#inegöl

İşçiler silo ile birlikte yere çakıldı

Önce camı kırıp kaçtılar sonra geri dönüp böyle soydular

Hayvan çiftliği alev alev yandı

Kim bu serseri!

Ümitalan mevkiinde kaza

Hırsızların hedefi bu kez caminin çay ocağı oldu

Takla atan otomobilden burnu kanamadan çıktı

Milyonları ilgilendiren karar

Namaz maskeleri hazır

İnegöl'de Camiler Cuma’ya Hazır

Çarşı kapılarını yeniden açtı

Yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazları cemaatle kılınacak

İş-Kur hizmete yeniden başladı

Bu çiçeği koparan yandı

BUÜ, kampüs dışı elektronik kaynak kullanımında rekor kırdı

Haberyorum Gazetesi'ne teşekkür

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZ OLDULAR

İnegöl Dörtçelik MTAL, İnegöl Nene Hatun MTAL maske üretiyor

BUSMEK’le, YKS ve LGS’ye uzaktan hazırlık

Eğitimcilerin sorunu çözüldü

Uludağ Üniversitesi’nden öğrencilere müjde

  • Pazar 24 ° / 11 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 23 ° / 13 ° Sağanak
  • Salı 21 ° / 12 ° Fırtına

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 26 15 3 8 31 53
2.Başakşehir FK 26 15 3 8 25 53
3.Galatasaray 26 14 4 8 24 50
4.Sivasspor 26 14 5 7 18 49
5.Beşiktaş 26 13 8 5 8 44
6.Alanyaspor 26 12 7 7 19 43
7.Fenerbahçe 26 11 8 7 12 40
8.Göztepe 26 10 9 7 1 37
9.Gaziantep FK 26 8 10 8 -5 32
10.Denizlispor 26 8 11 7 -8 31
11.Antalyaspor 26 7 10 9 -14 30
12.Gençlerbirliği 26 7 12 7 -11 28
13.Kasımpaşa 26 7 14 5 -12 26
14.Konyaspor 26 5 10 11 -12 26
15.Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 -2 25
16.Çaykur Rizespor 26 7 15 4 -18 25
17.MKE Ankaragücü 26 5 13 8 -22 23
18.Kayserispor 26 5 14 7 -34 22


BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “İnanıyoruz ki; bu zor dönemi hep birlikte aşacak, bu mücadeleyi de hep birlikte başaracağız.”dedi.

COVİD-19 salgını nedenle ülkemizin her anlamda zor bir süreçten geçtiğini kaydeden Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Bu süreç bize, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. İnanıyoruz ki; bu zor dönemi hep birlikte aşacak, bu mücadeleyi de hep birlikte başaracağız.”dedi.

“İNEGÖL ÖNEMLİ BİR SANAYİ ÜSSÜDÜR”

Eroğlu, İnegöl’ün sanayi sektöründe Türkiye’nin en önemli üslerden bir tanesi olduğunu belirterek, “Umut ediyoruz ki, devletimiz tarafından hayata geçirilecek ekonomik önlemler, işsizler ordusunun artmamasına, fabrikaların kapanmamasına, evinde oturmak zorunda kalan esnaf ve sanatkârların uğradıkları zararların telafisine yönelik olmalıdır. Bu dönem, devlete olan güveni pekiştirme dönemidir. Devlet ile vatandaş arasındaki bağı güçlendirme dönemidir. Bu nedenle desteklerde azami derecede hassas ve etkili olmalıyız.”dedi.

--------------------------------------------------------

Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, Covid-19 salgınına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülkemiz ve dünya genelinde kritik bir süreçten geçiyoruz. "Covid-19" salgınına karşı önemli bir mücadele verilmektedir. Öncelikle bu mücadelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyor; tedavileri süren vatandaşlarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz. Bu mücadelede fedakârca görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bütün kamu çalışanlarımıza yürekten şükranlarımızı sunuyoruz. Bu süreç bize, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. İnanıyoruz ki; bu zor dönemi hep birlikte aşacak, bu mücadeleyi de hep birlikte başaracağız.”dedi.

BU DÖNEM, DEVLETE OLAN GÜVENİ PEKİŞTİRME DÖNEMİDİR

İnegöl’ün sanayi sektöründe Türkiye’nin en önemli üslerden bir tanesi olduğunu kaydeden Eroğlu, “Bu sebeple umut ediyoruz ki, devletimiz tarafından hayata geçirilecek ekonomik önlemler, işsizler ordusunun artmamasına, fabrikaların kapanmamasına, evinde oturmak zorunda kalan esnaf ve sanatkârların uğradıkları zararların telafisine yönelik olmalıdır. Bu dönem, devlete olan güveni pekiştirme dönemidir. Devlet ile vatandaş arasındaki bağı güçlendirme dönemidir. Bu nedenle desteklerde azami derecede hassas ve etkili olmalıyız.”

TEDBİRLERİ HAYATA GEÇİRMELİYİZ

Eroğlu açıklamasının devamın şu sözlere yer verdi. “Yaşanan salgın nedeniyle ortaya çıkan durumun ekonomik etkileri ile mücadele kapsamındaki önlemlerin temel dinamikleri; İnsanımızı sağ salim bu beladan umutlu yarınlara çıkarmak, işsiz sayısını artırmamak, işsiz kalanları aşsız bırakmamak, çiftçiyi, imalatçıyı, üreteni, hizmet sunanı desteklemek olmalıdır. Bu anlamda genel yönetime düşen sorumlulukla olduğu gibi yerel idarecilere de birçok yükümlülük düşmektedir. Bu bağlamda İnegöl Kaymakamlığımızın koordinesi ve sorumluluğunda aşağıda belirtilen tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz:

İnegöl’de acilen bir kriz merkezi oluşturulmalıdır. Kriz merkezinde kamu kurum temsilcileri ile STK, İş Dünyası ve Siyasi Partilerden temsilci bulunmalıdır.

Kriz merkezinin faaliyetlerini sağlıklı olarak yürütülebilmesi merkez idareden bütçe beklenmeden İnegöl’deki iş dünyasından ve halktan yardımlar toplanarak bir bütçe oluşturulmalıdır.

Merkezi idareden bütçe veya ekipman gelmesi beklenmeksizin mevcut imkanlarla İnegöl’ün muhtelif noktalarına genel dezenfektan kabinleri konmalıdır.

Özellikle İnegöl Belediye Ekmek fabrikası gibi stratejik yerlerde gerekli stok takviyesi yapılmalıdır.

İlçe Sağlık Müdürlüğü gözetiminde acil durumlarda kullanılabilecek geçici tıbbi müdahale alanları oluşturulmalı, bunların ekipmanlarının takviyesi sağlanmalıdır.

İdari olarak görev yapamayan memurların kriz merkezi bünyesinde sayı ve nitelikleri tespit edilmeli ve bir şekliyle organizasyonda değerlendirilmelidir.

İlçe Tarım Müdürlüğü Ziraat odasıyla birlikte bir çalışma yaparak İnegöl’de işlenmeyen boş kalan tarım arazilerinin stratejik meyve/sebze/tahıl ürünleriyle ekimini sağlamalıdır.

Özellikle STK ve Siyasi Partilerle birlikte çalışılarak Sokak, Apartman temsilcileri tespit edilmeli, bu şekilde oluşturulacak bir yapıdan güncel bilgiler alınmalıdır.

Yapılacak tüm bu çalışmalar, sadece mevcut karşılaştığımız salgınla mücadelede değil; tüm doğal afetlerde kullanılacak bir şekilde planlanmalıdır.

Özellikle su ve kanalizasyon gibi sistemlerin hijyenik denetlenmesinde ilave tedbirler uygulanmalıdır.

Saadet Partisi İnegöl teşkilatı olarak tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte olarak bizlere düşen sorumluluk ve görevleri özverili bir şekilde yerine getireceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir.Bugüne kadar nice badireleri birlikte aştık. Birlikte ağladık, birlikte güldük. İnanıyoruz ki; bu zor günleri de hep birlikte aşacağız. Karamsarlık yok; umut var.”

Haber Merkezi