Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Saadet Partisi Beş Adayını Daha Açıkladı
Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi, beş belediye meclis üyesi adayını düzenlediği törenle açıkladı.
Tarih: 16.2.2019 16:38:24

Parti binasında düzenlenen törende Saadet Partisi Osman Aybil, Sebahattin Temiz, Seyit İnkaya, İdris Boz ve Kenan Alemdar´ı belediye meclisi üyesi adayı olarak açıkladı.

YARINLARIN HAK VE HUKUKUNU GÖZETECEĞİZ

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Fikret Bayram, “Biz bugün yaşayanların hakkını korumanın yanı sıra, dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkan ve koruyan, yarın yaşayacak olanların hakkını da baş tacı eden bir şehircilik anlayışı ile geliyoruz. Bize miras kalan değerleri korumayı başaramazsak, hizmet götürdüğümüz insanımıza hak ettiği hizmetin verilmeyeceğini biliyoruz. Biz yarınki nesillerin hak ve hukukunu gözetmeyen bir şehircilik anlayışının bugüne de huzur getirmeyeceğine inanıyoruz” dedi.

Takdim sonrası isimleri açıklanan belediye meclis üyesi adayları tek tek söz alarak, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu´nun, “Dürüst Başkan Dürüst Yönetim” davetine icabet ettiklerini belirttiler ve halis niyetlerle çıktıkları bu yolda seçmenden destek istediler.

“MOBİLYA İLE İNEGÖLDEĞİL, İNEGÖL İLE MOBİLYA TANITILMALIDIR”

Takdim sonrası söz alan meclis üyesi adaylarından Osman Aybil, “Bugün burada belediye başkan adayımız Hasan EROĞLU beyin Dürüst Başkan Dürüst Yönetim davetine icabet ederek bulunuyorum. Bugüne kadar İnegöl´ümüzün en önemli değeri olan mobilyayı markalaştırmak adına birçok çalışmalarda bulundum, birçok organizasyonda görev aldım. Mobilyacılıkta çekirdekten gelen bir tecrübem oluştu. Yaşadığım tecrübe ve edindiğim bilgi ile şunu söylemek isterim ki mobilya ile İnegöl değil İnegöl ile mobilya tanıtılmalıdır. Bizler ürettiğimiz ürünlerdeki kaliteyi ve mağazalarımızdaki estetiği şehrimize yansıtamadığımız müddetçe markalaşma istediğimiz gibi olmayacaktır. Basit olarak örnek verecek olursak, mükemmel mobilyalar ürettiğimiz fabrikamıza, estetik olarak dekore ettiğimiz mağazamıza giden yolların yama, çukur ve çamur olması bizim markalaşmamızın önündeki en büyük engeldir. Bu anlamda sektörümdeki tecrübem ile işimdeki kalite ve estetiği İnegöl´e katmak için bugün bu görevi üstlenmiş bulunmaktayım. Bu görevi bize layık gören Saadet Partisi teşkilatına ve belediye başkan adayımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“MİLLİ  GÖRÜŞ GÖMLEĞİ BABAMDAN KALAN EN KIYMETLİ MİRASTIR”

İsmi takdim edilen meclis üyesi adayı Mali Müşavir Sebahattin Temiz, Milli Görüş gömleğinin babasından kalan en kıymetli mirası olduğunu belirterek adalet, huzur, refah barış ve güven için Saadet Partisi yönetimine ihtiyaç olduğunu söyledi. Temiz, “ İzzet, şeref ve onur ilkelerini bünyesinde barındıran bu gömleği, ilk günden beri üzerimde taşıdığım gibi bundan sonra da bütün İnegöl´e hizmet etmek için üzerimde taşıyacağım. Allah yürüdüğümüz bu yolda ayaklarımızı sabit kılsın, İnegöl´e, ülkemize ve bütün insanlığa hizmet etmek için yolumuzu açsın” dedi.

“HAYALİM, MÜŞTERİME SUYU ÇEŞMEDEN İKRAM EDEBİLMEKTİR”

Belediye meclis üyesi adayı Seyit İnkaya ise, “Ben, 14 yaşımdan beri İnegöl´ümüzün marka değeri olan “İnegöl Köftesi” sektöründe hizmetimi sürdürüyorum. Mesleğimi icra ederken işimi hiçbir zaman basit bir gıda sektörü olarak görmedim. Babamızdan, atamızdan aldığımız ahilik kültürü ile her zaman işime en büyük özeni gösterdim. Bugün edindiğim bu kültür ve gayreti İnegöl´ümüzün yönetiminde de göstermek arzusundayım. Özellikle İnegöl´ün en önemli markası olan “İnegöl Köftesi” ile ilgili belediye olarak yapılacak tanıtım projelerine katkı sunmak istiyorum. Samimi olarak söylüyorum ki benim için İnegöl Köftesi bir rızık kapısı olmaktan öteye bir lezzet sanatıdır. Bu sanatın güzelliğini yaşadığımız şehre yansıttığımızda eminim ki yaptığımız köftelere de ayrı bir lezzet katacaktır. Hayalim ve hedefim: Binbir zahmetle yaptığım köfteleri temiz bir havada müşterilerime ikram etmek ve bizden su istediklerinde gönül rahatlığıyla çeşmemizden akan suyu onlara ikram etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta kendi camiam olmak üzere tüm İnegöl halkımızın desteğini bekliyorum” dedi.

“İNSANLARIN EN HAYIRLISI İNSANLARA FAYDALI OLANDIR”

İsmi takdim edilen ve aynı zamanda Saadet Partisi İnegöl Yönetim Kurulu üyesi olan Kenan Alemdar, “35 yıldır İnegöl´de yaşamaktayım. Bu 35 yıllık ömrümün 25 yılını İnegöl halkımıza ve İnegöl´ümüzün gençliğine hizmet ederek geçirdim. Rabbimiz izin verirse ve İnegöl halkımız teveccüh gösterirse yine yıllarca hem gençliğimiz için hem de halkımız için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bunu belediye meclisi üyeliği görevine gelsek de yapacağız gelmesekde yapacağız. Çünkü bu görevleri, insanlığın en hayırlısı insanlara faydalı olandır anlayışıyla yapmaktayız. Bizlere böyle bir görevi münasip gören ilçe başkanımıza ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri muvaffak eylesin” dedi.

“Yüzünüzden tebessüm eksik”

Belediye meclis üyesi adayı İdris Boz´da, “Çocukluk yıllarımdan beri İnegöl´de yaşayan bir Trabzonlu olarak mobilyacılık sektöründe emek ve istihdam oluşturmak için gayret etmekteyim. Bugün İnegöl´ümüz, her yöreden, her kültürden insanın birlikte huzur içinde yaşadığı bir kenttir. Bizle de, birlikte yaşadığımız İnegöl´ümüzü beraber yönetmek arzusuyla bir yola çıktık. Bu anlamda İnegöllü ve Karadenizli hemşerilerimin desteğini talep ediyorum.

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın diyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

OSMAN AYBİL KİMDİR?

1980 yılında İnegöl´de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İnegöl´de tamamladı. 1995-2010 yılları arasında mobilyacılık mesleğini icra eden AYBİL, 2010 yılında kendi firması olan ARREDA´yı kurdu. İMOS (İnegöl Mobilya Sanayicileri) Derneğinde başkan yardımcılığı görevini yürüten Osman AYBİL aynı zamanda MODEF FUARCILIK yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

SEBAHATTİN TEMİZ KİMDİR?

1976 yılında Almanya´da doğdu. İlkokulu ve ortaokulu memleketi Artvin/Şavşat´ da, lise ve üniversite eğitimini İnegöl´de tamamladı. 2003 yılında mali müşavir olan TEMİZ, 2011 yılına kadar sektöründe öncü uluslararası bir mobilya firmasında mali müşavir olarak çalıştı.2013 yılında T.C Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçi belgesi aldı. 2011 yılından itibaren mali müşavirlik ve bağımsız denetçilik faaliyetlerine kendi ofisinde devam etmektedir. İnegöl Şavşatlılar Derneği´nde yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda dernek saymanıdır. Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nda yönetim kurulu üyesi, mahalle sorumlusu ve kongre delegesi olarak görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

SEYİT İNKAYA KİMDİR?

 

Seyit İnkaya 1969 yılında İnegöl Sinanbey Mahallesi´nde doğdu. İlkokulu 6 Eylül İlkokulu´nda okudu ve İnegöl Lisesinden mezun oldu. 14 yaşından beri kasaplık mesleğini icra etmektedir, 2006 yılından beri kendi markası olan “Kasap Seyit” markasıyla yurt içi ve yurt dışında İnegöl köftesine değer katmaktadır. Seyit İnkaya evli ve üç çocuk babasıdır.

 

KENAN ALEMDAR KİMDİR?

Kenan Alemdar, 1975 yılında Trabzon´da doğdu. 1997 yılı İnegöl İmam Hatip Lisesi mezunu olan Kenan ALEMDAR hafızdır. Sefertası Yardımlaşma Derneği kurucu başkanıdır ve 11 yıl yöneticiliğini yapmıştır. 5 yıl İnegöl AGD şube başkanlığı yaptı yaptı. Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nda çeşitli görevlerde bulunan Kenan ALEMDAR ilçe başkanlığı ve eğitim başkanlığı görevlerinde de bulundu. Kenan Alemdar evli ve 2 çocuk babasıdır.

İDRİS BOZ KİMDİR?

İdris Boz 1967 yılında Trabzon/Yomra´da doğdu. İlkokulu, İnegöl Cumhuriyet İlkokulu´nda okudu. 1989 yılında mobilya ticareti üzerine iş hayatına atıldı. Karadeniz Güvenspor da yöneticilik ve İnegöl Karadenizliler Derneği´nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İdris Boz evli ve üç çocuk babasıdır.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Saadet Partisi Adayını Daha Açıkladı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.