AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
“Gönül Köprüsü Kuracağız”
İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı ve yöneticileri Selanik´teki Alaca İmaret Camii için Ankara´da önemli görüşmeler yaptı.
Tarih: 12.9.2019 22:00:00

Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği olarak, İshak Paşa´nın Selanik´te yaptırdığı Alaca İmaret Camiinin restore edilerek yeniden o eski ihtişamına geri dönmesini arzulamaktayız. Ayrıca hayata geçirilecek bu proje ile İnegöl - Selanik arasında bir gönül köprüsü kurmayı amaçlıyoruz. Selanik´teki Alaca İmaret Caminin içler acısı halinden kurtulması ve ivedilikle restorasyonun yapılması adına Ankara´da önemli görüşmeler yaptık. Amacımız İnegöl ile Selanik arasında gönül köprüsü kurmaktır” şeklinde konuştu.

ABDÜLHAMİD DERNEĞİNDEN ANKARA ÇIKARTMASI

Kurulduğu günden beri önemli çalışmalara imza atan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği, hayata geçirmeyi düşündüğü projeler için Ankara´ya adeta çıkarma yaptı. Dernek Başkanı Turgay Yazıcı ve dernek yöneticileri sırasıyla Cumhurbaşkanı Baş danışmanı ve Yerel yönetimler politika kurulu üyesi Oktay Saral, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Özel Kalem Müdürü Muhsin Çelik ile Tika Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı Uğur Tanyeli´yi ziyaret etti. Ziyaretlerde Sultan Abdülhamid Han için stratejik önem arz eden projelerin günümüze yansımaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

İLK GÖRÜŞME KÜLLİYEDE GERÇEKLEŞTİ

Dernek yöneticileri ilk ziyareti Beştepe´de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptı. Cumhurbaşkanı Baş danışmanı ve Yerel yönetimler politika kurulu üyesi Oktay Saral, Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkan ve yöneticilerini Külliyede konuk etti.

SELAMLARI İLETMEYİ UNUTMADILAR

Külliyede gerçekleşen kabulde Saral, dernek yöneticileri ile samimi havada geçen bir görüşme yaptı. Dernek yöneticileri, Oktay Saral´a, İnegöl İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile tüm ilçe halkının selamlarını ilettiler.

SARAL´DAN ABDÜLHAMİD DERNEĞİNE ÖVGÜ

Dernek yöneticilerine ilgi ve alaka gösteren Saral, Ulu hakan II.Abdülhamid Han´ın genç nesle en güzel şekilde anlatılması için başlatılan bu harekete can-ı gönülden destek olacaklarının altını çizdi. Saral konuşmasında, Dernek Başkanı Turgay Yazıcı ve arkadaşlarının başlattığı bu oluşumun örnek alınması gerektiğini düşünüyorum. Bugün benimle paylaştıkları projeler gerçekten olağanüstü derecede önem arz eden konular. Kendilerine her konuda katkı ve destek olmaya hazırız. Bu oluşuma başta İnegöl olmak üzere tüm Türkiye´nin sahip çıkmasını arzuluyorum. II.Abdülhamid Han´ın her yönüyle anlatılması için oluşturulan bu derneğin güzel işlere imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.​

CUMHURBAŞKANINA DOSYA SUNDULAR

Dernek yöneticileri ziyarette ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ulaştırılması adına bir dosya da sunarken, Cumhurbaşkanına iletilmesi için tüm İnegöllüler adına Fatih Sultan Mehmet´i tasvir eden bir porte de takdim ettiler.

TİKA ZİYARET EDİLDİ

Dernek Yöneticilerinin Ankara´daki sonraki adresi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı(TİKA) oldu. Burada (TİKA) Özel Kalem Müdürü Muhsin Çelik ile Tika Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı Uğur Tanyeli ziyaret edildi. Ziyaretlerde Sultan Abdülhamid Han için stratejik önem arz eden projelerin günümüze yansımaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

ÖNEMLİ PROJELER HAYATA GEÇECEK

Tika ziyaretinde Selanik, Filistin, İrlanda ve Japonya´da yapılması düşünülen projeler masaya yatırıldı. Tika ve dernek yöneticilerinin Türkiye´nin dış ilişkilerine olumlu yansımaları olacak projelerin hayata geçirilmesi konusunda gerekli adımların atılması hususunda fikir birliğine varıldı. Ziyaret sonunda dernek yöneticileri tarafından Tika yöneticilerine günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

“ZİYARETLER OLUMLU GEÇTİ”

Ankara´da gerçekleşen önemli ziyaretler hakkında konuşan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Tarihi değerlerimizi koruma, yaşatma ve bugünden geleceğe taşıma düsturuyla hareket edinen derneğimiz, önemli projelerin hayata geçirilmesi adına Ankara´da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler olumlu geçti. Samimi havada geçen ziyaretlerde derneğimizin faaliyet alanlarını anlatırken, bundan sonra yapmayı düşündüğümüz projeleri de gerekli mercileri sunma fırsatımız oldu. Özellikle İshakpaşa tarafından İnegöl´de yaptırılan külliyenin bir ikizi olan Selanik´teki Alaca İmaret Caminin içler acısı halinden kurtulması ve ivedilikle restorasyonun yapılması adına Ankara´da önemli görüşmeler yaptık. Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği olarak, İshak Paşa´nın Selanik´te yaptırdığı Alaca İmaret Camiinin restore edilerek yeniden o eski ihtişamına geri dönmesini arzulamaktayız. Amacımız hayata geçirilecek bu proje ile İnegöl ile Selanik arasında gönül köprüsü kurmaktır” şeklinde konuştu.

Önemli projeleri bir bir hayata geçireceklerini belirten Yazıcı, “İrlanda, Japonya ve Filistin´i kapsayacak önemli projelere imza atmaya hazırız. ‘3 Kıtadan Cennete Gidenler´ adlı şehitlerimizi bir kez daha yad edeceğimiz bir projenin üzerinde çalışıyoruz. Hayata geçireceğimiz bu projeler ile Türkiye´nin bölgesinde ve dünya konjektöründe ne kadar önemli bir devlet olduğunu herkese göstermenin gayreti içerisindeyiz. Herkesi dernek çatısı altına beklediğimizi buradan bir kez daha belirtir, bir ve beraber olarak yolumuza hep birlikte devam etmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gönül Köprüsü Kuracağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Soğuk hasat başladı
Soğuk hasat başladı
İnegöl´e bağlı kırsal Çeltikçi Mahallesinde Aralık ayı itibariyle soğuk hasat olarak adlandırılan karnabahar hasadı başladı.
BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ
BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ
Türk Sağlık-Sen İnegöl İlçe Temsilcisi Fikret Okur, sendika üyeleri ile birlikte İnegöl Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
İnegöl Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Perşembe günü gerçekleştirildi. Toplantıda 7 gündem 1 ilave olmak üzere toplam 8 madde görüşülerek karara bağlandı.
Bir dernek daha kuruldu
Bir dernek daha kuruldu
İnegöl Küçükbaş Hayvan Damızlık Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği kuruldu. Dernek üyeleri hayvan pazarında bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
Tecrübelerini paylaştılar
Tecrübelerini paylaştılar
Türkiye İş Bankası İştiraki Bayındır İçerenköy Hastanesi´nin düzenlediği ‘Yaşlı Dostu Hastane Çalıştayı´na katılan İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hayrettin Göçmen ve beraberindeki heyet tecrübelerini paylaştı.
BEDRE DERESİ İÇİN KORKULUK TALEBİ
BEDRE DERESİ İÇİN KORKULUK TALEBİ
İnegöl Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı´nda Milliyetçi Hareket Partisi Grubu, Bedre Deresi çevresinin korkuluk ya da bariyerlerle kapatılması önergesini sundu.
Kovan başı 10 lira destek
Kovan başı 10 lira destek
Organik arıcılık yapan yetiştiricilere kovan başına 10 lira destek ödemesi yapılacak.
Aile seminerleri sona erdi
Aile seminerleri sona erdi
İnegöl Kent Konseyi Aile Temelli Toplum Çalışma Grubu Cerrah Mahallesi´nde beş gün süren seminer düzenledi. Düzenlenen seminerde ailenin önemine vurgu yapıldı.
BAŞ TACIMIZ OLMALIDIR
BAŞ TACIMIZ OLMALIDIR
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeni ile CHP İnegöl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pakoğlu açıklamalarda bulunarak, “Dünyamızı güzelleştiren annemiz, kardeşimiz, emekçimiz, eşimiz, hayat ortağımız, baş tacımız olmalıdır” dedi.
İNEGÖL´DE 300 KİŞİ AYNI ANDA CEP HERKÜLÜ NAİM SÜLEYMANOĞLU´ FİLMİNİ İZLEDİ
İNEGÖL´DE 300 KİŞİ AYNI ANDA CEP HERKÜLÜ NAİM SÜLEYMANOĞLU´ FİLMİNİ İZLEDİ
İnegöl BALGÖÇ Derneği ve Akhisar Mahalle Muhtarlığı tarafından yapılan organizasyonla 300 kişiyle beraber Türk halterinin unutulmaz ismi Naim Süleymanoğlu´nun biyografik filmi izlendi.
ÜRETİCİLERDEN FİYAT TEPKİSİ
ÜRETİCİLERDEN FİYAT TEPKİSİ
İnegöl Et ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli, Ulusal Süt Konseyi tarafından belirlenen süt fiyatlarına tepki gösterdi.
Mobilya Merkezi ‘İnegöl´ Olacak
Mobilya Merkezi ‘İnegöl´ Olacak
Türkiye´nin ocak-kasım dönemindeki mobilya, kağıt ve orman ürünleri dış satımı 2018´in aynı dönemine göre yüzde 9,91 artarak 5 milyar 7 milyon 810 bin dolar oldu.
Oylat´ta kış sezonu açıldı
Oylat´ta kış sezonu açıldı
Bursa´nın Turizminde önemli bir noktada bulunan İnegöl´e bağlı Oylat bölgesinde kar yağışı ile birlikte doğa beyaza büründü.
Özel öğrencilere ney dinletisi
Özel öğrencilere ney dinletisi
Dün gerçekleştirilen etkinliklerde, yürüyüşten sergiye birçok farkındalık etkinliği düzenlenirken, öte yandan özel öğrenciler İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi bünyesinde ki ney kursunu ziyaret ettiler.
Kar yüzünü gösterdi
Kar yüzünü gösterdi
İnegöl´ün kırsal ve yüksek kesimlerine yılın ilk karı düştü. Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı köyler beyaza büründü.
Başkanın mesajı yerini buldu
Başkanın mesajı yerini buldu
İnegöl Belediyesi´nin kaçak yapılarla mücadele konusunda gösterdiği kararlı duruş ve özellikle son 2 aydır hızlanan yıkım çalışmaları sonrası, vatandaşlar kaçak yapılarını kendi imkanlarıyla kaldırmaya başladı.
Öğretmenlere eğitimi semineri düzenlendi
Öğretmenlere eğitimi semineri düzenlendi
İnegöl Belediyesi, Er-Ka ve Çevko işbirliğinde İnegöl´de 80 öğretmene yönelik ‘Eğiticilerin Eğitimi´ konulu seminer düzenlendi.
EN RENKLİ MAÇ
EN RENKLİ MAÇ
3 Aralık Dünya Engelliler Günü, İnegöl´de farklı bir etkinlikle kutladı. İlçe protokolüyle engelli öğrenciler, futsal müsabakasında karşı karşıya geldi. Engelli öğrenciler karşılaşmayı 8-6 kazandı.
Sürücülere kış uyarısı
Sürücülere kış uyarısı
İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, sürücüleri oluşabilecek buzlanma ve don olayına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Mahallenin neşe kaynağı oluyor
Mahallenin neşe kaynağı oluyor
İnegöl Yenice Mahallesinde yaşayan engelli bireylerden biri olan Hüseyin Berber (24), mahalle sakinleri ve esnaflarının neşe kaynağı oluyor.
DADAŞLARDAN MUHTEŞEM GECE
DADAŞLARDAN MUHTEŞEM GECE
İnegöl Erzurumlular Derneği tarafından önceki gün gerçekleştirilen ‘Sıra Gecesi´ güzel anların yaşanmasına neden oldu. Programa ilçe protokolü de ilgi gösterirken, Dadaşların bir etkinliği daha damaklarda tat bıraktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ