AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
HAFTADA 5 TON BALIK TÜKETİYORUZ
Kış aylarının gelmesi ile birlikte balık sezonu da açıldı. İnegöl’deki balık tüketimi hakkında bilgi veren balıkçı Kadri Turhan, İnegöl’de balık tüketiminin az olduğuna dikkat çekerek, haftalık tüketimin de yaklaşık 4-5 ton arasında olduğunu söyledi.
Tarih: 9.11.2012 12:13:03

Havalar soğudu, balıklar pazara indi. Balıkçıların derinlik sorunu çözülmese de, şu günlerde fiyatlar vatandaşı da memnun edecek şekilde.

İNEGÖL’DE BALIK TÜKETİMİ YETERSİZ

İnegöl pazarında balık piyasasını değerlendiren balıkçı esnafı Kadri Turhan, balık tüketiminin ilçemizde olması gerektiğinden az olduğunu ifade etti. bunun balık kültürü olmamasından kaynaklandığını da dile getiren Turhan; “İnegöl’de balık tüketimi maalesef çok az. Bu da balık kültürünün olmamasından kaynaklanıyor. Yaklaşık 15-16 yıldır bu işi yapıyoruz. Tabi belli mesafe kat ettik, ama istenilen düzeyde değil. Halkın da bilgilendirilmesi gerekiyor. Uzmanlar haftada 2-3 gün balık tüketilmesi gerektiğini söylüyor. İnegöl’de kasa hesabı yaptığımızda haftada ortalama 4-5 ton civarında balık tüketiliyor” dedi.

BALIK 4 MEVSİM YENEBİLİR

İnegöl’de yazın balık yenmez anlayışının hakim olduğunu da belirten Turhan, “Bu biraz mevsimden de kaynaklanıyor. İnegöl’de şöyle bir anlayış var; yağmur yağmadan, hamsinin kulağına kar değmeden balık yenmez deniyor. Aslında bunlar doğru değil. Balık 4 mevsim yenebilir” diye konuştu.

Kadri Turhan, İnegöl’de en çok tüketilen balık türlerinin Hamsi, İstavrit ve İthal Uskumru olduğuna da dikkat çekerek; “Ama tezgâhlarımızda her çeşit balık var. Önümüzdeki haftalarda yeni çeşitler de katılacak. Fiyatlar da şu anda hamside kilosu 2 buçuk ila 5 lira arasında” ifadelerinde bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çin, İnegöl Alasını Vurdu
Çin, İnegöl Alasını Vurdu
İnegöl´de ayçekirdeği üreticileri yer bulamadıkları için yıllardır aynı yöntemi kullanıyor. Üreticiler farklı bölgelerde çekirdeklerini asfalta sererek kurutuyor. Ancak üretecinin başı çin çekirdeğiyle dertte. Ülkemize çin çekirdeğinin girmesiyle birlikte ekimde azalma oldu.
Bilim Festivali´nde hedeflere ulaşıldı
Bilim Festivali´nde hedeflere ulaşıldı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çözüm üretmek için bir araya gelenlerin buluştuğu Turkish Airlines Science Expo´yu başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
İkinci elde hareketlilik başladı
İkinci elde hareketlilik başladı
İnegöl Oto Galericiler Sitesi Kooperatifi Başkanı Serhat Erezsert, havaların ısınması ile beraber 2. el araç piyasasının hareketlendiğini ifade etti.
Pazarda fiyatlar el yakıyor
Pazarda fiyatlar el yakıyor
İnegöl Meyve ve Sebzeciler Odası Başkanı Vehbi Durgut, havalardaki değişmelerin sebze ve meyve fiyatlarını ciddi manada etkilediğini söyledi.
Çiftçiler Kanola´dan Umutlu
Çiftçiler Kanola´dan Umutlu
İnegöl´de son yıllarda ekim alanı artan Kanola İnegöllü çiftçilerin umudu oldu.
ZARAR BÜYÜK
ZARAR BÜYÜK
Mart ayında yaşanan don olaylarında İnegöl´e bağlı 25 köyde 900 hektarlık arazi zarar gördü.
 ‘Fiyat Artışına´ sıkı denetim
‘Fiyat Artışına´ sıkı denetim
İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde kurulan semt pazarlarında satışa sunulan sebze ve meyvelerin alış ve satış fiyatlarını aralıksız kontrol ediyor.
Çimento zammına tepkiler büyüyor
Çimento zammına tepkiler büyüyor
Çimentoya yapılması planlanan yüzde 40 zammın geri çekilmesini değerlendiren İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Yusuf Şehitoğlu, “Çimento´nun yüzde 40 zamlanacağına dair haberler sektörde tepkiye neden olmuştur” dedi.
KDV İNDİRİMLERİ ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTİYOR
KDV İNDİRİMLERİ ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTİYOR
Ertuğrulgazi Caddesi Mobilyacılar Derneği Başkanı Erdin Topal, KDV indiriminin vatandaşların alım gücünü yükselttiğini ifade ederek, "Müşteri geldiğinde yüzde 10´luk indirim haricinde KDV deki yüzde 8´lik indirimi de kullandığımızda, ürünlerimiz cazip hale geliyor. Dolayısıyla bu müşterinin alım gücünü daha yükseğe çekiyor" dedi.
Özcan´dan KDV talebi
Özcan´dan KDV talebi
KDV indiriminin bitmesine son bir hafta kala açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, "Bu KDV indiriminin mümkünse Mart sonuna kadar uzatılmasını talep ediyoruz" dedi.
KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTTIRDI
KDV İNDİRİMİ SATIŞLARI ARTTIRDI
Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV oranının yüzde 8´e düşürülmesinin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçtiğini anımsatarak satışların yüzde 30 arttığını belirtti
Çiftçinin umudu lahana
Çiftçinin umudu lahana
Çeltikçi Mahallesi´nde soğuk havada lahana hasadı başladı. Kilosu 40 ila 50 kuruştan satılan lahanada bu sene rekolte düşük.
2. OSB Hızla Büyüyor
2. OSB Hızla Büyüyor
İnegöl´de 2009 yılında kurulan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi´nde fabrika sayısı yılsonunda 90´a ulaşacak.
Dolar dışı bir dünya kuruluyor
Dolar dışı bir dünya kuruluyor
Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu üyesi Prof. Dr Kerem Alkin, “Şimdi yeni bir dünya geliyor. Amerika, yeni dünyanın kontrolünü sağlayamayacak. Dolar dışı bir dünya için hazırlık var. ” dedi.
Hedef İhracat 1 Milyar Dolar
Hedef İhracat 1 Milyar Dolar
Türkiye ekonomisi için önemli bir pazar olan Amerika Birleşik Devleti(ABD) ile ilişkilerin normalleşme sürecini değerlendiren İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, ABD pazarının mobilya sektörü için önem arz ettiğini söyledi.
MODEF EKPO İkiye Katladı
MODEF EKPO İkiye Katladı
23-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen MODEF EXPO fuarını ziyaret eden yabancı ziyaretçilerin sayısı 2 bin 113 kişi olurken, bu rakam geçen yılki yabancı ziyaretçilerin iki katına yaklaştı.
Mobilya sektörü rekor kırdı
Mobilya sektörü rekor kırdı
Mobilya sektörünün buluştuğu önemli adreslerden biri olan Furniture İstanbul Fuarı´nın açılışında konuşan İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, sektörün 2 milyar dolar dış ticaret açığı verdiğini söyledi.
   “Sesimize kulak verilmeli”
“Sesimize kulak verilmeli”
İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya, TBMM´de görüşülmeye başlanan Kanun Teklifi´nde yer alan ´Kara paket´ ve ´Kapalı Dolap´ uygulamalarına ilişkin maddelerin tekliften çıkarılması çağrısında bulundu.
Dolar düştü, fiyatlar düşmüyor
Dolar düştü, fiyatlar düşmüyor
İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, dolardaki büyük gerilemeye rağmen hammadde ve mobilya yan ürünlerine getirilen zamlı fiyatlarda herhangi bir düşüş olmadığını belirterek indirim talebinde bulundu.
“Amerika ne derse desin”
“Amerika ne derse desin”
MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, “Millet-devlet bütünleşmesi olduktan sonra Amerika ne derse desin, bizim için çok önemli değil.”dedi.
Çiftçi Beklediğini Bulamadı
Çiftçi Beklediğini Bulamadı
İnegöl´de şeker pancarı üretimi gerçekleştiren çiftçiler, bu sezon pancarda yaşanan hastalık yüzünden istediğini alamadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ