Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Erdoğan´ı sansürlediler
MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen programla İnegöl´e gelen Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Anadolu Ajansı ve TRT´nin Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı sansürlediğini ileri sürdü.
Tarih: 4.10.2018 10:48:58

Gazeteci Süleyman Dinçer moderatörlüğünde önceki akşam saat 20.30´da düzenlenen konferansa MÜSİAD İlçe Başkanı Halil Malkaç, Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, MÜSİAD yönetimi ve üyeler katılım gösterdi.

ABD´nin sömürgesi olduk

Gazeteci, Yazar, Analist Fatih Tezcan, “İnsan merkezli hareket olmasın diye Kur´an ‘ikra´ ile başladı. Adamın arkasına değil fikrin arkasına takılalım diye ‘ikra´ ile başladı. Eğer hedeflerimiz bize hakikatlerimizi unutturuyorsa çalışmalarınızın adına mücadele diyemezsiniz. Menfaatlerimiz Müslümanlığımızı unutturuyorsa bu mücadele değildir. Amacımız bize ahlakımızı unutturuyorsa kazanacağınız şeyin adına zafer diyemezsiniz. Legal kalabilirsiniz, helal dairede kalmanız emrolunmuştur, legal değil. Helalden çıkıp legal olduğunuzda Allah´ın yasalarını delemezsiniz. AK Parti´den bahsetmiyorum. 1 milyon kat daha güçlü AK Parti, Kemalizm ve diğerleri bir araya gelse Allah´ın yasalarında boşluk bulamazsınız. Allah´ın çalışma prensibi amacı gideyim de, nasıl gidersem gideyim şeklinde değildir. Biz bu değiliz. Tayyip Bey bu olmasın diye yırtınıyor. Anlatmaya çalışıyor. Hala heykelini yapan geri zekalılar var. Tayyip Erdoğan´ın heykelini yapmak geri zekalılıktır, olayı anlamamaktır. 1929´dan başlayarak bu ülkede heykeller dikildi. McKensey´i anlayamayız. Tamam, ülkede Ulu Önder Atatürk diye anlatın razıyız, biz çocuklarımıza evde ne anlatacağımıza evde karar veririz. Bir kısmınız Tayyip Erdoğan diye anlatın… Bu ülkede 100 senedir Amerika ile ilgili ilişkilerimiz anlatılmıyor. Biz Amerika´nın sömürüsü olduk, mecaz yok, masif olarak biz müstemlekeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sömürge oldu.

FETÖ ile mücadele böyle yapılmaz

“1960 senesinde Menderes´e darbe yapıldı. Karşımızda bir mahkeme var. Ahmet Salih Korur ayakta, karşısında hâkim, istihbaratla ilgili soru geliyor, ‘Biz MAH olarak hariciye raporu yazmıyoruz´ diyor. MİT, ben istihbarat yazmıyorum diyor… 1950´den beri, 10 senedir MİT rapor yazmıyor. Asala bulunmasaydı belki hiç yazılmayacaktı. Para alan emir almaya hazır olsun. Şuan da devam ediyor. Ne var Fullbright´ta gençler Amerika´ya gidiyorsa? Müslüman´ı alıp oraya götüreceğim, bin bir türlü ahlaksızlık, sonra gelip vatan evladı diyeceksin. Ütopizm sevmiyorum. O iş öyle değil… Bir örgütü çökertmek için sivil, örgüt, para ve insan listesi için olmak üzere 4 iddianame ortaya koymanız lazım. FETÖ de böyle ortaya çıkartıldı. KPSS´den 99 alan olmaz mı? Hepsi 100 almış.”

 

“FETÖ ile mücadele böyle yapılmaz. Yeni bir örgüt çıkarıyorsunuz başımıza. PKK´yı mumla aratacaklar. 4 bin 500 dosyalık örgüt olmaz. Bu örgüt değil, bu başka bir şey. Yurtdışına gitmesine izin verdiğiniz imamları kopartın. Şimdiye kadar yapılmış en sağlam infaz yasasını çıkartın. ‘Seni salıyorum, gözünün üstünde kaşın var diye alırım seni…´ diyin. En diktatörce yasayı çıkarın, cemaatçileri çıkarın örgütçüleri alın. Cemaatçiye terörist diyemezsin, bu Pensilvanyanın tuzağı. Mücadeleyi bilen adamın isimle işi yoktur. AK Parti Fetullah Gülen´i buraya getirdi diyorlar, bunlar aklını yemişler. Vehbi Koç ile randevu alamazsın, göremezsin. Vehbi Koç 70´te TBMM´nin ilk kâtibi… Vehbi Koç´un masasında FETÖ oturuyor, masaya alan ben miyim? Tayyip Bey o zaman 16 yaşında. Eskiden yasama, yürütme, yargı ve 4. kuvvet medya vardı. Şimdi medya 1. sırada… Niye geziciler bütün yalanlarını Cuma günü saat 17.00´dan sonra atıyorlar? Şimdi Milli Eğitim´e göz diktiler, Milli Eğitim´de namaz kılan adam görmek istemiyorlarmış… Operasyonel, analist bir medya olsa yalakalığı bırakıp iş yapacak… Kim daha çok överse onun revaçta olduğu bir dönemdeyiz. Bu beni çok rahatsız ediyor. 42 yaşındayım, babamın bana öğrettiği şey şu; ‘Sen iyi olduktan sonra kimse sana zarar veremez.´”

“Dünyada BM´ye kayıtlı 165 ülke var. Türklerle, Anadolu ile Amerika´nın ilişkisinden dünyada 1 adet daha numune yok. Amerikan Deniz Kuvvetlerinin kurulduğu günü kutladığı paylaşımda ne vardı gördünüz mü? Amerikan ordusu kurulduğu günü sosyal medyada kutlarken elinde Türk bayrağı olan mücahitleri öldürüyordu. Bunun sebebi şudur; stratejistler potansiyeller üzerinden analiz yaparlar. Anadolu´da ve Balkanlarda baskı yoktur. Aç mısın diye sorarız, kâfir misin Müslüman mısın diye sormayız. Hizayı İbrahim´den alırız. Biz yeryüzünde rahmanın kulları olarak ayrım yapmadan insanlarla münasebet yapmak üzere emrolunduk. O yüzden tepeler aşıp adamı buldu getirdi, sırtlayıp geri getirdi, özür diledi. Norveç´te 76 kişinin kafasına sıktı, mahkemeye çıktı, eylemi kasten ve strateji üzerine yaptım dedi. Neden? ‘Siz Norveç´te çok kültürlü hayata izin veriyor, mültecileri kabul ediyorsunuz, çok kültürlü hayat İslam propagandasıdır, ben Norveç´te İslam propagandası istemiyorum´ dedi. 70 kişinin kafasına sıkmış çocuğun adamın ağzından çıkan laflar bunlar. Onu gönderenlerin ne kadar derin olduğunu siz düşünün… İran bize Sünni mi diyor? İran takiyeten bize Sünni der. Biz onlara göre yezidin askeri oluyoruz. Dünyada İslam yorumu nerede var diye baktığınızda Anadolu Balkanlar görünüyor. Batının Bosna´ya Müslüman olduğu için mi yardım ettiğini düşünüyorsunuz? Bosna´yı batı dostu bir yere getirmeye çalışıyorlardı bu noktada biraz başarılı oldular. Türkiye niye dış göçlerin hedefinde diye bakıldığında gezi olaylarına bakar mısınız... Batı gezi olaylarını hedef almış olabilir mi? Müslüman evlatları lezbiyen, homoseksüel yapmaya çalışıyorlar. Batı potansiyellere karşı… Anadolu potansiyellerine, Müslüman İslami potansiyellere… AK Parti´nin içinde kim ki mefkure merkezli bir medeniyet potansiyelleri icra etme noktasındaki bir inisiyatifi kim savunuyor, hepimiz sansür altındayız.” 

“Anadolu Ajans ve TRT de dâhil darbe akşamı Tayyip Erdoğan´ı sansürlediler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletin kendisini sansürlediğini ifade ediyor. 00.04´teki yayını sansürleniyor. Devlet 4 saatliğine elimizden gitti, geri almaya çalışıyoruz diyemiyorlar. Devlet elden gitmiştir, tekrar geri gelmesini sağlayan Tayyip Erdoğan´dır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15 Temmuz günü elden gitmiştir… Peki, nasıl elden gitti? Buraya nasıl geldik? 15 Ocak 1820´de Amerikan misyonerleri İzmir´e geldiler, köy enstitülerinin ilk toprağı Amerikan vatandaşı tarafından Tonguç´a bağışlandı. 15 Temmuz başarılı olsa İzmir kesin özerk bölge, Smyrna özerk bölgesi, İstanbul özerk bölge, Diyarbakır özerk bölge… 1700´lerin sonunda Amerikalılar deniz kuvvetlerini kurup bizden izinle bir şeyler yapabiliyorlar. Asala 1 tane Türk´ü öldürmemiştir. İttihat ve Terakki katliamı yaptırdıkları için Asala onları öldürmüştür. Bizim için fark eder mi? Fark etmez. Bayrağın muvazzafıysa bayrağın adamıdır. Allah Abdullah Çatlı´ya rahmet eylesin. 45´e kadar çok sorunlar yaşadı. Amiral Bristol büyük bir Türk dostudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı bir Amerikan elçisinin yanında konuşurken gördünüz mü? Hayal edebiliyor musunuz? Mustafa Kemal sorun çıkmasın diye uğraşıyor. Mimliyiz. Anadolu Müslümanlarıyız. Potansiyel öyle bir yük ki 3,5 milyon kilometre karelik bir hinterlanda sahip dünyadaki tek ülke… Gittiğin yerlerde 1 tane Türkçe konuşulmuyor. En tehlikeli… Gitmişim, adaleti sağlamışım, geri gelmişim. Singapur´a gittim, adamlar İngiliz Milletler Topluluğu üyesi. İngiltere şuraya barış getirmiştir desin bir kişi… Afrika´nın yamyam kadınları anlatıyor, geleneklerimiz gereği üstümüze bir şey giymezdik diyorlar, 1 tane zina hadisesi de yok. Avrupalılar buraya geldiler, ayıptır diye üstümüze kumaş parçaları verdiler, onların parasını bizden aldılar, onlar gittiğinde üstümüze atacak birer kumaşımız kalmamıştı ama hepimizin elinde birer incir vardı diyorlar. Sömürü üzerine olan bir zihniyet ne yapabilir? İngiltere ne verebilir? Amerika medeniyetsizdir. İsrail dünyaya ne verebilir? Yalan verebilir… Münih filmini izleyin, Filistin örgütünün Münih´te yaptığı bir eyleme karşı Mossad´ın bir eylemini anlatır. Yalan söylüyorlar. Bebekleri yakanlar ‘İçeride çocuk varsa patlatmayalım´, ‘Kadın varsa patlatmayalım´ diye koşuşurlar o filmde. Yalan söylüyorlar… İslam mimarisi, Osmanlı mutfağı ve Osmanlı örneklerinin olmayanı yok… Bütün yaptığınız sanal mimari, sanılan mimari… ABD bir tuş indirdiğinde yarın WhatsApp´ta görüşemeyiz. Sanalsınız. Bir Kızılay, bir İHH çıkaramazsınız. Başkası gülsün diye ağlarız biz, böyle bir şeyleri yok.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan sansürlediler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İTSO´dan Dış Ticaret Semineri
İTSO´dan Dış Ticaret Semineri
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda Dış Ticaret bilgilendirme semineri düzenledi.
BBBUS rotaya yeni havaalanını da ekledi
BBBUS rotaya yeni havaalanını da ekledi
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin ulaşım şirketi Burulaş´ın BBBUS Otobüs seferleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı´nın ardından düzenli olarak İstanbul Yeni Havalimanı için de başlatıldı. Bursa Terminali ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günlük ortalama 60 bin yolcuya hizmet veren BBBUS´la yeni havalimanına ulaşım da sorun olmaktan çıktı.
İş Dünyası Ticaret Köprüsünde Buluştu
İş Dünyası Ticaret Köprüsünde Buluştu
Marmara ve İç Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (MARSİFED) bir ilke imza atarak Bursa´da 1.Ticaret Köprüsü Etkinliği düzenledi.
Sanatını İnegöl´de yaşatıyor
Sanatını İnegöl´de yaşatıyor
Yıllar önce Kahramanmaraş´tan İnegöl´e, el işi örgü bilezik işini öğretmek için gelen Yunus Birkiye (34), İnegöl´de kalarak altına el emeğini katmaya devam ediyor.
Korsan fotoğrafçılara geçit yok
Korsan fotoğrafçılara geçit yok
İnegöllü fotoğrafçılar, korsan olarak dış mekânlarda gelin-damat ve benzeri çekim yapanlara izin vermeyecek. Bu kapsamda yaka kartı uygulaması hayata geçiriliyor. Böylelikle bu kimliğe sahip olmayan ve kayıt dışı çalışanlar artık çekim yapamayacak.
İnegöllü Mobilyacılar İtalya´ya Uçtular
İnegöllü Mobilyacılar İtalya´ya Uçtular
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), 9-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen İSALONİ Milano Mobilya Fuarı´na uçak kaldırdı.
İTSO´dan Dış Ticaret Semineri
İTSO´dan Dış Ticaret Semineri
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda üyelerine yönelik olarak Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenliyor.
Fırsat izdihamı
Fırsat izdihamı
İnegöl´de ürünlerinde indirim yapan mağazadan alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar izdihama yol açtı.
DERSİNE ÇALIŞANLAR İŞ YAPTILAR
DERSİNE ÇALIŞANLAR İŞ YAPTILAR
MODEF Fuarına katılan firmalara plaket takdim eden İTSO Başkanı Uğurdağ, "Bütün firmalarımızı ziyaret ettim. Ürünlerini geliştiren, kaliteli iş yapan, kısacası dersine çalışan firmalarımız iş yaptılar."diye konuştu
Başkan Taban Modef´i Ziyaret Etti
Başkan Taban Modef´i Ziyaret Etti
Belediye başkanı Alper Taban, Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ile birlikte 41. MODEF fuarını ziyaret ederek, fuara katılan firmaların stantlarını gezdi.
Uygulamalı girişimcilik eğitimleri başladı
Uygulamalı girişimcilik eğitimleri başladı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından 2019 yılında düzenlenmesi planlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ilki, mülakat ile seçilen 30 kursiyerin katılımı ile başladı.
MOBİLYA ‘GELECEK´ DEMEK
MOBİLYA ‘GELECEK´ DEMEK
Türkiye mobilya trendlerinin sergilendiği 41. MODEF Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, gerçekleştirilen törenle açıldı.
 İNULAŞ 3 milyon kişiyi taşıdı
İNULAŞ 3 milyon kişiyi taşıdı
İNULAŞ İnegöl´de 2019 yılının ilk 3 ayında verdiği hizmet rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre, toplu taşıma araçlarına 3 ay içerisinde 3 milyon 249 bin 68 biniş gerçekleştirildi.
ARTIK İCRAAT VAKTİ
ARTIK İCRAAT VAKTİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, yerel seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını dileyerek; “Seçimler artık geride kaldı. 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme giriyoruz. Bu dönemi, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz” dedi.
Zeki Şahin, Güven Tazeledi
Zeki Şahin, Güven Tazeledi
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) Olağan Genel Kurulu´nda mevcut başkan Zeki Şahin güven tazeledi.
Yeni dönem şahlanma vakti olsun
Yeni dönem şahlanma vakti olsun
Yerel Seçimlerin ardından yazılı bir açıklamada bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel, yeni dönemin, Türkiye için şahlanma vakti olmasını temenni etti.
İnegöl, mobilyada Türkiye´nin Avrupa´ya açılan kapısı
İnegöl, mobilyada Türkiye´nin Avrupa´ya açılan kapısı
2-6 Nisan 2019 tarihlerinde İnegöl´de düzenlenecek MODEF Mobilya Fuarı öncesinde İnegöllü iş adamı ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
MODEF Açılışına Hisarcıklıoğlu Geliyor
MODEF Açılışına Hisarcıklıoğlu Geliyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2-6 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 41. MODEF Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılışı için İnegöl´e geliyor.
7. Şubelerine Babalarının İsmini Verdiler
7. Şubelerine Babalarının İsmini Verdiler
6 Şubesi Olan Osmanlı Tatlısı firma sahipleri Selçuk, Oğuz, Gökhan Korkmaz Kardeşler, yılların tatlıcısı ve aynı zamanda ustaları olan babaları Fehmi Korkmaz için bir vefa örneği sergileyerek yeni açtıkları 7. Şubeye babalarının ismini verdiler.
STARWOOD´dan İhracatçılara Büyük Jest
STARWOOD´dan İhracatçılara Büyük Jest
Starwood Orman Ürünleri İnegöl´de ihracat yapan mobilyacıları Park Otel´de bir araya getirdi. Toplantı da konuşan Starwood Orman Ürünleri sahibi Mehmet Yıldız, İnegöllü ihracatçılara tüm ürünlerinde indirim jesti yaptı.
İstihdam Seferberliği Çağrısı
İstihdam Seferberliği Çağrısı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı´nda İstihdam Seferberliği ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.