“Altyapıda çok ciddi eksiklerimiz var”
Mesudiye Mahallesi sakinleri ile sabah kahvaltısında bululan Belediye Başkanı Alper Taban, alt yapıda çok ciddi eksikliklerinin olduğunu söyledi.
Tarih: 27.10.2018 14:28:48

Belediye Başkanı Alper Taban´ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği bu hafta Mesudiye Mahallesi Somuncu Baba Camiinde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

 

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ

Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, parti yöneticileri ve bazı meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin alt kısmında bulunan hafızlık eğitimi alan öğrencilerin kaldığı yurt bölümünde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada hafızlık öğrencileri ve vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban´a iletme fırsatı buldu.

 

VATANDAŞLARIMIZIN FİKİR, ÖNERİ VE ELEŞTİRİLERİNİ DİNLİYORUZ

Kahvaltının ardından hafızlık öğrencileri tarafından yapılan dualarla eller semaya açıldı. Duaların ardından Belediye Başkanı Alper Taban, cemaate hitaben bir konuşma yaptı. İnegöl Belediyesi olarak uzun zamandır Bereket Sofraları adı altında vatandaşlarla buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Taban; “İnegöl Belediyesi olarak özellikle Ekim ayı ile beraber Bereket Sofrası buluşmalarını başlatıyoruz. Bu organizasyon sayesinde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Vatandaşımızın bize iletmek istediği, sormak istediği fikir, öneri, eleştirileri dinliyoruz” dedi.

 

SAMİMİ BİR ŞEKİLDE GÖREVİMİZİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bölge için önemli konulardan biri olan ve kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren Mesudiye alt geçidine ilişkin de konuşan Taban; “Burada gecikmeli de olsa devreye alınmış olan bir Mesudiye alt geçidimiz var. Hakikaten ciddi anlamda gecikme oldu bunun farkındayız. Ama tabi kasıtlı bir gecikme olamaz. Hiçbir yönetici projenin gecikmesini istemez. Biran önce bitmesini ve hayata geçmesini arzu eder. Bizler de göreve başladığımız günden bu yana gerek müteahhit firmayla; gerek karayollarını ilgilendiren gerek kurumumuzu ilgilendiren kısmıyla ilgili mücadelemizi verdik. Samimi bir şekilde görevimizi yapmaya çalışıyoruz ama mutlaka eksik ve aksaklar olabilir. Kaza bela olmadan biran önce açılmasını hedefledik ve Allah´a hamdolsun şuanda alt yolumuz işlemeye başladı. Yan kollarıyla alakalı da kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyemiz bu süreci devam ettiriyor. İnşallah o da tamamlandığında şehrin giriş ve çıkış noktalarında güvenli bir trafik ortamı oluşmuş olacak” açıklamalarında bulundu.

 

PIRIL PIRIL BİR İNEGÖL´Ü EL BİRLİĞİ İLE OLUŞTURACAĞIZ

Diğer hizmetler noktasında da çalışmaların sürdüğünü kaydeden Taban, “Ancak sizler de biliyorsunuz İnegöl´ümüzde alt yapıda çok ciddi eksiklerimiz var. Bunların tamamlanmasıyla ilgili yaptığımız planlama da 2019 yılından itibaren gerçekleşecek. Yine Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin imkanlarıyla yapılacak. Çünkü büyük bir yatırım bu ve bir de tabi kanun gereği alt yapı faaliyetleri Büyükşehir Belediyelerine verildi. İlçe belediyeleri daha çok üst yapı faaliyetlerinde görev alıyor. Dolayısıyla biz de planlamalarımızı buna göre yapıyoruz. İnşallah gelecekte alt yapı çalışmalarını tamamladığımızda üst yapısını da ona göre iyileştirerek temiz temiz sokaklar, caddeler, kaldırımlar oluşturarak daha yaşanılabilir, park alanlarıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal donatı alanlarıyla vatandaşımızı da memnun edecek bir İnegöl´ü el birliği ile oluşturacağız. Ben soframıza icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Altyapıda ciddi eksiklerimiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Ben bu şehrin kızıyım”
“Ben bu şehrin kızıyım”
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday adayı olan Devrim Kosova Haber Yorum Gazetesinin konuğu oldu.
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday adayı Bülent Temelli, Haber Yorum Gazetesi´nin konuğu oldu.
 “Dolu dolu bir yıl geçirdik”
“Dolu dolu bir yıl geçirdik”
8 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığındaki bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdiklerini söyledi.
Yeni nesil belediyecilik
Yeni nesil belediyecilik
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Flexcity yazılımı sayesinde elde edilen verilerle daha doğru ve isabetli kararlar alacaklarını söyledi.
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
AK Parti´de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılmasının ardından iş adamı İsmail Kösen´de belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sedat Öpçiner, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı olarak dosyasını partisine teslim etti.
Bayram, başvurusunu yaptı
Bayram, başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediyesi Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için AK Parti İlçe yönetimine başvuruda bulundu
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
İmam Hatip Camiasının sevilen isimlerinden Hasan Aydın, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı parti yönetimine teslim etti.
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Asuman Akçay Sakallı, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Teşkilatına teslim etti.
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
İnegöllü işadamı Umut Ortakçı, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığında Müfit Besler, sağlık sebepleri dolayısı ile başkanlık görevini Eray Soral´a devretti.
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Atatürk´ün, öngörüsü ile tarihte eşi az rastlanan bir lider olduğunu ve bu günleri yas günleri olmaktan çıkarıp, Atatürk´ü anlaşılması için vesile bilinecek günler olarak değerlendirmek gerekmektedir” dedi.
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
İnegöl eğitim hayatının önemli isimleri arasında yer alan Devrim Kosova, AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için dosyasını parti yetkililerine teslim etti.
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80. yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıtı önünde anma programı gerçekleştirdiler.
 “Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
“Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Sekreteri Yasemin Soydan, 1 yaşındaki Melisa Tuana bebeğin yaşamını yitirdiği kreşle ilgili gerekli takibin yapılacağını belirterek yetkililere sorular yöneltti.
İlk Başvuru Adem Demirel´den
İlk Başvuru Adem Demirel´den
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ayşe Kuş Taşkın ilçe teşkilatına giderek başvuruda bulundu.
Gürel, TBMM´de konuştu
Gürel, TBMM´de konuştu
TBMM Genel Kurulu´nda Down Sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının tespiti ve çözümleriyle ilgili söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Onlar bizim bebek kalan evlatlarımız, huzurumuz, şükrümüz” dedi.
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclisi Aday Adaylığı şartlarının belli olduğunu ifade etti.
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
DSP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, DSP´nin merhum lideri Bülent Ecevit´i ölümünün 12´inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi