Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İLHAM KAYNAĞI ULUŞEHİR
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Yıldızı her geçen gün parlayan Türkiye ve dünyadaki turizm hareketliliği hedeflerimiz için itici bir güçtür, ilham kaynağıdır. Ulu şehir Bursa, sahip olduğu değerleriyle, bütün dünya insanlarına çok şey vaat ediyor" dedi.
Tarih: 14.11.2014 09:51:45

III.METEX turizm etkinliği Bursa Valisi Münir Karaloğlu himayesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, BEBKA (Bursa, Eskişehir, Bilecik) Kalkınma Ajansı ve Bursa Turizm, Kültür, Tanıtma Birliği`nin destekleri ve Mercan Turizm organizesi ile Merinos AKKM`de başladı. 17 Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkesinden 155 seyahat acentesi, tur operatörü, yatırımcı ve 10 medya mensubunun katıldığı etkinlik tanıtım, konferans ve BB görüşmeleri şeklinde devam edecek.

BURSA BİR SU MEDENİYETİDİR

Bursa olarak METEX Fuarına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Valisi Münir Karaloğlu, açılışta yaptığı konuşmasında, “Ulu Şehrimize, Bursa’mıza hoş geldiniz. Meşhur Osmanlı Seyyahı Evliya Çelebi Bursa`yı gördükten sonra, şu meşhur hükmü verir; ‘Ve`l hasıl Bursa sudan ibarettir’. Çelebi’den sonra dünya da Bursa da çok değişti. Değişmeyen şeyler de var. Billur suları, çağlayanları, termal kaplıcalarıyla, Bursa bir su medeniyetidir. Hafızamız yerli yerindedir. Bursa kökleri üstünde yükselmektedir” dedi.

DÜNYADA SÖZ SAHİBİYİZ

Karaloğlu, “Dün bir imparatorluğa başkentlik yapan şehrimiz, bugün de Türkiye’nin müstesna şehirlerinden biri. Sanayi, tarım, ticaret, tekstil, otomotiv gibi bütün sektörlerde Türkiye’nin öncü şehirlerindeniz, Dünyada söz sahibiyiz. Turizm’deki büyük potansiyelimizi, doğal ve kültürel hazinelerimizin her birini yeni dünyalara arz ediyor. Birlikte kazanmak için, yine birlikte çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

DEV ENDÜSTRİ

21. yüzyılın biliş çağı olduğunu ve ulaşımın olağanüstü hızlandığının altını çizen Vali Karaloğlu, “Alışveriş, sağlık, kültürel ve sportif faaliyetler için İnsanlar artık çok daha kolay hareket ediyor. Milyonlarca insan, bir ülkeden diğerine seyahat ediyor. 2013’te, 1 milyardan fazla insan seyahat etti. Turizm, tüm insani faaliyetlerin ortak paydası haline geldi. Turizm, 1,2 trilyon dolarlık devasa bir endüstriye dönüştü. Hedefimiz, bu pastadan hissemize düşeni en az ikiye katlamaktır. Yıldızı her geçen gün parlayan Türkiye ve dünyadaki turizm hareketliliği hedeflerimiz için itici bir güçtür, ilham kaynağıdır. Ulu şehir Bursa, sahip olduğu değerleriyle, tarihi ve kültürel hazineleriyle, Bütün dünya insanlarına çok şey vaat ediyor. Bütün turizm çeşitlerinde iddialıyız. Ortadoğu’dan, Kuzey Afrika’dan gelen misafirlerimize ise, Turist gözüyle bakmıyoruz. Sizler bizim için aynı zamanda, dost ve kardeşsiniz. Bizim bir atasözümüz var; ‘Dost ile ye iç ama alışveriş yapma’ denir. Hayır, hem yiyip hem de içeceğiz hem alışveriş hem ticaret yapacağız. Hem iş konuşacağız. Hem hasret gidereceğiz. Sizlerle olan dostluğumuzu hayırlı işbirliklerine dönüştüreceğiz. Fuar boyunca yeni iş imkânlarını, yeni pazarlama stratejilerini turizm profesyonelleri değerlendirecek. İnşallah fuardan tüm katılımcılar kazançlı çıkacak, Güçlü işbirlikleri, güçlü dostluklar kurulacak” diye konuştu.

BURSA, TÜM ZAMANLARDA GÜZEL ŞEHİRDİR

METEX Fuarına ev sahipliği yapmaktan dolayı memnun olduğunu belirten Karaloğlu, “Verimli, bereketli, hayırlı işbirliklerine imza atmayı temenni ediyorum. Evliya Çelebi, Bursa sudan ibarettir demişti. Onu şu sözle takviye edelim. Bursa tüm zamanlarda güzel şehirdir. Güzel olan hiçbir şey de hülasa edilemez. Dost bir ülkede, Uluşehir Bursa’da, evinizdesiniz. Hoş geldiniz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Karaloğlu; Mercan Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı ve Metex Ceo`su Dr. Cüneyt Mengü, Bahreyn Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Jassem İbol, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Çokçevik`e plaket verdi. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra yabancı konuklarımız ülkemizin turizm profesyonelleriyle karşılıklı olarak mevcut ilişkileri üzerinde ve yeni iş olanaklarını geliştirme konularında görüşmelere geçtiler. Etkinliğin akabinde yabancı konuklar için iki gün sürecek Bursa ve çevresini tanıyacakları İNFO gezileri düzenlenecek. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl´den Elbab´a Çıkarma
İnegöl´den Elbab´a Çıkarma
İnegöl İHH İnsani Yardım Vakfı, 10 kişilik heyet ile Suriye´nin Elbab bölgesine giderek incelemelerde bulundular. İHH yetkilileri bölgedeki ihtiyaçları tespit ettiler.
İNTİHAR SALDIRISI 10 ÖLÜ
İNTİHAR SALDIRISI 10 ÖLÜ
Mahkeme çalışanlarını taşıyan araca düzenlenen intihar saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
 T.C.  İNEGÖL 25/04/2016  1. İCRA DAİRESİ  2016/1 İFLAS
T.C. İNEGÖL 25/04/2016 1. İCRA DAİRESİ 2016/1 İFLAS
26 Nisan 2016 Tarihli İlan
ÇOCUKLAR BALON KUKLALARLA EĞLENDİ
ÇOCUKLAR BALON KUKLALARLA EĞLENDİ
İnegöl Belediyesi Mart ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında, birçok uluslararası kukla festivaline de konuk olan Balon Kukla Tiyatrosu´nun sahneye koyduğu Balon Kukla Şov İnegöllü minik izleyiciler ile buluştu.
SİYONİST İSRAİL`DEN MİLYONLUK ZULÜM
SİYONİST İSRAİL`DEN MİLYONLUK ZULÜM
Siyonist İsrail, Filistinlilere ait okulları kapatmaya hazırlanıyor
AB, AFRİKA İÇİN TÜRKİYE`DEN ASKER İSTİYOR
AB, AFRİKA İÇİN TÜRKİYE`DEN ASKER İSTİYOR
Hristiyan milislerin Müslümanlara etnik temizlik yaptığı Orta Afrika Cumhuriyeti`ne asker gönderme hazırlığı yapan AB, Türkiye`den asker istiyor.
ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ`NDE HİÇ MÜSLÜMAN KALMAYABİLİR
ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ`NDE HİÇ MÜSLÜMAN KALMAYABİLİR
Merkezi ABD`de bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü Human Rights Watch, Orta Afrika Cumhuriyeti`ndeki iç savaş yüzünden tüm Müslüman nüfusun ülkeyi terk etmek zorunda kalabileceği uyarısında bulundu.
CEMAAT-İ İSLAMİ`DEN İDAMLARA SERT TEPKİ
CEMAAT-İ İSLAMİ`DEN İDAMLARA SERT TEPKİ
Bangladeş`te, Cemaat-i İslami Partisi lideri Motian Maulana Rahman Nizami ve 13 kişiye silah kaçakçılığı suçlamasıyla idam cezası verilmesine, Cemaat-i İslami yetkilileri sert tepki gösterdi.
"BEN AFRİKALIYIM" ZİRVESİ BAŞLADI
"BEN AFRİKALIYIM" ZİRVESİ BAŞLADI
Sloganı "Ben Afrikalıyım" olan Afrika Birliği 22. Dönem Liderler Zirvesi, Etiyopya`nın başkenti Addis Ababa`da başladı; zirvede Türkiye`yi Dışişleri Bakanı Davutoğlu temsil ediyor.
MURSİ YENİDEN HAKİM KARŞISINDA
MURSİ YENİDEN HAKİM KARŞISINDA
"Hapishane baskını" adlı dava kapsamında hakim karşısına çıkarılan Mısır`ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile beraberindeki 21 sanık mahkeme salonunda oluşturulan 2 cam kafese konuldu.
BARZANİ, KÜRT PARLAMENTERLERLE BİR ARAYA GELDİ
BARZANİ, KÜRT PARLAMENTERLERLE BİR ARAYA GELDİ
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak Parlamentosu`ndaki 58 Kürt milletvekilleriyle Erbil`de bir araya geldi
FOTOĞRAFLARA KÖRFEZ MEDYASI KAYITSIZ KALDI
FOTOĞRAFLARA KÖRFEZ MEDYASI KAYITSIZ KALDI
AA`nın dünya gündemine taşıdığı "Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçunu belgeleyen fotoğraflara" Körfez medyasının kayıtsız kalması dikkat çekti.
MISIR BU YAPTIĞININ HESABINI VERMELİ
MISIR BU YAPTIĞININ HESABINI VERMELİ
Uluslararası Af Örgütü, Mısır`da yaşananlara ilişkin, "Ülkedeki insan hakları ihlallerinden dolayı güvenlik güçleri hesap vermeli" çağrısında bulundu.
İKİNCİ SREBRENİTSA SURİYE
İKİNCİ SREBRENİTSA SURİYE
19 yıl önce Bosna`nın Srebrenitsa kasabasında yaşanan vahşet bugün Suriye`de yaşanıyor.
KUR`AN`I YIRTIP İÇKİLERİNE KATIP İÇİYORLAR!
KUR`AN`I YIRTIP İÇKİLERİNE KATIP İÇİYORLAR!
Müslüman ülkelerinin kan ağladığı şu günlerde trajediye Orta Afrika Cumhuriyeti`de katıldı.
ATEİSTİM DEDİ, SIĞINMA HAKKI TANINDI
ATEİSTİM DEDİ, SIĞINMA HAKKI TANINDI
İngiltere, ateizme geçtiğini söyleyen bir Afgan mülteciye sığınma hakkı tanıdı.
SURİYE`DE DÜN 108 KİŞİ ÖLDÜ
SURİYE`DE DÜN 108 KİŞİ ÖLDÜ
Suriye`de Beşşar Esed yönetiminin saldırıları sonucu dün ülke genelinde 108 kişi öldü.
PEÇE GİYDİĞİ İÇİN MAHKÛM OLDU!
PEÇE GİYDİĞİ İÇİN MAHKÛM OLDU!
Irkçılığın giderek prim yaptığı Avrupa’da İslâm düşmanlığı tavan yaptı
   MURSİ`NİN YARGILANMASI PROTESTO EDİLİYOR
MURSİ`NİN YARGILANMASI PROTESTO EDİLİYOR
Mısır`da darbeyle görevden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi`nin yargılanması çeşitli kentlerde protesto ediliyor.
BABEK ZENCANİ FACEBOOK`TA İTİRAF ETTİ
BABEK ZENCANİ FACEBOOK`TA İTİRAF ETTİ
Geçen hafta tutuklanan İranlı işadamı Babek Zencani, Facebook sayfasında yayınladığı ve tutuklama kararına karşı kendini savunduğu yazısında yıllarca İran`a uygulanan BM ambargosunu deldiğini itiraf etti.
MAHKEME: EVLİLİK ÖNCESİ CİNSEL İLİŞKİ DİNE AYKIRI
MAHKEME: EVLİLİK ÖNCESİ CİNSEL İLİŞKİ DİNE AYKIRI
Hindistan`da bir mahkeme, evlilik öncesi cinsel ilişkinin "ahlaksızca" ve "her dinin doktrinlerine aykırı" olduğuna hükmetti.