AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
ALANDA ŞİKÂYETÇİ SATANDA
MER-PA’da alışveriş yapan vatandaşlar pazardaki fiyatların uygun olduğunu, ancak aldıkları maaşın yetersiz olduğunu ifade ederken, pazarcı esnafı ise para kazanamamaktan şikâyetçi.
Tarih: 9.5.2014 12:01:24

MER-PA’da alışveriş yapan vatandaşlar Pazar fiyatlarının uygun olduğunu fakat asgari ücretin yetersiz olduğunu belirterek yetkililere seslendiler. Bir pazarcı esnafı da vatandaşlarda para olmadığını belirterek işlerin durgunluğundan yakındı.

 

ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNMEK MÜMKÜN DEĞİL

3 ay önce İnegöl’e yerleştiğini ve geri dönüşüm firmasında işçi olarak çalıştığını belirten Durmuş Karakoç, “Pazardaki fiyatlar el yakıyor. Hiçbir şeye el uzatamıyoruz. Bir işçinin aylık maaşı 850 lira, 1 kilo zeytin 10 lira. Bundan şikâyetçiyiz. Biz asgari ücretin biraz daha yüksek olmasını istiyoruz. İşçiyi düşünmelerini istiyoruz. Çoğu insan evine meyve götüremiyor. Bugün 1 kilo hamsi 10 TL. Asgari ücretle çalışan bir aile ev kirası da veriyorsa geçimi mümkün değil. Sonumuz ne olur bilmiyorum. Buradan büyüklerimize sesleniyorum. Bizi düşünsünler” dedi.

 

İNSANLAR AYSONUNU GETİREMİYOR

Bilecik’te ikamet ettiğini belirten Vahap Kabardi isimli vatandaş, “Pazardaki fiyatlar şuanda normal. Tabi sebzeden sebzeye, meyveden meyveye değişiyor. Kalkıp da patatesle portakalı bir tutamayız. Patates yeni çıkmış. 5 kilosu 10 TL. Şuan pahalı. Ama Pazar fiyatları şuanda normal. Asgari ücretle geçinmek çok zor. 800 TL asgari ücret. Ev kirası 400 TL, doğalgazı 300 TL, elektriği suyu da işin içine girince insan pazara gelemiyor. Normal bir aile burada 20-30 TL para ile ne alabilir. Pazar pahalı değil ama sonuçta asgari ücrete göre geçim çok zor. 2 nüfusluk bir aile var 15 nüfusluk bir aile var. Bu adam nasıl geçinsin. Asgari ücret ile geçinemiyor bu sefer ne yapıyor çocuğunu, eşini çalıştırıyor. Maaşı alınca bir toparlıyor, ay sonu gelince tekrar dibe batıyor. Türkiye’de geçinmek gerçekten sıkıntı. Allah kimseyi düşürmesin, Allah herkese bol rızık versin” ifadelerini kullandı.

 

MİLLETTE PARA YOK

Pazar esnaflarından Mert Sevgi ise, her şeyin pahalı olduğunu belirterek, “Sarımsak satıyoruz 1 TL. Limon satıyoruz 1,5 TL. Millette para mı yok alamıyorlar. Mallarımız satılmıyor. Millette para yok, ama her şeye zam yapılıyor. Muz 5 TL, çilek 3,5 TL. Bu millette para yok. İnsanlar asgari ücretle geçinemiyorlar. Halde bile mallar pahalı. Limonu 1,30 TL’ye alıyoruz burada 1,5’a satıyoruz, 1 TL ye satıyoruz yine gitmiyor. Sarımsağı 50 kuruşa alıyoruz 1 TL’ye satıyoruz yine gitmiyor. Bunlara bir çözüm bulunması lazım”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YETENEK AKADEMİSİNE BÜYÜK İLGİ
YETENEK AKADEMİSİNE BÜYÜK İLGİ
2019-2020 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başlanan 1 haftalık ara tatil İnegöl Okyanus Kolejinde “YETENEK AKADEMİSİ” olarak anlam buldu.
“Muazzam bir kongre yaptık”
“Muazzam bir kongre yaptık”
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı İlhan Baykan, “Halkımız bundan sonra alternatifsizlik, çaresizlik gibi kelimeleri kullanmayacak. Yapılan kongre ile alternatifte geldi, çarede geldi inşallah”.
Öğretmenlere özel kutlama
Öğretmenlere özel kutlama
İnegöl Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere özel kutlama programı düzenledi. Kokteyl ve tiyatro gösterisi ile süslenen programda, farklı yarışmaların ödül töreni de yapıldı.
OKYANUS´TAN ROBOTİS DREAM KURSU İMKANI
OKYANUS´TAN ROBOTİS DREAM KURSU İMKANI
2019-2020 eğitim öğretim yılı itibari ile İnegöl Okyanus Koleji İlkokul “Robotis Dream” kursu etkinliğine başladı.
BU FUARDA İŞ VAR
BU FUARDA İŞ VAR
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin destekleriyle bu yıl 6.´sı düzenlenen ve 280 firmanın katılımıyla Türkiye´nin alanında en büyük istihdam buluşması olan Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, bu yıl da iş arayanlar ile işverenleri buluşturdu.
Öğrencilere dış ticaret semineri
Öğrencilere dış ticaret semineri
Üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında, Bursa Uludağ Üniversitesiİnegöl Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümü öğrencilerine yönelik olarak “İTSO´nun Dış Ticaretteki Rolü” konulu söyleşi düzenlendi.
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN BARINAK ZİYARETİ
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN BARINAK ZİYARETİ
İnegöl Belediyesi Huzurevi sakinleri Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezini ziyaret etti.
Kasım´da meyve verdi
Kasım´da meyve verdi
İnegöl´de Halil Akdeniz isimli bir vatandaşa ait bahçede bulunan erik ağacının zamansız meyve vermesi herkesi şaşırttı.
Ekim ayında 423 daire satıldı
Ekim ayında 423 daire satıldı
İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, İnegöl´de Ekim ayı içerisinde 423 emlak satışının gerçekleştiğini açıkladı.
 İNEGÖL BELEDİYESİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
İNEGÖL BELEDİYESİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
Adana Yüreğir Belediyesi, teknolojik yatırımlarıyla dikkat çeken İnegöl Belediyesi´ni ziyaret ederek başta Çözüm Merkezi olmak üzere kurulan sistemler hakkında bilgi aldı.
Mali Müşavirler seçime gidiyor
Mali Müşavirler seçime gidiyor
Bursa SMMMO´na bağlı İnegöl Temsilciliği 4 Aralık´ta kongreye gidiyor. Temsilcilik seçimlerine aday olduğunu açıklayan SMMM Ali Matışlı, seçimleri kazandığında yaşanan kutuplaşmaların ortadan kalacağını söyledi.
AGD´den ara tatil jesti
AGD´den ara tatil jesti
Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi, liseli öğrencilere yönelik Yedigöller gezisi düzenledi.
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
Mahmudiye Mahallesinde 30 Araçlık Otopark Yapımı Sürüyor
İnegöl Belediyesi, Mahmudiye Mahallesinde çevre yolu üzerinde 30 araçlık otopark yapımı için çalışmaları sürdürüyor.
Cuma Günü İbadete Açılıyor
Cuma Günü İbadete Açılıyor
En son Abdülhamit Han döneminde kapsamlı bir şekilde tadilat ve tamirat gören İshakpaşa Camisinin yaklaşık 1 ay süren tadilat ve tamirat çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 350 bin lira harcanarak aslına uygun elden geçirilen cami Cuma günü ibadete açılacak. Hali hazırda borcu bulunan Cami için hayırseverlerin desteği de bekleniyor.
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
Çamurdan Yansımalar Müzede Görücüye Çıktı
İnegöl Belediyesi´nin Bursa Olgunlaşma Enstitüsü işbirliği ile düzenlediği “Çamurdan Yansımalar” isimli cam süsleme ve seramik sanatı sergisi, İnegöl Kent Müzesinde izlenime sunuldu.
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Yusuf desteklerinizi bekliyor
Doğumda oksijensiz kaldığı için yürüyemeyen selebralpalsi hastası Yusuf Latifoğlu´nun kök hücre tedavisi için gereken 350 bin lirayı bulabilmek için yardım kampanyası başlatılmıştı.
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
Mavi ışıklarla dikkat çekiyorlar
İnegöl Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla merkez belediye binası ile Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binasını mavi ışıklarla aydınlattı.
Çevre katliamı
Çevre katliamı
İnegöl´de kendini bilmezler yine etrafa rastgele attıkları çöplerle resmen çevre katliamı yapmaya devam ediyor. Hal binasının hemen yanına atılan atıklar tepkilere neden oldu.
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
ZİRVELERDE BELEDİYESPOR VAR
İnegöl Belediyespor Dağcılık branşı 16-17 Kasım 2019 Toros Dağları´nın batı uzantılarından Bey Dağları grubunda yer alan, Antalya Körfezi´nin batısında, kuzey-güney doğrultusunda körfeze paralel olarak uzanan en yüksek doruğu 3086 metre rakımda bulunan Kızlar Sivrisi Dağına zirve faaliyeti gerçekleştirdi.
Türkiye´ye Örnek Oldular
Türkiye´ye Örnek Oldular
İnegöl´de ikamet eden Kemal ve Havva Akal çifti, tüm organlarını bağışlayarak Türkiye´ye örnek oldu.
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
“Ayranla Karışık Aşk” Sanatseverlerle Buluştu
Yargı Akademinin sponsor olduğu ‘UĞULTU´ sanat derneği tarafından düzenlenen Tiyatro gösterisi “ Ayranla karışık aşk” isimli yetişkin tiyatro oyunu, İnegöl Kent Müzesi çok amaçlı salonunda Yargı Akademi öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Gösteriye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ