Engelli Öğrencilerden Taban´a Teşekkür Ziyareti
İnegöl Halk Eğitim Merkezi (HEM) İdareci, öğretmen ve engelli kursiyerleri, Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören 23 yaş üstü engelli öğrencilerin yemekle ilgili yaşadıkları sorunun çözümü noktasında katkı sağlayan Belediye Başkanı Alper Taban´a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Tarih: 26.10.2018 11:55:17

İnegöl Halk Eğitim Merkezi´nde 23 yaş üstü engelli öğrencilerin yaşadığı yemek sorunu, Belediye Başkanı Alper Taban´ın girişimleriyle İnegöl Belediyesi katkılarıyla çözüldü. Bu gelişme sonrası, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk, beraberindeki öğretmenler ve 23 yaş üstü engelli kursiyerlerle birlikte Başkan Alper Taban´ı ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.

55 ÖĞRENCİNİN YEMEK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Çarşamba günü 16.00´da Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, engelli öğrenciler Başkan Taban´a çiçek ve hediye takdimi gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Göktürk; “Öncelikle bizleri kabul ettiği için Belediye Başkanımız Alper Taban´a teşekkür ediyorum. Kendisi sağ olsun 23 yaş üstü engelliler kursumuza belediye anlamında çok büyük destekler veriyor. Kendisine bu anlamda teşekkür edelim istedik. 23 yaş üstü engelliler kursumuzdaki kursiyerlerimizin yemek sorununu halletti. Bizim için gerçekten çok problem olan bir sorundu. 55 civarında öğrencimiz yemek hizmetinden yararlanıyor. Bizim amacımız bu çocuklarımızı sokaktan kurtarıp sosyalleşmelerini sağlamak. Çocuklarımızı topluma kazandırmak. Burayı sadece bir bakım merkezi gibi değil onları topluma kazandıracak bir merkez olarak görmek lazım. Çünkü bu öğrencilerimizin bazıları aldıkları eğitimin yanında el sanatları anlamında da yaptıkları çeşitli etkinliklerle el becerilerini geliştiriyorlar. Yine öğrencilerimizi KPSS gibi çeşitli sınavlara da hazırlıyoruz. Daha önceki senelerde 2 öğrencimiz KPSS sınavından Türkiye ve Bursa dereceleri yaparak önemli puanlar aldılar. Ben hem bu başarının yakalanmasında emeği geçen öğretmenlerimize hem de Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİ, GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUM

Belediye Başkanı Alper Taban ise “Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerine hoş geldiniz dileklerimi iletmek istiyorum. Tabi ben Alper Taban olarak kendi şahsımdan, kesemden bir hizmet vermedim. Vatandaşımızın verdiği vergilerden aktarılan paylar var bu payları biz de burada çeşitli vesilelerle kullanarak vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Tabi sınırsız bir bütçemiz, sınırsız imkanlarımız yok. Ama özellikle ben öğrencilerimizi, gençlerimizi önemsiyorum. Onlara fayda olabilecek her ne varsa yapmaya hazırız. Yeter ki yapmaya imkanımız olsun. Gençlerimize, öğrencilerimize yatırım yapıldığında onların ne kadar başarılı olduklarını görüyoruz. İmkan verildiğinde, fırsat verildiğinde gerçekten onlar da çok ciddi başarılar elde ediyorlar. İnşallah başarıları daim olsun. Öğretmenlerimize de verdikleri destekler için teşekkür ediyorum. Bazı meslekler var ki sadece maaşı için yapılacak işler değil. Öğretmenlik de çok kutsal bir görev. Çocuklarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Haber ve Fotoğraf: Kurum Bülteni
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Oynanan Oyun Umut Veriyor
Oynanan Oyun Umut Veriyor
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, rakiplerine karşı etkili oynamalarına rağmen gole ulaşamamaları sonucu istedikleri puanları toplayamadıklarını belirterek; “Bu oyun ilerisi için bize çok büyük umutlar veriyor” dedi.
Belediye´den koordinasyon toplantısı
Belediye´den koordinasyon toplantısı
İnegöl Belediyesi´nin şehrimizde kazı yapan kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütmeleri adına organize ettiği kurumlar arası altyapı koordinasyon toplantıları devam ediyor.
Öğrencilere altın öğütler
Öğrencilere altın öğütler
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) ile Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İnegöl İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Önce Kendini Yönet” konulu söyleşi programında konuşan TÜGİK Genel Sekreteri Siyasal Bilimci-Sosyolog Tanzer Polat Yılmaz, öğrencilere önemli bilgiler aktardı.
Tandoğan caddesi onarılıyor
Tandoğan caddesi onarılıyor
İnegöl Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi Tandoğan Caddesi üzerinde zamanla çökerek çukurlar oluşan yolların tamir çalışmalarına başladı.
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
Mimarlar Odası´ndan Taban´a Ziyaret
İnegöl Mimarlar Odası Başkanı İsmail Karakaşlı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti.
Atatürk´e minnet borcumuz var
Atatürk´e minnet borcumuz var
İnegöl Gazeteciler Derneği Başkanı İhsan Balakuş, “Bir milletin hayatta kalmasını, Türk milletinin bugünlere ulaşmasını sağladığı için ona büyük bir minnet borcumuz var” diyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 80. yıldönümünde saygıyla andı.
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
Uyuşturucuya Savaş Açtılar
İnegöl´ün Gürcü camiası dernek başkanları, geleneksel olarak düzenledikleri istişare toplantılarının bu ayki gündemine gençleri aldılar. Gençlerin uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması noktasında önleyici tedbirler alınmasına karar verildi.
   Yeni okul öğretime hazırlanıyor
Yeni okul öğretime hazırlanıyor
İnegöl Belediyesi, eğitim öğretime başlamak için gün sayan eski İnegöl Lisesi´nin bulunduğu alanda inşa edilen Bakyapı Hacı Ali Bakgör Ortaokulu´nda çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
Taban Vali Canbolat´ı ziyaret etti
AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, kısa bir süre önce Bursa Valiliği görevine başlayan Yakup Canbolat´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
Müdür Erçetin´den İGİAD´a Ziyaret
İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, İnegöl Genç İşadamları Derneği´ni (İGİAD) ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Dernek Başkanı Hakan Özdemir, dernek olarak her konuna İnegöl Emniyetinin yanında olduklarını söyledi.
CHP´de ilk başvuru yapıldı
CHP´de ilk başvuru yapıldı
31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimler için CHP´de ilk başvuru yapıldı. Bir dönem CHP´de ilçe yöneticiliği yapan Hikmet Sallı, belediye meclis üyeliği aday adaylığı dosyasını, İlçe Başkanı Necmi Demir´e teslim etti.
Dev iş birliği
Dev iş birliği
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliği ile İnegöl´de Mobilya Test Merkezi ve Malzeme Kütüphanesi kurulacak. İMOS´un da destek vereceği proje için ön protokol önceki gün imzalandı.
Yavi Şehitleri Unutulmadı
Yavi Şehitleri Unutulmadı
25 EKİM 1993 de Erzurum Çat ilçesi Yavi Beldesi Şehitleri dün gece Bursa Küçük Balıklı da Akasya düğün salonunda düzenlenen bir törenle 33 Şehitlerimiz anıldı.
Minik Melisa´ya Son Görev
Minik Melisa´ya Son Görev
İnegöl´de kreşte yemek yedikten sonra uyurken solunumu durması sonucunda hayatını kaybeden 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş, gözyaşları içinde toprağa verildi.
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Diyetisyen Koçak AVM´ye Geliyor
Alışverişi sosyal yaşamın kalbine taşıyan İnegöl AVM, Kasım ayına her yaşa hitap eden etkinlik ve kampanyaları ile merhaba diyor. İnegöl AVM, bu ayki özel söyleşide beslenme uzmanı, diyetisyen Dilara Koçak´ı konuk etmeye hazırlanıyor.
Seri yakalamak istiyoruz
Seri yakalamak istiyoruz
İnegölspor Teknik Direktörü Fatih Akyel, Sakaryaspor karşısında galibiyete ulaşarak seri yakalamak istediklerini ifade etti.
Huzurevleri arasında işbirliği
Huzurevleri arasında işbirliği
Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü yöneticileri, Huzurevi Vakıf ve Dernek yöneticileri, huzurevleri arasında işbirliğini arttırmak, birlik beraberliği sağlamak amacıyla çalışmalara başladı.
Yenişehir yolu yarılandı
Yenişehir yolu yarılandı
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yenişehir-İnegöl arası 24 kilometrelik yol çalışmasının 13 kilometresinin bittiğini, kalan 11 kilometrelik yolda çalışmaların ise tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
“Yeşiller İçinde Bir İnegöl Hedefliyoruz”
“Yeşiller İçinde Bir İnegöl Hedefliyoruz”
İnegöl Belediyesi tarafından başlatılan çevre düzenleme çalışmalarıyla şehrin muhtelif caddeleri, park ve dinlenme alanları çiçeklerle donatıldı.
Enflasyonla mücadeleye büyük destek
Enflasyonla mücadeleye büyük destek
Türkiye genelinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında toplam katılımın yüzde 2,8´inin İnegöl´den gerçekleştirildiği öğrenildi.
Evlilik Okulu´nda ‘Ailede Sabır´ Semineri
Evlilik Okulu´nda ‘Ailede Sabır´ Semineri
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliğiyle düzenlediği Evlilik Okulu kapsamında Araştırmacı Yazar Halil Atalay İnegöllülerle buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi