Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
Tarih: 6.11.2018 11:39:27

İnegöl Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı, dün meclis salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban´ın başkanlığında yapılan toplantıda 17 gündem ve 1 takrir maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Ekim ayı İnegöl Belediyesi faaliyetlerinin sinevizyon şeklinde izlenime sunulmasıyla başlayan program İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen evrakların görüşülmesi ile devam etti.

ENGELSİZ İNEGÖL

Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimizde engellilere yönelik olarak farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atacağız. Yapısal değişiklikler değil bu konuda bilinci artırmak üzere zamanı da bu işe yayarak aynı temizlikte yaptığımız gibi burada da engelsiz bir İnegöl oluşturma adına çalışmalarımızı başlattık. Bugün saat 16.30´da da İstihdam Ofisi açılışını gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanlığı görevini yaptığım süre ve öncesinde de çokça vatandaşımızın iş talebi oluyor. Bu konuda daha faydalı olabilmek adına, bunların sayısal raporlarını tutup analiz yapabilmek adına böyle bir ofisi açma gereği hissettik. Gelen kişilerin kayıtlarını oluşturduğumuz yazılımla tutalım istiyoruz. Bir taraftan da özel sektördeki insan kaynakları birimleriyle irtibat oluşturarak, İŞKUR müdürlüğümüzün sunduğu açık pozisyonları görerek ofise gelen kişilere yardımda bulunacağız. Yapacağımız analizlerle kurslar açık mesleki eğitimler vereceğiz” dedi.

OTOPARK SORUNU KAMULAŞTIRMAYLA ÇÖZÜLECEK

Başkan Taban, “Otopark ihtiyacımızın İnegöl´deki mevcut araç sayısına oranla artması lazım. Kamulaştırmayla otopark sorununu çözmeye çalışıyoruz ama bu kısa vadeli bir iş değil… Bunları da programa almaya çalışıyoruz ve İnegöl´ün otopark ihtiyacını gidermek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Akhisar Mahallesi´nde bulunan 1900 metrekarelik alanın Atık Su çalışmaları kapsamında BUSKİ´ye devri meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde meclisin oybirliği ile kabul edildi.

ORHANİYE´YE MAHALLE KONAĞI VE OTOPARK

Orhaniye Mahallesi´nde bulunan 2 farklı alanın Mahalle Konağı ve Otopark yapılması için kamulaştırılması maddesi meclise sunuldu.

Maddenin görüşülmesi öncesi konuşan Başkan Alper Taban, “Mahalle konaklarımız hem bilgi kültür evi anlamında hem de çocuklarımıza yönelik faaliyetlerde kullanılması sağlanmaktadır. Bu alanda da böyle bir çalışma gerçekleştireceğiz” dedi. Görüşülen madde oybirliği ile kabul edildi.

KONAKLARI KİM İŞLETİYOR?

MHP´li Meclis Üyesi Hakan Ergül, “İnegöl´de baya bir mahalle konağını hayata geçirdik. Bunların işletmesi belediyece mi yapılıyor yoksa herhangi bir kuruma mı tahsis ediliyor. Bu konuda kaç tane konak ve restorasyon yapıldı ve kimlere tahsis edildiği noktasında rapor hazırlanmasını talep ediyoruz” dedi.

BİR KONAK DAHA

Cuma Mahallesi´nde bulunan 2 farklı alanın Mahalle Konağı ve Otopark yapılması için kamulaştırılması meclisin gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

Kemalpaşa Mahallesi´ndeki park yükünü hafifletmek için otopark gerçekleştirilmesi noktasında alanın kamulaştırılması meclisin gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

GENÇLERGÜCÜ´NE MÜJDE

Gençlergücü Spor Kulübü tesislerinin bulunduğu alanın kullanım haklarının 10 yıllığına uzatılması meclis gündemine sunuldu. Maddenin görüşülmesi öncesinde konuşan Başkan Taban, “Daha önce buna benzer bir çalışmayı Kurtuluşspor´a yapmıştık. Süre uzatım zamanları geldiğinde tekrar meclise getirmek durumundayız” dedi. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

Burhaniye Mahallesi´nde yapılan yeni yolun isminin Merter Sokak olarak belirlenmesi ve Kemalpaşa Mahallesi´nde bulunan Osmanağa Çıkmaz´ının açılması sonucu isminin Osmanağa Sokak olarak değiştirilmesi meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

KEMALPAŞA´YA YENİ SAĞLIK OCAĞI

Kemalpaşa Mahallesi Hocaköy Yolu Sokak üzerinde 920 metrekarelik alanın Sağlık Ocağı yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne devri meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

CADDE VE SOKAKLARA ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ VERİLECEK

Son dönemdeki şehitlerimizin aileleri tarafından bize ulaştırılan talepler var. Sokak ve cadde ismi gibi belirli alanlarda şehitlerimizin isimlerinin verilmesi noktasında bir talep var. Bunu meclisimizde değerlendireceğiz. Hazırlığı yapıldıktan sonra muhtemelen konuyu önümüzdeki ay meclisimize getireceğiz” dedi.

EVLİLİK OKULU ÖDÜLLERİ BELİRLENDİ

İnegöl Belediyesi ve Aile Hayatını İyileştirme Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Evlilik Okulu projesi kapsamında verilecek olan ödüller belirlendi. Programda eğitim görerek yapılacak sınavda ilk 3´e girenlere altın hediye edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Sınavda 1. olan aileye tam altın, 2. olan aileye yarım altın ve 3. olan aileye çeyrek altın verileceği öğrenildi.

AİLELERİ SAĞLAM TEMELLERE OTURTMALIYIZ

Konu ile ilgili konuşan Başkan Taban, “Evlilik Okulu daha önce İnegöl Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz bir programdı. Evliliğin sağlam temellere oturtulması konusu her birey için önemli bir konudur. Biz de bunu önemseyerek şehrimizde gerçekleşen yıllık ortalama 2 bin evliliğin daha sağlam temellere oturtulması adına böyle bir program gerçekleştirdik. En son yapılacak sınavda ilk 3´e giren vatandaşlarımıza ödüller vereceğiz” dedi.

YOL HARCAMALARI KATILIM PAYI ALINMAYACAK

Meclisin son maddesi olan Yol Harcamaları Katılım Payı, meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Madde ile ilgili konuşan Başkan Alper Taban, “Yol katılım paylarını vatandaşlarımızdan tahsis ediyorduk. Bu konuda gündem de oldu. O dönemler ben de Belediye Başkan Yardımcısıydım ve vatandaşlarımızla bu konuyu sıkça konuşuyorduk. 2012´ye kadar bunu alma zorunluluğumuz vardı, ancak 2012 sonrası meclisin inisiyatifine bırakılan bir konuydu. Biz de vatandaşımıza destek olmak adına bunun alınmaması noktasında bir çalışma hazırlamıştık. Bunu da meclisimize getirerek onaylamak istedik. 2015-2016 ve 2017 yıllarının yapılan yol harcamalarına katılımı konuşuyoruz. Bu yıllarda 24 milyon TL´lik yol harcaması yapmışız. Vatandaşa düşen payı ise 2 milyon 400 bin civarındadır. Biz bunu belediye olarak alsak kurumumuza gelir elde etmiş olacağız, ancak dolara yapılan şeyi vatandaşımıza uygun görmek istemiyoruz. Biz bu yılları almayacağız. Bundan sonraki yapılan harcamaları da meclisimize getirerek değerlendireceğiz” dedi. Meclise sunulan madde oy birliği ile kabul edildi.

İNEGÖL İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Alper Taban, “Göreve başlayalı 1 yıl olacak. Meclis üyesi arkadaşlarımızın desteği ile göreve başlamıştım. Alnımızın akı ile görevimizi son gününe kadar azim ve gayretle tamamlamaya çalışacağım. Koyduğunuz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ortak paydada hepimiz İnegöl için çalışıyoruz. Şehrimizin örnek bir şehir olması adına, yaşayan insanların daha mutlu olması adına gayret ediyoruz. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İki adaydan birlik mesajı
İki adaydan birlik mesajı
Saadet Partisi´nin lokma standında buluşan SP Adayı Hasan Eroğlu ile İYİ Parti Adayı Hakan Özdemir, birlik beraberlik mesajı verdi.
İki adaydan birlik mesajı
İki adaydan birlik mesajı
Saadet Partisi´nin lokma standında buluşan SP Adayı Hasan Eroğlu ile İYİ Parti Adayı Hakan Özdemir, birlik beraberlik mesajı verdi.
SEÇİMDEN GALİP ÇIKACAĞIZ
SEÇİMDEN GALİP ÇIKACAĞIZ
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, “Yapılan propagandalara ve karalamalara hiç kimsenin tenezzül etmemesini istiyoruz. Bizler İnegöllüyüz İnegöl´ün evlatlarıyız ve sizlere hizmet için yola çıktık. 31 Marttan sonrada yapacaklarımızla bunları İnegöl´e göstermiş olacağız”
“Belediyecilik tıkanmış durumda”
“Belediyecilik tıkanmış durumda”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Türkiye´nin birçok yerinde olduğu gibi İnegöl´de de belediyecilik tıkanmış durumda. İsraf ve borç had safhaya ulaşmış, şehrimiz betona bulaşmıştır. Bunlar yetmezmiş gibi mevcut yönetim gerilimi artırıp korku salarak, bu mevcut sorunları saklamaya çalışıyor.”dedi.
“Milletin Bütçesiyle Reklam Çalışması Olmaz”
“Milletin Bütçesiyle Reklam Çalışması Olmaz”
AK Partili adayların reklam çalışmalarını belediye bütçesinden yaptığını öne süren Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Herkes Elini vicdanına koysun.”dedi.
“Belediyecilik ideoloji mecrası değildir”
“Belediyecilik ideoloji mecrası değildir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Belediyecilik bir ideoloji mecrası değildir, hizmet mecrasıdır. Kimseyi ötelemeden, ayrımcılık yapmadan adaletli bir hizmet mümkündür ve Milli Görüş belediyeciliği geçmişte bunun örneklerini birçok şehrimizde başarıyla vermiştir.”dedi.
Sır Gibi Sakladığı Projesini Açıkladı
Sır Gibi Sakladığı Projesini Açıkladı
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kani Ahmet Erbay, son yaptığı paylaşımla sır gibi sakladığı projesini açıkladı.
TABAN´A İSTİFA ÇAĞRISI
TABAN´A İSTİFA ÇAĞRISI
İnegöl Belediye başkanı Alper Taban´ın belediye çalışanlarının siyasi propaganda yaptığını ispat etsinler istifa ederim sözü üzerine, belediyenin memur kadrosunda bulunan Eşref Yiğit´in AK Parti seçim çalışmalarına katıldığı fotoğrafları paylaşarak ‘Alper Taban´ı istifaya davet etti.
Dilimizde tüy bitti
Dilimizde tüy bitti
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Geçmişte Yeniceköy kavşağı ile ilgili yonca kavşak olması gerektiğini belirtmiş, yanlışta ısrar etmeyin demişlerdi. Geldiğimiz nokta da ne oldu peki? Israr edilen yanlış sebebiyle on yıl kaybedildi.”
ÖZDEMİR´DEN ŞOK İDDİA
ÖZDEMİR´DEN ŞOK İDDİA
Millet ittifakı İyi Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, belediye çalışanlarının kapı kapı dolaşarak Alper Taban´a oy istediklerini iddia etti.
Başkan Taban Tükoder´i Ziyaret Etti
Başkan Taban Tükoder´i Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Alper Taban, 15-21 Mart tarihleri arasında kutlanan Tüketici Haftası kapsamında İnegöl Tüketiciyi Koruma Derneği´ni (TÜKODER) ziyaret etti.
“İspat etsinler görevi bırakırım”
“İspat etsinler görevi bırakırım”
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, belediye personelinin kapı kapı gezerek Alper Taban propagandası yaptığı iddialarına yanıt verdi.
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.