Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e Davet Ettiler
Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e davet etti.
Tarih: 23.10.2018 12:26:02

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´ın davetlisi olarak katılım gösterilen final müsabakalarında geleneksel okçuluk alanında yarışan sporculara madalyaları düzenlenen tören ile verildi. 

 

Kemankeş projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş tarafından verildi. Etkinliğe Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. 

 

Okçular Vakfının davetlisi olarak katılım gösterilen ödül programına Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğini temsilen dernek Başkanı Turgay Yazıcı, yönetim kurulu üyeleri Ertuğrul Delibaş ve Tuncay Taşdemir katılım gösterdi. Yoğun bir katılımın olduğu programda dernek yetkilileri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile bir araya gelerek, çeşitli konularda istişare etme fırsatı buldu.

 

“MİLLİ TARİH ŞUURU ÖNCELİĞİMİZ”

Kemankeş Projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarına gösterilen katılım hakkında açıklama yapan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Kültür ve Eğitim alanında Türkiye´de ilk defa kurulan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Abdülhamid Han´ın vizyon kişiliği, devlet adamlığı ve farklı alanlarda ortaya koyduğu reformist hareketlerin genç neslimize aktarılması ve milli tarih şuurunu vatandaşlarımıza bitmek tükenmeyen bir enerji ile anlatmak için kurulmuştur. Abdülhamid Han´ın, milletimize, geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize bıkmadan, usanmadan anlatmak bizim en başta gelen önceliğimizdir” diye konuştu.

 

“OKÇULUK VAKFI İLE ORTAKLAŞA BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Eğitim ve kültür alanında yapılan her davete icabet ederek İnegöl´ü en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini belirten Yazıcı, “Son olarak, Okçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle geleneksel Türk okçuluğunu tüm dünyaya tanıtmak ve ata sporumuza yeni sporcular kazandırmak amacıyla başlatılan Kemankeş Projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´ın davetlisi olarak katılım gösterdik. Başarılı okçular için düzenlenen ödül programında Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´dan İnegöllü öğrenciler için okçuluk eğitimi talebinde bulunduk.  İnşallah ilerleyen dönemde bu eğitim programıyla alakalı güzel bir projeyi hayata geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

BİLAL ERDOĞAN´I İNEGÖL´E DAVET ETTILER

Ödül Programında Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduklarını ifade eden Yazıcı, “Yoğun bir katılımın olduğu ödül programında Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile görüşme fırsatımız oldu. Kendilerine derneğimizin kuruluş amacını, faaliyetlerini ve gelecekte planladığımız eğitim projelerini aktarma fırsatımız oldu. Sağolsunlar bizleri heyecanla dinleyerek her zaman yanımızda olacaklarını belirttiler.  Bizler de, kendilerini İnegöl´e davet ederek, okçuluk ile alakalı bir etkinliği gerçekleştirmeyi çok arzuladığımızı ifade ettik” dedi.

 

BAKANA DOSYA SUNDULAR

Geleneksel Okçuluk alanında güzel bir etkinliğe imza atılan organizasyonda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşme fırsatı bulduklarını da belirten Yazıcı, “Bakanımız sağolsunlar bizlerden ilgi ve alakalarını esirgemediler. Görüşmede derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar yaptığı faaliyetler ile bundan sonra yapmayı düşündüğümüz etkinlik ve projeleri içeren bir dosyayı bakanımıza sunmayı da unutmadık. Murat Kurum, böylesi önemli bir derneğin her zaman yanlarındaolacaklarını ve bizlere her zaman katkı ve destek vereceklerini ilettiler” şeklinde konuştu.

 

Yazıcı son olarak, “Derneğimize duyulan bu yakın ilgi ve alakadan dolayı çok mutluyuz.Yönetim kurulu üyelerimiz adına, derneğimize gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza en içten kalbi duygularımla selamlarken, başlattığımız bu güzel oluşuma herkesi buradan bir kez daha davet ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilal Erdoğan İnegöl Davet Ettiler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Limak karne sevincine ortak oldu
Limak karne sevincine ortak oldu
Hayata geçirdiği pek çok sosyal sorumluluk projesiyle hizmet verdiği bölgede katma değer üreten Limak Enerji, yarıyıl tatilinde de öğrencileri unutmadı.
ALANYURTTA OKUL SIKINTISI VAR
ALANYURTTA OKUL SIKINTISI VAR
Eğitim Bir-Sen İnegöl ilçe Başkanı Sinan Aktaş, Alanyurt bölgesinde ciddi anlamda okul sıkıntısı çekildiğini ve bir an önce bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi.
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Özgür Gümüş MEB´İ BOMBALADI
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Özgür Gümüş MEB´İ BOMBALADI
Eğitim öğretim yılının 1. Dönemini değerlendiren Türk Eğitim Sen İnegöl Şubesi Başkanı Özgür Gümüş, “MEB artık hak ve ahlak anlayışının katledildiği inisiyatiflerle değil, eğitim çalışanlarını huzurlu kılacak liyakat ve adaletin esas alındığı icraatlarla anılmalıdır.”
BEŞİNCİ MEVSİMDE KARNE HEYECANI YAŞANDI
BEŞİNCİ MEVSİMDE KARNE HEYECANI YAŞANDI
İnegöl Belediyesi´nin sosyal belediyecilik adına hayata geçirdiği en güzel örnek projelerden biri olan İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kreşinde karne heyecanı yaşandı.
İşe ilk adım projesi başladı
İşe ilk adım projesi başladı
Ülkemizde okuldan işe geçiş sisteminin güçlendirilmesi; genç işsizlik oranının düşürülmesi amacıyla ön lisans ve lisans mezunu 18-29 yaş aralığındaki genç iş arayanların istihdamına yönelik “İşe İlk Adım Projesi” başladı.
YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. İnegöl´de 60 bin öğrenci karne heyecanı yaşarken, İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Hamamlı İlkokulunda öğrencilerin karne heyecanına protokol üyeleri de ortak oldu.
Miniklerin karne heyecanı
Miniklerin karne heyecanı
İnegöl´de 60 bin öğrenci karnelerini alırken, en büyük heyecanı ise ilkokul birinci sınıf öğrencileri yaşadı.
Yabani hayvanlara yiyecek bıraktılar
Yabani hayvanlara yiyecek bıraktılar
Vehbi Koç İlkokulu öğrencileri, “Bir avuç dostluk” adını verdikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında İnegöl Belediyesi işbirliği ile soğuk kış günlerinde yaşam mücadelesi veren yabani hayvanlara destek olmak amacıyla doğaya yiyecek bıraktı.
Sezai Karakoç Okulundan Türkiye Derecesi
Sezai Karakoç Okulundan Türkiye Derecesi
İnegöl Sezai Karakoç Ortaokulu, Okul Sporları Kros Türkiye Şampiyonasında yıldız erkek ve kız takımı Türkiye derecesi yaptı.
İTSO´dan Fırıncılara Hijyen Eğitimi
İTSO´dan Fırıncılara Hijyen Eğitimi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde İnegöl´de faaliyet gösteren fırın personellerine “Ekmek Hijyen Eğitimi” düzenledi. Eğitim sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan katılımcılar Ekmek Hijyen Belgesi almaya hak kazandı.
SURİYELİ ÖĞRENCİLER MESLEKİ EĞİTİMLE BULUŞUYOR
SURİYELİ ÖĞRENCİLER MESLEKİ EĞİTİMLE BULUŞUYOR
MEB ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) arasında imzalanan "Türkiye´deki Suriyeli Sığınmacılar ve Ev Sahibi Topluluklar için Mesleki ve Teknik Eğitim ve İş Piyasası Hizmetleri Projesi" kapsamında Suriyeli kız öğrencileri mesleki eğitime kazandırmak amacıyla Osmangazi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde tanıtım toplantısı düzenlendi.
30 BİN ÖĞRENCİYE KUMBARA DAĞITILDI
30 BİN ÖĞRENCİYE KUMBARA DAĞITILDI
İnegöl Belediyesi, Şubat ayında gerçekleştirilecek İnegöl Kitap Günleri etkinliği öncesi ilçemizde bulunan tüm ilkokul öğrencilerine yaklaşık 30 bin kumbara dağıttı. Fuar öncesi kitap almak için para biriktirmeleri öğütlenerek dağıtılan kumbaralarla öğrenciler hem kitap okumaya, hem de birikim yapmaya teşvik ediliyor.
Fen lisesi öğrencisi ödüle doymuyor
Fen lisesi öğrencisi ödüle doymuyor
Bireysel olarak katıldığı bir çok satranç yarışmasında derece alan Hayrulnisa Şahin, 19/26 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya´nın Serik İlçesinde düzenlenecek olan Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında yarışacak.
ÇAVUŞOĞU TOPHANE MTAL´DE
ÇAVUŞOĞU TOPHANE MTAL´DE
Bursa Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
BURSA´DA 5 OKUL SERTİFİKA ALDI
BURSA´DA 5 OKUL SERTİFİKA ALDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Eğitime Entegrasyonu” protokolü imzalandı.
Kosova Koleji öğrencilerinden anlamlı ziyaret
Kosova Koleji öğrencilerinden anlamlı ziyaret
Özel Kosova Koleji öğrencileri, öğretmenleri Megrican Çalış ile birlikte 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.
Girişimci kadınlar yarışmaya hazırlanıyor
Girişimci kadınlar yarışmaya hazırlanıyor
İnegöl Halk Eğitim Merkezi, Vadofon Türkiye Bilişim Vakfı ve Hayat Boyu Öğrenme işbirliği ile yürütülen ´Girişimcilikte Önce Kadın´ proje yarışması için kadınlara bilişim çalışmaları yapıldı.
ÇİFTÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ SÜRÜYOR
ÇİFTÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ SÜRÜYOR
İnegöl Belediyesi´nin çiftçi eğitim seminerleri, Hocaköy Mahallesinde ‘Meyve ağaçlarında budama ve bitki zararlıları ile mücadele´ konulu eğitim ile devam etti.
BURSA EĞİTİMİNDE YOL HARİTASI BELİRLENDİ
BURSA EĞİTİMİNDE YOL HARİTASI BELİRLENDİ
Bursa 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı tüm paydaşların katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger Başkanlığında Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde gerçekleştirildi.
Eğitim Bir Sen´den tanışma kahvaltısı
Eğitim Bir Sen´den tanışma kahvaltısı
Eğitim Bir-Sen İnegöl Kadın Kolları tarafından kahvaltılı tanışma programı düzenlendi.
 “TEKNOLOJİK BAĞIMLILIK, SOSYAL YALNIZLIKTIR”
“TEKNOLOJİK BAĞIMLILIK, SOSYAL YALNIZLIKTIR”
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında rehber öğretmenlerden oluşan TBM formatörleri ile bilgi paylaşım toplantısında bir araya geldi.