Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
Tarih: 6.11.2018 11:39:27

İnegöl Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı, dün meclis salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban´ın başkanlığında yapılan toplantıda 17 gündem ve 1 takrir maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Ekim ayı İnegöl Belediyesi faaliyetlerinin sinevizyon şeklinde izlenime sunulmasıyla başlayan program İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen evrakların görüşülmesi ile devam etti.

ENGELSİZ İNEGÖL

Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimizde engellilere yönelik olarak farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atacağız. Yapısal değişiklikler değil bu konuda bilinci artırmak üzere zamanı da bu işe yayarak aynı temizlikte yaptığımız gibi burada da engelsiz bir İnegöl oluşturma adına çalışmalarımızı başlattık. Bugün saat 16.30´da da İstihdam Ofisi açılışını gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanlığı görevini yaptığım süre ve öncesinde de çokça vatandaşımızın iş talebi oluyor. Bu konuda daha faydalı olabilmek adına, bunların sayısal raporlarını tutup analiz yapabilmek adına böyle bir ofisi açma gereği hissettik. Gelen kişilerin kayıtlarını oluşturduğumuz yazılımla tutalım istiyoruz. Bir taraftan da özel sektördeki insan kaynakları birimleriyle irtibat oluşturarak, İŞKUR müdürlüğümüzün sunduğu açık pozisyonları görerek ofise gelen kişilere yardımda bulunacağız. Yapacağımız analizlerle kurslar açık mesleki eğitimler vereceğiz” dedi.

OTOPARK SORUNU KAMULAŞTIRMAYLA ÇÖZÜLECEK

Başkan Taban, “Otopark ihtiyacımızın İnegöl´deki mevcut araç sayısına oranla artması lazım. Kamulaştırmayla otopark sorununu çözmeye çalışıyoruz ama bu kısa vadeli bir iş değil… Bunları da programa almaya çalışıyoruz ve İnegöl´ün otopark ihtiyacını gidermek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Akhisar Mahallesi´nde bulunan 1900 metrekarelik alanın Atık Su çalışmaları kapsamında BUSKİ´ye devri meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde meclisin oybirliği ile kabul edildi.

ORHANİYE´YE MAHALLE KONAĞI VE OTOPARK

Orhaniye Mahallesi´nde bulunan 2 farklı alanın Mahalle Konağı ve Otopark yapılması için kamulaştırılması maddesi meclise sunuldu.

Maddenin görüşülmesi öncesi konuşan Başkan Alper Taban, “Mahalle konaklarımız hem bilgi kültür evi anlamında hem de çocuklarımıza yönelik faaliyetlerde kullanılması sağlanmaktadır. Bu alanda da böyle bir çalışma gerçekleştireceğiz” dedi. Görüşülen madde oybirliği ile kabul edildi.

KONAKLARI KİM İŞLETİYOR?

MHP´li Meclis Üyesi Hakan Ergül, “İnegöl´de baya bir mahalle konağını hayata geçirdik. Bunların işletmesi belediyece mi yapılıyor yoksa herhangi bir kuruma mı tahsis ediliyor. Bu konuda kaç tane konak ve restorasyon yapıldı ve kimlere tahsis edildiği noktasında rapor hazırlanmasını talep ediyoruz” dedi.

BİR KONAK DAHA

Cuma Mahallesi´nde bulunan 2 farklı alanın Mahalle Konağı ve Otopark yapılması için kamulaştırılması meclisin gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

Kemalpaşa Mahallesi´ndeki park yükünü hafifletmek için otopark gerçekleştirilmesi noktasında alanın kamulaştırılması meclisin gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

GENÇLERGÜCÜ´NE MÜJDE

Gençlergücü Spor Kulübü tesislerinin bulunduğu alanın kullanım haklarının 10 yıllığına uzatılması meclis gündemine sunuldu. Maddenin görüşülmesi öncesinde konuşan Başkan Taban, “Daha önce buna benzer bir çalışmayı Kurtuluşspor´a yapmıştık. Süre uzatım zamanları geldiğinde tekrar meclise getirmek durumundayız” dedi. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

Burhaniye Mahallesi´nde yapılan yeni yolun isminin Merter Sokak olarak belirlenmesi ve Kemalpaşa Mahallesi´nde bulunan Osmanağa Çıkmaz´ının açılması sonucu isminin Osmanağa Sokak olarak değiştirilmesi meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

KEMALPAŞA´YA YENİ SAĞLIK OCAĞI

Kemalpaşa Mahallesi Hocaköy Yolu Sokak üzerinde 920 metrekarelik alanın Sağlık Ocağı yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne devri meclis gündemine sunuldu. Görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi.

CADDE VE SOKAKLARA ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ VERİLECEK

Son dönemdeki şehitlerimizin aileleri tarafından bize ulaştırılan talepler var. Sokak ve cadde ismi gibi belirli alanlarda şehitlerimizin isimlerinin verilmesi noktasında bir talep var. Bunu meclisimizde değerlendireceğiz. Hazırlığı yapıldıktan sonra muhtemelen konuyu önümüzdeki ay meclisimize getireceğiz” dedi.

EVLİLİK OKULU ÖDÜLLERİ BELİRLENDİ

İnegöl Belediyesi ve Aile Hayatını İyileştirme Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Evlilik Okulu projesi kapsamında verilecek olan ödüller belirlendi. Programda eğitim görerek yapılacak sınavda ilk 3´e girenlere altın hediye edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Sınavda 1. olan aileye tam altın, 2. olan aileye yarım altın ve 3. olan aileye çeyrek altın verileceği öğrenildi.

AİLELERİ SAĞLAM TEMELLERE OTURTMALIYIZ

Konu ile ilgili konuşan Başkan Taban, “Evlilik Okulu daha önce İnegöl Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz bir programdı. Evliliğin sağlam temellere oturtulması konusu her birey için önemli bir konudur. Biz de bunu önemseyerek şehrimizde gerçekleşen yıllık ortalama 2 bin evliliğin daha sağlam temellere oturtulması adına böyle bir program gerçekleştirdik. En son yapılacak sınavda ilk 3´e giren vatandaşlarımıza ödüller vereceğiz” dedi.

YOL HARCAMALARI KATILIM PAYI ALINMAYACAK

Meclisin son maddesi olan Yol Harcamaları Katılım Payı, meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Madde ile ilgili konuşan Başkan Alper Taban, “Yol katılım paylarını vatandaşlarımızdan tahsis ediyorduk. Bu konuda gündem de oldu. O dönemler ben de Belediye Başkan Yardımcısıydım ve vatandaşlarımızla bu konuyu sıkça konuşuyorduk. 2012´ye kadar bunu alma zorunluluğumuz vardı, ancak 2012 sonrası meclisin inisiyatifine bırakılan bir konuydu. Biz de vatandaşımıza destek olmak adına bunun alınmaması noktasında bir çalışma hazırlamıştık. Bunu da meclisimize getirerek onaylamak istedik. 2015-2016 ve 2017 yıllarının yapılan yol harcamalarına katılımı konuşuyoruz. Bu yıllarda 24 milyon TL´lik yol harcaması yapmışız. Vatandaşa düşen payı ise 2 milyon 400 bin civarındadır. Biz bunu belediye olarak alsak kurumumuza gelir elde etmiş olacağız, ancak dolara yapılan şeyi vatandaşımıza uygun görmek istemiyoruz. Biz bu yılları almayacağız. Bundan sonraki yapılan harcamaları da meclisimize getirerek değerlendireceğiz” dedi. Meclise sunulan madde oy birliği ile kabul edildi.

İNEGÖL İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başkan Alper Taban, “Göreve başlayalı 1 yıl olacak. Meclis üyesi arkadaşlarımızın desteği ile göreve başlamıştım. Alnımızın akı ile görevimizi son gününe kadar azim ve gayretle tamamlamaya çalışacağım. Koyduğunuz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ortak paydada hepimiz İnegöl için çalışıyoruz. Şehrimizin örnek bir şehir olması adına, yaşayan insanların daha mutlu olması adına gayret ediyoruz. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘BAYKAN´ OLDU
REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘BAYKAN´ OLDU
Erbakan Vakfı İnegöl Şube Başkanı İlhan Baykan, Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı´na atandı.
Aktaş, taraftar gruplarıyla buluştu
Aktaş, taraftar gruplarıyla buluştu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor taraftar grupları ile bir araya geldi. Bursaspor´un şehrin en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, Spor-Toto Süper Ligi´nin ikinci yarısına Fenerbahçe galibiyeti ile başlamak istediklerini söyledi.
Ak Parti´yi üzecek anket!
Ak Parti´yi üzecek anket!
Avrasya Araştırma İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Aydın, Balıkesir, Hatay ve Denizli´de yaptığı yerel seçim anketi sonuçlarını yayınladı.
Aktaş, o haberi yalanladı
Aktaş, o haberi yalanladı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muradiye Su Fabrikası´nın İsrailli bir gruba satıldığına yönelik haberlerin gerçek dışı olduğunu belirterek, "Seçim öncesi algı oluşturmak için yapılmış yalan bir haber. Muradiye Su Fabrikası güzel çalışmalar yapıyor.
Hasan Aksu´dan Sürpriz Çıkış
Hasan Aksu´dan Sürpriz Çıkış
Yenice´nin son belediye başkanı Hasan Aksu, 31 Mart seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığına aday olabileceğinin sinyallerini verdi.
BURSA´YA 16 HASTANE KAZANDIRDIK
BURSA´YA 16 HASTANE KAZANDIRDIK
AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye´nin son 16 yılda sağlık alanında önemli reformlar yaptığını ve birçok ülke tarafından örnek alındığını söyledi.
AK Parti aday adayları ile bir araya geldi
AK Parti aday adayları ile bir araya geldi
Cumhur İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Alper Taban, AK Parti´den aday adaylığı başvurusunda bulunan diğer isimler ile bir araya geldi.
GÖZLER MUHALEFETTE
GÖZLER MUHALEFETTE
AK Parti ile MHP´nin içerisinde yer aldığı cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban oldu. Gözler şimdi millet ittifakının adayında…
Taban´a ittifak hatırlatması
Taban´a ittifak hatırlatması
Cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkan Adayının Alper Taban olmasının ardından, sosyal medya hesabından bir açıklama yapan MHP´li Uğur Bayram, "Belediye Başkan Adayı Sayın Alper Taban´a başarılar diliyor, kendisinin sadece Ak Parti´nin değil, Cumhur İttifakının adayı olduğunu naçizane hatırlatmak istiyorum" dedi.
AK PARTİ ‘TABAN´ DEDİ
AK PARTİ ‘TABAN´ DEDİ
AK Parti ile MHP´den oluşan Cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkan Adayı AK Parti´li Alper Taban oldu.
Milletvekili Gürel´de kutlama mesajı
Milletvekili Gürel´de kutlama mesajı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, çalışan gazeteciler gününü kutladı.
SAADET PARTİSİ BEZ POŞET DAĞITTI
SAADET PARTİSİ BEZ POŞET DAĞITTI
Saadet Partisi İnegöl Gençlik Kolları üyeleri Atatürk Bulvarı üzerinde vatandaşa bez poşet dağıttı.
Ak Parti Adayları Yarın Açıklanacak
Ak Parti Adayları Yarın Açıklanacak
AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları yarın düzenlenecek törenle açıklanacak.
Basın ne kadar özgürse…
Basın ne kadar özgürse…
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, ".Bir ülkede basın ne kadar özgürse, o ülke o kadar hür şartlarda yönetiliyor demektir.”
MHP´li Bayram gazeteciler ile buluştu
MHP´li Bayram gazeteciler ile buluştu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı Uğur Bayram 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi.
Akhisar Mahallesi´nde Kaza
Akhisar Mahallesi´nde Kaza
Akhisar Mahallesi´nde meydana gelen trafik kazasında servis aracı ile otomobilin çarpışması sonucu bir kişi yaralandı.
GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
10 Ocak gazeteciler günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan İYİ Parti İnegöl Teşkilatı Basın Sözcüsü Av. Cemal Örenli, Gazeteciliğin tüm dünyada ve ülkemizde dürüst, ilkeli, tarafsız haber alma hakkının en önemli ayağı olduğunu söyledi.
CHP´den Gazeteciler günü kutlaması
CHP´den Gazeteciler günü kutlaması
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Yönetimi açıklamada, "Tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyor, bu zorlu yolda her birine ayrı ayrı selam ve sevgilerimizi sunuyoruz
BAŞKAN TABAN´DAN ANKARA´YA ÇIKARTMA
BAŞKAN TABAN´DAN ANKARA´YA ÇIKARTMA
Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ile birlikte Ankara´ya giderek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
Basın, olmazsa olmaz
Basın, olmazsa olmaz
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bursalı gazetecilerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İyi şeylerin ortaya çıkması adına basın, olmazsa olmaz” dedi.
GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA
GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelerek pasta kesti.