150 Öğrenci Sertifika Heyecanı Yaşadı
Yaz tatilini güzel ve eğlenceli geçirmek isteyen öğrenciler, Olimpik Yüzme Okulu´nda spor yapmanın ve yüzme öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. 2. Grup yüzme kurslarını tamamlayan 150 öğrenci yüzme sertifikalarını ve lisanslarını aldılar.
Tarih: 14.8.2019 16:13:12

2. Grup yüzme kurslarının bitmesiyle Olimpik Yüzme Okulunda 150 Öğrenci yüzücülük sertifika ve lisanslarını aldı. İnegöl Olimpik Spor Tesislerinde Kurban Bayramından önce Arife günü düzenlenen sertifika ve lisans törenine veliler ve öğrenciler katıldı. Havuz başında çeşitli etkinliklerle, oyunlar ve yarışmalarla belgelerini alan öğrenciler doyasıya yüzerek eğlendiler.

İnegöl Olimpik Spor Tesisleri Genel Müdürü Ufuk Serkan Yavuz; “Bu yaz döneminde 2. Dönem 2 Grup olarak 13 Temmuz ile 08 Ağustos 1. Grup, 15 Temmuz ile 09 Ağustos 2. Grup olmak üzere toplamda 150 öğrenciye yüzme kursu verdik. Yaklaşık bir aylık eğitimin ardından öğrencilerimize yüzme sertifikalarını ve lisanslarını vermek için böyle bir program düzenledik. Ayrıca 3. Dönem kurslarımız devam ediyor. Talep çok olunca da 19 Ağustos ile 03 Eylül 2019 tarihleri arasında 3. Dönem kayıtlarımız devam ediyor. Bunun içinde çocuklarını bizlere güvenerek teslim eden velilerimize ve tüm İnegöllü hemşerilerimize teşekkür ederim.” dedi

 

Hem Eğleniyorlar, Hem Yüzme Öğreniyorlar

İnegöl Olimpik Spor Tesisleri Genel Müdürü Ufuk Serkan Yavuz konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Çocuk gelişimi uzmanı, Beden eğitimi öğretmenleri, yüzme antrenörleri ve cankurtaranlar olmak üzere yıllardır olimpik yüzme havuzunda İnegöl halkımıza ekibimizle birlikte hizmet vermekteyiz. Eğitim kadromuz 3 bayan hoca, 5 erkek hoca, 1 bayan ve 1 erkek çocuk gelişim uzmanından oluşmaktadır. Eğitim kadromuzu öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmeleri için bir öğretmene maksimum 10 veya 12 öğrenci ders alacak şekilde planlamaktayız. İnegöl Olimpik Yüzme Havuzunda İnegöl Halkı´mızın her yaş grubunda yüzme eğitimi almaları mümkündür. 5-12 yaş grubundaki çocuklarımız için sabah 09.30-11.30 arasında grup derslerimiz verilmektedir. Bu programda öğrencilerimiz özel servislerimizle evlerinden itinayla alınarak daha sonra ders bitimi kontrollü bir şekilde çocuklarımız tekrar evlerine bırakılır. Bu gruptaki derslerimiz oldukça eğlenceli geçmektedir. Çocuklarımız derste çeşitli aktivitelerle ve oyunlar eşliğinde yüzmeyi öğrenirler. Çocuklarımızın ne kadar eğlendiğini eve geldiklerinde size hiç susmadan derste neler yaptıklarını anlattıklarında ebeveynler bizleri daha iyi anlayacaktır.” dedi.

 

Yetişkinlere 6 Seansta Yüzme Öğretiyoruz

Yetişkin kursları ile ilgili de açıklamalar yapan Ufuk Serkan Yavuz; “Bunun yanı sıra yetişkin kurslarımız 6 kişilik gruplar halinde 6 seanstan oluşan derslerimizle bayanlara bayan, erkeklere erkek hocalar tarafından verilmektedir. Bu grubumuzda esas olan kayıt yaptırmadan önce kişilerin su korkularını bir tarafa bırakıp: ‘Ben bu yaşa kadar yüzmeyi öğrenemedim, şimdi bu hocalar bana 6 saatte yüzmeyi nasıl öğretecekler ki?´ sorusunu da bir kenara bırakıp bize gelip kayıt yaptırmalarıdır. 6 saatin sonunda yüzme kursuna gelen kardeşlerimiz de bu işin zor olmadığını anlayacaklardır. Havuzumuzda bire bir (özel ders) eğitimi de verilmektedir. Kişileri, isteklerine göre hocalarımız özel derse de alabilirler. Bu yaz döneminde yetişkin ve çocuklar olmak üzere şuana kadar yaklaşık 400 öğrenciye yüzme kursu verdik” şeklinde konuştu.

 

Yüzme Sporunu 7´den 70´e Herkese Sevdireceğiz

Amaçlarının İnegöl´de yüzme sporunu yediden yetmişe herkese sevdirmek olduğunu söyleyen Ufuk Serkan Yavuz; “Olimpik yüzme havuzu olarak misyonumuz 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye´mizin nadide bir ilçesi olan İnegöl Halkı´mızı yüzme sporu hakkında bilinçli ve duyarlı hale getirmek, aynı zamanda bu sporu yediden yetmişe herkese sevdirmektir. Vizyonumuz ise profesyonel kadromuz ile yüzmede bilinçli olan İnegöl Halkı´mızın doğru yöntem, eğitim ve tekniklerle bir üst seviyeye taşımak ve yüzme sporunu İnegöl´de yaygın bir spor haline getirmek” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öğrenci Sertifika Heyecanı Yaşadı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türkiye´de İlk,  Gerçeği Aratmayan Seçim Yaptılar
Türkiye´de İlk, Gerçeği Aratmayan Seçim Yaptılar
TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3-E sınıfında başkanlık seçimi heyecanı yaşandı. Sınıf öğretmenleri Murat Derin´im gerçek seçimleri aratmayacak şekilde hazırladığı seçim ortamı ise takdir topladı.
Uzmanlar uyarıyor
Uzmanlar uyarıyor
İnegöl´de etkili olan soğuk havalar nedeniyle hastalanan vatandaşlar soluğu İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü´nde aldı.
MTAL´DE VEFA KONULU SÖYLEŞİ
MTAL´DE VEFA KONULU SÖYLEŞİ
Hacı Sevim Yıldız - 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde "Vefa" konulu bir söyleşi düzenlendi.
Kırmızı Teleskop, Okyanus´ta
Kırmızı Teleskop, Okyanus´ta
İnegöl Okyanus Koleji öğrencileri, “Kırmızı Teleskop” kitabının yazarı Nurdan Bağrıaçık ile buluştu. Öğrenciler, okudukları kitaplarını imzalatma imkanı da buldu.
“En büyük zenginlik, ailedeki huzur”
“En büyük zenginlik, ailedeki huzur”
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin bu haftaki konuşmacısı Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul oldu. “Aile içi iletişim” konulu seminerde konuşan Ertuğrul, hayattaki en büyük zenginliğin ailedeki huzur olduğunu ifade etti.
İNÇAL Öğrencilerinden TSK´ya Destek
İNÇAL Öğrencilerinden TSK´ya Destek
Türk askerinin yaptığı Barış Pınarı Harekâtına destek olmak amacıyla İnegöl Naire Çikayeva Anadolu Lisesi öğrencileri kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına anlamlı bir destekte bulundular.
Okyanus Kolejinden Anlamlı Proje
Okyanus Kolejinden Anlamlı Proje
Sürekli yeni ve etkili projelerle dikkatleri üzerine çeken Okyanus Koleji bir güzel projeye daha ev sahipliği yaptı. Okyanus Kolejinde "Tarihimize Yolculuk" projesi kapsamında "Turgut Alp ve İnegöl´ün Fethi" isimli program gerçekleştirildi.
Havacılık Eğitimi Aldılar
Havacılık Eğitimi Aldılar
İnegöl Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Ulusal Havacılık ve Uzay İstasyonu (NASA) da görevli olan Bilim İnsanı Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ile e-konferans gerçekleştirdi.
İlköğretim haftası kutlandı
İlköğretim haftası kutlandı
2019-2020 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası İnegöl´de çeşitli etkinliklerle kutlanırken; bu yıl ki kutlama programı protokolün katılımıyla İshakpaşa İlkokulunda gerçekleştirildi.
Beşinci Mevsim Kreşi´nde Eğitim Öğretim Başladı
Beşinci Mevsim Kreşi´nde Eğitim Öğretim Başladı
İnegöl Belediyesi´nin sosyal belediyecilik uygulamalarından biri olan Beşinci Mevsim Kreşinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı 47 öğrenci ile başladı.
OKYANUS´TA YENİLİKÇİ ADIMLAR
OKYANUS´TA YENİLİKÇİ ADIMLAR
İnegöl Okyanus Koleji; eğitim ve danışmanlık konularında ülkemizin öncü firması olan Mind Up Eğitim ve Danışmanlık ile çözüm ortağı oldu.
İnegöllü öğrenciler yarı finale kaldı
İnegöllü öğrenciler yarı finale kaldı
İnegöl Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı (Türk Askeri Dijital Eğitim Merkezi) isimli projelere Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali - İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması - Eğitim Kategorisi finaline katılmaya hak kazandı.
OKYANUSTA COŞKULU AÇILIŞ
OKYANUSTA COŞKULU AÇILIŞ
Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademeleriyle toplam 600 öğrenciyle sezona başlayan Özel İnegöl Okyanus Koleji Yeni Eğitim Öğretim yılına geçtiğimiz dönemlerdeki başarılarını katlayarak devam etmek için ilk adımını attı.
OKYANUS KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR
OKYANUS KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR
2019- 2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tam gaz sürdüren Okyanus Koleji, Öğretmen Eğitimleri ile yeni döneme hazır.
OKYANUSLU ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
OKYANUSLU ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
Okyanus Fen ve Anadolu Lisesi 11. Ve 12. Sınıf öğrencileri yeni döneme harika bir seminer ile merhaba dedi.
Sınıflar doldu taştı
Sınıflar doldu taştı
2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte İnegöl´de 60 bin öğrenci ilk ders ziliyle birlikte eğitim dönemine başladılar.
Müdürler toplantısı yapıldı
Müdürler toplantısı yapıldı
2019 - 2020 Eğitim öğretim yılı pazartesi günü başlıyor. Okulların açılmasına bir kaç gün kala İnegöl milli eğitim müdürü Fatih Bilican okul müdürleriyle bir araya geldi.
Beşinci Mevsim´de Sertifika Heyecanı
Beşinci Mevsim´de Sertifika Heyecanı
İnegöl Belediyesi´nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Beşinci Mevsim Kreşinde yaz kursları sona erdi. 25 öğrenci sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.
YEDİHİLAL “SENİN YAZIN” SONA ERDİ
YEDİHİLAL “SENİN YAZIN” SONA ERDİ
Yedi Hilal İnegöl Şubesinin İHMED ile birlikte düzenlediği Senin Yazın Tematik Yaz Etkinlikleri programı geçtiğimiz salı günü yapılan sertifika töreni ile son buldu.
Okyanus Koleji Başarısıyla Gururlandırdı
Okyanus Koleji Başarısıyla Gururlandırdı
YKS İnegöl birincisini çıkaran okyanus Koleji, üniversite yerleştirme sonuçlarında da farkını ortaya koydu. Okyanus mezunları Türkiye´nin önemli üniversitelerine yerleşme başarısı göstererek başarısıyla gururlandırdı.
Kavram´da Eğlenceli Etkinlik
Kavram´da Eğlenceli Etkinlik
İnegöl´de ilk kez İnegöl Kavram Okulları tarafından Alanyurt Kampüsü´nde 04-10 yaş arası çocuklara Müzikal Masal Anlatma Etkinliği gerçekleştirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ