Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ali Toprak Güven Tazeledi
İnegöl Erzurumlular Kültüre ve Dayanışma Derneği olağan kongresi geçtiğimiz gün dernek binasında gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Kongreye yoğun katılım olurken, tek liste ile gidilen seçimlerde başkanlığa tekrar Ali Toprak seçildi.
Tarih: 31.12.2018 12:23:48

İnegöl Erzurumlular Kültüre ve Dayanışma Derneği´nde gerçekleştirilen kongreye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, dernek yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KADERE İNANAN İNSANLARIZ

Kongrede ilk olarak açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Öncelikle bugüne kadar bu derneğe hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonra görev alacak olan kardeşlerimize de kolaylıklar diliyorum. İnegöl´de doğmuş, büyümüş, 13.5 yıl Belediye Başkanlığı yapmış, yaklaşık 13 aydır da biliyorsunuz Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet veriyorum. Bursa kazan biz kepçe, deli divane gibi koşturuyoruz hizmet vermek için. Sağolsun bir kez daha partimiz layık gördü, aday gösterildik. Kadere inanan insanlarız. Allah şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile etsin. Dernek çatısı altında bir araya gelmek güzeldir ama burada aslolan vatanımızı, devletimizi ve milletimizi sevmek... Bunlar bizim olmazsa olmazımızdır. Zaten bunları tartışmaya bile gerek yok. Zaten bir adamın bunlarla problemi varsa, bizim o adamla işimiz olmaz. Buradaki hazirunun da işinin olacağını zannetmiyorum. Bu dernekçiliği yaparken olayı farklı boyutlara çekmemek lazım. Bu hem örfümüzü yaşamak için vesile kılacağız hem de hemşerilerimiz buluşacak dertleşecek ve beraber olacak. Bunun dışında şehrimize ve ülkemize bağlılığımızı arttıracağız" dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİ HEP GÖRDÜK

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise, "Aslında başkanımız çok güzel bir özet yaptı. Bizler derneklerimiz ile beraber kültürümüzü, geleneğimizi en güzel şekilde yaşatmaya çalışıyoruz. Bunun niçin söyledim? Pazartesi günü bende kayınpederimi kaybettim. İnanın öyle güzel şeyler var ki. Ziyaret edip acımızı paylaştıkları için, acımızı hafiflettiler. Bunlar adet haline gelmiş ki, o kadar da güzel adetler ki iyi ki var. Dernekler de bu adetleri bu gelenekleri, gelecek nesillere aktarabilmek adına mücadele ediyor. Bu yönü ile ciddi önemiyorum. Dernek faaliyetleri içerisinde bulunmak kolay değil, bunu çok yii biliyorum. Zahmetli, zor, meşakkatli. Hem madden hem de manen yorucudur. Zaman ayırmak lazım. Plan program yapmak lazım. En küçük bir program bile günlerinizi alabiliyor. Tabi buralarda görev alan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Herkesin destek olması lazım. Yük bir kaç kişinin üzerine binince bir zaman sonra onlara da zahmet oluyor.  Biz Erzurumlu kardeşlerimizden bu birlik ve beraberliği hep gördük. Kurulduğu günden bugüne emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

DERNEKÇİLİK ZOR VE ÖZVERİ İSTEYEN BİR İŞ

Programda son olarak açıklamalarda bulunan İnegöl Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Toprak, "Dernekçilik zor ve özveri isteyen bir iş. Ben geçmiş yönetimlerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Dar kapsamdan ziyade sayıyı biraz daha çoğaltarak yeni arkadaşlar aramıza kattık. Yeni dönemde de bu mihman üzere devam edeceğiz. İnegöl´ümüz için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Şimdiye kadar bir çok program icra ettik. Bu programlarımıza İnegöl insanımız da çok ciddi olarak katılım sağladılar. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

YENİ YÖNETİM

Yapılan kongrenin ardından Ali Toprak başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Uğur Çiçek, Fatih Öztürk, Mehmet Döngel, Alper Aleaddinoğlu, Abbas Çelik, Doğan Koçan, İhsan Bakar, Mahmut Durmuş, Fevzi Sandıkçı, Bünyamin Çelik, Yunus Taştan, Tecep Göze, Hikmet Döngel, Mustafa Altun, Doğukan Bedir, Erkan Tekin, Mustafa Koşan, Salih Çelik, Saltuk Celil Bayrak ve Samet Akyüz.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Toprak Güven Tazeledi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İNESMEK´TE 691 KURSİYER SERTİFİKASINI ALDI
İNESMEK´TE 691 KURSİYER SERTİFİKASINI ALDI
İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (İNESMEK) ara dönem sertifika töreninde 64 ayrı branşta eğitim gören 691 kursiyer sertifikasını aldı.
İNEGÖL SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDI
İNEGÖL SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANDI
İnegöl Belediyesi, Sarıkamış Harekâtının 104. Yılı nedeniyle “İnegöl Şehitlerini Anıyor” ismiyle Sarıkamış Şehitlerini anma programı düzenledi.
Barış Manço´yu unutmadılar
Barış Manço´yu unutmadılar
Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri 1 Şubat 1999 tarihinde vefat eden Barış Manço´yu anma programı düzenledi.
İNEGÖLLÜLERE “KONTRAFAGOT” KONSERİ
İNEGÖLLÜLERE “KONTRAFAGOT” KONSERİ
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, sıra dışı müzik enstrümanı “Kontrafagot” ile İnegöllü sanatseverlerin karşısına çıktı.
İnegöllü tiyatrocular salona sığmadı
İnegöllü tiyatrocular salona sığmadı
Gemlik Belediyesi ve Gemlik İnegöllüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile birlikte Uğultu Tiyatro Topluluğu´nun organize ettiği “Eniştenin Suçu Ne?” isimli tiyatro oyunu Gemlik´te büyük ilgi gördü.
TEHLİKE YATAK ODALARINDA
TEHLİKE YATAK ODALARINDA
İnegöl Belediyesi´nin İshakpaşa İlkokulu işbirliği ile düzenlediği “Dijital Dünyada İnsan Olmak” konulu seminerde, teknoloji bağımlılığı ve özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin dijital dünyadaki tuzaklardan nasıl korunacakları anlatıldı.
İnegöl´de Manavlar federasyonu kurulacak
İnegöl´de Manavlar federasyonu kurulacak
İnegöl Manav Yörük Muhacir Türkmen Boyları Federasyonunun kurulması için İnegöl´ün bazı köylerinden vatandaşlar İnegöl´de buluşarak istişare yemeğinde bir araya geldi.
EDEBİYAT YARIŞMASI BAŞLIYOR
EDEBİYAT YARIŞMASI BAŞLIYOR
İnegöl Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek Edebiyat Yarışması başlıyor.
“YEDİ MESELE” PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR
“YEDİ MESELE” PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR
Yedi Hilal Derneği geçtiğimiz ay içerisinde startını verdiği Yedi Mesele programlarının ikincisini dernek merkezinde gerçekleştirdi.
İnegöllülere özel konser
İnegöllülere özel konser
İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği konserde ilçe halkıyla buluşan Türk Halk Müziği sanatçısı Ünal Zorer, İnegöllülere müzik ziyafeti sundu. Belediye THM Gençlik Korosunun da sahne aldığı gecede hem gençler hem de Ünal Zorer, seslendirdikleri eserlerle kulakların pasını sildi.
Mahalleli Birlik Platformu Kurdu
Mahalleli Birlik Platformu Kurdu
Orhaniye Mahallesi sakinleri tarafından kurulan ‘Orhaniye Mahallesi Birlik Platformu´ yemekte bir araya geldiler.
Mevlana 745. Vuslat yıl dönümünde anıldı
Mevlana 745. Vuslat yıl dönümünde anıldı
Mevlana Celaleddin Rumi, 745´inci vuslat yıl dönümünde düzenlenen programla anıldı. Prof. Dr. Mehmet Emin Ay´ın ifadeleriyle Hz. Mevlana´nın anlatıldığı ve İnegöl Belediyesi Tasavvuf Korosunun konseriyle gönüllerin okşandığı gece, unutulmaz anlara sahne oldu.
Bu Serginin Gelirler Yemenlilerin Olacak
Bu Serginin Gelirler Yemenlilerin Olacak
İnegöl Belediyesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında İFSAD işbirliği ile “İnegöl´den Yemen´e” konulu fotoğraf sergisi düzenledi. İnsan hakları gününde Yemen´e dikkat çeken bu etkinlikte satışı yapılacak fotoğrafların geliri ise Kızılay aracılığıyla Yemen´e gönderilecek.
TABAN, ENGELLİLER GÜNÜNÜN KAHRAMANLARINI AĞIRLADI
TABAN, ENGELLİLER GÜNÜNÜN KAHRAMANLARINI AĞIRLADI
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl´de Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptıkları sosyal deney medyada ve sosyal medya büyük yankı uyandıran İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Gençlik Komitesini konuk etti.
Kürşat Ve Thm Korosu Kulakların Pasını Sildi
Kürşat Ve Thm Korosu Kulakların Pasını Sildi
İnegöl Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, dün akşam düzenlediği konserle İnegöllüleri Anadolu´nun farklı yörelerine ait türkülerle diyar diyar gezdirdi. THM´nin güçlü sesi Kürşat´ın da sahne aldığı konserde, adeta kulakların pası silindi.
HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI BAŞLIYOR
HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI BAŞLIYOR
İnegöl Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek İnegöl´ün Sesi Liseler arası Halk Müziği Ses Yarışması başlıyor.
HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü EN GÜZEL YERE GETİRMEK
HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü EN GÜZEL YERE GETİRMEK
İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçliler Derneği´nin gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki tüm STK´ların baş tacı olduğunu ifade ederek; “Bu şehri hep birlikte el birliği ile en güzel yere getirmek hedefimizdir.” dedi.
Ertuğrulgazi Derneği Yönetiminden  Başkan  Alper Taban´a Ziyaret
Ertuğrulgazi Derneği Yönetiminden Başkan Alper Taban´a Ziyaret
Kısa bir süre önce olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirleyen İnegöl Ertuğrulgazi Derneği, protokol ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
“Yemediğin bir şeyi cildinize sürmeyin”
“Yemediğin bir şeyi cildinize sürmeyin”
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında İnegöllülerle buluşan Dr. Ahmet Saçu, “Helal ve Doğal Beslenmenin Ailede Yeri ve Önemi” konulu seminer verdi.
Sefa Doğanay İnegöllüleri Kahkahaya Boğdu
Sefa Doğanay İnegöllüleri Kahkahaya Boğdu
İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği kültür sanat etkinlikleri kapsamında ilçe halkıyla buluşan ünlü komedyen Sefa Doğanay, taklitleri ve esprileri ile kahkaha tufanı estirdi.
“Ziyafet Sofrası” Tam Not Aldı
“Ziyafet Sofrası” Tam Not Aldı
İnegöl Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyenin sahnelediği ‘Ziyafet Sofrası´ isimli tiyatro oyununu İnegöllü tiyatro severler ile buluşturdu.