Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
2019´UN İLK TOPLANTISI YAPILDI
İnegöl Belediyesi, 2019 yılının ilk meclis toplantısını bugün gerçekleştirdi. Ocak ayı olağan meclis toplantısında 20 gündem ve 1 takrir olmak üzere toplam 21 madde görüşülerek karara bağlandı.
Tarih: 8.1.2019 12:01:06

İnegöl Belediyesi yeni yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Ocak ayı olağan meclis toplantısı bugün 14.00´da Belediye Ek Hizmet Binası meclis salonunda 30 meclis üyesinin katılımıyla yapıldı. Belediye Başkanı Alper Taban´ın başkanlığında gerçekleştirilen yılın ilk meclis toplantısında, 20 gündem ve 1 takrir olmak üzere toplam 21 konu görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı öncesi konuşan Başkan Alper Taban, “2019 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde en güzel kararları almaya devam ederiz. Bu şehre hep birlikte hizmet etmeye çalıştık. Ayrıca Ocak ayında İMOB fuarı var. Fuarlar şehrimiz için önemli. Şehrimizin lokomotif sektörlerinden bir tanesi mobilya. Bu anlamda tüm mobilyacılarımıza bereketli fuarlar diliyoruz” dedi.

SULHİYE´DE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMLA BELİRLENECEK

Meclis toplantısı, Aralık ayı faaliyetlerinin sunulduğu sinevizyon gösteriminin ardından gündem maddeleri ile devam etti. İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait komisyondan gelen 9 maddenin görüşülerek oylanması sonrası plan ve bütçe komisyonundan gelen Sulhiye Mahallesinin isim değişikliği masaya yatırıldı. Gündemin 12. Maddesinde yer alan Sulhiye mahallesi isminin mahalle sakinlerinin isteğiyle Eski Mezit olarak değiştirilmesi maddesine ilişkin açıklama yapan Başkan Taban, “Vatandaşlardan talepler geldi. Bir karışıklığa sebep vermemek adına, vatandaşlarımızın fikrini almak daha doğru olur” dedi. Mahallenin isim değişikliği ile ilgili Sulhiye´de referandum yapılmasına karar verildi.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİMİ YAPILDI

Meclis toplantısının 13. Maddesine göre, İnegöl Belediye Meclisi Denetim Komisyonu seçimleri de Ocak ayı meclis toplantısında gerçekleştirildi. Yapılan kapalı oylamada Denetim komisyonuna AK Partili üyeler; Berat Ertopuz, Hakkı Baydar, Sedat Öpçiner ve Ersen Nari ile MHP ve İYİ Parti adına Hasan Fehmi Sarı seçildi.

ÜNİVERSİTEYE DESTEK

Gündemin 14. Maddesinde yer alan Uludağ Üniversitesi İnegöl yerleşkesinin onarımı ile alakalı destek konusunda da Belediye Başkanı Alper Taban açıklamalarda bulundu. Başkan Taban, “İnegöl üniversitesini istiyoruz ama şehrimizdeki mevcut üniversitenin gelişimi için de gerekli desteği sağlayacağız” dedi. İnegöl Yerleşkesinin onarımı için gereken 65 bin lira desteğin sağlanması amacıyla Başkan Taban´a yetki verilmesi konusu oylanarak oy birliği ile kabul edildi.

PANKARTLAR GÜNDEME ALINDI

Meclis toplantısında MHP´li üye Hakan Ergül´ün “Gelişi güzel afişe ve pankartlar asılarak çevre kirliliği oluşturulmaktadır, belediyenin uygun gördüğü yerlerin dışında afiş ve pankartların asılmamasını istiyoruz” ifadelerinin yer aldığı ilave günden maddesi de oylanarak meclis gündemine alındı. Söz alan MHP üyesi Hakan Ergül, “İnegöl olarak çevreci bir belediye olduğumuzu söylüyoruz. Encümen kararı daha önce vardı. 14 nokta belirlenmişti. Bunları asanların tespiti mümkün olmuyor. Bu kararın uygulanması mümkün olmadığını görüyoruz. Kesin bir karar alınıp, yasaklanması gerekiyor. Katı kural şeklinde çevrenin daha güzel görünmesini sağlamamız lazım” dedi.

EN DOĞRU KARARI ALMAK GEREKİYOR

Başkan Taban ise, “Belli bir disiplin içerisinde yürütülmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Farklı noktalara asılan afişlerin, üzerlerinde irtibat telefonları olduğunda tespit ettiğimizde gerekli cezai işlemi uyguluyoruz. Bu konuyu enine boyuna değerlendirip, en doğru kararı almak gerekiyor” dedi. Konuşmamın ardından konunun incelenmesi amacıyla Çevre ve Temizlik Komisyonu´na gönderilmesi oylanarak oy birliği ile kabul edildi.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 2019 TOPLANTISI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
“Mahalle Kelimesini Hazmedemiyorum”
Millet İttifakı İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Benim için köy hayatının çok büyük önemi var. Şehitler Mahallesi, Hilmiye Mahallesi gibi kavramları, kelimeleri hazmedemiyorum.”dedi.
Erçetin´i makamında ziyaret ettiler
Erçetin´i makamında ziyaret ettiler
Seçim çalışmalarına sürdüren DSP Belediye Başkan Adayı Halil Büyükışıklar ve İlçe yönetimi İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin´i makamında ziyaret ettiler.
Rekor oy bekliyoruz
Rekor oy bekliyoruz
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, “Bursa´da bir İnegöllü başkanımız var. Önümüzdeki dönemde İnegöl için neler yapacaklarını biliyoruz. İnegöl´e karşı olan sevgisini herkes biliyor. Bizler Başkanımıza destek olup, onu Bursa´da yalnız bırakmamalıyız."dedi.
“İNEGÖL´Ü AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
“İNEGÖL´Ü AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
Huzur mahallesinde konuşan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Mevcut yönetim yıllardır, İnegöl´ün mahallelerine eşit hizmetler değil, eşit problemler götürmüş.”dedi.
İşte AK Parti´nin Karnesi
İşte AK Parti´nin Karnesi
İnegöl Belediyesi´nin son beş yılını değerlendiren Millet İttifakı İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, vaat edilip yapılmayan projelere başarısız notu verdi.
Belediye Başkanı hesap verebilir olmalı
Belediye Başkanı hesap verebilir olmalı
Liberal Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı, “Bizim için en önemli şey Belediye başkanının hesap verebilir olmasıdır.”dedi.