Gelin bu sevdadan vazgeçin
Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, inşaat çalışmaları duran belediye binası ile ilgili belediye yetkililerine seslendi. “Gelin bu belediye hizmet binası sevdasından vazgeçin. Bir komisyon kuralım ve bu saatten sonra İnegöl Belediyesinin bütçesinden bir kuruş daha çıkmadan, bu projeyi İnegöl halkının faydasına ne tür bir projeye dönüştürebiliriz buna kafa yoralım.”
Tarih: 29.10.2018 11:41:46

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı Ekim ayı İlçe Divan Toplantısı Beşinci Mevsim Kültür Merkezi´nde yoğunbir katılımla gerçekleştirildi. İlçe Divan Toplantısının gündeminde 2019 seçimleri yer aldı.

Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde yapılan ilçe divan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, her seçimin önemli olduğunu ancak 2019 yılında yapılacak yerel seçimleri bugüne kadar olan seçimlerden çok daha önemli gördüklerini söyledi.

GELİN BU SEVDADAN VAZGEÇİN

Yerel seçimleri iktidar değişikliği için atılacak ilk adım olarak gördüklerini aktaran Başkan Eroğlu, “Geçmişte Milli Görüş hareketini iktidara taşıyan etkenlerin başında yerel seçimlerde gösterilen başarılar ve ardından kazanılan belediyeler de o güne kadar görülmeyen hizmetler gelmektedir. Ancak üzülerek ifade edelim ki, ülke insanımız 15 senedir Milli Görüş belediye anlayışından uzak kalmıştır. Bu dönemde geçmişten gelen bir takım güzel hizmetler devam etse de, idarecilerin basiretsizliği yüzünden başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin birçok şehri yaşanmaz hale getirilmiştir. Her türlü uyarılarımıza rağmen inşasına başlanan belediye hizmet binası yüklenici firma tarafından ekonomik sıkıntılar bahane edilerek durdurulmuştur ve ihalesi tekrar yapılması gündeme gelmiştir. Belediye başkanımıza Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı olarak ‘Gelin bu belediye hizmet binası sevdasından vazgeçin´ diyoruz. Bir komisyon kuralım ve bu saatten sonra İnegöl Belediyesinin bütçesinden bir kuruş daha çıkmadan bu projeyi İnegöl halkının faydasına ne tür bir projeye dönüştürebiliriz buna kafa yoralım. Eğer mümkünse Kaymakamlık binasında verilen hizmetleri de içinde barındıracak bir proje olsun. Kaymakamlık binamızda yıkılarak bu alan yeşil alana çevrilerek insanımızın hizmetine sunulsun. Bu vesile ile de İnegöl halkının parası israfa gitmekten nispeten kurtarılsın. Bizler Milli Görüşçüler olarak her türlü olumsuz şartlara rağmen, hiç bir zaman ülkemizde hakka ve adalete dayalı yeniden büyük Türkiye´nin inşa edilmesi hedefimizden vazgeçmedik, hiç bir zamanda vazgeçmeyeceğiz. Şimdi bu hedefin gerçekleşmesi için önümüzdeki yerel seçimler büyük bir fırsattır. Bu seçimlerde göstereceğimiz büyük başarı saadet partimize iktidar yolunu açacak en büyük adım olacaktır” dedi.

YENİ BİR HAMLE İÇİN KOLLARI SIVADIK

Yerel seçimde teşkilat olarak yapacakları çalışmalara da değinen Eroğlu, “İnegöl Belediyesini biz kazanacağız. Herkes Saadet Partisinin adayının kim olacağını soruyor neden? Çünkü milletimizin mevcut yönetime olan inancı her geçen gün bitmektedir. Ve Saadet Partisinden yeni bir hamle beklemektedir. Şimdi yeni bir hamle için kollarımızı sıvadık. Başlıyoruz. Önce tüm teşkilatımız olarak bu seçimleri kazanacağımıza inanacağız. Sonra güçlü teşkilatımızı daha da güçlendirerek İnegöl´ümüzün 116 mahallesinde teşkilatımızı harekete geçireceğiz. Aday parti içinden olabileceği gibi partimizin dışından da olması mümkün olacaktır” diye konuştu.

DÜNYAYI YÖNETEN BAŞKA BİR EL VAR

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ise, İlçe Teşkilatının Türkiye´nin gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Bizler ne zaman hayırlı bir hizmete başlasak ilk önce baktığımız yer İnegöl ilçemiz olmuştur. Dünyada açlığı çok rahat bir biçimde önleyebilecek kadar hem kaynak hem de para var. Adil bir sistem kurulduğunda rahatlıkla açlık önlenir, yoksulluğun önüne geçilir. Hal böyle iken ülkeler, liderler, yöneticiler bir araya gelip bu meselelerin çözümü için ciddi adımlar atmıyor, atamıyor. Çünkü dünyayı yöneten bir başka el var. Tamamen insanlardan, insan emeğinden ve alın terinin sömürülmesinden oluşmuş bir piramit var. Bizler ise sömürü düzeninin, bu açlık ve yoksulluk üreten mekanizmanın farkında olan bir gençlik yetiştirmemiz gerek. Olup biteni iyi tespit eden, doğru analizler yapan ve sömürü çarkından çıkış için gayret eden bir nesil yetiştirmeliyiz. Yeni bir dünya kurabilecek, dünyaya adaleti getirebilecek bir nesil yetiştirmeliyiz. Dünyada belki ilk bakışta görünmeyen ama işin içine girildiğinde aşikâr olan bir piramit var. Dünyayı yöneten el, bu piramidin bozulmasını istemiyor. Dünyadaki dengeler tröstlerin kontrolünde” dedi.

KÜÇÜK ESNAFI KORUMAK TOPLUMU KORUMAKTIR

“Gençlerimiz İslam ve mevcut dünya düzeni arasındaki temel meseleyi iyi bilmelidir” diyen Turhan şöyle devam etti; “Müslüman ülkelerde birbirlerini öldüren, birbirlerine karşı acımasız olan grupların her birinin elindeki silahlar Batı´dan. Bunu hepimiz biliyoruz. Yani coğrafyamızı batı karıştırıyor. Biz geçlerimize bir şeyler aktarmak istiyorsak, öncelikle iki namaz arasında namazın emrettiği gibi, vahyin emrettiği gibi dosdoğru olacağız. Mutlaka dünyada adil bir düzen kurulacaktır. Bu er ya da geç olacaktır. Ancak bu eskiyi taklit ederek mümkün olamaz. Vahyin ışığında zamanın okuması iyi bir şekilde yapılarak bu mümkün olacaktır. Eğer demiri dövüp işlemezsek bizi demirle döverler ve kendiişlerinde kullanırlar. Devasa alış veriş mağazalarıyla çevrili kent meydanlarının insanları birbirinden kopardığının farkında olan ve küçük esnafı korumanın toplumu korumak olduğunun farkında gençler yetiştirmeliyiz. Sadece asfalt dökerek, beton ekerek gelişmişliğin yakalanamayacağını bilen ya da transfer teknoloji ile gelişmişliği yakalamayacağını bilen gençler yetiştirmeliyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duran bir gençlik yetiştirmeliyiz.”

Konuşmaların ardından teşkilat çalışmalarında başarı gösteren Yunus Emre ve Yeniceköy Mahalle teşkilatlarına kupa takdim edildi. İlçe Divan Toplantısı, Halil İbrahim Çamlıdere tarafından AGD Genel Başkanı Salih Turhan´a hediye takdim edilmesiyle son buldu.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gelin sevdadan vazgeçin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Ben bu şehrin kızıyım”
“Ben bu şehrin kızıyım”
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday adayı olan Devrim Kosova Haber Yorum Gazetesinin konuğu oldu.
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
“Ahıskalıların acısı dinmiş değildir”
Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, Ahıska sürgününün 74. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Ahıska Türklerinin sürgünü hala devam etmektedir ve acılar hala dinmiş değildir!” dedi.
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
ŞİMDİ DÖNÜŞÜM ZAMANI
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Aday adayı Bülent Temelli, Haber Yorum Gazetesi´nin konuğu oldu.
 “Dolu dolu bir yıl geçirdik”
“Dolu dolu bir yıl geçirdik”
8 Kasım 2017 tarihinde Belediye Meclisinde yapılan oylamayla İnegöl Belediye Başkanlığına seçilen Alper Taban, belediye başkanlığındaki bir yılı hizmetle dolu dolu geçirdiklerini söyledi.
Yeni nesil belediyecilik
Yeni nesil belediyecilik
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Flexcity yazılımı sayesinde elde edilen verilerle daha doğru ve isabetli kararlar alacaklarını söyledi.
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
İş adamı İsmail Kösen aday adayı oldu
AK Parti´de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılmasının ardından iş adamı İsmail Kösen´de belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
Sedat Öpçiner Aday Adayılığını açıkladı
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sedat Öpçiner, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı olarak dosyasını partisine teslim etti.
Bayram, başvurusunu yaptı
Bayram, başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediyesi Meclis üyesi Nedim Bayram, İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için AK Parti İlçe yönetimine başvuruda bulundu
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
Hasan Aydın, yeniden aday adayı
İmam Hatip Camiasının sevilen isimlerinden Hasan Aydın, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı parti yönetimine teslim etti.
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
Asuman Akçay Sakallı başvurusunu yaptı
AK Parti İnegöl Belediye Meclis Üyesi Asuman Akçay Sakallı, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Teşkilatına teslim etti.
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
Umut Ortakçı, AK Parti´den Aday Adayı Oldu
İnegöllü işadamı Umut Ortakçı, AK Parti´den İnegöl Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti´de Görev Değişimi
İYİ Parti İnegöl İlçe Başkanlığında Müfit Besler, sağlık sebepleri dolayısı ile başkanlık görevini Eray Soral´a devretti.
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
“Atatürk´ü Anlamamız Gerekiyor”
Demokrat Parti İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Atatürk´ün, öngörüsü ile tarihte eşi az rastlanan bir lider olduğunu ve bu günleri yas günleri olmaktan çıkarıp, Atatürk´ü anlaşılması için vesile bilinecek günler olarak değerlendirmek gerekmektedir” dedi.
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
“Tüm İnegöl´ü Kucaklayacağım”
İnegöl eğitim hayatının önemli isimleri arasında yer alan Devrim Kosova, AK Parti İnegöl Belediye Başkanı Aday Adaylığı için dosyasını parti yetkililerine teslim etti.
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
“Atatürk´ü Anlamaya Çalışıyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Necmi Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80. yıldönümü münasebetiyle Atatürk Anıtı önünde anma programı gerçekleştirdiler.
 “Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
“Kreşi Belediye Mi Kiraya Verdi?”
Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Sekreteri Yasemin Soydan, 1 yaşındaki Melisa Tuana bebeğin yaşamını yitirdiği kreşle ilgili gerekli takibin yapılacağını belirterek yetkililere sorular yöneltti.
İlk Başvuru Adem Demirel´den
İlk Başvuru Adem Demirel´den
AK Parti İnegöl Belediye Başkan Adaylığı için AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Demirel ve Ayşe Kuş Taşkın ilçe teşkilatına giderek başvuruda bulundu.
Gürel, TBMM´de konuştu
Gürel, TBMM´de konuştu
TBMM Genel Kurulu´nda Down Sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının tespiti ve çözümleriyle ilgili söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, “Onlar bizim bebek kalan evlatlarımız, huzurumuz, şükrümüz” dedi.
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
MHP´nin adaylık şartları belli oldu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Aytekin Torun, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclisi Aday Adaylığı şartlarının belli olduğunu ifade etti.
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
Belediye asfalt ücretinden vazgeçti
İnegöl Belediye Meclisi, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan 24 milyon TL´lik yol harcamalarında vatandaşa düşen 2 milyon 400 bin TL´lik payın alınmamasına karar verdi.
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
“Ecevit´i rahmetle anıyoruz”
DSP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, DSP´nin merhum lideri Bülent Ecevit´i ölümünün 12´inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi