Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gelin bu sevdadan vazgeçin
Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, inşaat çalışmaları duran belediye binası ile ilgili belediye yetkililerine seslendi. “Gelin bu belediye hizmet binası sevdasından vazgeçin. Bir komisyon kuralım ve bu saatten sonra İnegöl Belediyesinin bütçesinden bir kuruş daha çıkmadan, bu projeyi İnegöl halkının faydasına ne tür bir projeye dönüştürebiliriz buna kafa yoralım.”
Tarih: 29.10.2018 11:41:46

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı Ekim ayı İlçe Divan Toplantısı Beşinci Mevsim Kültür Merkezi´nde yoğunbir katılımla gerçekleştirildi. İlçe Divan Toplantısının gündeminde 2019 seçimleri yer aldı.

Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde yapılan ilçe divan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, her seçimin önemli olduğunu ancak 2019 yılında yapılacak yerel seçimleri bugüne kadar olan seçimlerden çok daha önemli gördüklerini söyledi.

GELİN BU SEVDADAN VAZGEÇİN

Yerel seçimleri iktidar değişikliği için atılacak ilk adım olarak gördüklerini aktaran Başkan Eroğlu, “Geçmişte Milli Görüş hareketini iktidara taşıyan etkenlerin başında yerel seçimlerde gösterilen başarılar ve ardından kazanılan belediyeler de o güne kadar görülmeyen hizmetler gelmektedir. Ancak üzülerek ifade edelim ki, ülke insanımız 15 senedir Milli Görüş belediye anlayışından uzak kalmıştır. Bu dönemde geçmişten gelen bir takım güzel hizmetler devam etse de, idarecilerin basiretsizliği yüzünden başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin birçok şehri yaşanmaz hale getirilmiştir. Her türlü uyarılarımıza rağmen inşasına başlanan belediye hizmet binası yüklenici firma tarafından ekonomik sıkıntılar bahane edilerek durdurulmuştur ve ihalesi tekrar yapılması gündeme gelmiştir. Belediye başkanımıza Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı olarak ‘Gelin bu belediye hizmet binası sevdasından vazgeçin´ diyoruz. Bir komisyon kuralım ve bu saatten sonra İnegöl Belediyesinin bütçesinden bir kuruş daha çıkmadan bu projeyi İnegöl halkının faydasına ne tür bir projeye dönüştürebiliriz buna kafa yoralım. Eğer mümkünse Kaymakamlık binasında verilen hizmetleri de içinde barındıracak bir proje olsun. Kaymakamlık binamızda yıkılarak bu alan yeşil alana çevrilerek insanımızın hizmetine sunulsun. Bu vesile ile de İnegöl halkının parası israfa gitmekten nispeten kurtarılsın. Bizler Milli Görüşçüler olarak her türlü olumsuz şartlara rağmen, hiç bir zaman ülkemizde hakka ve adalete dayalı yeniden büyük Türkiye´nin inşa edilmesi hedefimizden vazgeçmedik, hiç bir zamanda vazgeçmeyeceğiz. Şimdi bu hedefin gerçekleşmesi için önümüzdeki yerel seçimler büyük bir fırsattır. Bu seçimlerde göstereceğimiz büyük başarı saadet partimize iktidar yolunu açacak en büyük adım olacaktır” dedi.

YENİ BİR HAMLE İÇİN KOLLARI SIVADIK

Yerel seçimde teşkilat olarak yapacakları çalışmalara da değinen Eroğlu, “İnegöl Belediyesini biz kazanacağız. Herkes Saadet Partisinin adayının kim olacağını soruyor neden? Çünkü milletimizin mevcut yönetime olan inancı her geçen gün bitmektedir. Ve Saadet Partisinden yeni bir hamle beklemektedir. Şimdi yeni bir hamle için kollarımızı sıvadık. Başlıyoruz. Önce tüm teşkilatımız olarak bu seçimleri kazanacağımıza inanacağız. Sonra güçlü teşkilatımızı daha da güçlendirerek İnegöl´ümüzün 116 mahallesinde teşkilatımızı harekete geçireceğiz. Aday parti içinden olabileceği gibi partimizin dışından da olması mümkün olacaktır” diye konuştu.

DÜNYAYI YÖNETEN BAŞKA BİR EL VAR

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ise, İlçe Teşkilatının Türkiye´nin gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Bizler ne zaman hayırlı bir hizmete başlasak ilk önce baktığımız yer İnegöl ilçemiz olmuştur. Dünyada açlığı çok rahat bir biçimde önleyebilecek kadar hem kaynak hem de para var. Adil bir sistem kurulduğunda rahatlıkla açlık önlenir, yoksulluğun önüne geçilir. Hal böyle iken ülkeler, liderler, yöneticiler bir araya gelip bu meselelerin çözümü için ciddi adımlar atmıyor, atamıyor. Çünkü dünyayı yöneten bir başka el var. Tamamen insanlardan, insan emeğinden ve alın terinin sömürülmesinden oluşmuş bir piramit var. Bizler ise sömürü düzeninin, bu açlık ve yoksulluk üreten mekanizmanın farkında olan bir gençlik yetiştirmemiz gerek. Olup biteni iyi tespit eden, doğru analizler yapan ve sömürü çarkından çıkış için gayret eden bir nesil yetiştirmeliyiz. Yeni bir dünya kurabilecek, dünyaya adaleti getirebilecek bir nesil yetiştirmeliyiz. Dünyada belki ilk bakışta görünmeyen ama işin içine girildiğinde aşikâr olan bir piramit var. Dünyayı yöneten el, bu piramidin bozulmasını istemiyor. Dünyadaki dengeler tröstlerin kontrolünde” dedi.

KÜÇÜK ESNAFI KORUMAK TOPLUMU KORUMAKTIR

“Gençlerimiz İslam ve mevcut dünya düzeni arasındaki temel meseleyi iyi bilmelidir” diyen Turhan şöyle devam etti; “Müslüman ülkelerde birbirlerini öldüren, birbirlerine karşı acımasız olan grupların her birinin elindeki silahlar Batı´dan. Bunu hepimiz biliyoruz. Yani coğrafyamızı batı karıştırıyor. Biz geçlerimize bir şeyler aktarmak istiyorsak, öncelikle iki namaz arasında namazın emrettiği gibi, vahyin emrettiği gibi dosdoğru olacağız. Mutlaka dünyada adil bir düzen kurulacaktır. Bu er ya da geç olacaktır. Ancak bu eskiyi taklit ederek mümkün olamaz. Vahyin ışığında zamanın okuması iyi bir şekilde yapılarak bu mümkün olacaktır. Eğer demiri dövüp işlemezsek bizi demirle döverler ve kendiişlerinde kullanırlar. Devasa alış veriş mağazalarıyla çevrili kent meydanlarının insanları birbirinden kopardığının farkında olan ve küçük esnafı korumanın toplumu korumak olduğunun farkında gençler yetiştirmeliyiz. Sadece asfalt dökerek, beton ekerek gelişmişliğin yakalanamayacağını bilen ya da transfer teknoloji ile gelişmişliği yakalamayacağını bilen gençler yetiştirmeliyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duran bir gençlik yetiştirmeliyiz.”

Konuşmaların ardından teşkilat çalışmalarında başarı gösteren Yunus Emre ve Yeniceköy Mahalle teşkilatlarına kupa takdim edildi. İlçe Divan Toplantısı, Halil İbrahim Çamlıdere tarafından AGD Genel Başkanı Salih Turhan´a hediye takdim edilmesiyle son buldu.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gelin sevdadan vazgeçin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘BAYKAN´ OLDU
REFAH PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ‘BAYKAN´ OLDU
Erbakan Vakfı İnegöl Şube Başkanı İlhan Baykan, Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı´na atandı.
Aktaş, taraftar gruplarıyla buluştu
Aktaş, taraftar gruplarıyla buluştu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor taraftar grupları ile bir araya geldi. Bursaspor´un şehrin en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, Spor-Toto Süper Ligi´nin ikinci yarısına Fenerbahçe galibiyeti ile başlamak istediklerini söyledi.
Ak Parti´yi üzecek anket!
Ak Parti´yi üzecek anket!
Avrasya Araştırma İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Aydın, Balıkesir, Hatay ve Denizli´de yaptığı yerel seçim anketi sonuçlarını yayınladı.
Aktaş, o haberi yalanladı
Aktaş, o haberi yalanladı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muradiye Su Fabrikası´nın İsrailli bir gruba satıldığına yönelik haberlerin gerçek dışı olduğunu belirterek, "Seçim öncesi algı oluşturmak için yapılmış yalan bir haber. Muradiye Su Fabrikası güzel çalışmalar yapıyor.
Hasan Aksu´dan Sürpriz Çıkış
Hasan Aksu´dan Sürpriz Çıkış
Yenice´nin son belediye başkanı Hasan Aksu, 31 Mart seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığına aday olabileceğinin sinyallerini verdi.
BURSA´YA 16 HASTANE KAZANDIRDIK
BURSA´YA 16 HASTANE KAZANDIRDIK
AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye´nin son 16 yılda sağlık alanında önemli reformlar yaptığını ve birçok ülke tarafından örnek alındığını söyledi.
AK Parti aday adayları ile bir araya geldi
AK Parti aday adayları ile bir araya geldi
Cumhur İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Alper Taban, AK Parti´den aday adaylığı başvurusunda bulunan diğer isimler ile bir araya geldi.
GÖZLER MUHALEFETTE
GÖZLER MUHALEFETTE
AK Parti ile MHP´nin içerisinde yer aldığı cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban oldu. Gözler şimdi millet ittifakının adayında…
Taban´a ittifak hatırlatması
Taban´a ittifak hatırlatması
Cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkan Adayının Alper Taban olmasının ardından, sosyal medya hesabından bir açıklama yapan MHP´li Uğur Bayram, "Belediye Başkan Adayı Sayın Alper Taban´a başarılar diliyor, kendisinin sadece Ak Parti´nin değil, Cumhur İttifakının adayı olduğunu naçizane hatırlatmak istiyorum" dedi.
AK PARTİ ‘TABAN´ DEDİ
AK PARTİ ‘TABAN´ DEDİ
AK Parti ile MHP´den oluşan Cumhur ittifakının İnegöl Belediye Başkan Adayı AK Parti´li Alper Taban oldu.
Milletvekili Gürel´de kutlama mesajı
Milletvekili Gürel´de kutlama mesajı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, çalışan gazeteciler gününü kutladı.
SAADET PARTİSİ BEZ POŞET DAĞITTI
SAADET PARTİSİ BEZ POŞET DAĞITTI
Saadet Partisi İnegöl Gençlik Kolları üyeleri Atatürk Bulvarı üzerinde vatandaşa bez poşet dağıttı.
Ak Parti Adayları Yarın Açıklanacak
Ak Parti Adayları Yarın Açıklanacak
AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları yarın düzenlenecek törenle açıklanacak.
Basın ne kadar özgürse…
Basın ne kadar özgürse…
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, ".Bir ülkede basın ne kadar özgürse, o ülke o kadar hür şartlarda yönetiliyor demektir.”
MHP´li Bayram gazeteciler ile buluştu
MHP´li Bayram gazeteciler ile buluştu
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı Uğur Bayram 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya geldi.
Akhisar Mahallesi´nde Kaza
Akhisar Mahallesi´nde Kaza
Akhisar Mahallesi´nde meydana gelen trafik kazasında servis aracı ile otomobilin çarpışması sonucu bir kişi yaralandı.
GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
10 Ocak gazeteciler günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan İYİ Parti İnegöl Teşkilatı Basın Sözcüsü Av. Cemal Örenli, Gazeteciliğin tüm dünyada ve ülkemizde dürüst, ilkeli, tarafsız haber alma hakkının en önemli ayağı olduğunu söyledi.
CHP´den Gazeteciler günü kutlaması
CHP´den Gazeteciler günü kutlaması
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Yönetimi açıklamada, "Tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyor, bu zorlu yolda her birine ayrı ayrı selam ve sevgilerimizi sunuyoruz
BAŞKAN TABAN´DAN ANKARA´YA ÇIKARTMA
BAŞKAN TABAN´DAN ANKARA´YA ÇIKARTMA
Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ile birlikte Ankara´ya giderek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
Basın, olmazsa olmaz
Basın, olmazsa olmaz
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bursalı gazetecilerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İyi şeylerin ortaya çıkması adına basın, olmazsa olmaz” dedi.
GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA
GAZETECİLERE PASTALI KUTLAMA
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelerek pasta kesti.