Erdoğan´ı sansürlediler
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen programla İnegöl´e gelen Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Anadolu Ajansı ve TRT´nin Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı sansürlediğini ileri sürdü.
Tarih: 4.10.2018 10:48:58

Gazeteci Süleyman Dinçer moderatörlüğünde önceki akşam saat 20.30´da düzenlenen konferansa MÜSİAD İlçe Başkanı Halil Malkaç, Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, MÜSİAD yönetimi ve üyeler katılım gösterdi.

ABD´nin sömürgesi olduk

Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, “İnsan merkezli hareket olmasın diye Kur´an ‘ikra´ ile başladı. Adamın arkasına değil fikrin arkasına takılalım diye ‘ikra´ ile başladı. Eğer hedeflerimiz bize hakikatlerimizi unutturuyorsa çalışmalarınızın adına mücadele diyemezsiniz. Menfaatlerimiz Müslümanlığımızı unutturuyorsa bu mücadele değildir. Amacımız bize ahlakımızı unutturuyorsa kazanacağınız şeyin adına zafer diyemezsiniz. Legal kalabilirsiniz, helal dairede kalmanız emrolunmuştur, legal değil. Helalden çıkıp legal olduğunuzda Allah´ın yasalarını delemezsiniz. AK Parti´den bahsetmiyorum. 1 milyon kat daha güçlü AK Parti, Kemalizm ve diğerleri bir araya gelse Allah´ın yasalarında boşluk bulamazsınız. Allah´ın çalışma prensibi amacı gideyim de, nasıl gidersem gideyim şeklinde değildir. Biz bu değiliz. Tayyip Bey bu olmasın diye yırtınıyor. Anlatmaya çalışıyor. Hala heykelini yapan geri zekalılar var. Tayyip Erdoğan´ın heykelini yapmak geri zekalılıktır, olayı anlamamaktır. 1929´dan başlayarak bu ülkede heykeller dikildi. McKensey´i anlayamayız. Tamam, ülkede Ulu Önder Atatürk diye anlatın razıyız, biz çocuklarımıza evde ne anlatacağımıza evde karar veririz. Bir kısmınız Tayyip Erdoğan diye anlatın… Bu ülkede 100 senedir Amerika ile ilgili ilişkilerimiz anlatılmıyor. Biz Amerika´nın sömürüsü olduk, mecaz yok, masif olarak biz müstemlekeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sömürge oldu.

FETÖ ile mücadele böyle yapılmaz

“1960 senesinde Menderes´e darbe yapıldı. Karşımızda bir mahkeme var. Ahmet Salih Korur ayakta, karşısında hâkim, istihbaratla ilgili soru geliyor, ‘Biz MAH olarak hariciye raporu yazmıyoruz´ diyor. MİT, ben istihbarat yazmıyorum diyor… 1950´den beri, 10 senedir MİT rapor yazmıyor. Asala bulunmasaydı belki hiç yazılmayacaktı. Para alan emir almaya hazır olsun. Şuan da devam ediyor. Ne var Fullbright´ta gençler Amerika´ya gidiyorsa? Müslüman´ı alıp oraya götüreceğim, bin bir türlü ahlaksızlık, sonra gelip vatan evladı diyeceksin. Ütopizm sevmiyorum. O iş öyle değil… Bir örgütü çökertmek için sivil, örgüt, para ve insan listesi için olmak üzere 4 iddianame ortaya koymanız lazım. FETÖ de böyle ortaya çıkartıldı. KPSS´den 99 alan olmaz mı? Hepsi 100 almış.”

 

“FETÖ ile mücadele böyle yapılmaz. Yeni bir örgüt çıkarıyorsunuz başımıza. PKK´yı mumla aratacaklar. 4 bin 500 dosyalık örgüt olmaz. Bu örgüt değil, bu başka bir şey. Yurtdışına gitmesine izin verdiğiniz imamları kopartın. Şimdiye kadar yapılmış en sağlam infaz yasasını çıkartın. ‘Seni salıyorum, gözünün üstünde kaşın var diye alırım seni…´ diyin. En diktatörce yasayı çıkarın, cemaatçileri çıkarın örgütçüleri alın. Cemaatçiye terörist diyemezsin, bu Pensilvanyanın tuzağı. Mücadeleyi bilen adamın isimle işi yoktur. AK Parti Fetullah Gülen´i buraya getirdi diyorlar, bunlar aklını yemişler. Vehbi Koç ile randevu alamazsın, göremezsin. Vehbi Koç 70´te TBMM´nin ilk kâtibi… Vehbi Koç´un masasında FETÖ oturuyor, masaya alan ben miyim? Tayyip Bey o zaman 16 yaşında. Eskiden yasama, yürütme, yargı ve 4. kuvvet medya vardı. Şimdi medya 1. sırada… Niye geziciler bütün yalanlarını Cuma günü saat 17.00´dan sonra atıyorlar? Şimdi Milli Eğitim´e göz diktiler, Milli Eğitim´de namaz kılan adam görmek istemiyorlarmış… Operasyonel, analist bir medya olsa yalakalığı bırakıp iş yapacak… Kim daha çok överse onun revaçta olduğu bir dönemdeyiz. Bu beni çok rahatsız ediyor. 42 yaşındayım, babamın bana öğrettiği şey şu; ‘Sen iyi olduktan sonra kimse sana zarar veremez.´”

“Dünyada BM´ye kayıtlı 165 ülke var. Türklerle, Anadolu ile Amerika´nın ilişkisinden dünyada 1 adet daha numune yok. Amerikan Deniz Kuvvetlerinin kurulduğu günü kutladığı paylaşımda ne vardı gördünüz mü? Amerikan ordusu kurulduğu günü sosyal medyada kutlarken elinde Türk bayrağı olan mücahitleri öldürüyordu. Bunun sebebi şudur; stratejistler potansiyeller üzerinden analiz yaparlar. Anadolu´da ve Balkanlarda baskı yoktur. Aç mısın diye sorarız, kâfir misin Müslüman mısın diye sormayız. Hizayı İbrahim´den alırız. Biz yeryüzünde rahmanın kulları olarak ayrım yapmadan insanlarla münasebet yapmak üzere emrolunduk. O yüzden tepeler aşıp adamı buldu getirdi, sırtlayıp geri getirdi, özür diledi. Norveç´te 76 kişinin kafasına sıktı, mahkemeye çıktı, eylemi kasten ve strateji üzerine yaptım dedi. Neden? ‘Siz Norveç´te çok kültürlü hayata izin veriyor, mültecileri kabul ediyorsunuz, çok kültürlü hayat İslam propagandasıdır, ben Norveç´te İslam propagandası istemiyorum´ dedi. 70 kişinin kafasına sıkmış çocuğun adamın ağzından çıkan laflar bunlar. Onu gönderenlerin ne kadar derin olduğunu siz düşünün… İran bize Sünni mi diyor? İran takiyeten bize Sünni der. Biz onlara göre yezidin askeri oluyoruz. Dünyada İslam yorumu nerede var diye baktığınızda Anadolu Balkanlar görünüyor. Batının Bosna´ya Müslüman olduğu için mi yardım ettiğini düşünüyorsunuz? Bosna´yı batı dostu bir yere getirmeye çalışıyorlardı bu noktada biraz başarılı oldular. Türkiye niye dış göçlerin hedefinde diye bakıldığında gezi olaylarına bakar mısınız... Batı gezi olaylarını hedef almış olabilir mi? Müslüman evlatları lezbiyen, homoseksüel yapmaya çalışıyorlar. Batı potansiyellere karşı… Anadolu potansiyellerine, Müslüman İslami potansiyellere… AK Parti´nin içinde kim ki mefkure merkezli bir medeniyet potansiyelleri icra etme noktasındaki bir inisiyatifi kim savunuyor, hepimiz sansür altındayız.” 

“Anadolu Ajans ve TRT de dâhil darbe akşamı Tayyip Erdoğan´ı sansürlediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletin kendisini sansürlediğini ifade ediyor. 00.04´teki yayını sansürleniyor. Devlet 4 saatliğine elimizden gitti, geri almaya çalışıyoruz diyemiyorlar. Devlet elden gitmiştir, tekrar geri gelmesini sağlayan Tayyip Erdoğan´dır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15 Temmuz günü elden gitmiştir… Peki, nasıl elden gitti? Buraya nasıl geldik? 15 Ocak 1820´de Amerikan misyonerleri İzmir´e geldiler, köy enstitülerinin ilk toprağı Amerikan vatandaşı tarafından Tonguç´a bağışlandı. 15 Temmuz başarılı olsa İzmir kesin özerk bölge, Smyrna özerk bölgesi, İstanbul özerk bölge, Diyarbakır özerk bölge… 1700´lerin sonunda Amerikalılar deniz kuvvetlerini kurup bizden izinle bir şeyler yapabiliyorlar. Asala 1 tane Türk´ü öldürmemiştir. İttihat ve Terakki katliamı yaptırdıkları için Asala onları öldürmüştür. Bizim için fark eder mi? Fark etmez. Bayrağın muvazzafıysa bayrağın adamıdır. Allah Abdullah Çatlı´ya rahmet eylesin. 45´e kadar çok sorunlar yaşadı. Amiral Bristol büyük bir Türk dostudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı bir Amerikan elçisinin yanında konuşurken gördünüz mü? Hayal edebiliyor musunuz? Mustafa Kemal sorun çıkmasın diye uğraşıyor. Mimliyiz. Anadolu Müslümanlarıyız. Potansiyel öyle bir yük ki 3,5 milyon kilometre karelik bir hinterlanda sahip dünyadaki tek ülke… Gittiğin yerlerde 1 tane Türkçe konuşulmuyor. En tehlikeli… Gitmişim, adaleti sağlamışım, geri gelmişim. Singapur´a gittim, adamlar İngiliz Milletler Topluluğu üyesi. İngiltere şuraya barış getirmiştir desin bir kişi… Afrika´nın yamyam kadınları anlatıyor, geleneklerimiz gereği üstümüze bir şey giymezdik diyorlar, 1 tane zina hadisesi de yok. Avrupalılar buraya geldiler, ayıptır diye üstümüze kumaş parçaları verdiler, onların parasını bizden aldılar, onlar gittiğinde üstümüze atacak birer kumaşımız kalmamıştı ama hepimizin elinde birer incir vardı diyorlar. Sömürü üzerine olan bir zihniyet ne yapabilir? İngiltere ne verebilir? Amerika medeniyetsizdir. İsrail dünyaya ne verebilir? Yalan verebilir… Münih filmini izleyin, Filistin örgütünün Münih´te yaptığı bir eyleme karşı Mossad´ın bir eylemini anlatır. Yalan söylüyorlar. Bebekleri yakanlar ‘İçeride çocuk varsa patlatmayalım´, ‘Kadın varsa patlatmayalım´ diye koşuşurlar o filmde. Yalan söylüyorlar… İslam mimarisi, Osmanlı mutfağı ve Osmanlı örneklerinin olmayanı yok… Bütün yaptığınız sanal mimari, sanılan mimari… ABD bir tuş indirdiğinde yarın WhatsApp´ta görüşemeyiz. Sanalsınız. Bir Kızılay, bir İHH çıkaramazsınız. Başkası gülsün diye ağlarız biz, böyle bir şeyleri yok.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan sansürlediler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mesleki eğitim büyük önem taşıyor
Mesleki eğitim büyük önem taşıyor
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ülkenin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı ile mücadele etme noktasında mesleki eğitimin büyük önem taşıdığını belirtti.
İTSO´dan özel seminer
İTSO´dan özel seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), odaya kayıtlı kadın girişimciler ve kadın çalışanları için “Kendini Tanıma Sanatı” konulu bir seminer düzenleyecek.
Mobilya´ya İnegöl Damgası
Mobilya´ya İnegöl Damgası
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ülke üretiminin yüzde 40´ını İnegöl´ün gerçekleştirdiğini söyledi.
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
Boyaya büyük zam
Boyaya büyük zam
İnegöllü boya firması sahibi Murat Balakuş, boya ve yan ürünlerinde geçtiğimiz yıldan bu yıla kadar yüzde 110´a varan zamlarla karşılaşıldığını dile getirdi.
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, inşaat sektöründe satışların geçen yıla oranlar yüzde 20-30 oranına düşüş yaşadığını belirtti.
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, İnegöl´de kısa süre önce göreve başlayan Kaymakam Şükrü Görücü´yü ziyaret etti.
Arapların Göz Bebeği Oldu
Arapların Göz Bebeği Oldu
Eurolux firma sahibi Şemi Savaşçı tarafından üretilen Apollon modeli, giyinme odasını yatak odası ile birleştirdi. Türkiye´de ilk olarak üretilen bu ürün, özellikle fuara gelen Arap müşterilerin gözbebeği oldu.
40. MODEF EXPO Açıldı
40. MODEF EXPO Açıldı
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile açıldı.
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
İnegöl Yenice Organize Sanayi Bölgesi´nde (Yenice OSB) Hasan Altunbaş´ın görevden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu kendi arasında yeni görev dağılımı yaptı.
İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İnegöl Genç İşadamları Derneği´nin (İGİAD) düzenlediği “Tecrübe Alıyoruz” söyleşisinin konuğu olan Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek; Başarı, Hayat ve Liderlik” konularında katılımcılara altın değerinde öğütler verdi.
Timur Han´dan olay sözler
Timur Han´dan olay sözler
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, 06-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Furniture İstanbul Mobilya Fuarı reklamlarının Mobiliyum AVM´de yapılmasına ilişkin MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) odanın Kadın Girişiciler Kurulu üyeleri ve odanın üyesi kuyumculara Etkin Satış Teknikleri Eğitimi düzenledi. Önceki gün Oda hizmet binasında atölye çalışması şeklinde yapılan eğitimde, eğitmen Gökhan Yenipazar tarafından katılımcılara satış süreci ve teknikleri uygulamalı bir şekilde anlatıldı.
   Mobilya markaları ABD´de buluştu
Mobilya markaları ABD´de buluştu
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Highpoint 2018 Sonbahar Mobilya Fuar´ında Türk mobilyasını tüm dünyaya tanıttı. 13-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda yabancı ziyaretçilerin Türk mobilyasına ilgisi büyük oldu.
İnegöl mobilyasına övgü
İnegöl mobilyasına övgü
Kocaeli Sanayi Odası´nın (KSO) Mobilya Meslek Komitesi üyeleri İnegöl´e gelerek ilçedeki mobilya sektörü hakkında, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (İTSO) bilgi aldılar. İTSO Başkan Vekili Kenan Kender ile görüşen KSO heyeti İnegöl´ün mobilya sektöründeki başarıları gıpta ile takip ettiklerini söylediler.
İTSO´da bir ilk
İTSO´da bir ilk
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu, Odanın 19 ayrı Meslek Komitesine kayıtlı üyeleri ile İTSO Merkez Binası´nda istişarelerde bulunmak üzere bir dizi toplantı düzenliyor.
İTSO Üyelerine Seminer
İTSO Üyelerine Seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) düzenlenen toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren oda üyeleri İmar Barışı konusunda bilgilendirildi.
MOSFED´den İndirim Kararına Destek
MOSFED´den İndirim Kararına Destek
Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında açıklanan yüzde 10 indirim uygulamasına birçok sektör ve marka katılırken, Türkiye mobilya sektörünün çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonuna (MOSFED) bağlı derneklerin üye firmaları aktif destek veriyor.
MOBİPAK´tan Uğurdağ´a Ziyaret
MOBİPAK´tan Uğurdağ´a Ziyaret
Mobiliyum AVM´de faaliyet gösteren perakende satış temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturdukları Mobiliyum Perakendeciler Komitesi temsilcileri, önceki günlerde İnegöl Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ´ı makamında ziyaret ettiler.
Bakan Varank´a Davet
Bakan Varank´a Davet
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret etti. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, Bakan Varank´ı 23-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İnegöl Expo Fuarı´nın açılışına davet etti.
Fuar yerine festival
Fuar yerine festival
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Temur Han, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Derneği, İMOS, MODEF ve İTSO ile beraber hem yurtiçi, hem yurtdışında festivaller düzenlemekistediklerini açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi