ÇOCUK SANAT ATÖLYESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ
İnegöl Belediyesi´nin yarıyıl tatilinde öğrencilerin zamanlarını daha doğru değerlendirebilmesi için başlattığı 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesinin ilk dönemi sona erdi. Kukla yapımı, kilden obje yapımı ve boyama ile origami sanatının öğretildiği kursa katılan öğrenciler, sertifikalarını Belediye Başkanı Alper Taban´dan aldı.
Tarih: 26.1.2019 16:41:26

İnegöl Belediyesi, şehrin dört bir tarafında devam eden çalışmalarla İnegöl´ün çehresini değiştirmeye devam ederken bir yandan da kültür ve sanat alanında yürüttüğü çalışmalar ile tüm yaş gruplarına hitap eden etkinlik ve faaliyetleri ilçe halkıyla buluşturuyor. Bu kapsamda yarıyıl tatilinde çocukların sanatsal yeteneklerini ön plana çıkarmak ve gelişimlerine olumlu bir katkı sunmak ve zamanlarını en güzel şekilde geçirmeleri için 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi etkinliği başlatıldı. 21 Ocak tarihinde başlayan ve 1 Şubat´a kadar 2 haftalık süreçte 2 dönem şeklinde gerçekleştirilen Çocuk Sanat Atölyesinde ilk dönem sona erdi.

 

BAŞKAN´DAN ÇOCUK SANAT ATÖLYESİNE ZİYARET

Çocukların yarıyıl tatillerini eğitici ve öğretici aktivitelerle değerlendirebilmelerinin amaçlandığı Çocuk Sanat Atölyesi´nin ilk dönemine katılan minikleri, bugün Belediye Başkanı Alper Taban kurs sırasında ziyaret etti. Beraberindeki AK Partili yöneticilerle Çocuk Sanat Atölyesini ziyaret eden Taban, burada öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi. Bir süre çocuklarla sohbet eden Taban, ardından 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesine katılan öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

 

2 DÖNEMDE 257 ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

Beraberindeki AK Partili yöneticiler ve meclis üyeleri ile sertifikaları öğrencilere takdim eden Taban, ardından ziyaretlerine ilişkin açıklama yaptı. Taban, “Bugün Kültür Sanat ve Gençlik Merkezimizde 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyemizi ziyaret ediyoruz. Özellikle okullar kapandıktan sonraki süreçte çocuklarımızın daha faydalı işlerde bulunabilmesi adına ve zamanlarını daha iyi değerlendirebilmeleri adına bir dizi programlar icra ediyoruz. Bunu geçmişte de yapmıştık ve yine devam ediyoruz. Tabi bunların duyurularını yapmıştık. Beraberinde 15 tatili ikiye bölerek 2 hafta şeklinde öğrencilerimizi burada ağırlamaya devam ediyoruz. 4-6 yaş grubunda 84 öğrencimiz ve yine 7-10 yaş grubu 173 öğrencimiz buradan hizmet alacak. Toplamda 257 öğrencimiz buradan faydalanacak” dedi.

 

KUKLA YAPIMI, KİL VE ORİGAMİ SANATINI ÖĞRENİYORLAR

15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesinde yapılan çalışmalardan da bahseden Taban, “Öğrencilerimiz burada Karagöz-Hacivat kukla yapımını öğrenmiş oluyorlar. Kilden objeler yapımı ve boyanması, yine kağıt üzerinde yapılacak origami sanatı çalışmalarını atölyemizde öğreniyorlar. Bugün de çocuklarımıza sertifikalarını takdim ettik. Kendilerine de soruyorum memnun olup olmadıklarını, daha nasıl geliştirebiliriz noktasında fikirlerini aldık. Memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bizler de şehrimizdeki tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Belediyeler sadece alt yapı ve üst yapı faaliyetleri yapmaktan ziyade öğrencilerimizin ve diğer bireylerin kişisel gelişimlerini sağlamak, mesleki gelişimlerini sağlamak, hayata daha sağlam basmalarını sağlamak adına çalışmaya devam edecek. Biz de bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz. Emeği geçen arkadaşlarıma ve bizlere güvenerek çocuklarını emanet eden velilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
7. Sınıf öğrencisi Bade AKBULUT 3. Oldu.
7. Sınıf öğrencisi Bade AKBULUT 3. Oldu.
İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu şiir yarışmasında Özel İnegöl Okyanus Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Bade AKBULUT 3. Oldu.
OKYANUS´TA PORTFOLYO HEYECANI
OKYANUS´TA PORTFOLYO HEYECANI
İnegöl Okyanus Koleji Okul Öncesi grubu öğrencileri eylül ayından itibaren uzman kadro tarafından hazırlanan eğitim programıyla hem eğlendiler hem de öğrendiler. Bu öğrendiklerini ailelerine 13 nisan günü gerçekleşen portfolyo etkinliğinde sundular.
Özel Pırlanta Kolejinde Coşkulu Kutlama
Özel Pırlanta Kolejinde Coşkulu Kutlama
Özel Pırlanta Koleji İlkokulu ve Anaokulu´nun İnegöl AVM´de düzenlemiş olduğu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde Pırlanta Öğrencilerin Gösterileri izleyicileri büyüledi.
OKYANUS KOLEJİ VE BATIKENT RESİDENCE İŞ BİRLİĞİYLE ÇOCUK ŞENLİĞİ
OKYANUS KOLEJİ VE BATIKENT RESİDENCE İŞ BİRLİĞİYLE ÇOCUK ŞENLİĞİ
Özel İnegöl Okyanus Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Batıkent Residence´de ikamet eden çocuklara şenlik düzenledi.
OKYANUS´TA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
OKYANUS´TA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Salı günü Okyanus Koleji konferans salonunda büyük coşkuyla kutlandı.
Hayvanat Bahçesi´nde Bayram Coşkusu
Hayvanat Bahçesi´nde Bayram Coşkusu
Hayvanat Bahçesi´nde Bayram Coşkusu
AGD´den anlamlı yarışma
AGD´den anlamlı yarışma
Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi tarafından peygamber efendimizin hayatını konu alan ödüllü ‘Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması´ gerçekleştirildi.
İNEGÖL OKYANUS FEN VE ANADOLU LİSESİ KORİDORLARINDA TARİH RÜZGARI
İNEGÖL OKYANUS FEN VE ANADOLU LİSESİ KORİDORLARINDA TARİH RÜZGARI
İnegöl Okyanus Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Tarih Öğretmenimiz Arzu TURANLI hocamızın önderliğinde öğlecilerimizin hazırlamış olduğu "TARİH SOKAĞIMIZ". Okyanus koridorlarını süsledi.“Tarih sokağı” etkinliği öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Bu çalışma İnegöl Okyanus Koleji öğrencilerine eğlenceli bir öğrenim, güzel bir motivasyon oldu.
OKUL SPORLARI MASA TENİSİNDE TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ
OKUL SPORLARI MASA TENİSİNDE TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ
İnegöl Okyanus Koleji Yıldız Kız Masa Tenisi Takımı İnegöl 1.liği, Bursa 1.liği başarılarının ardından Manisa´da gerçekleştirilen Bölge şampiyonluğunda da Bursa ilini temsil eden İnegöl Okyanus Koleji bölge ikincisi olarak 10-12 Mayıs 2019 Tarihinde Marmaris´te düzenlenecek olan Okul Sporları Yıldızlar Masa Tenisi finallerinde İlçemizi ve İlmizi temsil etmeye hak kazandı.
Minik kalpler pazar tezgâhında
Minik kalpler pazar tezgâhında
Kurşunlu İstiklal İlkokulu anasınıfı öğretmen ve öğrencileri, Kurşunlu semt pazarında düzenlemiş oldukları pazar sergisinde okul aile birliği yararına ve kendilerini alacakları yeni oyuncaklar için satış yaptılar. Açmış oldukları sergiye Kurşunlu halkı da büyük destek verdi.
Kosova´dan bir ilk daha
Kosova´dan bir ilk daha
Kosova Eğitim Kurumları, doğal tabiat ve yaşam alanı kurdu. 35 bin m2 orman alanı içerisinde yer alan Kosova Eğitim Kurumları, bu alanın 15 bin m2 alanını tamamen doğal yaşama ayırdı.
OKYANUSTA ÇÖMLEK ATÖLYESİ
OKYANUSTA ÇÖMLEK ATÖLYESİ
Okyanus Koleji, anaokulu ve 1. Sınıf öğrencileri için, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan çömlekçilik sanatını tanımak amacıyla çömlek atölyesi kurdu.
Öğrencilerin zirve yarışı
Öğrencilerin zirve yarışı
İnegöl Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin startını Okullar Arası Spor Tırmanış Yarışması ile verdi
İlkadım Anaokulundan kutlama ziyareti
İlkadım Anaokulundan kutlama ziyareti
İlkadım Anaokulu öğrencileri, 10 Nisan Polis haftası kapsamında İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin´i makamında ziyaret ettiler.
İnegöl Okyanus Kampüsü “SPELLİNG BEE” Yarışmasında Birinci Oldu
İnegöl Okyanus Kampüsü “SPELLİNG BEE” Yarışmasında Birinci Oldu
Okyanus koleji olarak öğrencilerimizin özgüvenlerini ve yabancı dilde kendini ifade etme becerisini geliştirmeyi hedefleyen aktivitelerimizden biri olan “Spelling Bee” yarışması heyecanını yaşıyoruz.
Okyanus Kolejinden Polis Haftası Ziyareti
Okyanus Kolejinden Polis Haftası Ziyareti
Okyanus Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Tuğrul Güleç ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Pervin Baydar ile birlikte kurumu temsilen, her yıl 8-14 Nisan haftasında kutlanan Polis Teşkilatı´nın kuruluşunun 174. Yılı sebebiyle İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü, İnegöl Sanayi Polis Merkezi Amirliği ve Alanyurt Polis Merkezi Amirliğini ziyaret ettiler.
Okyanus Kolejinde Ödül Gecesi
Okyanus Kolejinde Ödül Gecesi
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okyanus Kolejinde 2.dönem 1. Ödül gecesi okulun konferans salonunda velilerin katılımıyla coşkulu bir şekilde yapıldı.
Matematik Olimpiyatları İnegöl´de Yapıldı
Matematik Olimpiyatları İnegöl´de Yapıldı
İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2007 yılından bu yana geleneksel hale getirilen İNEMATO yarışması Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.
Vehbi Koç´ta Polis Haftası kutlandı
Vehbi Koç´ta Polis Haftası kutlandı
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümünde kutlanan Polis Haftası kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Toplum Destekli Polis ekipleri, İnegöl Vehbi Koç İlkokulunu ziyaret ederek, çocuklarla buluştu.
Şehit Ailesine Anlamlı Ziyaret
Şehit Ailesine Anlamlı Ziyaret
Özel Devrim Kosova Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencileri ‘´Değerler Eğitimi´´ kapsamında İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel ile birlikte Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz Mete´nin ailesini ziyaret etti.
Miniklerden anlamlı ziyaret
Miniklerden anlamlı ziyaret
12 Senedir İnegöl´de hizmet veren Gülbahçesi 3-5 yaş Kreş Gündüz Bakım Evi kurucuları Zehra Yıldrım, Murat Atik, öğretmenler ve öğrencileriyle birlikte 2 Nisan Salı günü Yenice´de bulunan Huzurevine ziyarette bulundurlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ