AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
En büyük danışmanımız milletimiz
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bu güne kadar bizim en büyük danışmanımız milletimiz oldu. Bugüne kadar vatandaşlarımızı can kulağıyla dinledik ve dinlemeye de devam ediyoruz.” dedi.
Tarih: 11.9.2019 19:03:18

Belediye Başkanı Alper Taban, basın kuruluşlarının temsilcileri ve muhabirleriyle düzenlenen değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Emir Kafede yapılan kahvaltılı toplantıda, son 6 ayın değerlendirmesi yapıldı.

Milletimize Kulak Vermeye Devam Edeceğiz

Basın mensuplarının soruları ve İnegöl´e ilişkin fikirlerinin de değerlendirildiği toplantıya Başkan Taban ile birlikte Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu da katıldı. Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan Taban, “Bugün sizlerle bir araya gelelim ve bir masanın etrafında İnegöl´ümüzü konuşalım istedik. Hem neler yaptığımızı, gelişmeleri paylaşalım hem de sizlerden gelecek bildirimleri, sizlerin şehre dair söylemek istediklerinizi almak üzere buluşmak istedim. Tabi belki bir şeyleri konuşmak için henüz erken. 6´ncı ayımızdayız. Önümüzde 4 buçuk yıllık bir dönem var. İz bırakmak isteyen bir ekibim var. Onlar da benim kadar heyecanlı. Üretiyor, düşünüyor, sorguluyor, hataları görmeye çalışıyor ve sürekli olarak en başta kurum olarak kendi hedeflerimizi, kendi planlamalarımızı, kendi yaptığımız işleri gözden geçirerek ilerlemeye çalışıyoruz. Bu güne kadar bizim en büyük danışmanımız milletimiz oldu. Bugüne kadar vatandaşlarımızı can kulağıyla dinledik ve dinlemeye de devam ediyoruz” dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönül Belediyeciliği

Gönül belediyeciliği ilkesiyle yola çıktıklarını hatırlatan Taban, “Nihayetinde vatandaşa yaptığımız hizmetlerle sadece insanların gönlünü alamadığımızı da gördük. Beraberinde onların gönlünü alacak çalışmalara da yoğunlaştık. Neler yaptığımızdan bahsetmek gerekirse; mahalle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Mahallemizde belirlediğimiz bir lokasyonda sohbet havasında vatandaşlarımızı dinleyip tespitler yapıyoruz. Bunun vatandaşlarımız tarafından çok beğenildiğini ifade edebilirim. Vatandaşların ayağına kadar gidip onların sorunlarını dinlemek bizim için de çok faydalı oluyor. Masa başında yapılan tespitlerde zorluklar, engeller çıkabiliyor. Yine halk günlerimize devam ediyoruz. Her Cuma vatandaşlarımız randevusuz gelip benimle ve Başkan Yardımcılarımla görüşebiliyor. Mahalle gönüllüleri oluşturduk. Her mahallemizde ben bu şehir için koşulsuz şartsız bir şeyler yapabilirim diyen vatandaşlarımız var. Bizlere fikirlerini ulaştırıp düşüncelerini paylaşıyorlar. Bizler de ortak projeler yürütüyoruz. Yine beraberinde yeni nesil belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar var. Artık yeni bir anlayış gerekiyor, yeni bir yönetim anlayışı ortaya koymamız gerekiyor demiştik. Beraberinde dijital dönüşüm anlamında adımlar atmaya çalıştık. Burada da 20 ay önce koyduğumuz hedeflerin bir kısmına ulaştık. Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçtik. Belgelerimizi dijital ortamda yönetme kabiliyetine sahip olduk. Yine bu alanda e-belediyecilik ve e-devlet anlayışını da arttırmak adına adımlar attık. Her iki alanda da çok güzel noktalara geldik. E-devlet ayağında bugün Türkiye´de en fazla hizmet veren belediye konumuna geldik. Bütçe yönetimi hususunda da olabildiğince hedefleri tutturma noktasında dikkatli şekilde yolumuza devam ediyoruz. Elde ettiğimiz her tasarrufu da şehrimize ve vatandaşlarımıza geri döndürüyoruz. Araç alımları yapıyoruz. Sürekli araç ve ekipmanlarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bunlar şehrimizin, belediyemizin güçlendiğini işaret eden göstergeler. Son süreçte yaptığımız tüm alımları da borçlanmaya girmeden yaptık” diye konuştu.

 

Hedef “En Temiz Şehir” Unvanı

Taban, temizlikle ilgili çalışmaların da yoğun şekilde sürdüğünü kaydederek şöyle devam etti: “Bu şehirde yaşayan insanlara farkında olmadan kirlettiğimizi, temizleyerek değil kirletmeden bu sorunu çözmek için adım attığımızı anlatmamız lazım. Kurum olarak bizler de hep temizlemek üzerine gayret koyduk. Ama son 20 aydır inanın kirletmemek üzerine her türlü farkındalığı denemeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın dikkatini çekecek, beraberinde onu da harekete geçirecek adımları atmak istiyoruz. Bu şehir en temiz şehir olacak. Bunun hayalini kurduk. Bu şehir güzel güzel mobilyalar üretirken, en temiz şehir unvanına da sahip olacak. Vatandaşlarımız bunun farkına varırsa, şehir güneş gibi parlayacak. Ben bu şehri düğüne hazırlar gibi ince ince, ilmek ilmek dokuyarak hazırlamak istiyorum. Trilyonlarca para harcamaya gerek yok. Sadece kirletmediğimizde, bu şehir temiz bir şehir olacak. Bu halkaya biz her bireyi eklemek zorundayız. Bu şehirde artık çöp toplayan bir Belediye Başkanı var. Bu ayıp bir şey değil.”

 

Tek Yürek Olmalıyız

“Yapım anlamında, imar anlamında gerçekten şehrin her yerinde izimiz, emeğimiz, çalışmamız, gayretimiz var. Her gün bir yerlere gidip çalışmaları inceliyoruz. Gerek yeni yollar açıyoruz, altyapı problemiyle ilgili Büyükşehir Belediyemiz çalışıyor. Bizler de İnegöl Belediyesi´ne düşen alanlarda tretuvar yapımı olsun, çocuk parkı, yeşil alan, asfalt, düzenleme gibi çalışmaları yapıyoruz. Bunlar rutin çalışmalarımız. Şehrimiz çok hızlı büyüdüğü için bu tarzda çok işimiz var. Tüm mahallelerimizde mutlaka eksiklerimizi gidereceğiz. Neresi olgunlaştıysa, hazır hale geldiyse oraya gitmeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki tek yürek olursak, bu şehrin eksiklerini de daha hızlı giderebiliriz.”

 

Denetim Halkasına Vatandaşta Eklenmeli

“Denetim konusunda öne çıkan birim Zabıta Müdürlüğümüz. Ama ben bu denetim halkasına vatandaşlarımızın da eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani her yere bir polis, zabıta, jandarma koymamız mümkün değil. Gelişen şehirlerde ve ülkelerde insanlar bir zabıta gibi, polis gibi görev yapmayı öğrenmiş. Bunun anlamı birbirimizle kavga etmek değil, vatandaşlık görevini yerine getirmek. Nihayetinde incelediğimiz o bölgelerde vatandaş telefonunu kaldırıp konu kimi ilgilendiriyorsa bilgi veriyor. Biz de inşallah çözüm odaklı çalışma noktasında sürece devam edeceğiz.”

 

Soğuk Hava Tesisi İçin Başvuru Yapıldı

“Tarımsal anlamda yaptığımız çalışmalar var. Cumartesi günü çilek festivalimizi gerçekleştireceğiz. Geçmişte Tarım Fuarları yaptık. Bu yıl da Tarım Fuarı yapalım şeklinde hazırlıklarımız sürerken, konunun paydaşlarından bu yıl Tarım Fuarına ara verelim, onun yerine alternatif çalışmalar üretelim fikri geldi. Ama fuar konusunu yine değerlendirerek gerçekten fayda bulacak hale geldiğinde gerekiyorsa yapalım düşüncesi oluştu. Bizler de bu yıl biraz daha çiftçimizin öncelikli ihtiyacı nedir konusu üzerinde çalıştığımızda; depolama, pazarlama, ürününü değerli satamama gibi problemleri gördük. Üreten Çiftçiler Kooperatifimizi kurduk. Beraberinde BEBKA´ya proje başvurumuzu yaptık. Oradan da 7 milyon TL´lik bir tesis yapımıyla ilgili destek sürecini başlattık. Onaylanması durumunda inşallah bu bedelin belli bir bölümünü oradan tedarik edeceğiz. Güzel bir soğuk hava tesisini inşallah şehrimize kazandıracağız. Kaldı ki 120 bin tonluk üretimi olan şehrin 30 bin ton civarında soğuk hava deposu olduğunu görüyoruz. Bu oran çok düşük. Bu eksikliği de gidermek istiyoruz.”

 

Köfte Festivali Güçlü Bir Tanıtım Yüzümüz Olacak

“Geçtiğimiz hafta köfte festivalimizi gerçekleştirdik İTSO, Lokantacılar Odası ve Şef Aşçılar Derneği ile birlikte. Bunu geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yapılan çalışma güzel oldu, inşallah gelecek dönemlerde bunu çok daha etkili hale getirirsek inanıyorum ki güçlü bir tanıtım yüzümüz olacak.”

 

Turizm Öncelikli Gündemlerden Biri

“Turizm önemli gündemlerimizden biri. Bu şehirde gerçekten turizm anlamında yapılacak çok iş var. Allah vergisi güzellikler var, tarihi güzellikler var, Akhisar Höyüğümüz, Cuma Höyüğümüz, farklı bölgelerde önemli merkezlerimiz var, müzemizde sergilediğimiz fosil anlamında tarihi özelliğe sahip varlıklar var. Bunları geliştirmemiz lazım. Bir de insan eliyle ortaya konarak turizm değeri oluşturacak değerler var. Bunlardan biri Paris´teki Eyfel Kulesidir. Bunun gibi neler yapılabilir noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

 

Konuşma sonrası toplantı basın mensuplarının soruları ve karşılıklı istişarelerle devam etti.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: büyük danışmanımız milletimiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mehmetçik´e anlamlı bağış
Mehmetçik´e anlamlı bağış
İnegöl´de faaliyet gösteren Akdeniz oto kurtarma isimli firma yetkilileri tarafından alınan karara göre 17-18 Ekim tarihlerindeki gelirlerin tamamını Mehmetçik Vakfı´na bağışladı.
Öğrencilere Ücretsiz
Öğrencilere Ücretsiz
Türk Hava Kurumu İnegöl Sportif Havacılık Derneği Başkanı Özden Albamya hafta sonu gerçekleşecek olan uçuş şenliğine ilçe halkını davet etti.
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
3 Kasım 2019 Pazar, saat 09.45´te gerçekleşecek olan 41. Vodafone İstanbul Maratonu Halk Koşusu için kayıtlar başlıyor. İnegöl Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan maratona 125 kişilik kontenjanla sporseverlere katılım fırsatı sunacak.
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
İshakpaşa İlkokulunda okuyan öğrenciler Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla Al beyazlı bayrağımızın renklerinden kıyafetler giyerek, Suriye´nin kuzeyinde görev yapan Mehmetçiklerimize mektup yazdı. Yazdıkları mektupları okul bahçesinde sıra ile okuyan öğrenciler duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Maddi veya yaralamalı kazaların sıkça yaşandığı Mesudiye Mahallesi Avarlar Kavşağında bir kaza daha meydana geldi. Otomobil ile motosikletin karıştığı kazada 26 yaşındaki motosiklet sürücüsü ölümden döndü.
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
28 yaşındaki 1 Çocuk annesi 21 yıldır yakalandığı amansız Kan Kanseri hastalığı için yaşam mücadelesi veriyor. İlik nakli olacak olan genç kadın şimdi hayırseverlerden gelecek yardımlarla tekrar ayağa kalkacak günü bekliyor. Talihsiz kadın aynı hastalıktan dolayı hem annesi, hemde abisini kaybetti.
Armut hasadı başladı
Armut hasadı başladı
Elma hasadı yavaş yavaş biterken, deveci armudunda hasat başlıyor. Gündelik olarak bahçelerde çalışan bayanlar evlerine ekmek götürmek ve ailelerine katkıda bulunmak için hummalı bir şekilde çalışıyor. Çalışan bayanlar arasında atama bekleyen öğretmenlerinde bulunması dikkat çekti.
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
Türkiye´nin barış pınarı harekâtına karşılık yaptırım ve ambargo kararı alan ABD, İsrail, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda´nın markalarını mı tercih edersiniz, yoksa Türk markalarını mı. Karar AZİZ TÜRK MİLLETİNİN…
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
MODEF Fuarcılık ve İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, MODEF Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu sene 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak; 94 Ülkeden toplamda 22 bin 366 kişinin 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarını ziyaret ettiğini belirttiler.
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Mobilyacılar Odası her yıl geleneksel hale getirdiği ücretsiz İNTERMOB fuarı gezisini bu sene 2 otobüs kaldırarak gerçekleştirdi.
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Alanyurt Kocatepe Orta Okulunda okuyan 1380 öğrenci Mehmetçiğe destek vermek amacıyla okul bahçesinde aynı anda asker selamı vererek hep bir ağızdan Barış Pınar hareketinde ordumuzun yanındayız diyerek bağırdılar.
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri ile lise öğrencileri ve engelli öğrenciler DOSTUM tesislerinde bir araya gelerek eğlenceli bir gün geçirdi.
Mesleki Eğitim Kampüsünün  Yöneticileri Toplandı
Mesleki Eğitim Kampüsünün Yöneticileri Toplandı
Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsündeki Okul Müdürleri, Hacı Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde Orhan-1 İnegöl Köfte Tesislerinde toplandı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Alan Şefleri katıldı.
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
İnegöl Belediyesi, Dünya Gıda Günü nedeniyle Onkolog Doktor Yavuz Dizdar´ı konuk etti. Dizdar, “Sağlıklı Beslenme ve Geleceğimiz” konulu seminerde İnegöllülere önemli mesajlar verdi.
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
Yeni Mahallede devam eden asfalt ve tretuvar çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimiz güzelleşmeye, eksikleri giderilmeye devam ediyor. Bu dayanışma ve çalışma azmiyle dönem içerisinde pek çok ihtiyacımızı gidereceğimizi düşünüyorum” dedi.
Bursa Bölge Müdürü Oldu
Bursa Bölge Müdürü Oldu
İnegöl´de yıllarca medya sektöründe görev yapan ardından, A Haber ve TRT Haber´in Bursa muhabirliğini yapan Huzeyfe Özdemir, Demirören Haber Ajansı(DHA)´nın Bursa Bölge Müdürü oldu.
Makamında Ağırladı
Makamında Ağırladı
İnegöl´de oturduğu bankta bayan çantası bulan ve içerisinde 900 TL ile değerli eşyaların bulunduğu çantayı sahibine verilmek üzere İnegöl Belediyesine teslim eden engelli vatandaşı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında ağırlayarak çay ikram etti.
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Belediye Başkanı Alper Taban, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle elma bahçesinde hasat yapan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Bursa´da ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanımı 1 Kasım´da sonlandırılıyor. Bursa Valiliği´nden yapılan açıklamada, “İlimizde özellikle kış döneminde yaşanan hava kirliliğinin azaltılması ve çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla alınan kararlara tüm vatandaşlarımızca uyulması yönünde gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve yapılacak denetimlerde mağduriyet yaşanmaması hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ