Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ülkeyi Soyup Soğana Çevirdiler
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın; “Adalet olmayınca kalkınma da olmuyor. Ülkeyi soyup soğana çevirdiler. Bu ülkenin ekonomik krizinin nedeni soğanlar değil soyanlardır.
Tarih: 1.12.2018 13:38:15

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanlığının Ekim ayı faaliyetlerinin değerlendirildiği ilçe divan toplantısı Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Seçim Karargah Başkanı Fatih Aydın ve teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanlığınca düzenlenen Ekim Ayı ilçe divan toplantısı Sani Konukoğlu toplantı salonunda yapıldı.

İlçe divan toplantısına Saadet Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Halil İbrahim Çamlıdere, İstişare Kurulu Üyeleri Şemsettin Özüpek, Cemalettin Salih, Ahmet Aytemur, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Sütçü, İsmail Özdemir, İbrahim Özacar, Yaşar Yazıcı, İnegöl Ensar Vakfı Başkanı Fatih Bayram, Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Yakup Tokgöz´de katıldı.

Konuşmalardan önceki bölümde mahalle teşkilatları ve birim başkanları aylık raporlarını sunarken, teşkilat çalışmaları kapsamında Ekim ayında başarı elde eden Kemalpaşa Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesine kupaları Genel Başkan Yardımcısı Fatih AYDIN tarafından takdim edildi. Eğitim Başkanlığının organize ettiği Sabah Namazı buluşmaları programına sürekli katılan iki çocuğa da hediye taktim edildi.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZI YAKINDA AÇIKLAYACAĞIZ

İlçe divan toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “yerel seçimlere 4 Ay Gibi kısa bir zaman kaldı. Doğal olarak birçok arkadaşımız Saadet Partimizin İnegöl Belediye Başkan Adayının kim olduğunu soruyor. Bu konuda ki heyecanınızı anlayışla karşılıyorum. Aday tespit komisyonumuz bu konuda titizlikle çalışmasını sürdürmektedir, inşallah en kısa zaman da İnegöl´ümüzü yönetecek belediye başkan adayımızı sizlerle ve kamuoyu ile paylaşacağız. Bu konuda sizlerden biraz daha sabır istiyorum.”dedi.

BU DÜZEN BOZUKTUR

Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın ise, İnegöl´ün Milli Görüş teşkilatları için her zaman öncülük yapan, öncelikli yer olduğunu belirterek, “Elbette konuşulacak bir çok gündem var, bir çok sorun var. Ancak bugün asıl meselemiz, kişiler veya partiler meselesi değildir. Asıl mesele sistem meselesidir. Özellikle ifade etmek istiyorum ki düzen bozuktur. Bozuk düzen sebebiyle milletimiz topyekûn olarak ırkçı emperyalizmin kölesi haline getirildikten sonra, düzenin başındaki adam laik olsa ne olur, milliyetçi olsa ne olur, dindar olsa ne olur? Düzen bozuk olduktan sonra, başındaki adam sarıklı olsa ne olur, apoletli olsa ne olur? Düzenin başındaki adam güzel Kuran okusa ne olur, okumasa ne olur? Sonuç değişmeyecek ki. Sonuç aynı olacak. Onun için bizim mücadelemiz bu düzeni değiştirip yerine adil düzeni kurma mücadelesidir. Bundan dolayı Saadet Partisi´nin mücadelesi çok önemlidir. Eğer biz, sizler bu toplantıyı ihmal ederseniz, haftalık toplantılara gelirken, aylık divan toplantılarına gelirken, ihmal edersek biz yok oluruz. Biliyorsunuz ara ara İslam dünyasında yaşanan hadiselerle alakalı bizim gazımızı almak için filmler üretirler. Süleymaniye´de bizim askerlerimizin kafasına çuval geçirildiği zaman Polat ve adamları sağ olsun gittiler, öcümüzü alıp geldiler. Arkasından Filistin´ de Mavi Marmara saldırısında şehit olan kardeşlerimizin öcünü almak için Filistin´e gittiler. Bu olayın anlatıldığı bir film. Yani film tartışmalı bir film ama orada bir sahne var. Polat ve adamları Filistin´e gittikleri zaman bir evde misafir olurlar. O evde yemek yenildiği esnada evin reisi günlük hayatı nasıl geçirdiklerini anlatır. Der ki; bizim günümüz genellikle inşaatta geçer. Evimizin üst katında ve çevresinde inşaat var onları inşa ediyoruz. Biz inşa ediyoruz, ertesi gün İsrail askerleri geliyor evimizi yıkıyor. Biz ertesi gün tekrar inşa ediyoruz, onlar gelip tekrar yıkıyorlar. Daha sonra biz tekrar inşa ediyoruz onlar geliyor tekrar yıkıyorlar. Günlerimiz böylece sürüp gidiyor der. Memati derki; ya kardeşim evin yıkılacağını bildiğiniz halde, niye hâlâ yapmaya devam ediyorsunuz. Biliyorsun ki, biraz sonra gelip yıkacaklar niye yeniden inşa ediyorsunuz dediği zaman evin annesi derki: evladım biz bir gün yapmaktan, inşa etmekten, direnmekten vazgeçersek, bizi asıl o zaman yok ederler. Saadet Partisi ve Saadet Partililer bu ülkede bir gün çalışmayı bırakırlarsa, toplantıları es geçerlerse, seçimleri mış gibi geçerlerse, işte asıl bizi o zaman yok ederler. Çünkü Saadet Partisi bu ülkenin teminatıdır. Birlikteliğin teminatıdır, Türkiye´nin birleştirici gücüdür.”dedi.

EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ BİRLİKTELİĞİMİZ

 Türkiye´nin en büyük ihtiyacının para olmadığını belirten Aydın, “Bugün Türkiye´nin en büyük ihtiyacı inancı, mezhebi, meşrebi, rengi, dünya görüşü, yaşantısı ne olursa olsun hepimizin birlikteliğidir, beraberliğidir, kardeşliğidir. Bir olamadıktan sonra biz nasıl yaşayacağız. İşte gözümüzün önünde Suriye 23 milyon nüfusu var 10 milyonu mülteci bunun. 3 milyonu kendi içerisinde 7 milyonu dışarıda bunun. 155 bin Suriyeli çocuk kayıp, bugün nerede oldukları belli değil. İnsan tacirleri, fuhuş baronları, organ mafyaları stoklarını tamamlamış durumda. Şimdi bunu benim için söylemesi kolay 155 bin Suriyeli çocuk diyorum. Benim 3 tane çocuğum var ellerinizden öper. Çocuğumuzun ateşi 38 39 40 ı gördüğü zaman elimiz ayağımıza dolanıyor. 155 bin Suriyeli çocuk kayıp diyoruz. Ne oldu koskoca bir ülkeyi maf ettiler. Dünyanın neresine bakarsanız bakın İslam ülkelerinin tamamında sıkıntı var. Neden çünkü bizim birlikteliğimizi ortadan kaldırmışlar, beraberliğimizi ortadan kaldırmışlar. Kardeşi kardeşe düşman hale getirmişler. Şimdi sıra nereye geldi? Türkiye´ye doğru geldi. Erbakan hocamızın yıllardır anlattığı gibi ey İslam dünyasının yöneticileri, ey Müslüman halklar kendinize gelmediğiniz müddetçe, coğrafyanızda birlikteliğinizi oluşturmadığınız müddetçe ırkçı emperyalizmin presi olmaya mahkumsunuz. Yok edecekler, parçalayacaklar.”dedi.

“KRİZİNİN NEDENİ SOĞANLAR DEĞİL, SOYANLARDIR”

 Ülkemizde barışın ve adaletin olması gerektiğinin altını çizen Aydın, “Buna ihtiyacımız var bizim, yoksa bugün yaptığımız bu mücadeleyi ALLAH korusun başka şekilde yapmamız gerekecektir. İşte bunun için sizin gibi insanların fikrinin iktidar olması lazım, yönetime gelmesi lazım. Bizim mücadelemiz dindar olan insanların iş başına gelmesi mücadelesi değildir bizim mücadelemiz dindar olan insanların değerlerinin iktidara gelmesi mücadelesidir. Bizim ülkemizde adalet var mı diye soruyorsun adama adalet yok diyor, yargıya güven var mı yargıya güven de yok. Bugün hapishanelerde 2 bin civarında bebek var. Yeni doğum yapmış kadınları kollarından tutuyorlar hastaneye götürüyorlar neden kardeşi fetöcü diye babası fetöcü diye. Allah´tan korkun.  Bakın net söylüyorum, dinin devlet yansıması adalettir. Bir ülkede adalet yoksa devletin şeklinin hiçbir önemi yok. Cenabı hak inandığımız dini insanlara saadet getirsin diye göndermiş, ama senin elinden dilinden insanlara zarar zulüm geliyorsa, orada problem var demektir. Evet bu partinin isminde adalet var ama özünde yok. Her tarafta adliye binaları yapıyorlar, ama içerisinde adalet yok. Asayiş diye bir şey kalmamış. Suç oranları matematiksel zirvelerde. Adalet olmayınca kalkınma da olmuyor. Ülkeyi soyup soğana çevirdiler. Bu ülkenin ekonomik krizinin nedeni soğanlar değil soyanlardır.”dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ülkeyi Soyup Soğana Çevirdiler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADIM ADIM ZİRVEYE
ADIM ADIM ZİRVEYE
2. Lig Beyaz Grup´ta mücadele veren İnegölspor, sahasında ağırladığı Bayrampaşaspor´u 2-1 yenerek, 3 puanın sahibi oldu.
Demirci, imzayı attı
Demirci, imzayı attı
Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor Antrenör Fazıl Demirci ile anlaştı.
Restorasyon Çalışması Başladı
Restorasyon Çalışması Başladı
İnegöl Kafkas ve Folklor Derneği´nde iç ve dış bakım çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 250.000 TL tutacak olan restorasyon çalışmaları 23 Mart´ta sona erip hizmete açılacak.
Bi daha bi daha
Bi daha bi daha
Ligin ikinci yarısına fırtına gibi başlayan bordo beyazlılar Pazar günü saat 12.30´da İnegöl İlçe Stadında Bayrampaşaspor ile karşılaşacak.
Amatörde hafta sonu şampiyonluk maçı var
Amatörde hafta sonu şampiyonluk maçı var
Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme´de heyecan Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak olan müsabakalarla devam edecek.
Akhisarspor Şampiyonluk Maçına Çıkıyor
Akhisarspor Şampiyonluk Maçına Çıkıyor
Siyah-beyazlı Akhisarspor ekibi ligin son maçında İnegöl Sanayi Sahasın´da Ağaköyspor´u ağırlayacak.
Kurtuluşspor Play-Off´a Kalacağına İnanıyor
Kurtuluşspor Play-Off´a Kalacağına İnanıyor
Bursa Süper Amatör Küme B grubunda mücadele eden Kurtuluşspor lig sonuna kadar play-off iddiasını sürdürmek istiyor. Hafta sonu kendi sahasında zorlu doksan dakika sonunda Gürsu belediyespor´u 2-1 mağlup ederek zirveye bir adım daha yaklaştı.
Kafkasspor Altyapıda İkide İki Yaptı
Kafkasspor Altyapıda İkide İki Yaptı
Kafkasspor U-14 futbol takımı sezonun son maçında konuk ettiği Zaferspor´u 7-0 gibi farklı bir skorla yenerek ligi ikinci sırada bitirerek Türkiye şampiyonasına katılmak için Play-Off oynama hakkı kazandı.
İnegölspor´dan MÜSİAD´a Ziyaret
İnegölspor´dan MÜSİAD´a Ziyaret
İnegölspor´un Kulüp Başkanı Eşref Güç ile yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz ay olağan genel kurulunun ardından göreve gelen MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. MÜSİAD heyeti ziyaretin ardından 35.Yıl özel çekilişi için 150 bilet alarak İnegölspor´a destek verdi.
Rakip Bayrampaşaspor
Rakip Bayrampaşaspor
2. Lig beyaz Grupta mücadele eden ekibimiz İnegölspor, Pazar günü saat 12.30´da İnegöl İlçe Stadında Bayrampaşaspor ile karşılaşacak.
 “DİREKLERİ GEÇEMEDİK”
“DİREKLERİ GEÇEMEDİK”
Süper Amatör Küme B Grubun da evinde M.Kemalpaşa Spor´u misafir eden Gençlergücüspor maçın büyük bölümün de üstün oynadığı, 2 topunun direkten döndüğü ve sayısız fırsattan faydalanamadığı mücadelede M.Kemalpaşa takımı ile golsüz berabere kaldı.
Doğugücüspor Zirvede Kalıcı Olmak İstiyor
Doğugücüspor Zirvede Kalıcı Olmak İstiyor
Bursa Süper Amatör Küme B Grubunun 16. haftasında, Doğugücüspor Kestel Üst Sahada karşılaştığı Kemerçeşme Kanaryaspor ile 1-1 berabere kaldı.
Türkiye Finallerine Gitmeye Hak Kazandı
Türkiye Finallerine Gitmeye Hak Kazandı
İnegöl Anadolu Lisesi öğrencisi Yusuf Çakır, 9-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Edirne Mimar Sinan Spor Salonunda düzenlenen müsabakalarda bölge üçüncüsü oldu.
“Zorda Olsa Kazandık”
“Zorda Olsa Kazandık”
Bursa Süper Amatör Lig´de Gürsu Belediyespor´u 2-1 yenen Kurtuluşspor´un antrenörü Melik Özmen, zorda olsa galip gelmenin önemli olduğunu söyledi.
Kafkasspor´da Hedef Play-Off
Kafkasspor´da Hedef Play-Off
Burgazspor´un 2-1 önde götürdüğü maçı, müthiş bir geri dönüşle 3-2 kazanmayı başaran Kafkasspor´da hedef play off…
Biletler satışa sunuldu
Biletler satışa sunuldu
İnegölspor´a maddi destek için düzenlenecek olan 35.Yıl özel çekilişinin biletleri satışa sunuldu. Çekiliş sonucu forma, atkı, laptop, televizyon ve cep telefonu verilecek.
Akhisarspor final maçına çıkacak
Akhisarspor final maçına çıkacak
Haftayı Bay geçiren Akhisardemirspor, Süper amatör kümeye çıkabilmek için hafta sonu Ağaköyspor ile sezonun en önemli maçına çıkacak.
Festivalinin kuraları çekildi
Festivalinin kuraları çekildi
İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 4´üncüsü düzenlenecek olan Okullar Arası Spor Festivali´nin kura çekimi gerçekleştirildi.
Gençlergücüspor direkleri geçemedi
Gençlergücüspor direkleri geçemedi
Bursa süper amatör küme B grubunun 16. haftasında Gençlergücüspor ile M. Kemalpaşaspor 0-0´lık berabere kaldı.
Doğanspor Deplasmanda Kazandı
Doğanspor Deplasmanda Kazandı
Bursa 1.Amatör küme 1.Grupta mücadele eden İnegöl Doğanspor ilk yarıda kendi sahasında 1-1 berabere kaldığı Harmancıkspor´u deplasmanda 2-1 yenerek 3 puanı alan taraf oldu.
Gökhan Öner ile yollar ayrıldı
Gökhan Öner ile yollar ayrıldı
Erkekler voleybolda Efeler Ligi´nde mücadele eden İnegöl Belediyespor, Antrenör Gökhan Öner ile yollarını ayırdığını duyurdu.