Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Başkan Taban, “hayallerim müthiş”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban önümüzdeki 5 yılda kaldırımıyla, tretuvarıyla, yeşil alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla müthiş bir İnegöl´ü hayal ettim. İnşallah bunu da hayata geçirmek istiyoruz.”dedi.
Tarih: 9.2.2019 09:04:22

Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Burhaniye Camisinde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

Mahalleli Talep Ve Önerilerini Başkana İletti

Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, AK Partili yöneticiler ve meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin lokalinde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban´a iletme fırsatı buldu.

Herkese Ulaşmaya Çalışıyoruz

Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası Belediye Başkanı Alper Taban, cemaate hitaben bir konuşma yaptı. İnegöl Belediyesi olarak uzun zamandır Bereket Sofraları adı altında vatandaşlarla buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Taban, “Bugün Burhaniye Camimizde Bereket Soframızda sizlerle buluşmuş oluyoruz. Her hafta farklı bir mahallemizde, farklı bir camimizde halkımızla bir araya geliyoruz. Bu buluşmaların hiçbir siyasi alt yapısı yok. Tamamen hem sabah namazlarımızı eda etmek hem de beraberinde vatandaşımızla bir araya gelerek varsa sorun ve problemlerini bizimle paylaşmasını sağlamak. Bu buluşmaları ben önemsiyorum. Çünkü gerçekten çok büyük bir İnegöl var. 300 bine yaklaşan bir nüfusumuz var. Takdir edersiniz ki büyüyen, gelişen ve nüfusu bu derece artan bir şehirde herkese ulaşmaya çalışıyoruz ve bazen sabah buluşmalarıyla, bazen farklı amaç ve maksatlarla gittiğimiz ortamlarda halkımızı dinlemeye çalışıyoruz. Cuma günleri öğleden sonra da Belediye Ek Hizmet Binamızda randevusuz olarak gelen vatandaşlarımızı son vatandaşımızı dinleyene kadar kabul ediyoruz. Cuma günleri de bu şekilde buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Başkan Yardımcılarımızla birlikte orada kim gelirse can kulağıyla dinliyoruz” dedi.

Sorunlarımızın Hepsinin Farkındayım

Yaklaşık 1 buçuk yıldır görev yaptığını hatırlatan Taban, “Bu görev süresi içerisinde öncelikle tespitler yapmaya çalıştım. Ve gerçekten mahalle mahalle sorunlarımızı, problemlerimizi tespit ettik. Bunların hepsinin farkındayım. Kimi yerde kaldırım, kimi yerde alt yapı ağırlıklı, kimi yerde çöp ve temizlikle ilgili, kimi yerde parklanmalarla, otopark problemleriyle ilgili sorunlarımızın farkındayız. Özellikle yerleşik mahallelerimizde sıkışan cadde ve sokaklarımız olduğunu görüyoruz ki bu mahallemiz de öyle. Bakıyoruz sokaklarda çift tarafta parklanmalar, tampon tampona arabalar artık birbirine değecek kadar yoğun. Bu eksiklikleri biz plan programımıza aldık. Özellikle Süleymaniye Mahallesi olsun, Osmaniye, Sinanbey, Orhaniye mahallelerimizde kaldırım eksiklerimiz vardı bunları gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Müthiş Bir İnegöl Hayal Ettim

İnegöl´ün en önemli sorunlarından birinin altyapı olduğuna dikkat çeken Alper Taban, şöyle devam etti: “En önemli problemlerimizden biri alt yapı problemi. Yapıldığında şehri geleceğe taşıyacak olan ve şuanda İnegöl için önemli bir sorun olan alt yapı konusunun inşallah önümüzdeki 5 yılda bütününe yakınını tamamlamak istiyoruz.Ağır maliyetli ve yorucu, zahmetli olan bir işlem bu. Ancak tabi böyle bir ihtiyaçta var. Bunu da inşallah yağmur sularını ayıracağız, beraberinde pis su ve temiz içme suyunu ayırarak şehrimizin alt yapısını tamamlayacağız. Bir de takdir edersiniz ki alt yapı tamamlanmadan şehrin üst yapısını yapmak çok doğru değil. Sokakları pırıl pırıl, asfaltları tertemiz hale getirebiliriz bugün ama bunu bugün yapmamız yanlış. Çünkü altını tamamlamamız lazım. Altını tamamladığımız zaman da ben gerçekten kaldırımıyla, tretuvarıyla, yeşil alanlarıyla, çocuk oyun alanlarıyla müthiş bir İnegöl´ü hayal ettim. İnşallah bunu da hayata geçirmek istiyoruz.” Dedi.

İyi Hizmet Götürmenin Mücadelesini Veriyoruz

Taban son olarak açıklamasında;“Bize rahatlıkla erişebiliyorsunuz. 153 hattımızı aradığınızda hemen arkadaşlarımız sizlere cevap veriyorlar, notlarını alıyorlar profesyonel bir şekilde ve arka planda bunların çözümü için mücadele ediyoruz. Her şeyi dört dörtlük yaptığımızı iddia etmiyoruz. Eksiklerimiz fazla ama sürekli eğitim ve iyileştirmelerle, vatandaşımızın bizlere verdiği bilgilerle kendimizi yenilemeye, düzeltmeye ve vatandaşa daha iyi hizmet götürmeye mücadele ediyoruz.”Şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf :Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkan Taban hayallerim müthiş
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Bursa´da tanzim satışlar başladı DARISI İNEGÖL´E
Son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükümet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Bursa´da ilk etapta üç noktada başladı.
2019 Yılı için projelerini açıkladı
2019 Yılı için projelerini açıkladı
Gazelli Gürcü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı İsmail Bayrak ve yönetimi düzenlemiş oldukları kahvaltılı basın toplantısında 2019 yılı için hazırladıkları projeleri açıkladılar.
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
Başkan Taban, Cami Cemaatiyle Buluştu
İnegöl Belediyesi´nin her hafta Cuma sabahı farklı bir camide düzenlediği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, bu hafta Hacı Yusuf Şahin Camisinde kuruldu.
AFETLER KAPIMIZDA
AFETLER KAPIMIZDA
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi İNDAK, 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Nene Hatun Kız Meslek Lisesinde öğrencilere yönelik "Afetlere Hazır Olma" semineri düzenledi
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
“E-Devlet Uygulamasında Bursa´da İlk Sıradayız”
Bilgi İşlem Müdürlüğünün 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban Bilgi verdi.
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Belediyeden Refah Sokakta Temizlik Operasyonu
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Çiftçilere Meyvecilik Eğitimi Verildi
Belediyesi´nin kış sezonunu verimli geçirebilmek adına başlattığı çiftçi eğitim seminerleri kapsamında Kıran Mahallesinde ‘Meyve Hastalıkları ve Zararları´ konulu eğitim verildi. Eğitime bayan çiftçilerin ilgisi de yoğun oldu.
Ek gösterge yeniden umut oldu
Ek gösterge yeniden umut oldu
Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, sendikal mücadelede önemli kazanımlar elde etmek için mücadelelerinin devam ettiğini açıkladı.
 HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
HAYDİ, SENDE ÖYKÜ İÇİN UMUT OL
İnegöl Belediyesi, “Öykü Arin´e ve tüm lösemili çocuklara umut ol” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenledi.
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
Dünya Hayvanlarla Anlamlı
İnegöl Belediyesi, Bursa İl Hayvanları Koruma Kurulu´nun 2019 yılı ilk toplantısına ev sahipliği yaptı.
Çelik, sözünü tutu
Çelik, sözünü tutu
İnegöl Ziraat Odası´nın katkıları ile ilçemizdeki çiftçiler, İzmir Fuarı´nı ziyaret etti.
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
YENİCE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA ALTERNATİF YOL AÇILIYOR
İnegöl Belediyesi, Yenice köprülü kavşağının Akhisar istikametinde Yeni İnegöl bölgesine ulaşımı sağlayan caddeye giriş için alternatif bir yol açmak için çalışmalara başladı. 600 metre uzunluğundaki yolda çalışmalar sürüyor.
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
“Beşikten mezara hizmet ediyoruz”
Belediye Başkanı Alper Taban, gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkânları vatandaşlara sunduklarını söyledi.
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Yaralı Şahin´e Ziraat Odası Sahip Çıktı
Hasanpaşa mevkiinde bir aracın çarpması sonucunda yaralanan şahine İnegöl Ziraat Odası yaralı şahine sahip çıktı.
İnegöl´de bir araya geldiler
İnegöl´de bir araya geldiler
1954 ila 1980´li yıllar arasında Kayseri´de Kayseri Hava İndirme Tugayında Komanda olarak vatani görevini yapan askerlerden oluşan Erciyes Mavi Kartalları Dayanışma Yardım ve Kültür Derneğinin üyeleri 45 yıl sonra İnegöl´de bir araya geldiler.
İsaören doğalgaza kavuştu
İsaören doğalgaza kavuştu
İNGAZ Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla İnegöl´ün bazı kırsal mahalleleri doğalgaza kavuşmuştu. Doğalgaza kavuşan son kırsal mahalle ise İsaören oldu.
İNDAK kış kampını tamamladı
İNDAK kış kampını tamamladı
İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK), 2 günlük kış kampını tamamladı. 16 kişilik ekip, zorlu şartlarda gerçekleştirdiği kampta, başarılı çalışmalarıyla adeta şov yaptı
Mehmetçikten annelere teşekkür
Mehmetçikten annelere teşekkür
İnegöllü annelerin el emeği göz nuru ile örüp, ülkemizin farklı bölgelerinde vatani görevlerini yapan Mehmetçiklere gönderdiği boyunluklar için, Mehmetçiklerden teşekkür mektubu geldi.
Seyyarlara izin verilmeyecek
Seyyarlara izin verilmeyecek
Belediye Başkanı Alper Taban, Halk sağlığını tehlikeye düşüren açık ve seyyar olarak satış yapanlara kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
İnegöl Belediyesi´nin Şubat ayı olağan meclis toplantısında 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Vatandaşlara sahte para ve çanta taşıma eğitimi
Vatandaşlara sahte para ve çanta taşıma eğitimi
Sahte para ile ilgili esnaflara uyarılarda bulunan ve para üzerinde esnaflara bilgiler veren toplum destek polisleri sonrasında pazarda çantalarını yanlış taşıyan kadınlara bilgi verdi.