Elektrik panoları renkleniyor
İnegöl Belediyesi, şehrin ana arterlerinde bulunan elektrik panolarının kötü görüntüsünü yok etmek ve şehrimize estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla panoları farklı giydirmelerle süslüyor.
Tarih: 2.11.2018 10:14:01

İnegöl´ü geleceğe taşıyacak çalışmaları bir bir hayata geçirerek daha modern bir kent oluşturma adına çaba gösteren İnegöl Belediyesi, şehrin ana arterlerinde kötü görüntüye sebep olan elektrik box panolarını giydirmelerle süslüyor. Elektrik panolarının giydirme çalışması ile şehrimize estetik bir değer kazandırılması amaçlanırken, aynı zamanda panolar üzerindeki tasarımlarda ‘Temiz Şehir İnegöl´ vurgusu öne çıkarılarak bir farkındalık çalışması da gerçekleştiriliyor.

VATANDAŞLARIMIZI TEMİZ ŞEHİR İNEGÖL KURGUSUNA DAVET EDİYORUZ

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki çevre komisyonu üyeleriyle birlikte Atatürk bulvarında devam eden elektrik panolarının giydirilme çalışmasını yerinde inceledi. İnegöl Belediyesi´nin temizlik maskotu Pırıl´ın da katıldığı açıklamada, Başkan Taban vatandaşlara çağrıda bulundu. Temizlik konusunda yapılan farkındalık çalışmalarını duyurmak adına bir araya geldiklerini ifade eden Taban; “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz marifetiyle, çevre komisyonumuz marifetiyle beraberinde dönem dönem kent konseyimizin yaptığı çalışmalarla ve bu şehirde temizlik hususunda gerçekten dertlenen, sorumluluk hisseden kişilerin fikir ve görüşleri ile gerçekten ciddi mesafeler aldığımızı düşünüyoruz. Temiz şehir İnegöl kurgusunu güçlendirebilmek, bu şehirde yaşayıp gerçekten kirletmeyen, beraberinde kirletenleri de güzel bir şekilde ikaz edip kirletmemesini sağlayan insanların sayısını her geçen gün arttırdığımızı düşünüyorum. Başından beri söylediğim bir şey var, Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Ancak üzülerek söylüyorum ki yine farkında olmayarak kirleten Müslüman hemşerilerimizin olduğunu görüyoruz. Bu da bizi gerçekten yaralıyor. Bu söylediğim temizliğin ötesinde bir şey. Müslüman insan kirletmez. Bunun başka bir tarifi yok. Hatta ve hatta bizim çöplerimizi atabileceğimiz bir tane dahi çöp kovası olmasa, yine de kirletmez. Ben ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı gelecekte kıvanç duyacağı, onurlanacağı temiz bir şehir İnegöl kurgusunun içerisine davet ediyoruz” dedi.

KİRLETTİĞİMİZİN FARKINDA OLMALIYIZ

Belediye olarak temizlemenin öncelikli olarak kendi işleri olduğunu vurgulayan Taban, ancak bu işin tek boyutunun temizlemek olmadığına da dikkat çekerek; “Ancak kirletmemekte vatandaş olarak görevimiz. Kirletmeyerek temiz tutmak zorundayız. Farkında olmayarak da olsa kirlettiğimizin farkında olmalıyız. Bu konu silkelenmeliyiz ve yaptığımız hatanın farkına varmalıyız. Bizim de yapmış olduğumuz çalışmaların tamamında bilinçlendirmek, farkına vardırmak ve bu insanlarımıza sorumluluk yükleme çalışmasıdır. Bütün çabamız bundan ötürüdür. Bu konuda çok hassas olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz hiçbir atığın olmadığı tertemiz bir İnegöl görmek istiyoruz” diye konuştu.

DEĞİŞİME HAZIR MISINIZ?

Taban, daha önce bu konuda pek çok çalışma yapıldığını da anımsattığı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Temizlik maskotu olarak da tırtılı belirledik. Tırtıl, büyük bir değişimin habercisidir. Tırtıl değişimini sağladığında kelebek olur. Dolayısıyla bizler şunu söylüyoruz; dönüşüme, değişime var mısınız? Bu çok zor değil. Çöplerimizi yere atmayarak aynı evlerimiz gibi çok temiz bir şehir oluşturacağız. Bunu da her yerde övünerek temiz şehir markasını bu şehre kazandıracağız.”

BAŞARMAK, HEPİMİZİN FARKINDA OLMASIYLA BAŞLAR

“Kısa bir süre önce tırtıl karakterimizi simge olarak kullandığımız dövizlerimizi trafik ışıklarına asarak bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Beraberinde bugün de elektrik panolarımızın o kötü görüntüsünü de kapatmak ve hem güzel resimleri üzerine işleyerek beraberinde üzerlerine yine kirletmemek adına hazırladığımız cümleleri yazarak bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Başarmak hepimizin bunun farkına varmasıyla gerçekleşir. Ben başaracağımıza adım gibi eminim. Gelin bu şehri el birliği ile daha temiz bir hale getirelim. Gelenler buradan imrensin. İnegöl mobilyada, köftede, kaplıcada mahir olduğu kadar buraya bir temiz şehir unvanını da kazandıralım. Vatandaşlarımız destek verirse tertemiz bir şehir oluşturabiliriz. Bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bugünden çok güzel olacağına da eminiz. Komisyonumuz ve temizlik işlerimiz gayretle çalışıyor. Lütfen farkına varalım.”

 

Haber ve Fotoğraf: Kurum Bülteni
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elektrik panoları renkleniyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Engelsiz Kent”için bir araya geldiler
“Engelsiz Kent”için bir araya geldiler
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ‘Engelsiz Kent İnegöl´ projesi kapsamında İnegöl´deki engelliler üzerine çalışmalar yürüten Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları, çeşitli dernek yöneticileri ile engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi.
Alternatif ürünler denenebilir
Alternatif ürünler denenebilir
İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, İnegöl çiftçisinin alternatif ürünleri deneyebileceğini söyledi.
İTSO Üyelerine MYB Sınavı
İTSO Üyelerine MYB Sınavı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO), çalışanlarda mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu aranan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle ilgili eğitim programı tamamlandı. Oda üyesi firmalarda çalışan 41 kişi, iki günlük eğitimin ardından teorik ve uygulamalı sınava tabi tutuldu.
Erçetin´den gazetemize ziyaret
Erçetin´den gazetemize ziyaret
İnegöl İlçe Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında gazetemiz Haber Yorum´u ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
Dekan Pirinççi´den Başkan Taban´a Ziyaret
Dekan Pirinççi´den Başkan Taban´a Ziyaret
Ekim ayında UÜ İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ferhat Pirinççi, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
Oynanan Oyun Umut Veriyor
Oynanan Oyun Umut Veriyor
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, rakiplerine karşı etkili oynamalarına rağmen gole ulaşamamaları sonucu istedikleri puanları toplayamadıklarını belirterek; “Bu oyun ilerisi için bize çok büyük umutlar veriyor” dedi.
Belediye´den koordinasyon toplantısı
Belediye´den koordinasyon toplantısı
İnegöl Belediyesi´nin şehrimizde kazı yapan kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri adına organize ettiği kurumlar arası altyapı koordinasyon toplantıları devam ediyor.
Öğrencilere altın öğütler
Öğrencilere altın öğütler
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
Tandoğan caddesi onarılıyor
Tandoğan caddesi onarılıyor
İnegöl Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi Tandoğan Caddesi üzerinde zamanla çökerek çukurlar oluşan yolların tamir çalışmalarına başladı.
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
İnegöl Mimarlar Odası Başkanı İsmail Karakaşlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
Atatürk´e minnet borcumuz var
Atatürk´e minnet borcumuz var
İnegöl Gazeteciler Derneği Başkanı İhsan Balakuş, “Bir milletin hayatta kalmasını, Türk milletinin bugünlere ulaşmasını sağladığı için ona büyük bir minnet borcumuz var” diyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 80. yıldönümünde saygıyla andı.
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
İnegöl´ün Gürcü camiası dernek başkanları, geleneksel olarak düzenledikleri istişare toplantılarının bu ayki gündemine gençleri aldılar. Gençlerin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması noktasında önleyici tedbirler alınmasına karar verildi.
   Yeni okul öğretime hazırlanıyor
Yeni okul öğretime hazırlanıyor
İnegöl Belediyesi, eğitim öğretime başlamak için gün sayan eski İnegöl Lisesi´nin bulunduğu alanda inşa edilen Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu´nda çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, kısa bir süre önce Bursa Valiliği görevine başlayan Yakup Canbolat´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, İnegöl Genç İşadamları Derneği´ni (İGİAD) ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Dernek Başkanı Hakan Özdemir, dernek olarak her konuna İnegöl Emniyetinin yanında olduklarını söyledi.
CHP´de ilk başvuru yapıldı
CHP´de ilk başvuru yapıldı
31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler için CHP´de ilk başvuru yapıldı. Bir dönem CHP´de ilçe yöneticiliği yapan Hikmet Sallı, belediye meclis üyeliği aday adaylığı dosyasını, İlçe Başkanı Necmi Demir´e teslim etti.
Dev iş birliği
Dev iş birliği
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliği ile İnegöl´de Mobilya Test Merkezi ve Malzeme Kütüphanesi kurulacak. İMOS´un da destek vereceği proje için ön protokol önceki gün imzalandı.
Yavi Şehitleri Unutulmadı
Yavi Şehitleri Unutulmadı
25 EKİM 1993 de Erzurum Çat ilçesi Yavi Beldesi Şehitleri dün gece Bursa Küçük Balıklı da Akasya düğün salonunda düzenlenen bir törenle 33 Şehitlerimiz anıldı.
Minik Melisa´ya Son Görev
Minik Melisa´ya Son Görev
İnegöl´de kreşte yemek yedikten sonra uyurken solunumu durması sonucunda hayatını kaybeden 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş, gözyaşları içinde toprağa verildi.
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Alışverişi sosyal yaşamın kalbine taşıyan İnegöl AVM, Kasım ayına her yaşa hitap eden etkinlik ve kampanyaları ile merhaba diyor. İnegöl AVM, bu ayki özel söyleşide beslenme uzmanı, diyetisyen Dilara Koçak´ı konuk etmeye hazırlanıyor.
Seri yakalamak istiyoruz
Seri yakalamak istiyoruz
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, Sakaryaspor karşısında galibiyete ulaşarak seri yakalamak istediklerini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi