40. MODEF EXPO Açıldı
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile açıldı.
Tarih: 24.10.2018 12:20:55

Türkiye´de mobilyanın başkenti unvanını elinde bulunduran İnegöl, 40. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarını beğeniye sundu. Özellikle yurtdışı alım heyetlerinin hedefi halinde olan MODEF EXPO´da en yeni model ve tasarımlar, özveriyle sergilenmeye başlandı.

 

İNEGÖL´Ü DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ

İnegöl´ün dünyaya açılan kapısı olan MODEF EXPO fuarının açılışına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tasarıma devlet olarak destek verdiklerini söyledi. Bakan Varank, “Bursa´da 102 AR-GE, 18 tasarım merkezi mevcut. Bursa´da mobilya üzerine boy gösteren 2 tasarım merkezi mevcut. İnegöl´de ise Bakanlık desteği bulunan bir tasarım merkezi bulunmuyor. Buradaki eksiği kapatmamız gerekiyor. Ekiplerimizi buraya yollayacağız. Yatırım teşvikleri konusunda sizlerle toplantı yapıp nerede nasıl katkı sağlayabiliriz, İnegöl´ü nasıl daha ileri götürebiliriz noktasında çalışma yapacağız” dedi.

 

 

Dün saat 14.00´da düzenlenen açılışta konuşan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (İTSO) Yavuz Uğurdağ, “Sayın Bakanımız davetimiz üzerine yoğun programına rağmen İnegöl´ümüze gelerek fuarımızın açılışında bizlerle birlikte oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İnegöl bir sanayi şehridir. Son yıllarda da ciddi atılımlar gerçekleştirerek rakamlarını en üste çıkarmış durumda. Başta mobilya sektörü olmak üzere tekstil, tarım ve diğer sektörlerle birlikte 1,2 milyon dolar ekonomik potansiyele sahiptir. 610 milyon dolar ihracat fazlası veriyoruz. İlçemiz ekonomik büyüklük açısından Türkiye´nin 22. Ekonomik büyüklüğüne sahip. Ticaret fazlası açısından da Türkiye´nin 7. büyük ekonomisi. İlçe statüsünde de Türkiye 1´incisidir. Bu verilerin ortaya çıkmasına katkı koyan herkese teşekkür ediyorum, Allah bereketlerini artırsın” dedi.

 

ÜLKE EKONOMİSİNE DESTEK VERDİK, VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Uğurdağ, “Fuarımız 27 bin 100 metrekaredir. 180 firma fuara katılım gösteriyor. Bu firmaların tümü İnegöl firmalarıdır. 40´ıncısını düzenliyoruz. Türkiye mobilya sektörü açısından çok önemli bir fuar… Türkiye mobilya sektörünün MOSFED ile birlikte CNR´da yaptığı fuarın da yüzde 45´ini İnegöl firmalarımız karşılıyor. Sorumluluğumuz çok yüksek… Burada 2 bin dolayında irili ufaklı mobilyacımız var. 780 ihracat yapan firma sayısına sahibiz… Burada yapılan tüm organizasyonlar İnegöl özelinde Türkiye mobilya sektörüne hizmet etmekte, Türkiye mobilya sektörünü dünyaya açmaktadır. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika´da birçok organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Türkiye´ye yeni mobilya ithalatçıları getirmeye çalışıyoruz. Bugün itibariyle 110 ülkeden fuarımıza ziyaretçi bekliyoruz. 85 ülkeyle çalıştık, 50 ülkenin organizasyonunu biz organize ettik. Ziyaretçilerimiz yola çıktılar. Ekonomik çalkantı döneminde hep devletimizin, milletimizin yanındayız. Üretim yapmaya, ihracat yapmaya, ülke ekonomisine destek vermeye devam ettik, devam edeceğiz. İnegöl ekonomisi önce Bursa´ya sonra Türkiye´ye katkı sağlayacaktır. Arkadaşlarımız yatırım, üretim yapmaya devam ediyorlar. Sorunlar var ancak biz sinmeyeceğiz, üretim yapmaya devam edeceğiz. Fuarımıza katılan 180 firmamıza, katılım sağlayamayan binlerce firmamıza ayrıca teşekkür ediyorum. Her zaman fuarımıza ciddi şekilde hazırlanıyorlar. İnegöl´ü temsil etmeye çalışıyorlar. Yatırım yapan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum. Burada bir fuardan fazlasını yapıyoruz. Gelen ziyaretçiler tüm İnegöl´ü geziyorlar. Bu bir şehir fuarcılığıdır. Topyekûn bir şehir organizasyonudur... Fuarımız İnegöl´ümüze, Bursa´mıza ve Türkiye´mize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Güney Kore İthalatçılar Birliği Başkanı Kim Sun Mook ise “Uzakta olmasına rağmen her zaman yakında hissettiğimiz kardeş ülkemiz Türkiye´deyim. Türkiye´de olmaktan kıvanç duyuyorum. Biz Güney Koreliler olarak Kore Savaşı´nda en uzaklardan ilk önce yardımımıza koşan Türk askerlerinin topraklarımıza kanı akmıştır ve o akan kan sayesinde biz bugün Kore´de refah içerisinde yaşamaktayız. Güney Korelilerin size kardeş demesi öylesine bir ifade değildir, çok daha derin bir ifadesi vardır. Gerçekten öz kardeşimiz gibi görüyoruz. Burada bulunan tüm Türk ve Korelilere, MODEF´e bizleri davet eden Yavuz Uğurdağ Beye çok teşekkür ediyorum. Son birkaç yılda birlikte birkaç faaliyette bulunduk. Bu faaliyetler sayesinde birbirimizle derin ilişkiler gerçekleştirdik. Bugün aramızda bulunan Koreliler, Kore´nin en önemli mobilya üreticileridir. İki ülke arasındaki ticaretin daha da artması için elimizden geleni yapacağız. Kore´de bir atasözü der ki ‘Gözünün yanında olmayan kalben de uzakta olur´. Bu yüzden iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da artması adına daha sık görüşerek, daha fazla ticari faaliyetlerde bulunmalıyız. Bize bu fuar gibi imkânlar lazım. Gelecekte de bize bu tür olanakların sağlanacağından şüphemiz yoktur. Birlikte başaracağız. Türkiye´yi seviyorum” diye konuştu.

 

DAHA ÇOK KATMA DEĞERLİ ÜRÜN ÜRETMELİYİZ

Türkiye İhracatçılar Birliği Başkanı İsmail Gülle, “Bugün mobilyanın başkentinde Türkiye´nin mobilya modasına yön veren MODEF EXPO Fuarında sizlerle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Sayın Bakanım, bölgeye verdiğiniz heyecanı görmekten mutluyuz, sizlere teşekkür ediyoruz. Ülkemizde mobilya endüstrisi olarak farklı coğrafi bölgelere dağılmış olsak da istihdam ve işletmenin en yoğun olduğu bölgelerden biri de Bursa´dır. Mobilya endüstrisinde birçok marka iç ve dış pazarda ülkemizi gururla temsil ediyor. İnegöl de bir ilçe olmasına rağmen önemli bir işlev görüyor. Bu güzide ilçemizin ihracat rakamları da son derece etkileyici… 691 firma 5 kıtaya ürün gönderiyor. Eylül ayında ihracatımız yüzde 22,6 artışla 14,5 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam 13 ayda gerçekleştirdiğimiz en yüksek rakamdır. Türkiye´nin gelişmesi için koyulan hedeflerde bu rakamlar yeterli değil, daha çok çalışmalı, daha çok katma değerli ürün üretmeliyiz. Mobilya ihracat fazlası verdiğimiz bir üretim kalemimizdir. Kanada ve Japonya´ya kadar ithalat yapıyoruz. Bu noktada Kore ile kurulan ilişkiyi kutluyorum. Yenilik ve tasarım konusunda sektörümüz daha da geliştirilmelidir. İhracatımızı daha da artırmalıyız. Türkiye sürekli olarak büyümeyi ihracat ile sağlayacaktır. Bu yüzden ihracatçı sayımızı ve ihracatımızı artırmalıyız. Bu noktada İnegöl´e de önemli görevler düşüyor. Nasıl ki İnegöl Osmanlı´nın kuruluşunun en sağlam taşlarından biriyse bugün de küresel rekabette önemli bir bölgemizdir. Dün olduğu gibi bugün de önemli katkılarını görüyoruz. MODEF EXPO Fuarımızın hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

ÜLKEMİZ IŞIL IŞIL PARLIYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöl´de mobilyanın çok ciddi bir tarihçesi var. Geçmişte kurum ve kuruluşlarımızın ciddi destekleri olmuş. Mobilyanın İnegöl´de bir hikâyesi var. 22-23 fuarı da bizzat başkan olarak geçirmek nasip oldu. Bugün de işadamlarımızın, dernek ve odalarımızın destekleriyle fuar yapılıyor. İnegöl, Sayın Cumhurbaşkanımızın; ‘Gezelim, değişik ülkelerle irtibat halinde olalım´ sözünü uygulayan bölgelerden bir tanesidir. Belki problemler konuşuyor ama ülkemizde ışıl ışıl parlıyor. Yeni model ve yeni tasarımlarla mobilya fuarımız ülke ekonomisine ve sektöre ciddi katkı verecektir. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

AKIL VE ALIN TERİYLE OLUŞAN BİR BAŞARI HİKÂYESİ

Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Ülkemizin en önemli, en kapsamlı fuarlarından bir tanesiyiz. Burada gördüğümüz büyük bir başarı hikâyesidir. Yıllarla bu aşamaya gelinmiştir. Bir pazar kapanınca onun yerine başka bir pazar araştırılıyor, usanmadan değişik kıta ve ülkelere seyahatler düzenleniyor. Akıl ve alın teriyle oluşan bir başarı hikâyesi… Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

HEDEFE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, “Bursa, kendi başına 100´e yakın ülkeden daha fazla ticaret hacmi olan bir ilimizdir. İnegöl ise ülkemizdeki birçok ilden daha fazla ticaret hacmi olan bir ilçemizdir. İnegöl´de kişi başına düşen girişimci sayısı, Türkiye´de ilçeler arasında 1. sıraya oturur. Atacağınız her aritmetik adımın burada geometrik bir karşılığı var. Türkiye ne zaman bir karar aldıysa, düzenleme yaptıysa Bursa´da ve İnegöl´de onun aynı anda pozitif karşılığını gördüm ve yaşadım. O bakımdan Türkiye´nin hedeflerine ulaşması için aradığımız her türlü potansiyel girişimcilik ruhu ve imkân İnegöl ve Bursa´da var. Bu konuda birlikte çalışacağımızı biliyorum. Hedefe birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.

 

İNEGÖL MOBİLYASI TASARIMINA DESTEK VERİLECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılışında sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum. Mobilya sektörü yükselen üretim kapasitesi, oluşturduğu katma değer ve istihdam açısından en önemli sektörlerimizden biridir. 16 yıldır istikrarla devam eden AK Parti iktidarımızın sağladığı imkânlarla mobilya sektörü hızla yükseldi. Geçtiğimiz sene 184 ülkeye 2,3 milyon dolarlık mobilya ihraç ettik. Türkiye, cesur girişimci ve ustalarıyla dünyada trend belirleyen konuma geldi. Türkiye´de mobilya sektörü bir başarı hikâyesi yazdı. Bu hikâyenin lokomotif şehirlerinden biri de İnegöl´dür. İnegöl sahip olduğu potansiyelleriyle Türkiye´ye büyük katkı sağlıyor. 600 milyon dolarlık dış ticaret fazlasıyla öncü bir ihracat şehri haline geldi. Dünyaya birçok ülkeye ihracat yaparak sadece ekonomiye katkı sağlamıyorsunuz aynı zamanda sektöre de yön veriyorsunuz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Dünyayı tanıyan, gelişmeleri takip eden ufku geniş insanlarımız sayesinde Türkiye refahını çok daha üst seviyelere taşıyacaktır. Bakanlık olarak bu konuda her zaman yanınızdayız. 1876´da kurulan İTSO, Türkiye´nin ilk Ticaret Odalarından bir tanesidir. İnegöl OSB de Türkiye´nin ilk OSB´lerindendir. İnegöllü firmalarımıza KOSGEB aracılığı ile destekler veriyoruz. 8 yılda 5 bin 700 mobilya işletmemize 135 milyon lira destekte bulunduk. Bursa´da 934 işletmemize 20 milyon lira destek sağladık. Bu miktarın 16 milyonun 726 İnegöllü firmamız kullanmıştır. BEBKA İnegöl´ümüze 50 milyon lira destekte bulunmuştur. Başkanımız ile konuştuk, yeni bir fuar alanı istediler, onu da görüşüp nasıl katkı sağlayacağımızı düşüneceğiz. Yüksek katma değerli üretimde en önemli şey yenilikçiliktir. AR-GE mobilya için vazgeçilmezdir. Bazı ülkeler hammaddeyi bizden alıp sanatçı dokunuşuyla tüm dünyaya satabilecekleri bir hale sokuyorlar. 1 liralık hammaddeden 100 liralık katma değer üretiyorlar. Tasarım markalaşma ve büyümenin vazgeçilmezidir. Mobilya sektörümüz yüzünü tasarıma çevirmelidir. Bizler de sizin en büyük destekçiniziz. Tasarım merkezlerini AR-GE merkezi gibi destekliyoruz. Bursa´da 102 AR-GE, 18 tasarım merkezi mevcut. Bursa´da mobilya üzerine boy gösteren 2 tasarım merkezi mevcut. İnegöl´de ise Bakanlık desteği bulunan bir tasarım merkezi bulunmuyor. Buradaki eksiği kapatmamız gerekiyor. Ekiplerimizi buraya yollayacağız. Yatırım teşvikleri konusunda sizlerle toplantı yapıp nerede nasıl katkı sağlayabiliriz, İnegöl´ü nasıl daha ileri götürebiliriz noktasında çalışma yapacağız. Bakanlığımızı kapısı AR-GE ve tasarım yapmak isteyen herkese sonuna kadar açıktır. Yatırım, yük ya da külfet değildir, sürdürülebilir büyümenin, artan cironun, ihracat ve kazancın en önemli aracıdır. Sanayimizin tüm sektörleri son dönemdeki finansal saldırılara rağmen ayakta kaldı ve büyümeye devam ediyor. Bu yolda üreticilerimizi rahatlatacak destek paketlerimiz var. Sanayici ve üreticinin maliyetlerini aşağı çekecek, sizleri daha fazla üretime teşvik edecek, ithalata karşı yerli üretimi destekleyecek programları gündemimizde tutmaya devam edeceğiz. İnegöl Mobilya Fuarı gibi fuarlar sektördeki dinamizmi perçinleyerek yeni ufuklar ve hedefler belirlememize önemli katkı sağlıyor. Bu anlamda fuarımız sektörümüze hayırlar getirsin. Emeği ve katkısı olan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.

 

İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´a İnegöl Mobilyası kitabını hediye ederken İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ ise Bakan Varank´a sandalye hediye etti.

 

Ödül takdiminin ardından Bakan Varank, stantları gezerek mobilyalara hayırlı işler diledi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MODEF EXPO Açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mobilya´ya İnegöl Damgası
Mobilya´ya İnegöl Damgası
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ülke üretiminin yüzde 40´ını İnegöl´ün gerçekleştirdiğini söyledi.
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
Boyaya büyük zam
Boyaya büyük zam
İnegöllü boya firması sahibi Murat Balakuş, boya ve yan ürünlerinde geçtiğimiz yıldan bu yıla kadar yüzde 110´a varan zamlarla karşılaşıldığını dile getirdi.
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, inşaat sektöründe satışların geçen yıla oranlar yüzde 20-30 oranına düşüş yaşadığını belirtti.
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, İnegöl´de kısa süre önce göreve başlayan Kaymakam Şükrü Görücü´yü ziyaret etti.
Arapların Göz Bebeği Oldu
Arapların Göz Bebeği Oldu
Eurolux firma sahibi Şemi Savaşçı tarafından üretilen Apollon modeli, giyinme odasını yatak odası ile birleştirdi. Türkiye´de ilk olarak üretilen bu ürün, özellikle fuara gelen Arap müşterilerin gözbebeği oldu.
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
İnegöl Yenice Organize Sanayi Bölgesi´nde (Yenice OSB) Hasan Altunbaş´ın görevden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu kendi arasında yeni görev dağılımı yaptı.
İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İnegöl Genç İşadamları Derneği´nin (İGİAD) düzenlediği “Tecrübe Alıyoruz” söyleşisinin konuğu olan Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek; Başarı, Hayat ve Liderlik” konularında katılımcılara altın değerinde öğütler verdi.
Timur Han´dan olay sözler
Timur Han´dan olay sözler
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, 06-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Furniture İstanbul Mobilya Fuarı reklamlarının Mobiliyum AVM´de yapılmasına ilişkin MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) odanın Kadın Girişiciler Kurulu üyeleri ve odanın üyesi kuyumculara Etkin Satış Teknikleri Eğitimi düzenledi. Önceki gün Oda hizmet binasında atölye çalışması şeklinde yapılan eğitimde, eğitmen Gökhan Yenipazar tarafından katılımcılara satış süreci ve teknikleri uygulamalı bir şekilde anlatıldı.
   Mobilya markaları ABD´de buluştu
Mobilya markaları ABD´de buluştu
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Highpoint 2018 Sonbahar Mobilya Fuar´ında Türk mobilyasını tüm dünyaya tanıttı. 13-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda yabancı ziyaretçilerin Türk mobilyasına ilgisi büyük oldu.
İnegöl mobilyasına övgü
İnegöl mobilyasına övgü
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
İTSO´da bir ilk
İTSO´da bir ilk
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu, Odanın 19 ayrı Meslek Komitesine kayıtlı üyeleri ile İTSO Merkez Binası´nda istişarelerde bulunmak üzere bir dizi toplantı düzenliyor.
İTSO Üyelerine Seminer
İTSO Üyelerine Seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) düzenlenen toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren oda üyeleri İmar Barışı konusunda bilgilendirildi.
MOSFED´den İndirim Kararına Destek
MOSFED´den İndirim Kararına Destek
Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında açıklanan yüzde 10 indirim uygulamasına birçok sektör ve marka katılırken, Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonuna (MOSFED) bağlı derneklerin üye firmaları aktif destek veriyor.
MOBİPAK´tan Uğurdağ´a Ziyaret
MOBİPAK´tan Uğurdağ´a Ziyaret
Mobiliyum AVM´de faaliyet gösteren perakende satış temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturdukları Mobiliyum Perakendeciler Komitesi temsilcileri, önceki günlerde İnegöl Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ´ı makamında ziyaret ettiler.
Erdoğan´ı sansürlediler
Erdoğan´ı sansürlediler
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen programla İnegöl´e gelen Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Anadolu Ajansı ve TRT´nin Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı sansürlediğini ileri sürdü.
Bakan Varank´a Davet
Bakan Varank´a Davet
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret etti. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Bakan Varank´ı 23-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İnegöl Expo Fuarı´nın açılışına davet etti.
Fuar yerine festival
Fuar yerine festival
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Temur Han, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Derneği, İMOS, MODEF ve İTSO ile beraber hem yurtiçi, hem yurtdışında festivaller düzenlemekistediklerini açıkladı.
İhtiyaç sahibi öğrencilere yardım
İhtiyaç sahibi öğrencilere yardım
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 2018-2019 eğitim öğretim yılında da eğitim desteklerini sürdürüyor. İTSO, gelenek haline getirdiği eğitim destekleri kapsamında İnegöl´deki ilk ve ortaokullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi 800 öğrenciye verilmek üzere hazırlanan yardım kolilerini okul idarecilerine teslim etti.
“Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı”
“Hedef; Üretim, Millileşme ve İstihdam Olmalı”
MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Halil Malkaç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın açıkladığı yeni ekonomi programına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi