#inegöl

Mezarlıkta ölüsü bulundu

Cinayetin sebebi belli oldu

Öldü mü , öldürüldü mü?

Hırsızlar kameraya yakalandı

Tır devrildi

Inegöl'de feci kaza

maskeli katil zanlısı kamerada

İşte yeni kurallar

Asker adaylarına korona virüs testi

Uzman Çavuş toprağa verildi

2 Bin yıllık surlara zarar verdiler

Villaya yıldırım düştü

Yabani atlar drone ile görüntülendi

Ulaşımdaki konfor köprülere de yansıdı

Uludağ Üniversitesi Türkiye birincisi oldu

BUÜ, kampüs dışı elektronik kaynak kullanımında rekor kırdı

Haberyorum Gazetesi'ne teşekkür

UZAKTAN EĞİTİMLE HAFIZ OLDULAR

İnegöl Dörtçelik MTAL, İnegöl Nene Hatun MTAL maske üretiyor

BUSMEK’le, YKS ve LGS’ye uzaktan hazırlık

Eğitimcilerin sorunu çözüldü

  • Perşembe 23 ° / 12 ° Fırtına
  • Cuma 28 ° / 13 ° Güneşli
  • Cumartesi 30 ° / 16 ° Parçalı bulutlu

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 26 15 3 8 31 53
2.Başakşehir FK 26 15 3 8 25 53
3.Galatasaray 26 14 4 8 24 50
4.Sivasspor 26 14 5 7 18 49
5.Beşiktaş 26 13 8 5 8 44
6.Alanyaspor 26 12 7 7 19 43
7.Fenerbahçe 26 11 8 7 12 40
8.Göztepe 26 10 9 7 1 37
9.Gaziantep FK 26 8 10 8 -5 32
10.Denizlispor 26 8 11 7 -8 31
11.Antalyaspor 26 7 10 9 -14 30
12.Gençlerbirliği 26 7 12 7 -11 28
13.Kasımpaşa 26 7 14 5 -12 26
14.Konyaspor 26 5 10 11 -12 26
15.Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 -2 25
16.Çaykur Rizespor 26 7 15 4 -18 25
17.MKE Ankaragücü 26 5 13 8 -22 23
18.Kayserispor 26 5 14 7 -34 22


En büyük danışmanımız milletimiz

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ?Bu güne kadar bizim en büyük danışmanımız milletimiz oldu. Bugüne kadar vatandaşlarımızı can kulağıyla dinledik ve dinlemeye de devam ediyoruz.? dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban, basın kuruluşlarının temsilcileri ve muhabirleriyle düzenlenen değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Emir Kafede yapılan kahvaltılı toplantıda, son 6 ayın değerlendirmesi yapıldı.

Milletimize Kulak Vermeye Devam Edeceğiz

Basın mensuplarının soruları ve İnegöl´e ilişkin fikirlerinin de değerlendirildiği toplantıya Başkan Taban ile birlikte Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu da katıldı. Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan Taban, ?Bugün sizlerle bir araya gelelim ve bir masanın etrafında İnegöl´ümüzü konuşalım istedik. Hem neler yaptığımızı, gelişmeleri paylaşalım hem de sizlerden gelecek bildirimleri, sizlerin şehre dair söylemek istediklerinizi almak üzere buluşmak istedim. Tabi belki bir şeyleri konuşmak için henüz erken. 6´ncı ayımızdayız. Önümüzde 4 buçuk yıllık bir dönem var. İz bırakmak isteyen bir ekibim var. Onlar da benim kadar heyecanlı. Üretiyor, düşünüyor, sorguluyor, hataları görmeye çalışıyor ve sürekli olarak en başta kurum olarak kendi hedeflerimizi, kendi planlamalarımızı, kendi yaptığımız işleri gözden geçirerek ilerlemeye çalışıyoruz. Bu güne kadar bizim en büyük danışmanımız milletimiz oldu. Bugüne kadar vatandaşlarımızı can kulağıyla dinledik ve dinlemeye de devam ediyoruz? dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönül Belediyeciliği

Gönül belediyeciliği ilkesiyle yola çıktıklarını hatırlatan Taban, ?Nihayetinde vatandaşa yaptığımız hizmetlerle sadece insanların gönlünü alamadığımızı da gördük. Beraberinde onların gönlünü alacak çalışmalara da yoğunlaştık. Neler yaptığımızdan bahsetmek gerekirse; mahalle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Mahallemizde belirlediğimiz bir lokasyonda sohbet havasında vatandaşlarımızı dinleyip tespitler yapıyoruz. Bunun vatandaşlarımız tarafından çok beğenildiğini ifade edebilirim. Vatandaşların ayağına kadar gidip onların sorunlarını dinlemek bizim için de çok faydalı oluyor. Masa başında yapılan tespitlerde zorluklar, engeller çıkabiliyor. Yine halk günlerimize devam ediyoruz. Her Cuma vatandaşlarımız randevusuz gelip benimle ve Başkan Yardımcılarımla görüşebiliyor. Mahalle gönüllüleri oluşturduk. Her mahallemizde ben bu şehir için koşulsuz şartsız bir şeyler yapabilirim diyen vatandaşlarımız var. Bizlere fikirlerini ulaştırıp düşüncelerini paylaşıyorlar. Bizler de ortak projeler yürütüyoruz. Yine beraberinde yeni nesil belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar var. Artık yeni bir anlayış gerekiyor, yeni bir yönetim anlayışı ortaya koymamız gerekiyor demiştik. Beraberinde dijital dönüşüm anlamında adımlar atmaya çalıştık. Burada da 20 ay önce koyduğumuz hedeflerin bir kısmına ulaştık. Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçtik. Belgelerimizi dijital ortamda yönetme kabiliyetine sahip olduk. Yine bu alanda e-belediyecilik ve e-devlet anlayışını da arttırmak adına adımlar attık. Her iki alanda da çok güzel noktalara geldik. E-devlet ayağında bugün Türkiye´de en fazla hizmet veren belediye konumuna geldik. Bütçe yönetimi hususunda da olabildiğince hedefleri tutturma noktasında dikkatli şekilde yolumuza devam ediyoruz. Elde ettiğimiz her tasarrufu da şehrimize ve vatandaşlarımıza geri döndürüyoruz. Araç alımları yapıyoruz. Sürekli araç ve ekipmanlarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bunlar şehrimizin, belediyemizin güçlendiğini işaret eden göstergeler. Son süreçte yaptığımız tüm alımları da borçlanmaya girmeden yaptık? diye konuştu.

 

Hedef ?En Temiz Şehir? Unvanı

Taban, temizlikle ilgili çalışmaların da yoğun şekilde sürdüğünü kaydederek şöyle devam etti: ?Bu şehirde yaşayan insanlara farkında olmadan kirlettiğimizi, temizleyerek değil kirletmeden bu sorunu çözmek için adım attığımızı anlatmamız lazım. Kurum olarak bizler de hep temizlemek üzerine gayret koyduk. Ama son 20 aydır inanın kirletmemek üzerine her türlü farkındalığı denemeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın dikkatini çekecek, beraberinde onu da harekete geçirecek adımları atmak istiyoruz. Bu şehir en temiz şehir olacak. Bunun hayalini kurduk. Bu şehir güzel güzel mobilyalar üretirken, en temiz şehir unvanına da sahip olacak. Vatandaşlarımız bunun farkına varırsa, şehir güneş gibi parlayacak. Ben bu şehri düğüne hazırlar gibi ince ince, ilmek ilmek dokuyarak hazırlamak istiyorum. Trilyonlarca para harcamaya gerek yok. Sadece kirletmediğimizde, bu şehir temiz bir şehir olacak. Bu halkaya biz her bireyi eklemek zorundayız. Bu şehirde artık çöp toplayan bir Belediye Başkanı var. Bu ayıp bir şey değil.?

 

Tek Yürek Olmalıyız

?Yapım anlamında, imar anlamında gerçekten şehrin her yerinde izimiz, emeğimiz, çalışmamız, gayretimiz var. Her gün bir yerlere gidip çalışmaları inceliyoruz. Gerek yeni yollar açıyoruz, altyapı problemiyle ilgili Büyükşehir Belediyemiz çalışıyor. Bizler de İnegöl Belediyesi´ne düşen alanlarda tretuvar yapımı olsun, çocuk parkı, yeşil alan, asfalt, düzenleme gibi çalışmaları yapıyoruz. Bunlar rutin çalışmalarımız. Şehrimiz çok hızlı büyüdüğü için bu tarzda çok işimiz var. Tüm mahallelerimizde mutlaka eksiklerimizi gidereceğiz. Neresi olgunlaştıysa, hazır hale geldiyse oraya gitmeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki tek yürek olursak, bu şehrin eksiklerini de daha hızlı giderebiliriz.?

 

Denetim Halkasına Vatandaşta Eklenmeli

?Denetim konusunda öne çıkan birim Zabıta Müdürlüğümüz. Ama ben bu denetim halkasına vatandaşlarımızın da eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani her yere bir polis, zabıta, jandarma koymamız mümkün değil. Gelişen şehirlerde ve ülkelerde insanlar bir zabıta gibi, polis gibi görev yapmayı öğrenmiş. Bunun anlamı birbirimizle kavga etmek değil, vatandaşlık görevini yerine getirmek. Nihayetinde incelediğimiz o bölgelerde vatandaş telefonunu kaldırıp konu kimi ilgilendiriyorsa bilgi veriyor. Biz de inşallah çözüm odaklı çalışma noktasında sürece devam edeceğiz.?

 

Soğuk Hava Tesisi İçin Başvuru Yapıldı

?Tarımsal anlamda yaptığımız çalışmalar var. Cumartesi günü çilek festivalimizi gerçekleştireceğiz. Geçmişte Tarım Fuarları yaptık. Bu yıl da Tarım Fuarı yapalım şeklinde hazırlıklarımız sürerken, konunun paydaşlarından bu yıl Tarım Fuarına ara verelim, onun yerine alternatif çalışmalar üretelim fikri geldi. Ama fuar konusunu yine değerlendirerek gerçekten fayda bulacak hale geldiğinde gerekiyorsa yapalım düşüncesi oluştu. Bizler de bu yıl biraz daha çiftçimizin öncelikli ihtiyacı nedir konusu üzerinde çalıştığımızda; depolama, pazarlama, ürününü değerli satamama gibi problemleri gördük. Üreten Çiftçiler Kooperatifimizi kurduk. Beraberinde BEBKA´ya proje başvurumuzu yaptık. Oradan da 7 milyon TL´lik bir tesis yapımıyla ilgili destek sürecini başlattık. Onaylanması durumunda inşallah bu bedelin belli bir bölümünü oradan tedarik edeceğiz. Güzel bir soğuk hava tesisini inşallah şehrimize kazandıracağız. Kaldı ki 120 bin tonluk üretimi olan şehrin 30 bin ton civarında soğuk hava deposu olduğunu görüyoruz. Bu oran çok düşük. Bu eksikliği de gidermek istiyoruz.?

 

Köfte Festivali Güçlü Bir Tanıtım Yüzümüz Olacak

?Geçtiğimiz hafta köfte festivalimizi gerçekleştirdik İTSO, Lokantacılar Odası ve Şef Aşçılar Derneği ile birlikte. Bunu geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yapılan çalışma güzel oldu, inşallah gelecek dönemlerde bunu çok daha etkili hale getirirsek inanıyorum ki güçlü bir tanıtım yüzümüz olacak.?

 

Turizm Öncelikli Gündemlerden Biri

?Turizm önemli gündemlerimizden biri. Bu şehirde gerçekten turizm anlamında yapılacak çok iş var. Allah vergisi güzellikler var, tarihi güzellikler var, Akhisar Höyüğümüz, Cuma Höyüğümüz, farklı bölgelerde önemli merkezlerimiz var, müzemizde sergilediğimiz fosil anlamında tarihi özelliğe sahip varlıklar var. Bunları geliştirmemiz lazım. Bir de insan eliyle ortaya konarak turizm değeri oluşturacak değerler var. Bunlardan biri Paris´teki Eyfel Kulesidir. Bunun gibi neler yapılabilir noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz.?

 

Konuşma sonrası toplantı basın mensuplarının soruları ve karşılıklı istişarelerle devam etti.

Haber Merkezi