Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Gelin bu sevdadan vazgeçin
Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, inşaat çalışmaları duran belediye binası ile ilgili belediye yetkililerine seslendi. “Gelin bu belediye hizmet binası sevdasından vazgeçin. Bir komisyon kuralım ve bu saatten sonra İnegöl Belediyesinin bütçesinden bir kuruş daha çıkmadan, bu projeyi İnegöl halkının faydasına ne tür bir projeye dönüştürebiliriz buna kafa yoralım.”
Tarih: 29.10.2018 11:41:46

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı Ekim ayı İlçe Divan Toplantısı Beşinci Mevsim Kültür Merkezi´nde yoğunbir katılımla gerçekleştirildi. İlçe Divan Toplantısının gündeminde 2019 seçimleri yer aldı.

Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde yapılan ilçe divan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, her seçimin önemli olduğunu ancak 2019 yılında yapılacak yerel seçimleri bugüne kadar olan seçimlerden çok daha önemli gördüklerini söyledi.

GELİN BU SEVDADAN VAZGEÇİN

Yerel seçimleri iktidar değişikliği için atılacak ilk adım olarak gördüklerini aktaran Başkan Eroğlu, “Geçmişte Milli Görüş hareketini iktidara taşıyan etkenlerin başında yerel seçimlerde gösterilen başarılar ve ardından kazanılan belediyeler de o güne kadar görülmeyen hizmetler gelmektedir. Ancak üzülerek ifade edelim ki, ülke insanımız 15 senedir Milli Görüş belediye anlayışından uzak kalmıştır. Bu dönemde geçmişten gelen bir takım güzel hizmetler devam etse de, idarecilerin basiretsizliği yüzünden başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin birçok şehri yaşanmaz hale getirilmiştir. Her türlü uyarılarımıza rağmen inşasına başlanan belediye hizmet binası yüklenici firma tarafından ekonomik sıkıntılar bahane edilerek durdurulmuştur ve ihalesi tekrar yapılması gündeme gelmiştir. Belediye başkanımıza Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı olarak ‘Gelin bu belediye hizmet binası sevdasından vazgeçin´ diyoruz. Bir komisyon kuralım ve bu saatten sonra İnegöl Belediyesinin bütçesinden bir kuruş daha çıkmadan bu projeyi İnegöl halkının faydasına ne tür bir projeye dönüştürebiliriz buna kafa yoralım. Eğer mümkünse Kaymakamlık binasında verilen hizmetleri de içinde barındıracak bir proje olsun. Kaymakamlık binamızda yıkılarak bu alan yeşil alana çevrilerek insanımızın hizmetine sunulsun. Bu vesile ile de İnegöl halkının parası israfa gitmekten nispeten kurtarılsın. Bizler Milli Görüşçüler olarak her türlü olumsuz şartlara rağmen, hiç bir zaman ülkemizde hakka ve adalete dayalı yeniden büyük Türkiye´nin inşa edilmesi hedefimizden vazgeçmedik, hiç bir zamanda vazgeçmeyeceğiz. Şimdi bu hedefin gerçekleşmesi için önümüzdeki yerel seçimler büyük bir fırsattır. Bu seçimlerde göstereceğimiz büyük başarı saadet partimize iktidar yolunu açacak en büyük adım olacaktır” dedi.

YENİ BİR HAMLE İÇİN KOLLARI SIVADIK

Yerel seçimde teşkilat olarak yapacakları çalışmalara da değinen Eroğlu, “İnegöl Belediyesini biz kazanacağız. Herkes Saadet Partisinin adayının kim olacağını soruyor neden? Çünkü milletimizin mevcut yönetime olan inancı her geçen gün bitmektedir. Ve Saadet Partisinden yeni bir hamle beklemektedir. Şimdi yeni bir hamle için kollarımızı sıvadık. Başlıyoruz. Önce tüm teşkilatımız olarak bu seçimleri kazanacağımıza inanacağız. Sonra güçlü teşkilatımızı daha da güçlendirerek İnegöl´ümüzün 116 mahallesinde teşkilatımızı harekete geçireceğiz. Aday parti içinden olabileceği gibi partimizin dışından da olması mümkün olacaktır” diye konuştu.

DÜNYAYI YÖNETEN BAŞKA BİR EL VAR

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ise, İlçe Teşkilatının Türkiye´nin gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Bizler ne zaman hayırlı bir hizmete başlasak ilk önce baktığımız yer İnegöl ilçemiz olmuştur. Dünyada açlığı çok rahat bir biçimde önleyebilecek kadar hem kaynak hem de para var. Adil bir sistem kurulduğunda rahatlıkla açlık önlenir, yoksulluğun önüne geçilir. Hal böyle iken ülkeler, liderler, yöneticiler bir araya gelip bu meselelerin çözümü için ciddi adımlar atmıyor, atamıyor. Çünkü dünyayı yöneten bir başka el var. Tamamen insanlardan, insan emeğinden ve alın terinin sömürülmesinden oluşmuş bir piramit var. Bizler ise sömürü düzeninin, bu açlık ve yoksulluk üreten mekanizmanın farkında olan bir gençlik yetiştirmemiz gerek. Olup biteni iyi tespit eden, doğru analizler yapan ve sömürü çarkından çıkış için gayret eden bir nesil yetiştirmeliyiz. Yeni bir dünya kurabilecek, dünyaya adaleti getirebilecek bir nesil yetiştirmeliyiz. Dünyada belki ilk bakışta görünmeyen ama işin içine girildiğinde aşikâr olan bir piramit var. Dünyayı yöneten el, bu piramidin bozulmasını istemiyor. Dünyadaki dengeler tröstlerin kontrolünde” dedi.

KÜÇÜK ESNAFI KORUMAK TOPLUMU KORUMAKTIR

“Gençlerimiz İslam ve mevcut dünya düzeni arasındaki temel meseleyi iyi bilmelidir” diyen Turhan şöyle devam etti; “Müslüman ülkelerde birbirlerini öldüren, birbirlerine karşı acımasız olan grupların her birinin elindeki silahlar Batı´dan. Bunu hepimiz biliyoruz. Yani coğrafyamızı batı karıştırıyor. Biz geçlerimize bir şeyler aktarmak istiyorsak, öncelikle iki namaz arasında namazın emrettiği gibi, vahyin emrettiği gibi dosdoğru olacağız. Mutlaka dünyada adil bir düzen kurulacaktır. Bu er ya da geç olacaktır. Ancak bu eskiyi taklit ederek mümkün olamaz. Vahyin ışığında zamanın okuması iyi bir şekilde yapılarak bu mümkün olacaktır. Eğer demiri dövüp işlemezsek bizi demirle döverler ve kendiişlerinde kullanırlar. Devasa alış veriş mağazalarıyla çevrili kent meydanlarının insanları birbirinden kopardığının farkında olan ve küçük esnafı korumanın toplumu korumak olduğunun farkında gençler yetiştirmeliyiz. Sadece asfalt dökerek, beton ekerek gelişmişliğin yakalanamayacağını bilen ya da transfer teknoloji ile gelişmişliği yakalamayacağını bilen gençler yetiştirmeliyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duran bir gençlik yetiştirmeliyiz.”

Konuşmaların ardından teşkilat çalışmalarında başarı gösteren Yunus Emre ve Yeniceköy Mahalle teşkilatlarına kupa takdim edildi. İlçe Divan Toplantısı, Halil İbrahim Çamlıdere tarafından AGD Genel Başkanı Salih Turhan´a hediye takdim edilmesiyle son buldu.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gelin sevdadan vazgeçin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
RP´de Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
İlk Ziyaret Gürel´den
İlk Ziyaret Gürel´den
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz´u ilk olarak ziyaret eden Ak Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel oldu.
“Güzel günler bizi bekliyor"
“Güzel günler bizi bekliyor"
Seçim sonrası ilk ilçe ziyaretini İznik´e yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Halkımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Şimdi sıra bizde. Çok daha güzel günler bizi bekliyor" dedi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Ziyaretleri
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor Ziyaretleri
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucu İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Manavlar Derneğinden Muhtarlara Ziyaret
Manavlar Derneğinden Muhtarlara Ziyaret
Manavlar Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz ve yönetim kurulu üyeleri 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Muhtarlar seçilen 3 köye tebrik ziyaretinde bulundu.
Başkan Taban´ın Halk Günleri Kabulü Başladı
Başkan Taban´ın Halk Günleri Kabulü Başladı
Belediye Başkanı Alper Taban´ın seçim döneminde bir süre ara verdiği halk günleri buluşmaları, seçimlerin tamamlanmasının ardından yeniden başladı.
Başkan Aktaş´a Çin´den davet
Başkan Aktaş´a Çin´den davet
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, teknoloji firması Huawei tarafından Mayıs ayında Çin´de düzenlenecek akıllı şehirler zirvesine konuşmacı olarak katılacak.
Başkan Aktaş Bursalılarla Buluşacak
Başkan Aktaş Bursalılarla Buluşacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 31 Mart seçimlerinin ardından yapılacak tebrik ziyaretlerini zaman kaybının önüne geçmek amacıyla 22 Nisan Pazartesi günü saat 20.00´da Merinos AKKM Fuaye alanında yapılacak resepsiyonla topluca kabul edecek.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Büyükşehir´in faaliyet raporu onaylandı
Büyükşehir´in faaliyet raporu onaylandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında toplanan belediye meclisi, 2018 mali yılı faaliyet raporunu onayladı.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Hasan Eroğlu görevi devraldı
Hasan Eroğlu görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterilmesinden dolayı Saadet Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Eroğlu, seçimlerin ardından ilçe başkanlığı görevini tekrar devraldı.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Elimizi taşın altına koymaya hazırız
Millet İttifakı´nın İnegöl Belediye Meclis Üyeleri; Erkan Dönmez(CHP), İsmail Karaman(İYİ PARTİ), Regaip Korkmaz(İYİ PARTİ), Fahrettin Baykan(İYİ PARTİ) ve Dursun Öztürkoğlu(İYİ PARTİ) Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı´nı ziyaret etti.
Bilim festivaline rekor başvuru
Bilim festivaline rekor başvuru
Türkiye´nin en büyük bilim festivali 8. THY Science Expo için geri sayım başladı. 2- 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi´nde bu yıl 8.´si düzenlenecek festivalin proje yarışmalarına Edirne´den Kars´a bine yakın başvuru geldi.
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
Başkan Taban´a Tebrik Ziyaretleri Sürüyor
31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonucunda yeniden İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban´a tebrik ziyaretleri sürüyor.
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Kayar´a yeni görev
Belediyede büyük değişim
Belediyede büyük değişim
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, seçim sonrası radikal kararlar alarak, daire müdürlerinin birçoğunda değişikliğe gitti.
Büyükşehir´de denge sağlandı
Büyükşehir´de denge sağlandı
BURSA -Büyükşehir Belediyesi ile BUSKİ´de görev yapan memur ve sözleşmeli 2 bin 490 personelin maaşlarına tavan ücret üzerinden iyileştirme yapılmasını öngören sosyal denge sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu arasında imzalandı.
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
Şahin, Başkan Aktaş´ın Vekili Oldu
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Halide Serpil Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 5 yardımcısından biri oldu.
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
İNESMEK´ten Çağa Ayak Uyduran Kurslar
Düzenlediği kurslarla ilçe halkının kişisel gelişimine katkı sağlayan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK), Türkiye´nin yazılım alanındaki gelişimine katkı sunmak adına Nesne Tabanlı Programlama kursu düzenledi.
Saha ekibi görevinin başında
Saha ekibi görevinin başında
İnegöl Belediyesi tarafından oluşturulan Saha ekibi, gün boyu şehrin sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerileri ile eleştirilerini dinliyor.