Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
AYASOFYAYI GERİ İSTİYORUZ
İnegöl Belediyesi, 3. Kitap günleri kapsamında Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu´nu ilçe halkıyla buluşturdu.
Tarih: 25.2.2019 12:53:14

Sultan Fatih´in Vakfiyesi Yerine Gelmeli

“Türkiye Üzerinde Kurulan Tuzaklar” konulu söyleşisinde konuşan tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, Ayasofya´nın ibadete açılması hususunda çağrı ve söylemlerde bulundu. “Fatih´in bedduasını daha fazla taşıma takatimiz kalmamıştır” diyen Tarihçi Yazar Bahadıroğlu, “Kimse kışkırtıyor falan demesin, ebedi hakkımı istiyorum. Ayasofya´da namaz kılma hakkı Fatih´ten bu yana bana verilmiş haktır. Ecdadımın emanetinde namaz kılmak istiyorum. En azından o zamana kadar da ayakkabıyla girmemeye yemin ettim. Çorapla giriyorum Ayasofya´ya. Arada gelip meraklılar var soruyor, diyorlar hocam hayırdır. Ben diyorum Fatih´in torunuyum, onun alnının secdeye gittiği yere ayakkabıyla basmam. Siz de öyle yapın. Herhalde Ankara´dakiler de bunların çoğaldığını gördükçe acaba biz de basmasak mı diye düşünmeye başlayacaklar. Çünkü siz güçlüsünüz. Seçime gidiyoruz, en güçlü döneminizi yaşıyorsunuz. Ankara´ya ne dayatacaksanız şimdi dayatın. Ayasofya´mızı istiyoruz deyin. Beyefendice, hanımefendice, gürültüsüz, patırtısız… Fatih Sultan Mehmet´in vakfiyesi yerine gelsin” ifadelerinde bulundu.

--------------------------------------------------------

İnegöl Belediyesi, 15 Şubat´ta açılışı yapılan 3. Kitap Günleri kapsamında Cuma günü Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu´nu konuk etti. Gündüz Kitap Fuarını ziyaret eden Bahadıroğlu ve Sofuoğlu, akşam ise İnegöl Belediyesi´nin Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde (BMKSM) düzenlenen “Türkiye Üzerinde Kurulan Tuzaklar” konulu söyleşide ilçe halkıyla buluştu.

İntiharları hafife almayın

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu insanlığın karşı karşıya kaldığı tehlikelerden söz etti. Sofuoğlu, “Batı, insanları ve insanlığı içlerinde ürettikleri terör örgütleriyle, konvansiyonel silahlarla öldürüyor. GDO´lu gıdalarla öldürüyorlar. Kozmetik ürünleriyle öldürüyorlar. Bize verilen bitkilerle, bitki ilaçlarıyla ve intiharlarla öldürüyorlar. İntiharları hafife almayın” dedi.

İngiltere Güç Kaybettikçe Fitne Fücur İşlerini Amerika´ya İhale Ediyor

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu ise Ayasofya´ya vurgu yaptığı konuşmasında günümüzün Amerika´sının geçmişin İngiltere´si gibi görülebileceğini ifade ederek; “Sykes-Picot anlaşması Fransa, İngiltere ve Rusya arasında imzalandı. Sykes İngiliz Dışişleri Bakanlığı görevlisi, Picot Fransız. Bir de Sazanov var Rus Dışişleri görevlisi. Bunlar bir proje imzaladılar. Osmanlı Devletini bölüşme projesiydi bu. Sonradan Sevr olarak dayatılan projenin ön çalışması. Ben İngiltere dedikçe bugünkü Amerika´yı hatırlamanızda hiçbir mahsur yok. İngiltere güç kaybettikçe daha önce kurmuş olduğu Amerika´ya ihale ediyor fitne fücur işlerini. Hepsi de İslam´ın aleyhine çalışıyor” dedi.

Fatih´in Bedduasını Daha Fazla Taşımaya Takatimiz Kalmadı

Yavuz Bahadıroğlu, konuşmasında Ayasofya´nın ibadete açılması hususunda da çağrı ve söylemlerde bulundu. “Fatih´in bedduasını daha fazla taşıma takatimiz kalmamıştır” diyen Tarihçi Yazar Bahadıroğlu, “Kimse kışkırtıyor falan demesin, ebedi hakkımı istiyorum. Ayasofya´da namaz kılma hakkı Fatih´ten bu yana bana verilmiş haktır. Ecdadımın emanetinde namaz kılmak istiyorum. En azından o zamana kadar da ayakkabıyla girmemeye yemin ettim. Çorapla giriyorum Ayasofya´ya. Arada gelip meraklılar var soruyor, diyorlar hocam hayırdır. Ben diyorum Fatih´in torunuyum, onun alnının secdeye gittiği yere ayakkabıyla basmam. Siz de öyle yapın. Herhalde Ankara´dakiler de bunların çoğaldığını gördükçe acaba biz de basmasak mı diye düşünmeye başlayacaklar. Çünkü siz güçlüsünüz. Seçime gidiyoruz, en güçlü döneminizi yaşıyorsunuz. Ankara´ya ne dayatacaksanız şimdi dayatın. Ayasofya´mızı istiyoruz deyin. Beyefendice, hanımefendice, gürültüsüz, patırtısız… Fatih Sultan Mehmet´in vakfiyesi yerine gelsin” ifadelerinde bulundu.

 

Program sonunda söyleşiyi takip eden Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin´de sahneye davet edildi. Güzel ve anlamlı bir söyleşi olduğunu kaydeden Şahin, Yavuz Bahadıroğlu ve Ebubekir Sofuoğlu´na İnegöl´ü simgeleyen çini hediye etti.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AYASOFYAYI GERİ İSTİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Toplumsal Bilinç Ortaya Koymalıyız”
“Toplumsal Bilinç Ortaya Koymalıyız”
Belediye Başkanı Alper Taban, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle, Özel Altunkalp Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenci ve velilerini ağırladı.
Huzurevi sakinleri Oylat´ta ağırlandı
Huzurevi sakinleri Oylat´ta ağırlandı
Huzurevi sakinleri, Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında Oylat´ta düzenlenen programda ağırlandı.
YONCA KAVŞAK ÇALIŞMASI BAŞLADI
YONCA KAVŞAK ÇALIŞMASI BAŞLADI
Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü, Yeniceköy köprülü kavşağında yonca tipi kavşak uygulaması için çalışmalara başladı. İnegöl Belediyesi´nin girişimcileri ve kamulaştırma desteği ile startı verilen projede ilk adım olarak Akhisar Mahallesi istikametinden Bursa´ya dönüş bölgesinde çalışmalar başladı.
Şehit ailesine ziyaret
Şehit ailesine ziyaret
Kaymakam Şükrü Görücü ve Belediye Başkanı Alper Taban, 2017 yılında Bingöl´de çıkan çatışmada şehit olan İnegöllü Uzman Çavuş Hüseyin Gencer´in ailesini ziyaret etti.
Ecdada vefa; ‘Mihraplı Şehitler Anıtı´
Ecdada vefa; ‘Mihraplı Şehitler Anıtı´
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 15 dönümlük alanda hayata geçirilen ‘Mihraplı Şehitliği´nin ‘19 Eylül Gaziler Günü´nde ziyarete açılması hedeflenirken, ‘Şehitlik Anıtı´nın montajı yapıldı.
Gaziler ve Şehit aileleri yemekte ağırlandı
Gaziler ve Şehit aileleri yemekte ağırlandı
İnegöl´de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında İnegöl Belediyesi ile İnegöl Kaymakamlığı işbirliğinde gaziler ve şehit aileleri için yemek tertip edildi.
KENT KONSEYİ KİTAP HEDİYE ETTİ
KENT KONSEYİ KİTAP HEDİYE ETTİ
Geçtiğimiz günlerde Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, yönetim kurulu üyelerinden Volkan Derman, Mine Çınar Atıcı, Mustafa Çevik ve Mehmet Sarı, Hocaköy İlk ve Orta Okuluna giderek 150 den fazla kitap hediye ettiler.
Vatandaşlara Çanakkale Menüsü İkram Edildi
Vatandaşlara Çanakkale Menüsü İkram Edildi
İnegöl Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü etkinlikleri kapsamında belediye önünde kurulan stantlarda vatandaşlara üzüm hoşafı, buğday çorbası ve ekmek dağıttı. Bu menüyle Çanakkale´de yokluk içerisinde vatan savunması yapan şehitlerimize vurgu yapıldı.
"Çanakkale´ye Sadece Şehitleri Gömmedik…”
"Çanakkale´ye Sadece Şehitleri Gömmedik…”
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebetiyle İnegöl Ateş Karıncaları Derneği ve Ensar Vakfının, İnegöl Kapalı Spor Salonu´nda ortaklaşa düzenledikleri Programda Çanakkale Şehitleri, İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu´nun anlatımıyla gözyaşları ile anıldı.
Atatürk cumhuriyetini yeniden inşa edeceğiz!
Atatürk cumhuriyetini yeniden inşa edeceğiz!
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma haftası münasebetiyle yazılı basın açıklaması yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay; “Çanakkale, Emperyalist güçlerin, ülkemizin bulunduğu coğrafya üzerindeki, paylaşım projelerini bozguna uğratan bir büyük destandır.”Dedi
ANMA TÖRENİNDE DUYGU DOLU ANLAR
ANMA TÖRENİNDE DUYGU DOLU ANLAR
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 104. yılı dolayısıyla, Garnizon Şehitliğinde anma programı düzenlendi.
Sahipsiz Hayvanlar Bakım  Ve Tedavi Merkezi Törenle Açıldı
Sahipsiz Hayvanlar Bakım Ve Tedavi Merkezi Törenle Açıldı
İnegöl Belediyesi´nin Halhalca kırsal mahallesi yolu üzerinde 38 bin m2 alan üzerinde hayata geçirdiği 2 etaplı Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi´nin açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
KAHROLSUN HRİSTİYAN TERÖRÜ
KAHROLSUN HRİSTİYAN TERÖRÜ
Yeni Zelanda´da camiye yapılan saldırıları sonucu şehit edilen 49 Müslüman için İnegöl İshakpaşa Camisi´nde öğle namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı.
Pazaryeri Törenle açıldı
Pazaryeri Törenle açıldı
Akhisar, Huzur ve Baykoca Mahallelerine hizmet veren kapalı pazaryeri törenle hizmete açıldı.
Bursa´da İlk
Bursa´da İlk
İnegöl Belediyesi, Sıfır Atık projesi kapsamında Bursa´da bir ilke imza atarak bu alanda koordinasyon ve icra görevlerini yerine getirecek Sıfır Atık Ofisini kurdu. Ofisin açılışı bugün düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törende konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “İnşallah bu konuda ben samimi bir dille Türkiye´nin en iyisi olacağımızı iddia ediyorum” dedi.
Bereket Sofrası Boşnak Cami´de Kuruldu
Bereket Sofrası Boşnak Cami´de Kuruldu
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Boşnak Camiinde kuruldu.
Osmaniye´ye yeni otopark
Osmaniye´ye yeni otopark
İnegöl Belediyesi tarafından Osmaniye Mahallesi Çağlar ve Çağdaş Sokakların kesiştiği noktada 2 etap şeklinde hayata geçirilen 32 araçlık otopark hizmete girdi.
İBELTAR İnegöllü Çiftçilere Tanıtıldı
İBELTAR İnegöllü Çiftçilere Tanıtıldı
Çiftçileri tek çatı altında toplayacak olan İBELTAR, (İnegöl Belediyesi Tarımsal Üretim Pazarlama ve Depolama A.Ş.) düzenlenen lansman toplantısında İnegöllü çiftçilere tanıtıldı.
7 Yılda 68 Ülke Gezdi
7 Yılda 68 Ülke Gezdi
İnegöl´de yaşayan fotoğraf tutkunu, 7 yılda gezdiği 68 ülkeden aldığı binin üzerindeki magnetlerle evinde müze kurdu.
Öztürkoğlu´na destek artıyor
Öztürkoğlu´na destek artıyor
Süleymaniye Mahallesi muhtar adaylarından Tekin Kurban, Karadeniz Güvenspor´un efsane ve onursal başkanı Metin Öztürkoğlu lehine, Süleymaniye Mahallesi muhtar adaylığından çekildi.
Türk Bayraklarınızı Alın Gelin
Türk Bayraklarınızı Alın Gelin
Ensar Vakfı ve Ateş Karıncaları ortaklığında 18 Mart akşamı Çanakkale Şehitlerini Anma Programı düzenlenecek.