Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erdoğan´ı sansürlediler
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen programla İnegöl´e gelen Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Anadolu Ajansı ve TRT´nin Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı sansürlediğini ileri sürdü.
Tarih: 4.10.2018 10:48:58

Gazeteci Süleyman Dinçer moderatörlüğünde önceki akşam saat 20.30´da düzenlenen konferansa MÜSİAD İlçe Başkanı Halil Malkaç, Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, MÜSİAD yönetimi ve üyeler katılım gösterdi.

ABD´nin sömürgesi olduk

Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, “İnsan merkezli hareket olmasın diye Kur´an ‘ikra´ ile başladı. Adamın arkasına değil fikrin arkasına takılalım diye ‘ikra´ ile başladı. Eğer hedeflerimiz bize hakikatlerimizi unutturuyorsa çalışmalarınızın adına mücadele diyemezsiniz. Menfaatlerimiz Müslümanlığımızı unutturuyorsa bu mücadele değildir. Amacımız bize ahlakımızı unutturuyorsa kazanacağınız şeyin adına zafer diyemezsiniz. Legal kalabilirsiniz, helal dairede kalmanız emrolunmuştur, legal değil. Helalden çıkıp legal olduğunuzda Allah´ın yasalarını delemezsiniz. AK Parti´den bahsetmiyorum. 1 milyon kat daha güçlü AK Parti, Kemalizm ve diğerleri bir araya gelse Allah´ın yasalarında boşluk bulamazsınız. Allah´ın çalışma prensibi amacı gideyim de, nasıl gidersem gideyim şeklinde değildir. Biz bu değiliz. Tayyip Bey bu olmasın diye yırtınıyor. Anlatmaya çalışıyor. Hala heykelini yapan geri zekalılar var. Tayyip Erdoğan´ın heykelini yapmak geri zekalılıktır, olayı anlamamaktır. 1929´dan başlayarak bu ülkede heykeller dikildi. McKensey´i anlayamayız. Tamam, ülkede Ulu Önder Atatürk diye anlatın razıyız, biz çocuklarımıza evde ne anlatacağımıza evde karar veririz. Bir kısmınız Tayyip Erdoğan diye anlatın… Bu ülkede 100 senedir Amerika ile ilgili ilişkilerimiz anlatılmıyor. Biz Amerika´nın sömürüsü olduk, mecaz yok, masif olarak biz müstemlekeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sömürge oldu.

FETÖ ile mücadele böyle yapılmaz

“1960 senesinde Menderes´e darbe yapıldı. Karşımızda bir mahkeme var. Ahmet Salih Korur ayakta, karşısında hâkim, istihbaratla ilgili soru geliyor, ‘Biz MAH olarak hariciye raporu yazmıyoruz´ diyor. MİT, ben istihbarat yazmıyorum diyor… 1950´den beri, 10 senedir MİT rapor yazmıyor. Asala bulunmasaydı belki hiç yazılmayacaktı. Para alan emir almaya hazır olsun. Şuan da devam ediyor. Ne var Fullbright´ta gençler Amerika´ya gidiyorsa? Müslüman´ı alıp oraya götüreceğim, bin bir türlü ahlaksızlık, sonra gelip vatan evladı diyeceksin. Ütopizm sevmiyorum. O iş öyle değil… Bir örgütü çökertmek için sivil, örgüt, para ve insan listesi için olmak üzere 4 iddianame ortaya koymanız lazım. FETÖ de böyle ortaya çıkartıldı. KPSS´den 99 alan olmaz mı? Hepsi 100 almış.”

 

“FETÖ ile mücadele böyle yapılmaz. Yeni bir örgüt çıkarıyorsunuz başımıza. PKK´yı mumla aratacaklar. 4 bin 500 dosyalık örgüt olmaz. Bu örgüt değil, bu başka bir şey. Yurtdışına gitmesine izin verdiğiniz imamları kopartın. Şimdiye kadar yapılmış en sağlam infaz yasasını çıkartın. ‘Seni salıyorum, gözünün üstünde kaşın var diye alırım seni…´ diyin. En diktatörce yasayı çıkarın, cemaatçileri çıkarın örgütçüleri alın. Cemaatçiye terörist diyemezsin, bu Pensilvanyanın tuzağı. Mücadeleyi bilen adamın isimle işi yoktur. AK Parti Fetullah Gülen´i buraya getirdi diyorlar, bunlar aklını yemişler. Vehbi Koç ile randevu alamazsın, göremezsin. Vehbi Koç 70´te TBMM´nin ilk kâtibi… Vehbi Koç´un masasında FETÖ oturuyor, masaya alan ben miyim? Tayyip Bey o zaman 16 yaşında. Eskiden yasama, yürütme, yargı ve 4. kuvvet medya vardı. Şimdi medya 1. sırada… Niye geziciler bütün yalanlarını Cuma günü saat 17.00´dan sonra atıyorlar? Şimdi Milli Eğitim´e göz diktiler, Milli Eğitim´de namaz kılan adam görmek istemiyorlarmış… Operasyonel, analist bir medya olsa yalakalığı bırakıp iş yapacak… Kim daha çok överse onun revaçta olduğu bir dönemdeyiz. Bu beni çok rahatsız ediyor. 42 yaşındayım, babamın bana öğrettiği şey şu; ‘Sen iyi olduktan sonra kimse sana zarar veremez.´”

“Dünyada BM´ye kayıtlı 165 ülke var. Türklerle, Anadolu ile Amerika´nın ilişkisinden dünyada 1 adet daha numune yok. Amerikan Deniz Kuvvetlerinin kurulduğu günü kutladığı paylaşımda ne vardı gördünüz mü? Amerikan ordusu kurulduğu günü sosyal medyada kutlarken elinde Türk bayrağı olan mücahitleri öldürüyordu. Bunun sebebi şudur; stratejistler potansiyeller üzerinden analiz yaparlar. Anadolu´da ve Balkanlarda baskı yoktur. Aç mısın diye sorarız, kâfir misin Müslüman mısın diye sormayız. Hizayı İbrahim´den alırız. Biz yeryüzünde rahmanın kulları olarak ayrım yapmadan insanlarla münasebet yapmak üzere emrolunduk. O yüzden tepeler aşıp adamı buldu getirdi, sırtlayıp geri getirdi, özür diledi. Norveç´te 76 kişinin kafasına sıktı, mahkemeye çıktı, eylemi kasten ve strateji üzerine yaptım dedi. Neden? ‘Siz Norveç´te çok kültürlü hayata izin veriyor, mültecileri kabul ediyorsunuz, çok kültürlü hayat İslam propagandasıdır, ben Norveç´te İslam propagandası istemiyorum´ dedi. 70 kişinin kafasına sıkmış çocuğun adamın ağzından çıkan laflar bunlar. Onu gönderenlerin ne kadar derin olduğunu siz düşünün… İran bize Sünni mi diyor? İran takiyeten bize Sünni der. Biz onlara göre yezidin askeri oluyoruz. Dünyada İslam yorumu nerede var diye baktığınızda Anadolu Balkanlar görünüyor. Batının Bosna´ya Müslüman olduğu için mi yardım ettiğini düşünüyorsunuz? Bosna´yı batı dostu bir yere getirmeye çalışıyorlardı bu noktada biraz başarılı oldular. Türkiye niye dış göçlerin hedefinde diye bakıldığında gezi olaylarına bakar mısınız... Batı gezi olaylarını hedef almış olabilir mi? Müslüman evlatları lezbiyen, homoseksüel yapmaya çalışıyorlar. Batı potansiyellere karşı… Anadolu potansiyellerine, Müslüman İslami potansiyellere… AK Parti´nin içinde kim ki mefkure merkezli bir medeniyet potansiyelleri icra etme noktasındaki bir inisiyatifi kim savunuyor, hepimiz sansür altındayız.” 

“Anadolu Ajans ve TRT de dâhil darbe akşamı Tayyip Erdoğan´ı sansürlediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletin kendisini sansürlediğini ifade ediyor. 00.04´teki yayını sansürleniyor. Devlet 4 saatliğine elimizden gitti, geri almaya çalışıyoruz diyemiyorlar. Devlet elden gitmiştir, tekrar geri gelmesini sağlayan Tayyip Erdoğan´dır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15 Temmuz günü elden gitmiştir… Peki, nasıl elden gitti? Buraya nasıl geldik? 15 Ocak 1820´de Amerikan misyonerleri İzmir´e geldiler, köy enstitülerinin ilk toprağı Amerikan vatandaşı tarafından Tonguç´a bağışlandı. 15 Temmuz başarılı olsa İzmir kesin özerk bölge, Smyrna özerk bölgesi, İstanbul özerk bölge, Diyarbakır özerk bölge… 1700´lerin sonunda Amerikalılar deniz kuvvetlerini kurup bizden izinle bir şeyler yapabiliyorlar. Asala 1 tane Türk´ü öldürmemiştir. İttihat ve Terakki katliamı yaptırdıkları için Asala onları öldürmüştür. Bizim için fark eder mi? Fark etmez. Bayrağın muvazzafıysa bayrağın adamıdır. Allah Abdullah Çatlı´ya rahmet eylesin. 45´e kadar çok sorunlar yaşadı. Amiral Bristol büyük bir Türk dostudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı bir Amerikan elçisinin yanında konuşurken gördünüz mü? Hayal edebiliyor musunuz? Mustafa Kemal sorun çıkmasın diye uğraşıyor. Mimliyiz. Anadolu Müslümanlarıyız. Potansiyel öyle bir yük ki 3,5 milyon kilometre karelik bir hinterlanda sahip dünyadaki tek ülke… Gittiğin yerlerde 1 tane Türkçe konuşulmuyor. En tehlikeli… Gitmişim, adaleti sağlamışım, geri gelmişim. Singapur´a gittim, adamlar İngiliz Milletler Topluluğu üyesi. İngiltere şuraya barış getirmiştir desin bir kişi… Afrika´nın yamyam kadınları anlatıyor, geleneklerimiz gereği üstümüze bir şey giymezdik diyorlar, 1 tane zina hadisesi de yok. Avrupalılar buraya geldiler, ayıptır diye üstümüze kumaş parçaları verdiler, onların parasını bizden aldılar, onlar gittiğinde üstümüze atacak birer kumaşımız kalmamıştı ama hepimizin elinde birer incir vardı diyorlar. Sömürü üzerine olan bir zihniyet ne yapabilir? İngiltere ne verebilir? Amerika medeniyetsizdir. İsrail dünyaya ne verebilir? Yalan verebilir… Münih filmini izleyin, Filistin örgütünün Münih´te yaptığı bir eyleme karşı Mossad´ın bir eylemini anlatır. Yalan söylüyorlar. Bebekleri yakanlar ‘İçeride çocuk varsa patlatmayalım´, ‘Kadın varsa patlatmayalım´ diye koşuşurlar o filmde. Yalan söylüyorlar… İslam mimarisi, Osmanlı mutfağı ve Osmanlı örneklerinin olmayanı yok… Bütün yaptığınız sanal mimari, sanılan mimari… ABD bir tuş indirdiğinde yarın WhatsApp´ta görüşemeyiz. Sanalsınız. Bir Kızılay, bir İHH çıkaramazsınız. Başkası gülsün diye ağlarız biz, böyle bir şeyleri yok.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan sansürlediler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
DARALMAYI İHRACATLA AŞTIK
2018 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ekonomik dalgalanmalar nedeniyle iç piyasada daralma olduğunu, ancak ihracat yönelerek hedeflenen başarının yakalandığını belirtti.
Nakliye sorununa çözüm
Nakliye sorununa çözüm
İnegöl´de kurulan Murat Transporter taşımacılık şirketi, İnegöl´den Avrupa´ya ürün göndermekte zorluk çeken mobilyacıların nakliye sorununu çözüyor.
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
Poşet satışları zincir marketlere yaradı
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, doğayı korumak için başlatılan ücretli poşet uygulamasının AVM ve zincir marketlerin kazanç kapısı olduğunu savundu.
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Avm 3. Şubesini Açtı
Tuba Alış Veriş Merkezlerinin 3. Şubesi, geçtiğimiz Cuma günü Mesudiye mahallesi Birlik Sokak Numara 1 adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa İnegöl Belediye Başkan yardımcısı Eşref Yiğit ve İlçe Halkı katıldı.
Okan Güler Güven Tazeledi
Okan Güler Güven Tazeledi
5. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği´nde Başkan Okan Güler güven tazeledi.
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Özdemir: “KDV İndiriminin Kalıcı Olmasını İstiyoruz”
Enflasyonla Topyekun Mücadele kapsamında başlatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle uzatılması özellikle mobilya sektörünü sevindirdi.
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
YÜZDE 8 HERKESE KAZANDIRIR
Mobil Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, KDV indiriminin 3 ay daha uzatılması kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Mobiliyum 3. istişare toplantısını gerçekleştirdi
Türkiye´nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM´si ünvanını sahip Mobiliyum AVM´nin 3. istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Ekonomiye odaklanmalıyız
Ekonomiye odaklanmalıyız
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret ederek İnegöllü sanayici ve işadamlarıyla istişarelerde bulundu.
   Asgari ücret artışına tam destek
Asgari ücret artışına tam destek
MOSFED Başkanı Ahmet Güleç Mobilya sektörü olarak asgari ücret artışını olumlu bulduklarının belirtti.
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Üniversiteliler kapı dünyası´nda
Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesiİnegöl İşletme Topluluğu(İNİT) öğrencileri, kapı ve dekorasyon üretimi konusunda sektörün öncü firmalarından Kapı Dünyası´na teknik gezi düzenledi. Gezi sırasında Kapı Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özdemir tarafından öğrencilere bilgiler verildi.
Krizler bir imtihandır
Krizler bir imtihandır
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından dost meclisi toplantıları kapsamında ´MÜSİAD Misyonu, dünyadaki yeri ve 2019 ekonomik beklentiler´ konulu konferansta konuşan Uluslararası İş Forumu (İBF) Genel Başkanı Erol Yarar, "Rızkımızı Allah veriyor. Her kriz bir imtihandır. Allah sizleri bizleri imtihan ediyor" dedi.
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD´dan Avarlar İçin Çözüm Projesi
MÜSİAD İnegöl Şubesi Yönetim Kurulu ve MÜSİAD İnegöl Şubesi İnşaat Sektör Kurulu Üyeleri, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği´niziyaret etti. Ziyarette Avarlar Kavşağı´nda yaşanan sorunlar ele alındı.
   Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
Mobilyacılar seminerlere ilgisiz
İnegöllü mobilyacılara yönelik, Mobilyacılar Odası tarafından geçtiğimiz günlerde KOSGEB 2019 yılı desteklemeleri ile ilgili eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere mobilyacıların ilgi göstermediği görüldü.
İGiAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
İGiAD AİLESİ YEMEKTE BULUŞTU
Organize ettiği etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) üyeleri ve aileleri yılın son etkinliğinde bir araya geldi.
LİMAK Enerji´ye ödül
LİMAK Enerji´ye ödül
Sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji´nin, faturalarda kullanılan kağıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesi, 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi´nde ödüle layık görüldü.
Mobiliyum´da kutlama
Mobiliyum´da kutlama
12 Aralık Mağazacılar günü nedeniyle Mobiliyum AVM´de mağaza pazarlamacıları tarafından bir program düzenlendi.
Yeni başkan Erdin Topal
Yeni başkan Erdin Topal
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu gerçekleşti. Devrin düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi 13. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Mustafa Coşkun´un yerine Başkanlığa Fatih Arıcı seçildi.
İnşaat sektöründe daralma var
İnşaat sektöründe daralma var
İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Türkiye genelinde inşaat sektörümüzde yüzde 70 civarında bir daralma var. Ancak İnegöl´de sektörümüz Türkiye ortalamasına göre biraz daha iyi”.
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile iç piyasanın yüzde 30 büyüdüğünü belirtti.