#inegöl

Bursa'da 1800 yıllık surları ateşe verdiler

Kıskıvrak yakalandılar

feci kaza:

Kovalamaca sulama kanalında son buldu

Çerez pahalıya patladı

İftar saati yangın çıktı

Görüntüler ortaya çıkınca tahliye edildi

Çarşı kapılarını yeniden açtı

Yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazları cemaatle kılınacak

İş-Kur hizmete yeniden başladı

Bu çiçeği koparan yandı

"İnsanlık ölmemiş" dedirten hareket

BAŞKAN TABAN’DAN YANGIN ZEDELERE YARDIM ELİ

Bursa Bilecik arası yarım saate düşüyor

Haberyorum Gazetesi'ne teşekkür

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZ OLDULAR

İnegöl Dörtçelik MTAL, İnegöl Nene Hatun MTAL maske üretiyor

BUSMEK’le, YKS ve LGS’ye uzaktan hazırlık

Eğitimcilerin sorunu çözüldü

Uludağ Üniversitesi’nden öğrencilere müjde

Meslek liseleri seri üretime geçti

  • Perşembe 17 ° / 11 ° Fırtına
  • Cuma 19 ° / 10 ° Fırtına
  • Cumartesi 23 ° / 10 ° Sağanak

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 26 15 3 8 31 53
2.Başakşehir FK 26 15 3 8 25 53
3.Galatasaray 26 14 4 8 24 50
4.Sivasspor 26 14 5 7 18 49
5.Beşiktaş 26 13 8 5 8 44
6.Alanyaspor 26 12 7 7 19 43
7.Fenerbahçe 26 11 8 7 12 40
8.Göztepe 26 10 9 7 1 37
9.Gaziantep FK 26 8 10 8 -5 32
10.Denizlispor 26 8 11 7 -8 31
11.Antalyaspor 26 7 10 9 -14 30
12.Gençlerbirliği 26 7 12 7 -11 28
13.Kasımpaşa 26 7 14 5 -12 26
14.Konyaspor 26 5 10 11 -12 26
15.Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 -2 25
16.Çaykur Rizespor 26 7 15 4 -18 25
17.MKE Ankaragücü 26 5 13 8 -22 23
18.Kayserispor 26 5 14 7 -34 22


EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Mobilyacılar Odası ve İMOS Derneği tarafından Tematik Lise'nin makine ve ekipman parkurunun yenilenmesi için protokol imzalandı.

İnegöl Ticaret Sanayi Odası (İTSO) toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, İnegöl Mobilya Tematik Lisesi Müdürü Şenol Yoğurtçu ve İtso yönetim kurulu üyeleri katıldı.

SEKTÖRÜMÜZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

İmza töreninde açılış konuşmasını yapan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ; “İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Hacer Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsünde bulunan Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz (Mobilya Tematik Lisesi) kurulduğu günden itibaren başta Ticaret ve Sanayi Odamız, Mobilyacılar Odamız ve İMOS Derneğimiz çok ciddi destekler verdiler, vermeye de devam ediyorlar. Bugün de Sayın Kaymakamımızın himayelerinde Odamız, Mobilyacılar Odası ve İMOS ile birlikte bir protokol gerçekleştiriyoruz. Bu protokolümüz, okulumuzun yeni teknolojilere adaptasyonunu sağlamak için makine ve ekipman parkurunun yenilenmesini amaçlamaktadır. Okulumuzun ilk kurulduğunda kurumlarımız tarafından makine ve ekipman ihtiyacı karşılanmıştı. Fakat zaman geçiyor, süreç yenileniyor. Teknolojilerin yenilenmesi açısından gerek Odamız, gerek Mobilyacılar Odası gerekse İMOS Derneğimiz üzerlerine düşenleri yapmaya devam edeceklerdir. Okulumuz öğretmenlerinin ve öğrencilerimizin yurtiçi ve yurtdışı fuar ve teknik gezi programlarına katılımlarını sağlamak için de desteklerimizi sürdüreceğiz. Dünyanın birçok ülkesinde mobilya sektörüyle ilgili yapılan fuarlar ve çalışmalarla ilgili hocalarımızın ve öğrencilerimizin bu programlara katılmalarını sağlayacağız. Okulumuzda yapılan AR-GE çalışmalarına önem veriyoruz. AR-GE ve tasarım projelerini destekliyor, çoğalmasını talep ediyoruz. Müdürlerimiz ve hocalarımız özellikle ahşap oyuncak konusunda ciddi mesafe kat ettiler. Okulumuz bu sektörle ilgili Türkiye’de marka olma yolunda hızla ilerliyor. Öğrencilerin ürün ve tasarımlarının fuar ve benzeri etkinliklerle yurtiçinde tanıtılması yönünde de çalışmalar yapılıyor. Okulumuzda üretilen ürünlerin gerek yurtiçi gerekse yurtdışında tanıtılması noktasında da üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getireceğiz. Okulumuz açıldığından beri İMOS Derneğimiz kontrolünde ciddi şekilde burs desteği veriliyordu, bundan sonraki süreçte de burs desteği, staj ve istihdama öncelik sağlanmasına devam edeceğiz. Burslarımızın, öğrencilerimizin okulumuzu tercih etmelerine katkı sağlayacaktır. Bizler İTSO olarak, Mobilyacılar Odası olarak, İMOS olarak 5 yıl süreyle TEMATİK Lisemize saydığımız başlıklarla birlikte gerekli her türlü yardımı yapmaya devam edeceğiz. Mobilya sektörü açısından çok önemli ve Türkiye’de ilk kurulan bir liseye sahibiz. Mobilya şehri olan İnegöl’de öğrencilerimizin ve velilerimizin de bu sektöre katkı sağlaması, destek vermesi gerekiyor. İnşallah öğrencilerimiz ve velilerimiz de bu kuruma yönelirler ve sahip çıkarlar, kurumumuz da ihtiyacımız olan kalifiye eleman istihdamını en iyi şekilde karşılamış olur.” dedi.

BU DESTEKLER BİZE GÜÇ VERİYOR

Gerçekleştirilen imza töreninde konuşan İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğru, “Mesleki eğitimde niteliğin artırılması adına 3 önemli protokolü imzalıyoruz. Gelişen, büyüyen, yenilenen bir Türkiye var. Buna uygun olarak büyüyen teknoloji, sanayi ve bilimde büyüyen bir İnegöl var. Biz de mesleki eğitim anlamında bu büyümeye uygun olarak ara eleman yetiştirme noktasında gayretli şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu 3 protokol bize güç veriyor. Oda Başkanlarımıza, İMOS yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

MOBİLYANIN HAKKI OLAN HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYI YAPMALIYIZ

 

İmza töreninde son olarak konuşan İlçe Kaymakam Şükrü Görücü ise, “Güzel bir işbirliğini hep birlikte hayata geçiriyoruz. Mesleki eğitimin ağırlık kazandığı bir ortamdayız. Dolayısı ile okulumuzun da gerek İnegöl’de gerekse ülke çapında önemli bir görevi üstlendiğini biliyoruz. Dolayısı ile kurumlarımızın desteklerine ihtiyaçları var. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanımız yaptığı açıklamasında ‘Herkes üniversitede okumak zorunda değil’ dedi. Zaten buradan mezun olan çocuk belki bir memurdan fazla maaş alacaktır. Eğer İnegöl mobilyanın başkenti ise mobilyanın hakkı olan her türlü çalışmayı yapmalıyız ve arkadaşlarımız da bunu yerine getiriyorlar. Bir deprem oldu, İnegöl herkesten önce yardıma koştu. Desteklerinden ve hassasiyetlerinden dolayı İnegöl Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyoruz. Protokollerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmalar sonrası imzalar atılarak program sona erdi.

Haber Merkezi