Genç MÜSİAD´lılar İstişare Yemeğinde Buluştu
MÜSİAD İnegöl Şubesi Gençlik Kurulu, 2018 yılı son üyeler arası istişare toplantısını önceki akşam Oba Kır Bahçesinde geçekleştirdi.
Tarih: 19.11.2018 15:04:19

MÜSİAD İnegöl Şubesi Gençlik Kurulu faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. 3 ayda bir yaptığı faaliyetlerden biri olan üyeler arası istişare toplantının bu yıl ki son toplantısı önceki akşam Oba Kır Bahçesinde Gençlik Kurulu Yönetimi ve Üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Yemeğin ardından söz alan MÜSİAD İnegöl Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Mustafa Coşkun; “2 yıl önce sizlerin desteği ile getirildiğim Genç MÜSİAD başkanlığı görevimin sonuna gelmiş bulunmaktayım. Görevimiz süresince yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte, elimizden geldiği kadarıyla bu onurlu görevi layık olduğu şekilde taşımaya çalıştık. Sosyal ve kültürel faaliyetlere imza attık. Sanayi şehri olan İnegöl´ümüze yakışır şekilde adımlar attık. Biz genciz dedik, biz çalışkanız dedik, bizimde bir fikrimiz bizimde bir projemiz var dedik. İnegöl´ümüzün başarı hikâyesini anlatmak için şehir şehir dolaştık, kimilerimiz kurdukları iş ile onlarca işçi çalıştıran müteşebbisler oldular, kimileri ise işyerlerinin vazgeçilmez birer parçaları haline geldiler.Tabi ki bu gelişmede MÜSİAD´ımızın bize kazandırdığı çok şeyler oldu. Gerek konferanslar, gerekse de tecrübe paylaşımı toplantıları sayesinde bilgimize bilgiler kattık. Daha cesur adımlar attık, kendimizi daha iyi anlatma becerilerine sahip olduk.Ve artık Genç MÜSİAD´da görev yapan önceki başkanlar gibi bizimde görev süremiz sona erdi. Ancak ben çok şanslı bir başkanlık yaptım. Çünkü yönetim kurulumda o kadar değerli insanlar vardı ki, ne kadar teşekkür etsem azdır onlara. Yağmur çamur demediler, kar kış demediler, ne zaman organizasyon olsa seve seve koşa koşa geldiler. Taşın altına hep ellerini soktular. Görev istediler ve aldıkları görevleri de hep başarıyla tamamladılar.Sizlerin şahsında ben onlara çok teşekkür ediyorum. Ben onları Genç MÜSİAD´da tanıdım. Öylesine zengin kalpli dostlara sahip oldum ki, bunu size anlatamam. Önce Genç MÜSİAD üyesi oldum, sonra bana önce Yönetim Kurulu üyeliği, ardından da Genç MÜSİAD başkanlığı görevini layık gördünüz. Yani kısacası uzun yıllardır bir okul görevi gören Genç MÜSİAD´la çok güzel anılarımız oldu. Artık bu bayrağı gururla teslim etmenin zamanı geldi. Benden sonra bu görevi yapacak olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Bizlere ne zaman ihtiyaçları olursa, her zaman yanlarında olmanın sözünü verirken, katılımlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Başkan Mustafa Coşkun, konuşmasının sonunda ardından 05 Aralık Çarşamba günü yapılacak olan MÜSİAD İnegöl Şubesi Gençlik Kurulu 13. Olağan Genel Kuruluna tüm üyelerin katılımını beklediklerini ifade etti.

 

Üyeler arası istişare toplantısı, geride bırakılan yılların değerlendirilmesi, gelecek yıllardan beklentilerin fikir alış verişi ile sonar erdi.

 

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeni başkan Erdin Topal
Yeni başkan Erdin Topal
Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği 2. Olağan genel kurulunu gerçekleşti. Devrin düğün salonunda tek liste ile gerçekleşen kongrede Erdin Topal başkanlığa getirildi.
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Yeni Başkan Fatih Arıcı
Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi 13. Olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Mustafa Coşkun´un yerine Başkanlığa Fatih Arıcı seçildi.
İnşaat sektöründe daralma var
İnşaat sektöründe daralma var
İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Türkiye genelinde inşaat sektörümüzde yüzde 70 civarında bir daralma var. Ancak İnegöl´de sektörümüz Türkiye ortalamasına göre biraz daha iyi”.
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
KDV indirimi kalıcı hale getirilmeli
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, KDV indirimi ile iç piyasanın yüzde 30 büyüdüğünü belirtti.
EZİM´İN HEDEFİNDE MÜZE VAR
EZİM´İN HEDEFİNDE MÜZE VAR
İnegöllü iş adamı Abdullah Ezim, tamir edip yürür hale getirdiği 45 klasik aracı için müze kurmayı hedefliyor.
Özdemir Yeniden TÜGİK Yönetiminde
Özdemir Yeniden TÜGİK Yönetiminde
Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) tarafından 16 Kasım´da gerçekleştirilen 6. Olağanüstü Seçimli Genel Kurultay´da yeni yönetim belirlendi. İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, yeni yönetim kurulunda da yerini aldı.
İTSO´dan üyelerine seminer
İTSO´dan üyelerine seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), üye firmaların üst düzey yöneticileri, dış ticaret personeli ve dış ticaret konusunda yetkinlik kazandırılmak istenen idari personele yönelik dış ticaret eğitimi düzenliyor. 21 Kasım Çarşamba günü geçekleştirilecek eğitim programına katılanlara sertifika verilecek.
Soğan ateş pahası
Soğan ateş pahası
İnegöl Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Vehbi Durgut, hastalık nedeniyle soğanda artış görüldüğünü ve fiyatların arttığını, onun haricindeki ürünlerin fiyatlarının normalde seyrettiğini ifade etti.
Mesleki eğitim büyük önem taşıyor
Mesleki eğitim büyük önem taşıyor
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, ülkenin kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı ile mücadele etme noktasında mesleki eğitimin büyük önem taşıdığını belirtti.
İTSO´dan özel seminer
İTSO´dan özel seminer
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), odaya kayıtlı kadın girişimciler ve kadın çalışanları için “Kendini Tanıma Sanatı” konulu bir seminer düzenleyecek.
Mobilya´ya İnegöl Damgası
Mobilya´ya İnegöl Damgası
İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ülke üretiminin yüzde 40´ını İnegöl´ün gerçekleştirdiğini söyledi.
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İstihdam Merkezi Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin iş arayan vatandaşlarla işverenleri buluşturacak İstihdam Merkezi Ofisi hizmete girdi. Belediye Başkanı Alper Taban, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini ve bu sebeple bu merkezi hayata geçirdiklerini söyledi.
Boyaya büyük zam
Boyaya büyük zam
İnegöllü boya firması sahibi Murat Balakuş, boya ve yan ürünlerinde geçtiğimiz yıldan bu yıla kadar yüzde 110´a varan zamlarla karşılaşıldığını dile getirdi.
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnşaatta düşüş yaşanıyor
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mahmut Demirtaş, inşaat sektöründe satışların geçen yıla oranlar yüzde 20-30 oranına düşüş yaşadığını belirtti.
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
Kadın Girişimcilerden Kaymakam Görücü´ye Ziyaret
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, İnegöl´de kısa süre önce göreve başlayan Kaymakam Şükrü Görücü´yü ziyaret etti.
Arapların Göz Bebeği Oldu
Arapların Göz Bebeği Oldu
Eurolux firma sahibi Şemi Savaşçı tarafından üretilen Apollon modeli, giyinme odasını yatak odası ile birleştirdi. Türkiye´de ilk olarak üretilen bu ürün, özellikle fuara gelen Arap müşterilerin gözbebeği oldu.
40. MODEF EXPO Açıldı
40. MODEF EXPO Açıldı
40. Uluslararası İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın katılımı ile açıldı.
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
Yenice OSB´de Yönetim Değişti
İnegöl Yenice Organize Sanayi Bölgesi´nde (Yenice OSB) Hasan Altunbaş´ın görevden ayrılması üzerine Yönetim Kurulu kendi arasında yeni görev dağılımı yaptı.
İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İZGÖREN´DEN ALTIN ÖĞÜTLER
İnegöl Genç İşadamları Derneği´nin (İGİAD) düzenlediği “Tecrübe Alıyoruz” söyleşisinin konuğu olan Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek; Başarı, Hayat ve Liderlik” konularında katılımcılara altın değerinde öğütler verdi.
Timur Han´dan olay sözler
Timur Han´dan olay sözler
Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, 06-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Furniture İstanbul Mobilya Fuarı reklamlarının Mobiliyum AVM´de yapılmasına ilişkin MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ´ın yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
Kadın girişimci ve kuyumculara satış eğitimi
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) odanın Kadın Girişiciler Kurulu üyeleri ve odanın üyesi kuyumculara Etkin Satış Teknikleri Eğitimi düzenledi. Önceki gün Oda hizmet binasında atölye çalışması şeklinde yapılan eğitimde, eğitmen Gökhan Yenipazar tarafından katılımcılara satış süreci ve teknikleri uygulamalı bir şekilde anlatıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi