Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Akhisar Semt Pazarı Hizmete Hazır
Akhisar Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde kurulan Akhisar Semt Pazarı 02 Aralık Pazar gününden itibaren İnegöl Belediyesi tarafından yaptırılan Yeni İnegöl Kapalı Pazar yerinde ilçe halkına hizmet verecek.
Tarih: 30.11.2018 09:25:02

Halka hizmet Hakka hizmettir anlayışını şiar edinmiş bir belediye olarak, İnegöl´ü yaşanabilir modern bir kent olarak geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmalarına devam eden İnegöl Belediyesi, Yeni İnegöl diye tabir edilen Akhisar, Huzur ve Baykoca mahallesinde oturan vatandaşların nezih bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri adına Yeni İnegöl Kapalı Pazar yerini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

2017 yılı Nisan ayında temeli atılarak yapımına başlanan, son düzenlemelerin yapılmasının ardından, 28 Kasım Çarşamba günü pazarda yer alacak 110 esnafın tezgahlarının yerlerinin kura çekimi ile belirlenmesi ile son hazırlıkların da tamamlandığı modern kapalı pazar yeri 02 Aralık Pazar gününden itibaren ilçe halkına hizmet vermeye başlayacak.

DAHA KONFORLU VE DAHA MODERN BİR ORTAMDA ALIŞVERİŞ YAPILACAK

Akhisar Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde kurulan Akhisar Semt Pazarının Pazar gününden itibaren yeni yerinde hizmet vermesi hakkında İnegöl Belediyesinden yapılan açıklamada, “Belediyemizce hem esnaflarımızın daha rahat ve konforlu bir ortamda ticaretini yapmaları hem de vatandaşlarımızın daha modern ve daha nezih bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlamak düşüncesiyle Akhisar Mahallemizdeki Fatih Caddesi üzerine kapalı bir semt pazarı yapmaya karar verilmiş ve 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle Pazar yerinin yapımı tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmiştir. Bu tarihten sonra hemen pazaryerinin taşınması için Zabıta Müdürlüğümüz harekete geçerek pazar yerinin taşınması ile ilgili çalışmalarını tamamlamış ve en son 28 Kasım Çarşamba günü Pazar alanında çekilen kura sonucu tüm hak sahiplerinin yerleri belirlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

02 ARALIK PAZAR GÜNÜ YENİ YERİNDE

Akhisar, Baykoca ve Huzur Mahallelerinin ortak kullanımı olacak pazar yerinin örnek bir proje olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Yeni İnegöl Kapalı Pazaryeri sosyal tesisleriyle geniş ve ferah iç hacmiyle, otoparkıyla günümüzün modern pazaryerleri örneğini teşkil etmekte olup Akhisar, Baykoca ve Huzur mahallesi sakinlerine hizmet vermek amacıyla özellikle bu bölgede ikamet eden vatandaşların yararlanabileceği nezih bir mekan olmuştur. Bundan sonra artık Atatürk Caddesi üzerine kurulan pazar yeri 02 Aralık Pazar gününden itibaren bir daha buraya kurulmayacaktır. Bu tarihten sonra Akhisar Semt Pazarı, Yeni İnegöl kapalı Pazar yerinde kurulacaktır” denildi.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Akhisar Semt Pazarı Hizmete Hazır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükümet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Bursa´da ilk etapta üç noktada başladı.
2019 Yılı için projelerini açıkladı
2019 Yılı için projelerini açıkladı
Gazelli Gürcü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı İsmail Bayrak ve yönetimi düzenlemiş oldukları kahvaltılı basın toplantısında 2019 yılı için hazırladıkları projeleri açıkladılar.
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Hacı Yusuf Şahin Camisinde kuruldu.
AFETLER KAPIMIZDA
AFETLER KAPIMIZDA
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi İNDAK, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Nene Hatun Kız Meslek Lisesinde öğrencilere yönelik "Afetlere Hazır Olma" semineri düzenledi
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
Bilgi İşlem Müdürlüğünün 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Bilgi verdi.
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Belediyesi´nin kış sezonunu verimli geçirebilmek adına başlattığı çiftçi eğitim seminerleri kapsamında Kıran Mahallesinde ‘Meyve Hastalıkları ve Zararları´ konulu eğitim verildi. Eğitime bayan çiftçilerin ilgisi de yoğun oldu.
Ek gösterge yeniden umut oldu
Ek gösterge yeniden umut oldu
Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, sendikal mücadelede önemli kazanımlar elde etmek için mücadelelerinin devam ettiğini açıkladı.
 HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
İnegöl Belediyesi, “Öykü Arin´e ve tüm lösemili çocuklara umut ol” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenledi.
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
İnegöl Belediyesi, Bursa İl Hayvanları Koruma Kurulu´nun 2019 yılı ilk toplantısına ev sahipliği yaptı.
Çelik, sözünü tutu
Çelik, sözünü tutu
İnegöl Ziraat Odası´nın katkıları ile ilçemizdeki çiftçiler, İzmir Fuarı´nı ziyaret etti.
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
İnegöl Belediyesi, Yenice köprülü kavşağının Akhisar istikametinde Yeni İnegöl bölgesine ulaşımı sağlayan caddeye giriş için alternatif bir yol açmak için çalışmalara başladı. 600 metre uzunluğundaki yolda çalışmalar sürüyor.
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
Belediye Başkanı Alper Taban, gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkânları vatandaşlara sunduklarını söyledi.
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Hasanpaşa mevkiinde bir aracın çarpması sonucunda yaralanan şahine İnegöl Ziraat Odası yaralı şahine sahip çıktı.
İnegöl´de bir araya geldiler
İnegöl´de bir araya geldiler
1954 ila 1980´li yıllar arasında Kayseri´de Kayseri Hava İndirme Tugayında Komanda olarak vatani görevini yapan askerlerden oluşan Erciyes Mavi Kartalları Dayanışma Yardım ve Kültür Derneğinin üyeleri 45 yıl sonra İnegöl´de bir araya geldiler.
İsaören doğalgaza kavuştu
İsaören doğalgaza kavuştu
İNGAZ Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla İnegöl´ün bazı kırsal mahalleleri doğalgaza kavuşmuştu. Doğalgaza kavuşan son kırsal mahalle ise İsaören oldu.
İNDAK kış kampını tamamladı
İNDAK kış kampını tamamladı
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 2 günlük kış kampını tamamladı. 16 kişilik ekip, zorlu şartlarda gerçekleştirdiği kampta, başarılı çalışmalarıyla adeta şov yaptı
Mehmetçikten annelere teşekkür
Mehmetçikten annelere teşekkür
İnegöllü annelerin el emeği göz nuru ile örüp, ülkemizin farklı bölgelerinde vatani görevlerini yapan Mehmetçiklere gönderdiği boyunluklar için, Mehmetçiklerden teşekkür mektubu geldi.
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban önümüzdeki 5 yılda kaldırımıyla, tretuvarıyla, yeşil alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla müthiş bir İnegöl´ü hayal ettim. İnşallah bunu da hayata geçirmek istiyoruz.”dedi.
Seyyarlara izin verilmeyecek
Seyyarlara izin verilmeyecek
Belediye Başkanı Alper Taban, Halk sağlığını tehlikeye düşüren açık ve seyyar olarak satış yapanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
İnegöl Belediyesi´nin Şubat ayı olağan meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.