Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ARTIK İCRAAT ZAMANI
İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, İnegöl Belediyesi önünde kurulan stantlarda vatandaşlarla bir araya geldi.
Tarih: 12.4.2019 12:05:49

Çok çalışmamız gerekiyor

Tebrik ziyaretlerini Belediye önünde kurulan stantlarda kabul eden Başkan Taban, burada yaptığı konuşmada,  “Artık icraat ve çalışma zamanı. Hiç ara vermeden de çalışmalarımıza zaten devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Pazartesi günü ben mazbatamı aldım, ama onun öncesindeki bir haftalık zaman sürecinde de inanın hiçbir boşluk vermeksizin ta ki seçimin bittiği ertesi gün Pazartesi tekrar burada saat 09.00 itibariyle görevimin başına gelerek, gerekli çalışmaları başlatmak üzere görevimizin başına geçtik. Bu işte çok fazla duracağınız ve dinleneceğiniz vakit yok. Çok fazla çalışmanız gerekiyor. Önden giderek şehrin eksik ve ihtiyaçlarını gidermek, beraberinde de bu şehri doğru yöne doğru taşımak sizlerin görevleri içerisinde. Biz de bunu en iyi şekilde yapmak adına canla başla ekibimizle, kadromuzla çalışmaya devam edeceğiz. Beraberinde vermiş olduğumuz tüm seçim beyanlarımızı da bir bir çalışarak, uygulama yaparak, hayata geçirerek sözlerimizi en güzel şekilde hayata geçirmek istiyoruz.”

---------------------------

31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ardından dün yapılan ilk meclis toplantısında 11 Nisan Perşembe ve 12 Nisan Cuma günleri 15.00-17.00 saatleri arasında toplu kabul töreni yapacağını duyuran Belediye Başkanı Alper Taban, ilk kabulü bugün gerçekleştirdi. İnegöl Belediyesi önünde stantlar kurularak tebrik için gelen muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar burada ağırlandı. Çay ve tatlı ikramlarının yapıldığı kabul töreninde, Belediye Başkanı Alper Taban tüm vatandaşlarla tek tek görüşerek tebrikleri kabul etti.

Huzur, Hoşgörü Ve Refahın Artması Yönünde Adımlar Atmaya Çalıştım

Alanda hazırlanan pano önünde vatandaşlarla hatıra fotoğrafı da çektiren Başkan Taban, toplu kabul törenine ilişkin açıklamalarda da bulundu. Taban, burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dün gerçekleştirdiğimiz mecliste duyurusunu yaptığımız toplu kabul törenimizi bugün ve yarın gerçekleştiriyoruz. 15.00-17.00 saatleri arasında burada ilçe halkımızla kucaklaşalım, onların tebriklerini alalım ve inşallah hep birlikte burada en güzel şekilde bu buluşmayı gerçekleştirelim istemiştim. Hamdolsun çok kıymetli ilçe halkımız bizleri yalnız bırakmadılar. Bugün buraya geldiler. Onların bizlere o güzel dualarını, hayırlamalarını, tebriklerini bizler de kabul ediyoruz. Tabi gerçekten insan duygulanıyor, çok mutlu oluyor. Bu güzel insanlar bana bu şehirde yaşanabilecek her türlü güzelliği yaşattılar. Allah herkesten razı olsun. Bizlere oy veren vermeyen tüm ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu şehir hepimizin. Ben sadece işin belki organizasyonunda, sevk ve idaresinin başında olan bir Belediye Başkanı olarak ilçe halkımızda her zaman huzurun, hoşgörünün, refahın artması yönünde adımlar atmaya çalıştım. Bundan sonra da bu süreç aynen böyle devam edecek. Kimsenin bundan endişesi olmasın. Zamanla ilçe halkımızla birbirimizi daha iyi tanıyacağımızı düşünüyorum. Ben tüm ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum destek ve katkıları için.”

Artık İcraat Zamanı

“Artık icraat ve çalışma zamanı. Hiç ara vermeden de çalışmalarımıza zaten devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Pazartesi günü ben mazbatamı aldım ama onun öncesindeki bir haftalık zaman sürecinde de inanın hiçbir boşluk vermeksizin ta ki seçim bittiği ertesi gün Pazartesi tekrar burada saat 09.00 itibariyle görevimin başına gelerek gerekli çalışmaları başlatmak üzere görevimizin başına geçtik. Bu işte çok fazla duracağınız ve dinleneceğiniz vakit yok. Çok fazla çalışmanız gerekiyor. Önden giderek şehrin eksik ve ihtiyaçlarını gidermek, beraberinde de bu şehri doğru yöne doğru taşımak sizlerin görevleri içerisinde. Biz de bunu en iyi şekilde yapmak adına canla başla ekibimizle, kadromuzla çalışmaya devam edeceğiz. Beraberinde vermiş olduğumuz tüm seçim beyanlarımızı da bir bir çalışarak, uygulama yaparak, hayata geçirerek sözlerimizi en güzel şekilde hayata geçirmek istiyoruz.”

Parmakla Gösterilen Bir Şehir Olacağız

“Ben ilçe halkımızdan şunu rica ediyorum; bu şehri birlikte yönetmek benim en büyük projemdir. Bunu bir kez daha hatırlatıyorum. Çünkü bir Belediye Başkanı her konuda bilgi sahibi olamaz, her konuya hakim olamaz. Onun için ben bu şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızdan; fikir, öneri, istek, talep, eleştiri ne varsa bunları beklediğimi bir kez daha ifade ediyorum. Bunları gerek 153 hatlarımız üzerinden, gerek whatsapp hattımız üzerinden, gerekse İnegöl´ün fikri web sayfamızdan, gerek bizzat gelerek, gerek sokaklara yerleştirdiğimiz fikir kutularından bizlere ulaştırabilirler. Ben gelecekte bu günden çok daha güzel bir şehri hayata geçireceğime adım gibi eminim. Ancak bu konuda bizlere vatandaşımız da sahip çıkarsa, destek verirse, kontrol anlamında da bizleri sahiplenirse çok daha güzel bir İnegöl göreceğimizi, parmakla gösterilen bir şehir olacağını ifade edebilirim. Katkısı, emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ARTIK İCRAAT ZAMANI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.
Belediyede kapsamlı revizyon
Belediyede kapsamlı revizyon
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, başkan yardımcılarının ardından daire müdürlüklerinde de ciddi değişikliğe gidiyor.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı´na seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Mecliste yoğun trafik
Mecliste yoğun trafik
Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nin yeni dönem ilk toplantısında Meclis Başkanvekillikleri, Divan Katipliği, Encümen ve 11 komisyon üyeleri ile farklı birliklerde Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni temsil edecek üyelerin seçimi yapıldı.
Milletin hali ortada
Milletin hali ortada
31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Adnan Ordu, “İktidar sağa sola saldıracağına, milletin refah durumuna baksın.”dedi.
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Başkan Taban´a ziyaretler sürüyor
Belediye Başkanı Alper Taban, tebrik ziyaretleri kapsamında Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) yönetimi ile İnegöl AVM İşletmecisi Fiba Holding´in yöneticilerini kabul etti.
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
Eski ve yeni muhtarlar bir araya geldi
2019 Mahalli İdari Genel seçimleri sonrasında İnegöl´de toplam 51 yeni muhtar göreve başlarken, 65 muhtar ise görevine devam etmişti. Eski muhtarlar ve yeni muhtarlar, İnegöl Muhtarlar Derneği´nin düzenlediği tanışma yemeğinde bir araya geldi.
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Somali´den Bursa´ya teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi´nin Somali´deki kardeş şehri Galkayo´dan gelen kanaat önderi Islaan Bashir ile bir araya geldi.
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
İŞTE TABAN´IN YARDIMCILARI
31 Mart seçimleri sonrası İnegöl Belediyesi´nin başkan yardımcıları belli oldu. Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu Oldu
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Eski muhtardan yeni muhtara eşya cevabı
Burhaniye Mahalle muhtarlığı binasının boşaltıldığı iddialarıyla gündeme gelen eski muhtar Harun Yıldız açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, kendi eşyalarını aldığını ifade etti.
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
Başkan Taban Tebrikleri Kabul Etti
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.