BAL-GÖÇ´te Yılsonu Coşkusu
İnegöl Başkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen 17. Yılsonu etkinlikleri açık hava gösteri merkezinde düzenlendi.
Tarih: 12.6.2018 12:55:28

Cumartesi günü Amfi Tiyatro´da gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Alper Taban, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından konuşma yapan Dernek Başkanı Mustafa Kahraman; “Sözlerime derneğimizin bugünlere gelmesinde emeği olan tüm yöneticilere ve üyelere teşekkürlerimi ve minnettarlığımı sunarak başlamak istiyorum. Kuruluşundan bu yana bu dernek çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel işlere imza atıldı.  Birazdan izleyeceğiniz gösteriler, çocuklarımızın birlik ve beraberlik içerisinde bütün bir yıl boyunca vermiş oldukları uğraşların bir ürünüdür. Bu gösterilerin gerçekleşmesinde emeği geçen İnegöl Belediye´mize, çocuklarımıza, ailelerine, İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´ne, sponsorlarımıza ve tüm ilçe halkına şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkürlerimi iletiyorum. Yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı da en içten dileklerimle kutlarken, 24 Haziranda gerçekleşecek olan seçimlerinin de bir demokrasi şöleni havasında yaşamayı ve seçim sonrası kazanan adayın etrafında birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek yarınlar için çalışmayı umut ediyorum” dedi.

 

BAYRAĞI YUKARILARA TAŞIYORLAR

İnegöl Bal-Göç Derneği Onursal Başkanı Alaattin Kırcalı; “Bizler İnegöl´de bir sayfa açarak 2001 yılında bu ekibi kurduk. O günden bugüne değin yüzlerce evladımız burada eğitim aldı, almaya da devam ediyor. Bu gelişmeleri büyük bir keyifle takip ediyorum. Bizim başlattığımız bu etkinlikleri bizden sonra devralan ve her seferinde bayrağı daha ileriye taşıyan Özlem Çelik´e, şimdide bu görevi layıkıyla yerine yaptığına inandığım Mustafa Kahraman´a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Unutmadan bir teşekkürüm daha var, o da dönemin İnegöl Belediye Başkanı şimdiki Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş´a. Kendisi şu anda dernek binamızın bulunduğu araziyi bize tahsis ederek izlediğimiz bu güzel çocuklarımızın yetişmesinde bize en büyük desteği verdiler. Tekrar teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 

SİZDEN HELALLİKİSTİYORUM

Bal-Göç eski Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan; “20 yıldır Bal-Göç´ün çeşitli kademelerinde görevler yaptım, yönetim kurulu üyeliği, Başkan yardımcılığı, başkan vekilliği ve son olarak 3 dönem 10 şubesi bulunan Bal-Göç´e genel başkanlık yaptım. 24 Haziran´da yapılacak olan genel seçimlere Cumhuriyet Halk Partisi´nden aday olmam neticesinde genel başkanlık görevimden ayrıldım. Etik olarak böyle yapmam gerekiyordu. Bu gece benim için çok duygusal bir gece. Ben buraya siyaset yapmak için çıkmadım. Ben sizden helallik istiyorum. 20 yılda kırdığım, üzdüğüm olmuştur. Hakkınızı helal ediniz. İnanıyorum ki Göçmen camiası rahmetli Mümin Gençoğlu´ndan sonra ilk kez bu camia temsiliyet noktasında hak ettiği değeri görecektir. Ramazan Bayramımızın da tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

İNEGÖL´ÜN BİR DEĞERİ

Belediye Başkanı Alper Taban; “İnegöl´ümüz 81 ilden insanı barındıran güzide bir şehir. Bu şehre sahip çıkmamız gerekiyor. Bal-Göç Derneği de İnegöl´ümüzün önemli bir değeridir. Çalışmalarını takdir ediyoruz. Başarılarının devamını temenni ediyoruz. Bunun yanı sıra yaklaşan Ramazan Bayaramı´nında tüm İslam âlemine hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından 120 dansçıdan oluşan ekip gösterilerini sergiledi. Minik balerinlerin yaptığı gösteriler seyirciler tarafından beğeni alırken, halk oyunları ekipleri de Türkiye´nin 7 bölgesine ait halk oyunları gösterileri ile seyircilerden büyük alkış aldı. Yaklaşık 2 saat süren etkinliğin ardından Bale eğitmeni Alla Mikelanjelo ile HalkOyunları eğitmeni Gülşen Torun ile Çağla Yenier´e plaketleri takdim edilirken, tüm dansçılara da gecenin anısına madalyon hediye edildi.

 

Haber ve Fotoğraf: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yılsonu Coşkusu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Ziyafet Sofrası” Tam Not Aldı
“Ziyafet Sofrası” Tam Not Aldı
İnegöl Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyenin sahnelediği ‘Ziyafet Sofrası´ isimli tiyatro oyununu İnegöllü tiyatro severler ile buluşturdu.
Özdilek Drama Atölyesi Devam Ediyor
Özdilek Drama Atölyesi Devam Ediyor
Özdilek İnegöl Alışveriş Merkezi tarafından bu yıl 8´incisi düzenlenen Özdilek Kültür Sanat Atölyesi, öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor.
Genç sanatçılardan minyatür sergisi
Genç sanatçılardan minyatür sergisi
İnegöl Belediyesi Çocuk Sanat Atölyesi öğrencileri Ali Bora Akçay ve Azra Baştürk´ün hazırladığı ‘Lego ve Minyatür Sergisi´ düzenlenen törenle Kent Müzesi Serdar Rubacı Sergi Salonunda izlenime sunuldu.
6. Atatürk Resim Sergisi Açıldı
6. Atatürk Resim Sergisi Açıldı
İnegöl Rotary Kulübü tarafından gelenek haline getirilen Atatürk Resim Sergisi´nin 6´ncısı İnegöl AVM Sergi Salonu´nda gerçekleştirildi.
Tiyatro Uğultu Sahneye Çıkıyor
Tiyatro Uğultu Sahneye Çıkıyor
Uğultu Sanat Derneği, 26 ve 27 Ekim´de 18.00 ve 21.00 saatlerinde 4 seans olmak üzere "Eniştenin Suçu Ne" adlı oyunla İnegöl Kent Müzesinde sergilenecek.
Tırtıl Kıtır, Kahkahaya Boğdu
Tırtıl Kıtır, Kahkahaya Boğdu
İnegöl Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen çocuk tiyatro gösterilerinde bu hafta, “Tırtıl Kıtır” isimli tiyatro oyununu İnegöllü çocuklar ile buluştu.
Kent müzesinde ahşap yakma sanatı sergisi
Kent müzesinde ahşap yakma sanatı sergisi
İnegöllü yakma sanatı ustası Selçuk Algurdağ, şehrin sembolleri arasında yer alan yapıları yakma sanatıyla ahşaba işledi. Usta sanatçının İstanbul ve İnegöl´den farklı bölgeleri işlediği 38 eser, İnegöl Kent Müzesi sergi salonunda izlenime sunuldu.
By Cku´dan Resim Sergisini
By Cku´dan Resim Sergisini
İnegöllü resim sanatçısı Cemal Kuş (By Cku), 2 yılda hayata geçirdiği kolaj karışık teknikteki 50 eseri İnegöl AVM Sergi Salonu´nda beğeniye sundu.
Kardeşlerin sergisine büyük ilgi
Kardeşlerin sergisine büyük ilgi
Göksel Bibican ve Kenan Alkış kardeşler, 5 yıl önce başladıkları yağlı boya çalışmaları sonucunda hayata geçirdikleri 45 eseri, İnegöl AVM´de düzenlenen sergide beğeniye sundul
Kardeş şehire ziyaret
Kardeş şehire ziyaret
İnegöl Belediyesinin kardeş şehri olan Rustavi´nin 70. kuruluş yılı etkinlikleri ve Festivaline İnegöl delegasyonu katılım gösterdi.
Halk Dansları Ekibi Balkanları Fethetti
Halk Dansları Ekibi Balkanları Fethetti
İnegöl Belediyesi çatısı altında 2011 yılından beri çalışmalarına devam eden Belediye Halk Dansları Topluluğu, 27 kişilik bir ekiple Makedonya, Kosova Mitroviça ve Karadağ´daki festival ve etkinliklere katılarak İnegöl´ü ve Türkiye´yi en iyi şekilde temsil etti.
Abdülhamid Han Derneği Açılıyor
Abdülhamid Han Derneği Açılıyor
Kültür ve eğitim alanında Türkiye´de ilk defa kurulan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği İnegöl´de açılıyor.
Çinili Camii Cemaatinden Tarihe Yolculuk
Çinili Camii Cemaatinden Tarihe Yolculuk
Orhaniye Mahallesi Çinili Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen, Osmanlı´ya ait tarihi izlerin yaşatıldığı Edirne ve Çanakkale tarihi gezisi başarılı ile tamamlandı.
Gemlik´te İnegöl Rüzgârı
Gemlik´te İnegöl Rüzgârı
Gemlik Belediyesinin organize ettiği ve bu yıl 8´incisi düzenlenen Geleneksel Hemşeri Şenlikleri başladı. 15 Eylül Cuma akşamına kadar sürecek şenlikler kapsamında Salı akşamı İnegöllüler Derneği köfte ikramları ve düzenlediği etkinliklerle şenliğe renk kattı.
“12 Eylül Ilımlı İslam Projesidir”
“12 Eylül Ilımlı İslam Projesidir”
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl İlçe Başkanı Birol Atay, “12 Eylül Askeri Darbesi, görünürde ‘Atatürkçülük´ adına yapılmış gibi sunulsa da, asıl amaç Türkiye Cumhuriyeti´nin Atatürkçü çizgiden uzaklaştırılarak ılımlı İslam rotasına çekmekti” dedi.
Ertuğrulgazi Saygıyla Anıldı
Ertuğrulgazi Saygıyla Anıldı
İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği, 7-8-9 Eylül tarihlerinde düzenlenen 737. Ertuğrulgazi´yi Anma Söğüt Şenliklerinde boy gösterdi.
Giresunlulardan vefa gezisi
Giresunlulardan vefa gezisi
İnegöl Giresunlular Derneği, 1915´te düşmana karşı savaşarak şehit düşen hemşerilerinin Afyon´daki şehitliklerini ziyaret ettiler.
Gençlik Merkezi´nden El Emeği Sergisi
Gençlik Merkezi´nden El Emeği Sergisi
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İnegöl Gençlik Merkezi kursiyerlerinin hayata geçirdikleri el emekleri, İnegöl AVM sergi salonunda düzenlenen sergide görücüye çıktı.
Genç-2, en güzel fotoğraf oldu
Genç-2, en güzel fotoğraf oldu
31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında düzenlenen “Festivalin En Güzel Fotoğrafı” konulu fotoğraf yarışmasında Dinçer Dışbudak´ın “Genç 2” isimli fotoğrafı jüri değerlendirmesi sonucunda 1´inciliğe layık görüldü.
Hayriye´de vefa gecesi
Hayriye´de vefa gecesi
Hayriye Mahallesi meydanındaki spor alanında gerçekleştirilen gecede, önce dev ekranda “Gurbette Yarım Asır” adlı slayt sunumu ve Hayriyeli gurbetçilerin fotoğraf gösterisi yapıldı.
Posoflularda seyranda buluştu
Posoflularda seyranda buluştu
İnegöl Posoflular Derneği 24´üncü Seyran şenliğini geçtiğimiz Pazar günü Keles Kocayayla´dayaklaşık 10 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi