AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
HERKES HADDİNİ BİLECEK
CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar ile İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasındaki söz düellosu devam ediyor.
Tarih: 16.5.2016 11:05:46

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İnegöl Belediyesi´nin 2015 faaliyet raporu değerlendirmesinin ardından CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında yaşanan gerginlik sürüyor. CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, 100 yıllık bir partinin kimseden akıl almayacağını belirterek; “Herkes haddini bilecek” dedi.

“SİYASETİ NE KADAR BİLDİĞİNİ GÖSTERMİŞ”

CHP İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, “Geçtiğimiz günlerde İnegöl Belediyesinin 2015 yılı faaliyet raporuyla ilgili bir analizimiz oldu. Bu değerlendirmemizi yaparken konusunda uzman, partimizin değerli büyüklerinden de bilgi alarak değerlendirme yaptık. Suçluluk psikolojisi kötü bir şey. Bizim bu değerlendirmemiz sonrası,siyasi bir faaliyet üzerine yapılmış bir muhalefete şahsi cevaplar verilmesi çok doğru bir şey değildir. Özellikle bize siyaset konusunda ahlak dersi vermeye çalışanların 29 Kasım´da İlçe Başkanlığına seçildiğimizde protokol randevusu verme gereği bile duymayan siyasi tecrübesizlik yaşayan bir belediye başkanı bize bu cevabı vermiş. Telefonlarının sürekli açık olduğunu söylemiş lakin randevu bile vermeyen bir belediye başkanı, sosyal medyada kendisini eleştiren herkesi engelleyen bir belediye başkanı takdir edersiniz ki telefonlarına da bakmıyor. Aslında bir taraftan da bu konuya cevap verirken bizleri doğrulamış. Mobeselere 1 milyon TL kira verdiğini söylemiş. Kendisine sesleniyorum; 1 milyon TL´ye ihalesini açsın Belediyeye ait olmak üzere İnegöl´ün her tarafına mobese döşeyeceğim. Şems-i Mevlana, İNESMEK gibi derneklerin kirasını ödemişler, diğer STK´ların kiralarını neden ödemiyorsunuz? Şems-i Mevlana´nın özelliği nedir? Tabi ki o da bir dernek ama belediye neden bunların kiralarını öder? 5 bin çocuğa doğduktan sonra hediyeler vermiş. Belediyenin, insanların verdiği vergilerden oluşan kaynakla bir siyasi partinin ismini ön plana çıkarmak için insanlara hediyeler mi dağıtıyorsunuz? Bunlar kendisinin siyaseti ne kadar bildiğini gösteriyor.”

“HERKES HADDİNİ BİLECEK”

“Bize siyaset dersi vermeye çalışıyor fakat biz çok net biliyoruz ki, İnegöl´ün hatırı sayılır işadamlarıyla geçmişte olmadık sebeplerden kavga edenler bizler değiliz. Biz siyasi ahlak çerçevesinde herkese saygılıyız. CHP 100 yıllık bir partidir. 100 yıllık bir partiye kimse akıl veremez. Herkes haddini bilecek. Belediye Başkanlık makamına saygımızı her zaman dile getirdik; biz o makamı ziyaret etmek istiyoruz dedik. Kendisi bize şahsi egolarından dolayı protokol randevusu vermeyecek sonra da bize siyaset dersi verecek… Kimse haddini aşmasın. CHP´nin nasıl muhalefet yapacağına kimse karar veremez.”

“BİR AKTAŞ OLMADIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

“Açıklamasında araçların yakıtlarını hesaba katmış. Çok haklı. Halkımız da çok net biliyor. Belediye Başkanımız kendi şahsi işleriyle ilgilibelediyeye 3 adım mesafedeki esnaf dükkanlarına makam arabasıyla giderken 2 korumasının kendisini nasıl beklediğini de biliyoruz. Bu lüks bir araç, iyi yakıyordur, haklı. Bahsettiğimiz para 10, 20, 50 binle bahsedilecek şeyler değil. 5 milyon 791 bin TL´den bahsediyoruz. İnegöl´ün bu kadar sorunu varken bu paraların nereye harcandığını sormak muhalefet partisi olarak bizim hakkımızdır. Faaliyet raporu açıklayacaksınız, hiçbir detaya değinmeyeceksiniz, sonra sizi eleştirdikleri zaman rahatsız olacaksınız. Biz başkanı mutlu etmek için muhalefet yapmıyoruz, halkımızı verdikleri vergilerle yapılan hizmetlerle bilinçlendirmek için muhalefet yapıyoruz. Bu harcamaları yapmak yerine bu bedellerle sanayinin berbat yolları düzeltilemez miydi? Düzeltilebilirdi. Sokakların her tarafı çok içerisinde, bunlar daha derli toplu hale getirilebilirdi. Yağmurda her yer kanalizasyon pisliği doluyor, bütün rögarlar doluyor, en azından altyapı çalışmaları yapılabilirdi. Yani arkadaşımızın özrü kabahatinden büyük. Biz İnegöl´de 40 yıldan beri var olan bir aileyiz. Mübarek demiş, anlamı güzel ama O, onu kötü kullandığını zannederek söylemiş. Herhalde bu konuyla ilgili de bilgi sahibi değil. Mübarek uğurlu, faziletli, iyi insan demektir mübarek. Evet, biz Büyükışıklar ailesi olarak mübarek bir aileyiz. Fakat Aktaş olmadığım için çok mutluyum. 12 yıldır İnegöl´de siyaset yapacaksın, herkesle kavga edeceksin. Bugün kendi partisinin içerisinde bile Milletvekilleriyle, eski ilçe başkanlarıyla sorunlu bir Belediye Başkanı bana parti büyüklerinden siyaset dersi al diyor. Ben bütün parti büyüklerimle beraber siyaset yapıyorum. Sağ olsunlar eski ilçe başkanlarımızın hepsi bizimle birlikteler. CHP güçlü bir aile. 1 kişinin sözüyle yıkılacak bir parti değil. CHP´nin geçmişi halka hizmetle dolu. 12 yıldır iktidarda olacaksın, İnegöl´ün hiçbir sorununu çözmeyeceksin, seni eleştirdiklerinde rahatsız olacaksın. Kimse kusura bakmasın buraya 3 gün önce lale diktikten sonra lalelerin hepsinin yok olduğunu bu halk gördü. İnegöl´ün laleye mi ihtiyacı vardı? Lale devri mi yaşamaya çalışıyoruz? Bu kadar problem varken Belediye Başkan Yardımcılarının masalarında çalışıp iş yapmak yerine arabalarla kurdele kesmeye, halk konserlerine, protokollere koşarsa arabaların yakıtları da çok olur masraf da çok olur. Bizim tespitlerimiz doğrudur, takdir İnegöl halkınındır” ifadelerini kullandı.

“HADSİZLİK”

Aktaş´ın özür beklediğinin hatırlatılması üzerine konuşan Büyükışıklar, “Bir özür söz konusuysa siyasi bir açıklamayla ilgili bu denli hakarete varır, hatta aileme uzanır bir açıklama yapan belediye başkanından ben özür bekliyorum. Başkan, bizim muhalefet partisi olarak 2,5 sayfa her türlü detayı içeren rapor analizimizin sadece özel kalem kısmına takılmış. Özel kalem kısmından sonra dönmüş Büyükışıklar soy ismine laf söylemeye kalkmış. Biz kimsenin şahsi, ailevi problemleriyle ilgili açıklama yapmıyoruz. Eğer oraya girecek olursak bizim de siyasi parti olarak elimizde Belediye Başkan yardımcıları da dâhil olmak üzere her türlü bilgi var. Bunlar şahsi, ailevi şeylerdir. Benim soy ismimle veya benim ailemle ilgili söz söyleme hadsizliği bile O´na yakışmadı” açıklamalarında bulundu.

 

Haber ve Fotoğraf: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HERKES HADDİNİ BİLECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeniden Refah´ta kongre heyecanı ADİL BİR DÜNYA İÇİN…
Yeniden Refah´ta kongre heyecanı ADİL BİR DÜNYA İÇİN…
Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi´ni 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.00 Ankara (Arena) Spor Salonunda gerçekleştirecek.
Askere selam harekata devam
Askere selam harekata devam
İki yüzlü batılılara inat bir selamda gazeteci Şerif Gürbaş´tan
Fidan Dönemi Resmen Başladı
Fidan Dönemi Resmen Başladı
Fikret Fidan Başkanlığında kurulan İYİ Parti İnegöl İlçe teşkilatı yeni yönetimi resmi olarak göreve başladı.
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ‘2019 – 2020 Kültür – Sanat´ faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa´nın nabzının, kültür ve sanatla atacağını söyledi.
CHP 96 YAŞINDA
CHP 96 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluşunun 96. Yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir, “CHP, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur.”dedi.
Boşanma rakamları katlanarak artıyor
Boşanma rakamları katlanarak artıyor
Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, “Aile mefhumu ve kurumu kasten tahrip edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi Batı menşeli çözümler aramamızdır.”dedi.
Eroğlu´dan Kurban Bayramı mesajı
Eroğlu´dan Kurban Bayramı mesajı
Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Eroğlu yayınladığı Kurban Bayramı mesajında, "Bizi biz yapan ortak değerlerimize sarıldıkça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bayramlar bu manevi değerlerin güçlendirilmesi ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi için birer fırsattır" dedi.
İnegöl Protokolünden Ankara Çıkarması
İnegöl Protokolünden Ankara Çıkarması
Ak Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican Ankara´da bakanlar ve bürokratlar ile görüştü. Milli Eğitim Bakan, Gençlik ve Spor ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlarının üçüyle de aynı gün gerçekleştirilen program yoğun geçti.
Akşener´e İnegöl´den ağır eleştiri
Akşener´e İnegöl´den ağır eleştiri
İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Alpaslan Demir yaptığı yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in sözlerini ağır cümlelerle eleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa´da...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa´da...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan hızlı tren ile ilgili de en kısa zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.
Başkan Aktaş, Muhtarlarla Buluştu
Başkan Aktaş, Muhtarlarla Buluştu
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2020 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak stratejik plan öncesinde Bursalı muhtarlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
“Sahada Kazanılmış Bir Zaferin Masada Teyidi”
“Sahada Kazanılmış Bir Zaferin Masada Teyidi”
Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Murat Balakuş, Lozan Antlaşması´nın 96´ıncı yılı münasebetiyle bir yazılı basın açıklaması yayımlayarak; “Lozan Antlaşması, sahada kazanılmış bir zaferin masada teyidi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin, Türk Milleti´nin hürriyetinin tescilidir.” Dedi
Başkan Aktaş: Bu tehditten kurtulacağız
Başkan Aktaş: Bu tehditten kurtulacağız
Bursa´da kaçak yapıların yıkılmasını ve inşaatı yapan müteahhit ile firmaların cezalandırılmasını öngören karar, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oy birliğiyle kabul edildi.
Milli Değerlere Bağlılığımı Kimse Tartışamaz
Milli Değerlere Bağlılığımı Kimse Tartışamaz
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘30 Ağustos bahane edilerek´ kendisi hakkında atılan iftiralara Büyükşehir Belediye Meclisi´nden cevap verdi.
Kaçak Yapıya Müsaade Edilmeyecek
Kaçak Yapıya Müsaade Edilmeyecek
Encümen toplantısında kaçak yapılarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Şimdiden ifade etmek istiyorum, vatandaşlarımızla bu konuda lütfen karşı karşıya gelmeyelim. Çünkü buna müsaade etmeyeceğiz. Kaçak yapı, hangi yönden ele alırsanız alın hiçbir legaritesi olmayan bir konudur. Savunulacak, tartışılacak bir konu değildir” dedi. Taban, imar barışına yapılan bazı başvuruların da 31 Aralık 2017 sonrası yapılan yapılar olduğunun tespit edildiğini ifade ederek bunlarla ilgili de gerekli adımları atacaklarını söyledi.
Festivalde Tepki İçin protokolü Terk ettiler
Festivalde Tepki İçin protokolü Terk ettiler
Geçtiğimiz Pazar günü İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yaban Mersini Festivali´nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal´a siyasi nezaketsizlik yapıldığını iddia eden CHP İlçe Başkan Vekili Yasemin Soydan ve Yöneticileri tepki için protokolü Terk ettiler.
CHP´den 30 Ağustos tepkisi
CHP´den 30 Ağustos tepkisi
CHP İlçe Başkan Vekili Yasemin Soydan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın 30 Ağustos´a ilişkin sözlerini eleştiren bir açıklama yaptı.
“Hassasiyet Noktamızı Kimse Sınamasın”
“Hassasiyet Noktamızı Kimse Sınamasın”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “30 Ağustos halkı ilgilendirmiyor” şeklindeki sözlerin de tamamen çarpıtma olduğunu belirterek, “kimse milli manevi hassasiyet noktamızı sınamaya kalkmasın.”dedi.
Var Ol Kıbrıs, Cumhuriyetinle
Var Ol Kıbrıs, Cumhuriyetinle
DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, Kıbrıs Barış Harekâtının 45.yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Muhtarlar Boğazova´da toplandı
Muhtarlar Boğazova´da toplandı
İnegöl İlçe Kaymakamlığı ve İnegöl Muhtarlar Derneği öncülüğünde kırsal mahallelerin sıkıntılarını dile getirildiği bölgesel toplantılara Boğazova´da start verildi.
İYİ Parti´de Fidan Dönemi Resmen Başladı
İYİ Parti´de Fidan Dönemi Resmen Başladı
İYİ Parti´de işlerinin yoğunluğundan dolayı İlçe Başkanlığından ayrılan Eray Soral´ın yerine atanan Hakkı Soyuak´ın da başkanlıktan ayrılmasının ardından Genel Merkez Fikret Fidan´ı İYİ Parti İlçe Başkanlığına atadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ