi törenler sırasında rahatsızlanması nedeniyle ertelenen muhtarlar günü yemeği, bugün gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen yemeğe; Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu, Gülhan Şahin ve Eşref Yiğit, Jandarma Komutanı Binbaşı Ferruh Maden, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman ve 116 mahalle muhtarı katıldı.

MUHTARLARIN İSTEKLERİNİ İLETTİ

Yemekle başlayan toplantıda, yemeğin ardından İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman kısa bir konuşma yaptı. Kayman, “Bu ortamın oluşmasını sağlayan ve muhtarlarımıza gösterdikleri ilgi alakadan dolayı Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada muhtarlarımızdan gelen şikayet ve istekleri de iletmek istiyorum. Mahallelerimizde hizmet yaparken uygunsuz durumları ilgili kurumlara aktardığımızda, gelen kişiler şikayetin muhtardan geldiğini belirtiyor. Bu da bizleri zor durumda bırakıyor. Bu konuda daha duyarlı davranılmasını istiyorum” dedi.

İNEGÖL´DE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ

Ardından Jandarma Komutanı Binbaşı Ferruh Maden ile Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin kısa birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Alper Taban da muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada 19 Ekim Muhtarlar Gününü yeniden kutlayarak; “İnegöl´de hepimiz uyum içerisinde çalışıyoruz. Başta Muhtarlar Derneği Başkanımız olmak üzere, yönetimi, mahallelerinizde sizler ve oluşturmuş olduğumuz sistemle sizlerin bizlerle olan irtibatını güçlendirmeye çalıştık. Biliyorsunuz Kırsal Kalkınma Müdürlüğümüz var, yine Başkan Yardımcımız Eşref Yiğit özellikle kırsal mahallelerimizle yakından ilgileniyor, merkez mahallelerimizde Gülhan Hanım aracılığıyla irtibatları sağlıyoruz. Bu kıymetli Başkanımız Alinur Aktaş döneminde de böyleydi. Bugün de yine aynı şekilde daha neler yapabiliriz, verdiğimiz sözlerin üzerine ilaveler, eksik işleri nasıl tamamlarız gibi sürekli çalışıyoruz” dedi.

ÖNEMLİ OLAN İNEGÖL´ÜN VAKİT KAYBETMEDEN KALKINMASI

Yapılan buluşmanın iki konu başlığı olduğuna dikkat çeken Başkan Taban; “Bugün aslında iki konu başlığımız var. Birincisi Muhtarlar Gününde yarım kalan bir yemeğimiz vardı hem onu icra etmiş oluyoruz, beraberinde de Kaymakamımız göreve gelir gelmez mahallelerimizi ziyaret etti. Bugün de burada muhtarlarımızla hep birlikte toplanıp istişareler yapalım istedik. Önümüzde seçimler var devam eden veya yeni muhtarlar, Başkanlar olur fark etmez ama önemli olan İnegöl´ün vakit kaybetmeden kalkınmasıdır. Şehrimle ilgili bana sorulduğunda, bu şehirde en çok ne görmek istiyorsunuz dediğinizde; parmakla gösterilen bir şehir arzu ediyorum. İnegöl´ü çok özel bir şehir haline dönüştürmek istiyorum. Bunu başarabilirsek el birliği ile bu sinerjiyi yakalayabilirsek tüm eksiklerimizi gideririz. Eksiklerimizin ne olduğunu gayret iyi biliyoruz. Dirsek teması halindeyiz, sürekli mesai yapıyoruz. Yapılan tüm işlerden haberdarız. Ben inanıyorum ki önümüzdeki 5 yıllık zaman diliminde İnegöl´deki tüm mahallelerimiz çok daha güzel hale gelecek. Bunun gerçekleşeceğini şimdiden görebiliyorum. Burada ilk temas noktası olarak vatandaş size uylaşıyor. Bunun öneminin farkındayız. Vatandaş sizlere sorunlarını iletiyor sizler de ilgili kurumlara bunları iletiyorsunuz. Ben sizlere çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum. El ele vererek pek çok şeyin üzerinden geleceğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerinde bulundu.

İNEGÖL´Ü İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Toplantıda son olarak Kaymakam Şükrü Görücü bir konuşma yaptı. Görücü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Belediye Başkanımızın katkılarıyla bir araya geldik. Sizleri mahallelerinizde de ziyaret edip gördük ancak burada hep birlikte bir araya gelelim istedik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum. Biz Ekim ayı ortalarında göreve başladık. Göreve başladığımız günden bu yana da özellikle kırsal ağırlıklı olmak üzere 90´ın üzerinde mahallemizi gördük. Mahallelerimizi yerinde gördük çünkü görev yaptığın yeri tanımazsan orada başarılı olma şansın yok. Bu benim anlayışımdır. Belediyemiz, devletimiz çok güzel işler yaptığı gibi eksik yönlerimiz de var. Bu eksiklikleri de birlikte gidermek için belediyemiz, diğer kurum ve kuruluşlarla İnegöl´ü ileriye götürmek için mücadele edeceğiz. Burada vatandaşın ilk müracaat noktası mahalle muhtarları olarak sizlersiniz. Devletle vatandaş arasındaki ilk müracaat muhtarlardır. Bizim her bir mahalleye bir polis ya da jandarma verme imkanımız yok. İşte muhtarların görevi burada başlıyor. Siz müracaat ettiğinizde bir kuruluş sizin taleplerinizi anında cevaplamıyorsa, işte o zaman biz devreye gireriz. Bizim birinci önceliğimiz vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanmasıdır.”

EN YAŞLI, EN GENÇ VE EN UZUN DÖNEM GÖREVDE OLAN MUHTARLARA PLAKET VERİLDİ

Konuşmaların ardından muhtarlarla soru cevap şeklinde devam eden toplantının sonunda, İnegöl Belediyesi tarafından İnegöl´ün en genç muhtarı olan Karalar Muhtarı Fatih Akar´a, en yaşlı muhtar olan Çitli Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz´a ve 35 yıldır muhtarlık görevini sürdürerek şehrimizin en uzun dönem muhtarlık yapan ismi olan Mesudiye Mahallesi Muhtarı İlhan Aydemir´e plaket takdim edildi. Ayrıca tüm muhtarlara İnegöl Belediyesi tarafından hediyeler verildi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Önemli Olan İnegöl Kalkınmasıdır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ortakçı Cam´a Destek Teşekkürü
Ortakçı Cam´a Destek Teşekkürü
Kurtuluşspor başkanı Yusuf Sak ve Kurtuluşspor yönetim kurulu üyesi Ali İlhan, Kurtuluşspor forma sponsoru olan Ortakçı Cam firma sahipleri Alican Ortakçı ve Bertan Ortakçı´yı makamında ziyaret ederek verdikleri destek nedeniyle kendilerine teşekkür ederek forma hediye ettiler.
Kurumlar geçici işçi alacak
Kurumlar geçici işçi alacak
´Toplum Yararına Programı´ kapsamında, Bursa´da toplam bin 500 kişi, İnegöl ise toplam 95 kişi istihdam edilecek.
Üretici perişan durumda
Üretici perişan durumda
İnegöl Et ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli; "Üretici perişan durumda. Yem fiyatları yüksek. Şu durumda hayvanlarımızı kestiremiyoruz" dedi.
Facia ucuz atlatıldı
Facia ucuz atlatıldı
İnegöl´e bağlı Turgutalp Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan ağaçlardan biri yola devrildi. Ağcın devrilmesi esnasında olay yerinden kimsenin olmaması olası faciayı önledi.
   İzmir´de Görücüye Çıktık
İzmir´de Görücüye Çıktık
Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla düzenlenen 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, Gaziemir´deki fuar alanında ziyaretçilerine kapılarını açtı. İnegöl, fuarda Oylat Kaplıcaları ve DOSTUM ile yer aldı.
Kâbus sona erecek
Kâbus sona erecek
Bursa Büyükşehir Belediyesinin Avrupa Yatırım Bankası kredisiyle hayata geçirdiği altyapı yatırımları ile Alanyurt bölgesinde aşırı yağışlarda adeta kâbusa dönen su baskınları tarihe karışacak.
   Vatandaşların talebi yerine getirildi
Vatandaşların talebi yerine getirildi
Akhisar Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan meydanda, vatandaşların talebi üzerine yapılan düzenleme çalışması tamamlandı. 25 bin TL´ye mal olan revizyonla, bölge yeni bir görünüme kavuştu.
İnegöl´de soğuk hava deposu yetersiz
İnegöl´de soğuk hava deposu yetersiz
İnegöl İsaören Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erhan Ulu, soğuk hava depolarının yetersiz olduğunu belirterek, “Üreticimiz ürünlerini, depolarda yer olmaması nedeniyle düşük fiyatlara satmak zorunda kalıyor” dedi.
YENİCEKÖY´ÜN YENİ CADDESİNDE SONA GELİNDİ
YENİCEKÖY´ÜN YENİ CADDESİNDE SONA GELİNDİ
İnegöl Belediyesi´nin Yeniceköy Mahallesi´nde heyelan tehlikesi bulunan alandan 5000 m3 hafriyat çalışması yaparak 200 metre uzunluğunda yeni bir yol açmak için başlattğı çalışmalarda sona gelindi.
BAŞKAN TABAN ENGELLİ ÇOCUKLAR İLE AİLELERİNİ AĞIRLADI
BAŞKAN TABAN ENGELLİ ÇOCUKLAR İLE AİLELERİNİ AĞIRLADI
Yenice Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören engelli çocuklar ve merkez sorumluları ile Otizm Derneği üyeleri, Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
VALİ CANBOLAT İNEGÖL´E GELDİ
VALİ CANBOLAT İNEGÖL´E GELDİ
Son yayınlanan kararname ile Bursa Valiliği´ne atanan Yakup Canbolat, ilçe ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
ÇÖZÜM MERKEZİ 7/24 VATANDAŞIN HİZMETİNDE
ÇÖZÜM MERKEZİ 7/24 VATANDAŞIN HİZMETİNDE
İnegöl Belediyesi tarafından hızlı, etkin, çözüm odaklı ve hedefi 12´den vuran bir hizmet anlayışı noktasında hayata geçirdiği Çözüm Merkezi, bugüne kadar ortaya koyduğu performans ile bölgesinde çözümün merkezi olma noktasında en hızlı çalışan ve çözüm alınan merkez konumuna yükseldi.
Başkan Taban´dan, Mühendislere Kutlama
Başkan Taban´dan, Mühendislere Kutlama
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İnegöl´de 12 riskli bölge
İnegöl´de 12 riskli bölge
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün kurumsal web sitesinde yayınlanan fay hatları haritasında Bursa Merkez´den başlayan fay hattının İnegöl´de 12 yerleşim yerinden geçtiği gözüküyor.
Ülkü Ocaklarından 3 Aralık Mesajı
Ülkü Ocaklarından 3 Aralık Mesajı
3 Kasım Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Demir, “Engelli olan insanların önüne geçip onları, mağdur bırakmayın” dedi.
Engelsiz sıfır atık atölyesi hizmete girdi
Engelsiz sıfır atık atölyesi hizmete girdi
İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde İnegöl´deki engelli vatandaşlara yönelik yeni bir hizmetin açılışını yaptı. Engelliler Gündüz Bakımevinin adı ‘Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi´ olarak değiştirilirken, burada “Engelsiz Sıfır Atık ve Hayal Atölyesi” hazırlandı. Atölyenin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
İnegöl engelliler için yürüdü
İnegöl engelliler için yürüdü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İnegöl Belediyesi ve İZED (İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği) işbirliğinde farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Tarihi İnegöl Mehteri öncülüğünde yapılan yürüyüşle engelli vatandaşlara dikkat çekildi.
Koku yerine ışık saçacak
Koku yerine ışık saçacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin, ‘İnegöl Katı Atık Depolama Alanı´nda oluşan metan gazından elektrik üretilmesi projesinde enerji elde edilmeye başladı. Proje kapsamında ilk etapta saatte 1,8 megavat elektrik üretimi sağlanırken, bir yılda yaklaşık 14 bin konutun enerji tüketimine karşılık gelen elektrik enerjisi üretimiyle çöplük artık koku değil ışık saçmaya başladı.
Galericiler´den Başkan Taban´a Ziyaret
Galericiler´den Başkan Taban´a Ziyaret
İnegöl Oto Galericiler Sitesi Kooperatifi yönetimi, Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette yapılacak çalışmalara ilişkin istişareler gerçekleştirildi.
Sürücü cezaya isyan etti
Sürücü cezaya isyan etti
Bursa´da kış lastiği uygulaması sırasında ceza yazılan araçtaki vatandaş, polis memurlarına tepki gösterdi.
Engelli çocuklara sahip çıkalım
Engelli çocuklara sahip çıkalım
İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Halil Peynirci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bugün saat 12.30´da düzenleyecekleri yürüyüşe tüm ilçe halkını davet etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi