Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e Davet Ettiler
Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e davet etti.
Tarih: 23.10.2018 12:26:02

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´ın davetlisi olarak katılım gösterilen final müsabakalarında geleneksel okçuluk alanında yarışan sporculara madalyaları düzenlenen tören ile verildi. 

 

Kemankeş projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş tarafından verildi. Etkinliğe Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. 

 

Okçular Vakfının davetlisi olarak katılım gösterilen ödül programına Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğini temsilen dernek Başkanı Turgay Yazıcı, yönetim kurulu üyeleri Ertuğrul Delibaş ve Tuncay Taşdemir katılım gösterdi. Yoğun bir katılımın olduğu programda dernek yetkilileri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile bir araya gelerek, çeşitli konularda istişare etme fırsatı buldu.

 

“MİLLİ TARİH ŞUURU ÖNCELİĞİMİZ”

Kemankeş Projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarına gösterilen katılım hakkında açıklama yapan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Kültür ve Eğitim alanında Türkiye´de ilk defa kurulan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Abdülhamid Han´ın vizyon kişiliği, devlet adamlığı ve farklı alanlarda ortaya koyduğu reformist hareketlerin genç neslimize aktarılması ve milli tarih şuurunu vatandaşlarımıza bitmek tükenmeyen bir enerji ile anlatmak için kurulmuştur. Abdülhamid Han´ın, milletimize, geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize bıkmadan, usanmadan anlatmak bizim en başta gelen önceliğimizdir” diye konuştu.

 

“OKÇULUK VAKFI İLE ORTAKLAŞA BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Eğitim ve kültür alanında yapılan her davete icabet ederek İnegöl´ü en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini belirten Yazıcı, “Son olarak, Okçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle geleneksel Türk okçuluğunu tüm dünyaya tanıtmak ve ata sporumuza yeni sporcular kazandırmak amacıyla başlatılan Kemankeş Projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´ın davetlisi olarak katılım gösterdik. Başarılı okçular için düzenlenen ödül programında Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´dan İnegöllü öğrenciler için okçuluk eğitimi talebinde bulunduk.  İnşallah ilerleyen dönemde bu eğitim programıyla alakalı güzel bir projeyi hayata geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

BİLAL ERDOĞAN´I İNEGÖL´E DAVET ETTILER

Ödül Programında Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduklarını ifade eden Yazıcı, “Yoğun bir katılımın olduğu ödül programında Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile görüşme fırsatımız oldu. Kendilerine derneğimizin kuruluş amacını, faaliyetlerini ve gelecekte planladığımız eğitim projelerini aktarma fırsatımız oldu. Sağolsunlar bizleri heyecanla dinleyerek her zaman yanımızda olacaklarını belirttiler.  Bizler de, kendilerini İnegöl´e davet ederek, okçuluk ile alakalı bir etkinliği gerçekleştirmeyi çok arzuladığımızı ifade ettik” dedi.

 

BAKANA DOSYA SUNDULAR

Geleneksel Okçuluk alanında güzel bir etkinliğe imza atılan organizasyonda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşme fırsatı bulduklarını da belirten Yazıcı, “Bakanımız sağolsunlar bizlerden ilgi ve alakalarını esirgemediler. Görüşmede derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar yaptığı faaliyetler ile bundan sonra yapmayı düşündüğümüz etkinlik ve projeleri içeren bir dosyayı bakanımıza sunmayı da unutmadık. Murat Kurum, böylesi önemli bir derneğin her zaman yanlarındaolacaklarını ve bizlere her zaman katkı ve destek vereceklerini ilettiler” şeklinde konuştu.

 

Yazıcı son olarak, “Derneğimize duyulan bu yakın ilgi ve alakadan dolayı çok mutluyuz.Yönetim kurulu üyelerimiz adına, derneğimize gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza en içten kalbi duygularımla selamlarken, başlattığımız bu güzel oluşuma herkesi buradan bir kez daha davet ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilal Erdoğan İnegöl Davet Ettiler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kosova Koleji´nde Dünya Diyabet Günü
Kosova Koleji´nde Dünya Diyabet Günü
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Kosova Eğitim Kurumlarında seminer düzenlendi. Kosova Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencilerinden Tip 1 Diyabetli olan Nisanur Kaya´nın uzman desteğinde hazırladığı sunumöğrencilerin ilgisini çekti.
Okyonus´ta satranç turnuvası
Okyonus´ta satranç turnuvası
Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği, “Atatürk´ü Anma Satranç Turnuvası”geçtiğimiz hafta sonu İnegöl Okyanus Kolejinin ev sahipliği ile gerçekleştirildi.
Öğrencilerden örnek davranış
Öğrencilerden örnek davranış
Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, gönüllü olarak katıldıkları etkinlikte Yeniceköy Mahallesinde bulunan DOSTUM merkezinde çevre temizliği yaptı.
Kosovalı Öğrencilerinden Annelere Mektup
Kosovalı Öğrencilerinden Annelere Mektup
Kosova Eğitim Kurumları 4. sınıf öğrencileri, İngilizce yazdıkları mektuplarını annelerine gönderdiler.
İnegöl İlkokulu´ndan Örnek Davranış
İnegöl İlkokulu´ndan Örnek Davranış
İnegöl İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Elif Gümüş eşliğinde, Kitap ve Kırtasiye Malzemesi Toplama kampanyası gerçekleştirdiler.
“Benimle Okur Musun İnegöl?”
“Benimle Okur Musun İnegöl?”
Vehbi Koç İlkokulu, okullarında uygulanan ‘Benimle Okur Musun?´ projesi gereği 2. kez Atatürk Heykeli önünde toplanarak okuma seansı gerçekleştirdi. Okuma seansına tüm okul velileri ve öğrenciler ile idareciler ve öğretmenler katılım gösterdiler.
Koşarer´den Geri Dönüşüme Destek
Koşarer´den Geri Dönüşüme Destek
Fikriye Koşarer Anaokulu, Sıfır Atık Projeleri çalışması kapsamında geri dönüşümle hazırlanan en güzel alışveriş çantaları yarışmasında ödüllerini dağıttı.
Gökmen Dede İnegöl´ün Başkanı Oldu
Gökmen Dede İnegöl´ün Başkanı Oldu
Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gökmen Dede, 139 okul temsilcisinin oy kullandığı seçiminde 38 oyla İnegöl Öğrenci Temsilcisi Başkanı seçildi.
Kosovalı Öğrenciler Kızılay´ı Tanıdı
Kosovalı Öğrenciler Kızılay´ı Tanıdı
Özel Devrim Kosova İlkokulu, her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.
Altın Nesil Öğrencileri Üniversite Gezisinde
Altın Nesil Öğrencileri Üniversite Gezisinde
Özel Altın Nesil Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri, Cumartesi günü İstanbul´a üniversite gezisi düzenlediler.
Kocatepe´den farkındalık çağrısı
Kocatepe´den farkındalık çağrısı
Alanyurt Kocatepe Ortaokulu´nda eğitim gören1500 öğrenci,“Maskeni Giy, Lösemili Çocuklara Sahip Çık” sloganı kapsamında 2-8 Kasım Lösemi Haftası münasebetiyle maske giyerek okula geldiler.
Karadağlı öğrenciler memnun kaldı
Karadağlı öğrenciler memnun kaldı
30 Ekim-02 Kasım 2018 tarihleri arasında Kardeş Okul Projesi kapsamında Prof. Dr. Selçuk Yahşi Ortaokulu´nun misafiri olan Karadağlı öğrenci grubu, İnegöl´den memnun bir şekilde ülkelerine döndüler.
Kosovalı Öğrencilerin Tiyatro Heyecanı
Kosovalı Öğrencilerin Tiyatro Heyecanı
Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri, Uğultu Sanat Derneği etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Eniştenin Suçu Ne?” isimli tiyatro oyununa yoğun ilgi gösterdiler.
Karadağlı Öğrencilerden İnegöl´e Ziyaret
Karadağlı Öğrencilerden İnegöl´e Ziyaret
Prof. Dr. Selçuk Yakşi Ortaokulu,“Kardeş Okul” projesi kapsamında Karadağ ülkesinin Rozaje Kenti 25 Mayıs Ortaokulu öğrencilerini ağırlıyor. İnegöl´de çeşitli protokol ziyaretleri gerçekleştiren heyet, akabinde şehrin tarihi bölgelerine ziyaretlerde bulunacak.
HEM Kurslarına Yoğun İlgi
HEM Kurslarına Yoğun İlgi
2018-2019 eğitim öğretim sezonunda Halk Eğitim Merkezi bünyesinde şuana kadar açılan 246 kursa 4 bin 566 vatandaş katılım gösterdi.
Evlilik okulu eğitimleri sürüyor
Evlilik okulu eğitimleri sürüyor
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında ‘Çocuk Eğitimi´ konusunda “Terbiyeli Çocuğum” ismiyle düzenlenen konferansta konuşan Uzman Psikolog Abdülaziz Yılmaz, “Bugün çocuk yetiştirmek var olmak ya da teslim olmak arasında yapacağımız tercihtir” dedi.
Yapıcı bir rol üstlenmeliyiz
Yapıcı bir rol üstlenmeliyiz
Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi´ni değerlendiren Eğitim-Bir-Sen İnegöl Şube Başkanı Sinan Aktaş, “Geleceğimiz açısından hep birlikte başarmak zorunda olduğumuz eğitim konusundaki ödevimiz, hepimizden paylaşma, dayanışma ve yapıcı rol üstlenmeyi beklemektedir” dedi.
Kosova´dan Liderlik ve Girişimcilik Semineri
Kosova´dan Liderlik ve Girişimcilik Semineri
Özel Devrim Kosova Fen Lisesi tarafından öğrencilere yönelik gerçekleştirilen Liderlik ve Girişimcilik Seminerlerinin bu ayki konuğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Esra Özçakır oldu.
Kaymakam Görücü´ye ziyaret
Kaymakam Görücü´ye ziyaret
Özel İnegöl Doğa Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Leyla Durmuş, İnegöl´e atanan Kaymakamı Şükrü Görücü´yü makamında ziyaret etti.
      Kırcalı MTAL´in başarısı ödüllendirildi
Kırcalı MTAL´in başarısı ödüllendirildi
Kitap Okuma Etkinliği Yarışması´nda başarılı olan Kırcalı MTAL´i öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican tarafından ödüllendirildi.
“Kaliteli bir iletişime ihtiyacımız var”
“Kaliteli bir iletişime ihtiyacımız var”
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlenen ‘Aile İçi İletişim´ konulu konferansın konuğu Psikolog Yılmaz Gürkan oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi