AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
Esentepe´nin Yeni Yaşam Alanı Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesi Esentepe Mahallesinde içerisinde; çocuk oyun alanı, fitness alanı, koruluk alan, otopark ve oturma alanlarının yer aldığı 2 bölümden oluşan yaşam alanını hizmete açtı.
Tarih: 7.11.2019 14:21:12

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesi Esentepe Mahallesi Esenler Caddesi üzerinde bulunan 5200 m2´lik alan üzerinde projelendirdiği yaşam alanının yapımını tamamladı. Toplamda 420 bin TL´ye mal olan ve içerisinde 13 araçlık 195 m2´lik otopark alanı, 350 m2´lik 2 adet çocuk oyun alanı, 85 m2´lik fitness alanı, 16 adet toplamda 200 m2´lik oturma alanı, 400 m2´lik tretuvar alanı, 300 m2´lik 162 m uzunluğunda yürüyüş parkuru ve 3970 m2‘lik yeşil alan bulunan çalışma, düzenlenen törenle hizmete alındı.

Bölgenin yeni yaşam alanı olarak adlandırılan projenin açılış töreni, 13.30´da gerçekleştirildi. Törene; Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, kurum ve daire amirleri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış törenini parkta oynayan çocuklar da ilgiyle takip etti.

MUHTARDAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI: “PARKIMIZI KORUYALIM”

Açılış töreninde konuşan Esentepe Mahalle Muhtarı Süreyya Aydın, “Mahallemize bu parkın yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Buradan vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum; bunu korumak artık bizlerin görevi. Lütfen bu güzel tesise sahip çıkalım” dedi.

TAM MANASIYLA BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM İSTİYORUZ

Belediye Başkanı Alper Taban ise böyle güzel hizmetlerin devreye alınmasını sağladıklarında kendisinin de buradaki çocuklar kadar mutlu olduğunu ifade etti. Taban, “Gerçekten bu heyecanı, bu azmi bünyemizde ekip olarak taşıyoruz. Tam manasıyla bir değişim ve dönüşüm yaşamak istiyoruz bu şehirde. İşlerimizi doğru yapmak istiyoruz, kaynaklarımızı çok daha etkili kullanmak istiyoruz. Nihayetinde vatandaşımıza da oluşan bu değerleri kullanmak üzere sunmak istiyoruz” dedi.

SİZLERDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ EN BÜYÜK DESTEĞİMİZ

Planlamalar neticesinde bu çalışmaları hayata geçirdiklerini de dile getiren Taban, “Sizlerden aldığımız bilgilerle burada vatandaşın beklentisi, ihtiyacı ne? Asfalt, altyapı, üstyapı hepsi ayrı ayrı bir ihtiyaç. Gördüğünüz gibi asfalt çalışmamız yapıldı burada. Ben huzurlarınızda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş´a çok teşekkür ediyorum. Altyapımızı asfaltımızı yaptılar. Bizler de sosyal yaşamın içerisinde ihtiyaç olan, çocuklarımızı parklara, yeşil alanlara götüreceğiz… Beraberinde yetişmiş ağaçların altında sizlere böyle güzel oturma alanları oluşturmak istiyoruz. Tabi bunlar kolay olmuyor. Bunların arka planında sizlerin bizlere verdiğiniz güç, bana en büyük destektir” diye konuştu.

TEKNOLOJİK PARKLAR

Başkan Taban, proje hakkında da bilgiler verdiği konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Burada arkadaşlarımız sizler için güzel, ferah mekanlar oluşturdular. Çocuklarımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde oynayacağı, zeminlerinde yumuşak zeminlerin oluşturulduğu, kaliteli, kontrollü ve gerçekten kullanılabilir uygun ürünlerin üzerinde tasarlandığı güzel bir kullanım alanını meydana getirdik. Burada koruluk içi otoparkımız, çocuk oyun alanımız, fitness alanımız, oturma alanlarımız ile tam bir yaşam alanı… Buranın yapım aşamasında da geldiğimizde gördük ki vatandaşlarımız henüz proje bitmeden kullanmaya başlamış. Çok hoşuma gitti. Demek ki burada böyle bir ihtiyaç vardı. Şuanda sadece yetişmeyen bir hizmetimiz var, kameralar. Onun da altyapısını oluşturduk. Ancak tabi bunu sadece kameralara da bırakmayalım. Burada vatandaşımız da bunu koruma noktasında bizlere destek olsun. Sadece parklarımız da değil tüm kamu yatırımlarının korunması noktasında sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Biz parklarda teknolojiyi de arttıracağız. Yerine göre bas konuş butonları koyup acil durumlarda doğrudan Çözüm Merkezimize ulaşabileceğiniz sistemleri de devreye almak istiyoruz. Yapılan bu çalışmanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Kaymakam Şükrü Görücü de yaptığı selamlama konuşmasında “Güzel bir hizmetin açılışındayız. Eserin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu güzel eseri korumak da siz vatandaşlarımızın görevidir. Hizmet kolay gelmiyor ama bir bakıyorsunuz bazı yerlerde ceza verir gibi parklara zarar verenler çıkıyor. Bunları da takip ediyoruz. Yakaladığımızda gereğini yaptığımızı da herkes bilsin. Yapılan hizmetlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Konuşmaların ardından çocuklarla birlikte parkın açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, daha sonra parkı ve koruluk alanı gezerek inceledi. Burada vatandaşlarla da sohbet edildi. Açılış töreni ikramlarla son buldu.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Esentepe Yeni Yaşam Alanı Hizmete Girdi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey´de Yeniden Hizmete Girecek
Hamzabey mahallesi muhtarı Sadullah Arda´nın girişimleri ile atıl vaziyette olan sağlık evi hayırseverlerin destekleriyle yenilenerek kısa bir süre sonra mahalle halkının hizmetine açılacak. Sağlık Evine kadrolu hemşire ataması yapıldı.
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Ispanak Zehirlenmelerine Tepki Gösterdiler
Türkiye´nin çeşitli noktalarında ıspanağın içerisinde bulunan yabancı otların tüketilmesi ile çok sayıda vatandaşın zehirlenmesi üzerine çıkan haberlere tepki gösteren üreticiler ile ziraat odası başkanı Sezai Çelik, “Ben kendimi bildim bileli çiftçilikle uğraşıyorum ilk kez böyle bir olayla karşı karşıyayız ama bence bunların tek sebebi var para yapan ıspanağın fiyatlarını düşürmek.” diye konuştu.
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Şampiyon İnegöl Vergi Dairesi
Bursa Maliyeciler Derneği tarafından düzenlenen Bursa Vergi Dairesi Sonbahar Turnuvası´nda şampiyon İnegöl Vergi Dairesi oldu.
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Vizyoner19 kapılarını açıyor
Türkiye´nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını aralıyor.
Vergi dairesi müdürü uyardı
Vergi dairesi müdürü uyardı
Verdi Dairesi Müdiresi Beyhan Balta, “Birikmiş vergi borçlarınız varsa dairemize gelip ödeyebilecekleri şekilde taksitlendirme yapsınlar, biriken borçlar sebebi ile yasal işleme düşmesinler.”dedi.
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Resmi Gazete´de yayımlanan “İhracatçıya Yeşil Pasaport limit indirimi” kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
Mobilyacılardan HEM Ziyareti
İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN ve yönetim kurulu üyeleri İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer GÖKTÜRK´ü makamında ziyaret etti.
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
Doğal afetlerle mücadele için komisyon kuruldu
İnegöl Belediyesi, şehirde deprem başta olmak üzere doğal afetlerle daha etkin mücadele için Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi´nin de destekleriyle akademik isimlerin de yer aldığı Doğal Afet ve Riski İle Mücadele Eylem Planı Komisyonu´nu kurdu. Komisyon bugün yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
Kuşaklar arası dayanışma güçleniyor
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri, lise öğrencileri ve engelli öğrenciler Müftülük ev sahipliğinde öğlen namazı ve ardından düzenlenen yemekte bir araya geldi.
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´de ilki başardı
İnegöl´e bağlı kırsal Gündüzlü Mahallesinde yaşayan Ali Turhan namı diğer Dijital Ali İnegöl´e bağlı 100 Mahallenin tamamını karadan ve havadan fotoğraf, video çekerek İnegöl´de bir ilki başardı.
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Siyer-i Nebi´de Süre Uzatıldı
Anadolu Gençlik Derneği´nin (AGD) düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması´nda, başvuru süresinin 2 Aralık´a kadar uzatıldığı açıklandı.
ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN JEST
ÖĞRENCİLERİN İÇİNİ ISITAN JEST
İnegöl Belediyesi, vize haftasına girilen UÜ İnegöl Yerleşkesinde üniversite öğrencilerinin sınav yoğunluğunda kahvaltı hazırlamakla vakit kaybetmemeleri ve günün en önemli öğünü olan kahvaltılarını ihmal etmemeleri adına 2 hafta boyunca kampüs alanında çorba ikramı yapacak.
Vergi dilimi sabitlenmeli
Vergi dilimi sabitlenmeli
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen ilçe başkanı Sinan Aktaş, “Devletin, gelir vergisinde hem matrah oyunu, hem de ücretlilerin maaşlarından daha fazla gelir vergisi tahsil etme huyu artık değişmelidir” dedi.
Genç Kızılay İlk Faaliyetini Gerçekleştirdi
Genç Kızılay İlk Faaliyetini Gerçekleştirdi
Kızılay İnegöl Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay 29 Ekim haftası kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu´nda “İstiklal Harbinde Hilal-i Ahmer” temalı fotoğraf sergisi düzenledi.
İDH´de diyabete dikkat çekildi
İDH´de diyabete dikkat çekildi
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi´nde düzenlenen programda, tiyatro eşliğinde diyabete dikkat çekildi.
Uygunsuz yapılara af yok
Uygunsuz yapılara af yok
İnegöl Belediyesi, kural dışı imar uygulamalarına karşı denetimlerini sürdürüyor. İmar planına aykırı yapılar tek tek kaldırılıyor.
Dursun Ali Erzincanlı ile şiir dolu gece
Dursun Ali Erzincanlı ile şiir dolu gece
İnegöl Belediyesi, Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Dursun Ali Erzincanlı´yı İnegöllülerle buluşturdu. Şiir dolu gecede, Erzincanlı anlatımlarıyla da gönülleri okşadı.
Köylünün pişmanlığı!
Köylünün pişmanlığı!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nca, ülke genelinde gerçekleşen tapu kadastro tarlaları birleştirme ve düzleme işlemleri ile Devlet Su İşleri´nin çalışmaları köylüleri isyan ettirdi.
10 ayda 2,6 milyar dolar ihracat
10 ayda 2,6 milyar dolar ihracat
Türk mobilya sektörü, 179 ülkeye 2019´un ilk 10 ayında yaklaşık 2,6 milyar dolarlık ihracat yaptı. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, gerçekleşen mobilya ihracatının yaklaşık yüzde 64´ünün Marmara Bölgesi´nden karşılandığını söyledi.
Uzun Süre Ambulansın Gelmesini Bekledi
Uzun Süre Ambulansın Gelmesini Bekledi
Bursa-Ankara karayolu üzerinde meydana gelen kazada PTT´de görevli motosiklet sürücüsü yaralandı. Yaralıya ilk müdahaleyi ise nöbetten çıkan ve evine kendi aracıyla giden bir 112 çalışanı yaparken, 112 ambulansının olay yerine geç gelmesi tepkilere neden oldu.
İDH´DE DİYABETE DİKKAT ÇEKİLDİ
İDH´DE DİYABETE DİKKAT ÇEKİLDİ
Uzmanlar tarafından çağın vebası olarak adlandırılan diyabet pek çok kişinin yaşamını olumsuz etkiliyor. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesinde program düzenlenerek tiyatro eşliğinde diyabete dikkat çekildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ