En hızlı çalışan kurumuz
Belediye Başkanı Alper Taban, “İddia ediyorum şuanda bölgesinde en hızlı çalışan, telefonları en hızlı şekilde cevaplayan ve konuları sonuçlandırmaya çalışan kurum haline geldik” dedi.
Tarih: 3.11.2018 09:20:25

Belediye Başkanı Alper Taban´ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği devam ediyor. Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Çinili Camiinde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi de yoğun oldu.

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ

Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkanvekili Turgay Yel, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, parti yöneticileri ve bazı meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin lokalinde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban´a iletme fırsatı buldu.

RABBİM BU BİRLİK BERABERLİĞİ BOZMASIN

Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası Belediye Başkanı Alper Taban, cemaate hitaben bir konuşma yaptı. İnegöl Belediyesi olarak uzun zamandır Bereket Sofraları adı altında vatandaşlarla buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Taban; “Her hafta Cuma günü teşkilatımız, yöneticilerimiz, meclis üyelerimizle beraber başka bir camimizde cemaatimizle, mahalle sakinlerimizle bir araya gelerek hem namazlarımızı eda ediyoruz beraberinde vatandaşlarımızla bir araya gelip hemhal oluyor. Sorunlar, problemler, öneriler varsa bunları dinliyoruz. Bugün de sizlerle birlikteyiz. Soframızı bereketlendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Çinili caminin bir geleneği var, geçmişten bu yana aslında bu buluşmaları kendi arasında sürdürüyor. Bu bizim de çok hoşumuza gidiyor. Gerçekten mahallemizde böyle birlik ve beraberlik çok güzel sürdürülüyor. Rabbim bu birlik ve beraberliği daim etsin inşallah” dedi.

BÖLGEMİZİN EN HIZLI KURUMU HALİNE GELDİK

Göreve gelmesinin üzerinden 1 yıl geçtiğini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Taban; “Geçtiğimiz yıl Kasım ayında göreve geldim. Kasım ayı itibariyle 1 yılımızı doldurduk. Samimiyetle, gayretle yine teşkilat üyelerimizle birlikte, meclis üyelerimizle, çalışma arkadaşlarımızla hizmet üretmeye gayret gösteriyoruz. Vatandaşımızı da bu yönetim sürecine katarak gelin şehrimizi hep birlikte yönetelim dedik. Burası hepimizin belediyesi. Sizler de gelin bizlere destek olun dedik. Bu destek de nasıl olacak? Belediyemize kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak iletişim kanallarımız var. Belediyeye gelip derdini anlatmaya çalışan vatandaşlarımız var. Ben de diyorum ki buna hiç gerek yok. Belediye size çok yakın. Herkeste bir cep telefonu var. 153 hattını ararsanız bu kurum size en hızlı şekilde çözüm üretmeye çalışır. Bakın iddia ediyorum şuanda bölgesinde en hızlı çalışan, telefonları en hızlı şekilde cevaplayan ve konuları sonuçlandırmaya çalışan kurum haline geldik. Personelimize bu konuda eğitimler aldırdık. Kurum olarak belgeler aldık. Neden? Bu dönüşümü yakalayabilmek için. Biz artık eskisinden çok daha performanslı çalışmak istiyoruz, İnegöl´ün eksiklerini, sorunlarını çok daha hızlı gidermek istiyoruz, aynı zamanda şeffaf ve herkesin ulaşabileceği bir belediye olsun istiyoruz. Ben belediyede kimi arasam da işimi gördürsem düşüncesini asla kabul etmiyorum. Arkadaşlarıma söylediğim bir şey var, kulaktan duyma iş almayacaksınız. Vatandaşımız şunu öğrenecek; belediyenin kurumsal telefonları, hatları var. Türkiye´nin her yerinde nereye giderseniz gidin 153 numarasını aradığınızda oranın belediyesi çıkar karşınıza ve sorunlarınızı oraya iletirsiniz. Biz de şuanda bunu her yerde anlatarak vatandaşımıza hizmete en kolay şekilde ulaşmanın yolunu gösteriyoruz” diye konuştu.

 

ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETELİM

Şehirdeki sorunlarla ilgili vatandaşların desteğini beklediklerini de kaydeden Taban, şöyle devam etti: “Olabildiğince vatandaşlarımızla iç içe, birlikte olmaya çalışıyorum. Ancak koca bir şehir var burada. Benim her an her yere erişmem mümkün değil. Saha ekiplerimiz var, onları da yönlendiriyoruz. Onlar da yaklaşık 7 bin kişiye ulaşabildi şuanda. Sizden ricam şu; bir Belediye Başkanı her an her şeyi göremez, bilemez, her konuda uzman olamaz. Herkesin bir hayat tecrübesi var, yaşadıkları var, mesleki tecrübesi var. Ben bunlardan istifade etmek istiyorum. Bu şehri sizler benden daha iyi tanıyor ve biliyorsunuz. Özellikle yaşadığınız bölgelere bizlerden daha hakimsiniz. Onun için lütfen bizlere gördüğünüz eksik ve aksakları bildirin. Biz onları programımıza alır çözmek için mücadele ederiz.”

İNEGÖL ŞANTİYEYE DÖNECEK

“Şuanda bulunduğumuz bölgede en büyük problemlerden biri alt yapı. Yağışlı havalarda suların birikmesi, işyerleri ve evlere suların girmesi. Ancak sadece bu bölge değil İnegöl´ün büyük bölümünde bu sorun var. Bunlarla ilgili Büyükşehir Belediyemizle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. 2019 yılında inşallah alt yapı çalışmaları başlayacak. Bunlar büyük yatırımlar. İlk etapta 150 milyonluk yatırımın çalışması başlayacak. Bununla da bitmeyecek, İnegöl gerçekten önümüzdeki süreçte şantiye alanına dönecek. Bu çalışmalar bittikçe de üzerleri kapatılıp üst yapısı tamamlanarak pırıl pırıl bir şehir hayal ediyoruz.”

Konuşmanın ardından vatandaşların kendi bölgeleri ve İnegöl´e ilişkin sorun, talep ve önerilerini iletmesiyle devam eden Bereket Sofrası Buluşmasında, mahalledeki sorunlar da dile getirildi.

 

Haber ve Fotoğraf: Kurum Bülteni
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: hızlı çalışan kurumuz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Ben bu şehrin kızıyım”
“Ben bu şehrin kızıyım”
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday adayı olan Devrim Kosova Haber Yorum Gazetesinin konuğu oldu.
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday adayı Bülent Temelli, Haber Yorum Gazetesi´nin konuğu oldu.
 “Dolu dolu bir yıl geçirdik”
“Dolu dolu bir yıl geçirdik”
8 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığındaki bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdiklerini söyledi.
Yeni nesil belediyecilik
Yeni nesil belediyecilik
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Flexcity yazılımı sayesinde elde edilen verilerle daha doğru ve isabetli kararlar alacaklarını söyledi.
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
AK Parti´de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılmasının ardından iş adamı İsmail Kösen´de belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sedat Öpçiner, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı olarak dosyasını partisine teslim etti.
Bayram, başvurusunu yaptı
Bayram, başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediyesi Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için AK Parti İlçe yönetimine başvuruda bulundu
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
İmam Hatip Camiasının sevilen isimlerinden Hasan Aydın, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı parti yönetimine teslim etti.
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Asuman Akçay Sakallı, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Teşkilatına teslim etti.
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
İnegöllü işadamı Umut Ortakçı, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığında Müfit Besler, sağlık sebepleri dolayısı ile başkanlık görevini Eray Soral´a devretti.
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Atatürk´ün, öngörüsü ile tarihte eşi az rastlanan bir lider olduğunu ve bu günleri yas günleri olmaktan çıkarıp, Atatürk´ü anlaşılması için vesile bilinecek günler olarak değerlendirmek gerekmektedir” dedi.
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
İnegöl eğitim hayatının önemli isimleri arasında yer alan Devrim Kosova, AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için dosyasını parti yetkililerine teslim etti.
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80. yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıtı önünde anma programı gerçekleştirdiler.
 “Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
“Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Sekreteri Yasemin Soydan, 1 yaşındaki Melisa Tuana bebeğin yaşamını yitirdiği kreşle ilgili gerekli takibin yapılacağını belirterek yetkililere sorular yöneltti.
İlk Başvuru Adem Demirel´den
İlk Başvuru Adem Demirel´den
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ayşe Kuş Taşkın ilçe teşkilatına giderek başvuruda bulundu.
Gürel, TBMM´de konuştu
Gürel, TBMM´de konuştu
TBMM Genel Kurulu´nda Down Sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının tespiti ve çözümleriyle ilgili söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Onlar bizim bebek kalan evlatlarımız, huzurumuz, şükrümüz” dedi.
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclisi Aday Adaylığı şartlarının belli olduğunu ifade etti.
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
DSP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, DSP´nin merhum lideri Bülent Ecevit´i ölümünün 12´inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi