Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e Davet Ettiler
Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Bilal Erdoğan´ı İnegöl´e davet etti.
Tarih: 23.10.2018 12:26:02

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´ın davetlisi olarak katılım gösterilen final müsabakalarında geleneksel okçuluk alanında yarışan sporculara madalyaları düzenlenen tören ile verildi. 

 

Kemankeş projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş tarafından verildi. Etkinliğe Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. 

 

Okçular Vakfının davetlisi olarak katılım gösterilen ödül programına Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğini temsilen dernek Başkanı Turgay Yazıcı, yönetim kurulu üyeleri Ertuğrul Delibaş ve Tuncay Taşdemir katılım gösterdi. Yoğun bir katılımın olduğu programda dernek yetkilileri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile bir araya gelerek, çeşitli konularda istişare etme fırsatı buldu.

 

“MİLLİ TARİH ŞUURU ÖNCELİĞİMİZ”

Kemankeş Projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarına gösterilen katılım hakkında açıklama yapan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Kültür ve Eğitim alanında Türkiye´de ilk defa kurulan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, Abdülhamid Han´ın vizyon kişiliği, devlet adamlığı ve farklı alanlarda ortaya koyduğu reformist hareketlerin genç neslimize aktarılması ve milli tarih şuurunu vatandaşlarımıza bitmek tükenmeyen bir enerji ile anlatmak için kurulmuştur. Abdülhamid Han´ın, milletimize, geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize bıkmadan, usanmadan anlatmak bizim en başta gelen önceliğimizdir” diye konuştu.

 

“OKÇULUK VAKFI İLE ORTAKLAŞA BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Eğitim ve kültür alanında yapılan her davete icabet ederek İnegöl´ü en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini belirten Yazıcı, “Son olarak, Okçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle geleneksel Türk okçuluğunu tüm dünyaya tanıtmak ve ata sporumuza yeni sporcular kazandırmak amacıyla başlatılan Kemankeş Projesi kapsamında 16 ülkeden başarılı okçuların Okmeydanı´nda yarıştığı Dünya Karması final müsabakalarına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´ın davetlisi olarak katılım gösterdik. Başarılı okçular için düzenlenen ödül programında Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız´dan İnegöllü öğrenciler için okçuluk eğitimi talebinde bulunduk.  İnşallah ilerleyen dönemde bu eğitim programıyla alakalı güzel bir projeyi hayata geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

BİLAL ERDOĞAN´I İNEGÖL´E DAVET ETTILER

Ödül Programında Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduklarını ifade eden Yazıcı, “Yoğun bir katılımın olduğu ödül programında Okçular Vakfı mütevelli heyeti üyesi Bilal Erdoğan ile görüşme fırsatımız oldu. Kendilerine derneğimizin kuruluş amacını, faaliyetlerini ve gelecekte planladığımız eğitim projelerini aktarma fırsatımız oldu. Sağolsunlar bizleri heyecanla dinleyerek her zaman yanımızda olacaklarını belirttiler.  Bizler de, kendilerini İnegöl´e davet ederek, okçuluk ile alakalı bir etkinliği gerçekleştirmeyi çok arzuladığımızı ifade ettik” dedi.

 

BAKANA DOSYA SUNDULAR

Geleneksel Okçuluk alanında güzel bir etkinliğe imza atılan organizasyonda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşme fırsatı bulduklarını da belirten Yazıcı, “Bakanımız sağolsunlar bizlerden ilgi ve alakalarını esirgemediler. Görüşmede derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar yaptığı faaliyetler ile bundan sonra yapmayı düşündüğümüz etkinlik ve projeleri içeren bir dosyayı bakanımıza sunmayı da unutmadık. Murat Kurum, böylesi önemli bir derneğin her zaman yanlarındaolacaklarını ve bizlere her zaman katkı ve destek vereceklerini ilettiler” şeklinde konuştu.

 

Yazıcı son olarak, “Derneğimize duyulan bu yakın ilgi ve alakadan dolayı çok mutluyuz.Yönetim kurulu üyelerimiz adına, derneğimize gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza en içten kalbi duygularımla selamlarken, başlattığımız bu güzel oluşuma herkesi buradan bir kez daha davet ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bilal Erdoğan İnegöl Davet Ettiler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AGD´den anlamlı yarışma
AGD´den anlamlı yarışma
Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi tarafından peygamber efendimizin hayatını konu alan ödüllü ‘Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması´ gerçekleştirildi.
İNEGÖL OKYANUS FEN VE ANADOLU LİSESİ KORİDORLARINDA TARİH RÜZGARI
İNEGÖL OKYANUS FEN VE ANADOLU LİSESİ KORİDORLARINDA TARİH RÜZGARI
İnegöl Okyanus Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Tarih Öğretmenimiz Arzu TURANLI hocamızın önderliğinde öğlecilerimizin hazırlamış olduğu "TARİH SOKAĞIMIZ". Okyanus koridorlarını süsledi.“Tarih sokağı” etkinliği öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu çalışma İnegöl Okyanus Koleji öğrencilerine eğlenceli bir öğrenim, güzel bir motivasyon oldu.
OKUL SPORLARI MASA TENİSİNDE TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ
OKUL SPORLARI MASA TENİSİNDE TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ
İnegöl Okyanus Koleji Yıldız Kız Masa Tenisi Takımı İnegöl 1.liği, Bursa 1.liği başarılarının ardından Manisa´da gerçekleştirilen Bölge şampiyonluğunda da Bursa ilini temsil eden İnegöl Okyanus Koleji bölge ikincisi olarak 10-12 Mayıs 2019 Tarihinde Marmaris´te düzenlenecek olan Okul Sporları Yıldızlar Masa Tenisi finallerinde İlçemizi ve İlmizi temsil etmeye hak kazandı.
Minik kalpler pazar tezgâhında
Minik kalpler pazar tezgâhında
Kurşunlu İstiklal İlkokulu anasınıfı öğretmen ve öğrencileri, Kurşunlu semt pazarında düzenlemiş oldukları pazar sergisinde okul aile birliği yararına ve kendilerini alacakları yeni oyuncaklar için satış yaptılar. Açmış oldukları sergiye Kurşunlu halkı da büyük destek verdi.
Kosova´dan bir ilk daha
Kosova´dan bir ilk daha
Kosova Eğitim Kurumları, doğal tabiat ve yaşam alanı kurdu. 35 bin m2 orman alanı içerisinde yer alan Kosova Eğitim Kurumları, bu alanın 15 bin m2 alanını tamamen doğal yaşama ayırdı.
OKYANUSTA ÇÖMLEK ATÖLYESİ
OKYANUSTA ÇÖMLEK ATÖLYESİ
Okyanus Koleji, anaokulu ve 1. Sınıf öğrencileri için, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan çömlekçilik sanatını tanımak amacıyla çömlek atölyesi kurdu.
Öğrencilerin zirve yarışı
Öğrencilerin zirve yarışı
İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin startını Okullar Arası Spor Tırmanış Yarışması ile verdi
İlkadım Anaokulundan kutlama ziyareti
İlkadım Anaokulundan kutlama ziyareti
İlkadım Anaokulu öğrencileri, 10 Nisan Polis haftası kapsamında İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin´i makamında ziyaret ettiler.
İnegöl Okyanus Kampüsü “SPELLİNG BEE” Yarışmasında Birinci Oldu
İnegöl Okyanus Kampüsü “SPELLİNG BEE” Yarışmasında Birinci Oldu
Okyanus koleji olarak öğrencilerimizin özgüvenlerini ve yabancı dilde kendini ifade etme becerisini geliştirmeyi hedefleyen aktivitelerimizden biri olan “Spelling Bee” yarışması heyecanını yaşıyoruz.
Okyanus Kolejinden Polis Haftası Ziyareti
Okyanus Kolejinden Polis Haftası Ziyareti
Okyanus Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Tuğrul Güleç ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Pervin Baydar ile birlikte kurumu temsilen, her yıl 8-14 Nisan haftasında kutlanan Polis Teşkilatı´nın kuruluşunun 174. Yılı sebebiyle İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü, İnegöl Sanayi Polis Merkezi Amirliği ve Alanyurt Polis Merkezi Amirliğini ziyaret ettiler.
Okyanus Kolejinde Ödül Gecesi
Okyanus Kolejinde Ödül Gecesi
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okyanus Kolejinde 2.dönem 1. Ödül gecesi okulun konferans salonunda velilerin katılımıyla coşkulu bir şekilde yapıldı.
Matematik Olimpiyatları İnegöl´de Yapıldı
Matematik Olimpiyatları İnegöl´de Yapıldı
İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2007 yılından bu yana geleneksel hale getirilen İNEMATO yarışması Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.
Vehbi Koç´ta Polis Haftası kutlandı
Vehbi Koç´ta Polis Haftası kutlandı
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümünde kutlanan Polis Haftası kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polis ekipleri, İnegöl Vehbi Koç İlkokulunu ziyaret ederek, çocuklarla buluştu.
Şehit Ailesine Anlamlı Ziyaret
Şehit Ailesine Anlamlı Ziyaret
Özel Devrim Kosova Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencileri ‘´Değerler Eğitimi´´ kapsamında İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel ile birlikte Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz Mete´nin ailesini ziyaret etti.
Miniklerden anlamlı ziyaret
Miniklerden anlamlı ziyaret
12 Senedir İnegöl´de hizmet veren Gülbahçesi 3-5 yaş Kreş Gündüz Bakım Evi kurucuları Zehra Yıldrım, Murat Atik, öğretmenler ve öğrencileriyle birlikte 2 Nisan Salı günü Yenice´de bulunan Huzurevine ziyarette bulundurlar.
Öğrenciler bilgileriyle yarıştı
Öğrenciler bilgileriyle yarıştı
İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür ve Sanat Merkezi´nde ortaokullar arasında bilgi yarışması düzenlendi.
Vehbi Koç İlkokulu´nda Kutlama
Vehbi Koç İlkokulu´nda Kutlama
55. Kütüphaneler Haftası Vehbi Koç İlkokulu´nda değişik etkinliklerle kutlandı. Sınıflar arası kitap hediyeleşmesi, öğretmenler odasına öğretmen kütüphanesi ve teneffüslerde kitap okumak gibi okumanın önemini ortaya çıkaran etkinlikler düzenlendi.
Okyanus Koleji Yaşlıları Unutmadı
Okyanus Koleji Yaşlıları Unutmadı
İnegöl okyanus kolejinde düzenlenen yaşlılar günü etkinliği büyük ilgi gördü. Gelenek Bozulmadı, Okyanus Koleji Yaşlıları Unutmadı
Eğitime seçim tatili
Eğitime seçim tatili
31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçim nedeniyle 1 Nisan´da ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
“FELSEFE SOKAĞI” 2. Kez Kapılarını Açtı
“FELSEFE SOKAĞI” 2. Kez Kapılarını Açtı
Özel İnegöl Okyanus Anadolu ve Fen Lisesi, felsefe öğretmeni Eda Baran tarafından hazırlanan ve bu yıl 2.‘si düzenlenen “FELSEFE SOKAĞI”nın açılısı okul müdürleri ve öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.
İnegöl Okyanus Koleji Disleksi Dostu
İnegöl Okyanus Koleji Disleksi Dostu
İnegöl Okyanus Koleji ,25.03.2019 Pazartesi günü disleksiye olan farkındalığı yaratmak ve öğretmenleri bilinçlendirmek amacı ile Bursa Disleksi Özel Eğitim Merkezi tarafından Disleksi Dostu Öğretmen semineri gerçekleştirdi.