AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
“Gönül Köprüsü Kuracağız”
İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı ve yöneticileri Selanik´teki Alaca İmaret Camii için Ankara´da önemli görüşmeler yaptı.
Tarih: 12.9.2019 22:00:00

Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği olarak, İshak Paşa´nın Selanik´te yaptırdığı Alaca İmaret Camiinin restore edilerek yeniden o eski ihtişamına geri dönmesini arzulamaktayız. Ayrıca hayata geçirilecek bu proje ile İnegöl - Selanik arasında bir gönül köprüsü kurmayı amaçlıyoruz. Selanik´teki Alaca İmaret Caminin içler acısı halinden kurtulması ve ivedilikle restorasyonun yapılması adına Ankara´da önemli görüşmeler yaptık. Amacımız İnegöl ile Selanik arasında gönül köprüsü kurmaktır” şeklinde konuştu.

ABDÜLHAMİD DERNEĞİNDEN ANKARA ÇIKARTMASI

Kurulduğu günden beri önemli çalışmalara imza atan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, hayata geçirmeyi düşündüğü projeler için Ankara´ya adeta çıkarma yaptı. Dernek Başkanı Turgay Yazıcı ve dernek yöneticileri sırasıyla Cumhurbaşkanı Baş danışmanı ve Yerel yönetimler politika kurulu üyesi Oktay Saral, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Özel Kalem Müdürü Muhsin Çelik ile Tika Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı Uğur Tanyeli´yi ziyaret etti. Ziyaretlerde Sultan Abdülhamid Han için stratejik önem arz eden projelerin günümüze yansımaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

İLK GÖRÜŞME KÜLLİYEDE GERÇEKLEŞTİ

Dernek yöneticileri ilk ziyareti Beştepe´de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptı. Cumhurbaşkanı Baş danışmanı ve Yerel yönetimler politika kurulu üyesi Oktay Saral, Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkan ve yöneticilerini Külliyede konuk etti.

SELAMLARI İLETMEYİ UNUTMADILAR

Külliyede gerçekleşen kabulde Saral, dernek yöneticileri ile samimi havada geçen bir görüşme yaptı. Dernek yöneticileri, Oktay Saral´a, İnegöl İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile tüm ilçe halkının selamlarını ilettiler.

SARAL´DAN ABDÜLHAMİD DERNEĞİNE ÖVGÜ

Dernek yöneticilerine ilgi ve alaka gösteren Saral, Ulu hakan II.Abdülhamid Han´ın genç nesle en güzel şekilde anlatılması için başlatılan bu harekete can-ı gönülden destek olacaklarının altını çizdi. Saral konuşmasında, Dernek Başkanı Turgay Yazıcı ve arkadaşlarının başlattığı bu oluşumun örnek alınması gerektiğini düşünüyorum. Bugün benimle paylaştıkları projeler gerçekten olağanüstü derecede önem arz eden konular. Kendilerine her konuda katkı ve destek olmaya hazırız. Bu oluşuma başta İnegöl olmak üzere tüm Türkiye´nin sahip çıkmasını arzuluyorum. II.Abdülhamid Han´ın her yönüyle anlatılması için oluşturulan bu derneğin güzel işlere imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.​

CUMHURBAŞKANINA DOSYA SUNDULAR

Dernek yöneticileri ziyarette ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ulaştırılması adına bir dosya da sunarken, Cumhurbaşkanına iletilmesi için tüm İnegöllüler adına Fatih Sultan Mehmet´i tasvir eden bir porte de takdim ettiler.

TİKA ZİYARET EDİLDİ

Dernek Yöneticilerinin Ankara´daki sonraki adresi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı(TİKA) oldu. Burada (TİKA) Özel Kalem Müdürü Muhsin Çelik ile Tika Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı Uğur Tanyeli ziyaret edildi. Ziyaretlerde Sultan Abdülhamid Han için stratejik önem arz eden projelerin günümüze yansımaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

ÖNEMLİ PROJELER HAYATA GEÇECEK

Tika ziyaretinde Selanik, Filistin, İrlanda ve Japonya´da yapılması düşünülen projeler masaya yatırıldı. Tika ve dernek yöneticilerinin Türkiye´nin dış ilişkilerine olumlu yansımaları olacak projelerin hayata geçirilmesi konusunda gerekli adımların atılması hususunda fikir birliğine varıldı. Ziyaret sonunda dernek yöneticileri tarafından Tika yöneticilerine günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

“ZİYARETLER OLUMLU GEÇTİ”

Ankara´da gerçekleşen önemli ziyaretler hakkında konuşan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Tarihi değerlerimizi koruma, yaşatma ve bugünden geleceğe taşıma düsturuyla hareket edinen derneğimiz, önemli projelerin hayata geçirilmesi adına Ankara´da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler olumlu geçti. Samimi havada geçen ziyaretlerde derneğimizin faaliyet alanlarını anlatırken, bundan sonra yapmayı düşündüğümüz projeleri de gerekli mercileri sunma fırsatımız oldu. Özellikle İshakpaşa tarafından İnegöl´de yaptırılan külliyenin bir ikizi olan Selanik´teki Alaca İmaret Caminin içler acısı halinden kurtulması ve ivedilikle restorasyonun yapılması adına Ankara´da önemli görüşmeler yaptık. Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği olarak, İshak Paşa´nın Selanik´te yaptırdığı Alaca İmaret Camiinin restore edilerek yeniden o eski ihtişamına geri dönmesini arzulamaktayız. Amacımız hayata geçirilecek bu proje ile İnegöl ile Selanik arasında gönül köprüsü kurmaktır” şeklinde konuştu.

Önemli projeleri bir bir hayata geçireceklerini belirten Yazıcı, “İrlanda, Japonya ve Filistin´i kapsayacak önemli projelere imza atmaya hazırız. ‘3 Kıtadan Cennete Gidenler´ adlı şehitlerimizi bir kez daha yad edeceğimiz bir projenin üzerinde çalışıyoruz. Hayata geçireceğimiz bu projeler ile Türkiye´nin bölgesinde ve dünya konjektöründe ne kadar önemli bir devlet olduğunu herkese göstermenin gayreti içerisindeyiz. Herkesi dernek çatısı altına beklediğimizi buradan bir kez daha belirtir, bir ve beraber olarak yolumuza hep birlikte devam etmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gönül Köprüsü Kuracağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğrencilere Ücretsiz
Öğrencilere Ücretsiz
Türk Hava Kurumu İnegöl Sportif Havacılık Derneği Başkanı Özden Albamya hafta sonu gerçekleşecek olan uçuş şenliğine ilçe halkını davet etti.
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
İstanbul Maratonu Kayıtları Başlıyor
3 Kasım 2019 Pazar, saat 09.45´te gerçekleşecek olan 41. Vodafone İstanbul Maratonu Halk Koşusu için kayıtlar başlıyor. İnegöl Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan maratona 125 kişilik kontenjanla sporseverlere katılım fırsatı sunacak.
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
Al Beyazlı Öğrencilerden Mehmetçiğe Mektup
İshakpaşa İlkokulunda okuyan öğrenciler Mehmetçiğe destek ve moral vermek amacıyla Al beyazlı bayrağımızın renklerinden kıyafetler giyerek, Suriye´nin kuzeyinde görev yapan Mehmetçiklerimize mektup yazdı. Yazdıkları mektupları okul bahçesinde sıra ile okuyan öğrenciler duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Avarlar Kavşağında Yine Kaza
Maddi veya yaralamalı kazaların sıkça yaşandığı Mesudiye Mahallesi Avarlar Kavşağında bir kaza daha meydana geldi. Otomobil ile motosikletin karıştığı kazada 26 yaşındaki motosiklet sürücüsü ölümden döndü.
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
Çaresiz Anne Yardım Eli Bekliyor
28 yaşındaki 1 Çocuk annesi 21 yıldır yakalandığı amansız Kan Kanseri hastalığı için yaşam mücadelesi veriyor. İlik nakli olacak olan genç kadın şimdi hayırseverlerden gelecek yardımlarla tekrar ayağa kalkacak günü bekliyor. Talihsiz kadın aynı hastalıktan dolayı hem annesi, hemde abisini kaybetti.
Armut hasadı başladı
Armut hasadı başladı
Elma hasadı yavaş yavaş biterken, deveci armudunda hasat başlıyor. Gündelik olarak bahçelerde çalışan bayanlar evlerine ekmek götürmek ve ailelerine katkıda bulunmak için hummalı bir şekilde çalışıyor. Çalışan bayanlar arasında atama bekleyen öğretmenlerinde bulunması dikkat çekti.
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
KARAR TÜRK MİLLETİNİN
Türkiye´nin barış pınarı harekâtına karşılık yaptırım ve ambargo kararı alan ABD, İsrail, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda´nın markalarını mı tercih edersiniz, yoksa Türk markalarını mı. Karar AZİZ TÜRK MİLLETİNİN…
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
Fuarı 22 Bin 366 Kişi Ziyaret Etti
MODEF Fuarcılık ve İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, MODEF Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bu sene 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak; 94 Ülkeden toplamda 22 bin 366 kişinin 42´incisi düzenlenen MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarını ziyaret ettiğini belirttiler.
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Ücretsiz INTERMOB Gezisi
Mobilyacılar Odası her yıl geleneksel hale getirdiği ücretsiz İNTERMOB fuarı gezisini bu sene 2 otobüs kaldırarak gerçekleştirdi.
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Kocatepe Okulundan Mehmetçiğe Destek
Alanyurt Kocatepe Orta Okulunda okuyan 1380 öğrenci Mehmetçiğe destek vermek amacıyla okul bahçesinde aynı anda asker selamı vererek hep bir ağızdan Barış Pınar hareketinde ordumuzun yanındayız diyerek bağırdılar.
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
ŞEHİR OLARAK MÜCADELE EDECEĞİZ
İnegölspor´un yeni Başkanı Münür Kanar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, “Hedefe varmak için şehir olarak mücadele edilecek. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor” dedi.
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
“BİRLİKTE DAHA MUTLUYUZ”
İnegöl Belediyesi, Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi, Yenice Rehabilitasyon Merkezi ve İnegöl Müftülüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Birlikte Daha Mutluyuz” projesi kapsamda, Huzurevi sakinleri ile lise öğrencileri ve engelli öğrenciler DOSTUM tesislerinde bir araya gelerek eğlenceli bir gün geçirdi.
Mesleki Eğitim Kampüsünün  Yöneticileri Toplandı
Mesleki Eğitim Kampüsünün Yöneticileri Toplandı
Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsündeki Okul Müdürleri, Hacı Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde Orhan-1 İnegöl Köfte Tesislerinde toplandı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Alan Şefleri katıldı.
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
Yavuz Dizdar, Sağlıklı Beslenmeyi Anlattı
İnegöl Belediyesi, Dünya Gıda Günü nedeniyle Onkolog Doktor Yavuz Dizdar´ı konuk etti. Dizdar, “Sağlıklı Beslenme ve Geleceğimiz” konulu seminerde İnegöllülere önemli mesajlar verdi.
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
“İnegöl´ü güzelleştirmeye devam ediyoruz”
Yeni Mahallede devam eden asfalt ve tretuvar çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Şehrimiz güzelleşmeye, eksikleri giderilmeye devam ediyor. Bu dayanışma ve çalışma azmiyle dönem içerisinde pek çok ihtiyacımızı gidereceğimizi düşünüyorum” dedi.
Bursa Bölge Müdürü Oldu
Bursa Bölge Müdürü Oldu
İnegöl´de yıllarca medya sektöründe görev yapan ardından, A Haber ve TRT Haber´in Bursa muhabirliğini yapan Huzeyfe Özdemir, Demirören Haber Ajansı(DHA)´nın Bursa Bölge Müdürü oldu.
Makamında Ağırladı
Makamında Ağırladı
İnegöl´de oturduğu bankta bayan çantası bulan ve içerisinde 900 TL ile değerli eşyaların bulunduğu çantayı sahibine verilmek üzere İnegöl Belediyesine teslim eden engelli vatandaşı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında ağırlayarak çay ikram etti.
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Başkan Taban´dan Çiftçi Kadınlara Kutlama
Belediye Başkanı Alper Taban, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle elma bahçesinde hasat yapan kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Valilik Uyardı Son Tarih 1 Kasım
Bursa´da ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanımı 1 Kasım´da sonlandırılıyor. Bursa Valiliği´nden yapılan açıklamada, “İlimizde özellikle kış döneminde yaşanan hava kirliliğinin azaltılması ve çevre ve insan sağlığının korunması amacıyla alınan kararlara tüm vatandaşlarımızca uyulması yönünde gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve yapılacak denetimlerde mağduriyet yaşanmaması hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.
Mucit Öğrencilerden İnegöl´de Muhteşem Şov
Mucit Öğrencilerden İnegöl´de Muhteşem Şov
Bursa Teknik Üniversitesi Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayii Topluluğu ve İnsanlık Yararına Teknoloji Topluluğu üyesi öğrencilerin geliştirdiği dronelar, sabit kanatlı insansız hava araçları ve sualtı araçları, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği etkinlikle İnegöl´deki öğrencilere sunuldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ