AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
İnegöl´de Hareketli Hafta
İnegöl Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası için akreditasyonlarını yaptırarak hazırlıklarını tamamladı. Türkiye´den 51 belediyenin katıldığı hafta kapsamında İnegöl´de 16-22 Eylül tarihleri arasında bir hafta boyunca farklı etkinlikler düzenlenecek.
Tarih: 13.9.2019 18:39:49

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri için akreditasyonlarını yaptıran İnegöl Belediyesi, 16-22 Eylül tarihlerinde kutlanacak bir haftalık etkinlik programını hazırladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün encümen salonunda düzenlediği basın toplantısında etkinliklere ilişkin açıklamalarda bulundu.

TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Konuşmasına Diyarbakır´ın Kulp ilçesindeki terör saldırısını hatırlatarak başlayan Taban, “Diyarbakır´ın Kulp ilçesinde orman işçilerimizi taşıyan araca düzenlenen hain saldırıda şehit olan 7 vatandaşımıza Allah´tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah böyle bir daha yaşanmamasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Hain saldırıyı da nefretle kınıyorum” dedi.

AMAÇ TÜM VATANDAŞLARIN HAREKET ETMESİ

Şehrimizde hep güzel şeylerin, güzelliklerin konuşulmasını arzu ettiklerini ifade eden Taban, “Buna yönelik de çalışmalar yürütüyoruz. Bugünkü toplanma gayemiz Avrupa Hareketlilik Haftası vesilesiyle bizler de bu sürece entegre olarak gerekli girişimlerimizi ve akreditasyonumuzu tamamlayarak bu haftayı dolu dolu etkinliklerle tamamlamak istiyoruz. Artık giderek oturduğu yerden iş yapmaya çalışan bir toplum haline dönüşüyoruz. Hareketsiz kalıyoruz. Sağlık ve sıhhatimizi de etkileyecek şekilde hayatımızı yaşıyoruz. Refahımızın da artmasından dolayı her yere araçlarımızla ulaşmaya çalışıyoruz. Tüm işlerimizi artık hareketsiz halde görmek üzere bir kurgu içerisindeyiz. Bunun önüne geçmek adına geçmişte hem ülkemizde hem de Avrupa´da buna benzer çalışmalar yapılıyordu. Biz de şehrimiz adına böyle bir eksiğin olduğunu görerek bu çalışmaları başlattık. 16-22 Eylül tarihlerinde Avrupa Hareketlilik Haftası dolu dolu kutlanıyor. Ülkemizden de 51 belediye buraya başvuru yaptı. İnegöl Belediyesi de bunlardan biri. Tabi sadece bunu haftayla kısıtlamak doğru olmaz. Burada amaç İnegöl içerisindeki tüm vatandaşları aslında daha hareket eder hale geçmelerini istiyoruz. İş yaşamamız, gündelik yaşamımızı biraz daha hareketli geçirmek adına bir kurgu düşünüyoruz” diye konuştu.

 

BİRLİKTE YÜRÜYELİM

16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanacak haftanın bu yılki sloganının “Birlikte Yürüyelim” olduğunu anımsatan Taban, şöyle konuştu: “İnegöl Belediyesi olarak 3 ana kategoride başvurularımızı gerçekleştirdik. Burada hafta etkinlikleri olacak, beraberinde kalıcı çözümler üreteceğiz, üçüncü başlık da arabasız günler geçireceğiz.”

 

SABAH YÜRÜYÜŞÜ

“16 Eylül Pazartesi günü ‘Hayatına Hareket Kat´ sloganıyla sabah yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Sabah 06.30 ile 07.30 arasında Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bir sabah yürüyüşü yapılacak. Beraberinde aynı gün içerisinde bu konudaki eğitimcilerimiz Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulunda bisikletin hayatımızdaki önemi ve yine okçuluk üzerine seminer verecekler.”

 

BİSİKLET TURU

“17 Eylül Salı günü de ‘Cesaretini Pedalına Göster´ şeklinde bir bisiklet konvoyu yapacağız. 09.30´da belediyemiz önünden başlayacak, yağlı tohumlar kavşağından Kozluca yolu üzerinden yeniden başlangıç noktasında sona erecek.”

 

GELECEĞE 1299 ADIM

“18 Eylül Çarşamba günü Cesaretini Doğaya Göster diyerek Yenice göletimizin etrafındaki 1300 metrelik parkurda bir yürüyüş yapacağız. ‘Geleceğe 1299 Adım´ sloganıyla Osmanlı Devletinin kuruluşuna da ithafen harekete geçmiş olacağız.”

 

EVDEN İŞE YÜRÜYEREK GİDİLECEK

“19 Eylül Perşembe günü evimizden işimize gelirken araç kullanmayacağız. Şahsım, Başkan Yardımcılarım ve Daire Müdürlerimiz de buna dahil olmak üzere inşallah yürüyerek işimize gelmiş olacağız. Bunu da tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak harekete geçme noktasında bir adım atmış olacağız.”

 

BAYANLARA ÖZEL SÖYLEŞİ

“20 Eylül Cuma günü akşam 19.00´da Diyetisyen Gizem Bayır Hanımefendi hareketliliğin önemi, doğru beslenme gibi konularda hanımefendilere yönelik bir söyleşi gerçekleştirecek. Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisindeki Belediye Spor Salonumuzda yapılacak bu etkinliğe tüm hanımefendileri davet ediyoruz.”

 

FOLKLORLA HAREKET ET

“21 Eylül Cumartesi günü yine kültür park içerisinde akşam 18.00´da belediyemizin halk dansları ekibi yöresel folklor gösterilerini sergileyecek. Burada da tüm vatandaşlarımızı folklor ile hareket etmeye davet edeceğiz.”

 

SABAH NAMAZI BULUŞMASI

“22 Eylül Pazar günü de ibadetle hayatına hareket katmış ol düşüncesiyle, İshakpaşa Camisinde sabah namazında ilçe halkımızla buluşacağız. Malumunuz namazın dinimizdeki ehemmiyeti aşikar. Namaz hareketlerinin bilim ile olan uyumu, bilime yön gösteriyor oluşu… Pazar günü inşallah tüm ilçe halkımızla namazda buluşup sonrasında da çorba ve yeşil elma ikramlarımız olacak. Diğer tüm etkinliklerimizde de yeşil çay ve yeşil elma ikramlarımız olacak.”

 

KASK DAĞITIMLARI VE ARABASIZ GÜN ETKİNLİĞİ

“Kalıcı etkinlikler kapsamında Pazar günü kask dağıtımlarımız olacak. İshakpaşa Camisindeki sabah namazı buluşması akabinde bisiklet sürücülerimize kask dağıtımlarımızı gerçekleştireceğiz. Yine arabasız gün etkinliği kapsamında İnegöl´de 4 sokağımızı gün boyu trafiğe kapacağız. Pazar günü çarşı bölgemizde; Elektrik Sokak, Hacı Veli Ağa Sokak, Tabakhane Sokak ve Bedesten Sokaklarımızı trafiğe kapacağız. Zaman içerisinde bu alanların sürekli olarak trafiğe kapatılması konusunda da çalışmalarımız sürüyor.”

 

TEMİZLİK ETKİNLİĞİNE DAVET

“Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerimizin yanı sıra Pazartesi günü 14.00-15.00 arasında bir saatlik temizlik farkındalık etkinliğimiz olacak. İnegöl´ümüzün 116 mahallesinde muhtarlarımız, STK´larımız, siyasi partilerimiz, belediyemiz, ilçe halkımız tüm kesimlerle her mahallede farklı noktalarda yerlere atılan çöplerin toplanması şeklinde bir çalışma olacak. Bu etkinliğe de tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Bu etkinlikler esnasındaki görselleri de 0530 157 3000 whatsapp numarasına gönderebilirsiniz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnegöl Hareketli Hafta
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Soğuk hasat başladı
Soğuk hasat başladı
İnegöl´e bağlı kırsal Çeltikçi Mahallesinde Aralık ayı itibariyle soğuk hasat olarak adlandırılan karnabahar hasadı başladı.
BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ
BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ
Türk Sağlık-Sen İnegöl İlçe Temsilcisi Fikret Okur, sendika üyeleri ile birlikte İnegöl Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
İnegöl Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Perşembe günü gerçekleştirildi. Toplantıda 7 gündem 1 ilave olmak üzere toplam 8 madde görüşülerek karara bağlandı.
Bir dernek daha kuruldu
Bir dernek daha kuruldu
İnegöl Küçükbaş Hayvan Damızlık Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği kuruldu. Dernek üyeleri hayvan pazarında bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
Tecrübelerini paylaştılar
Tecrübelerini paylaştılar
Türkiye İş Bankası İştiraki Bayındır İçerenköy Hastanesi´nin düzenlediği ‘Yaşlı Dostu Hastane Çalıştayı´na katılan İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hayrettin Göçmen ve beraberindeki heyet tecrübelerini paylaştı.
BEDRE DERESİ İÇİN KORKULUK TALEBİ
BEDRE DERESİ İÇİN KORKULUK TALEBİ
İnegöl Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı´nda Milliyetçi Hareket Partisi Grubu, Bedre Deresi çevresinin korkuluk ya da bariyerlerle kapatılması önergesini sundu.
Kovan başı 10 lira destek
Kovan başı 10 lira destek
Organik arıcılık yapan yetiştiricilere kovan başına 10 lira destek ödemesi yapılacak.
Aile seminerleri sona erdi
Aile seminerleri sona erdi
İnegöl Kent Konseyi Aile Temelli Toplum Çalışma Grubu Cerrah Mahallesi´nde beş gün süren seminer düzenledi. Düzenlenen seminerde ailenin önemine vurgu yapıldı.
BAŞ TACIMIZ OLMALIDIR
BAŞ TACIMIZ OLMALIDIR
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeni ile CHP İnegöl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pakoğlu açıklamalarda bulunarak, “Dünyamızı güzelleştiren annemiz, kardeşimiz, emekçimiz, eşimiz, hayat ortağımız, baş tacımız olmalıdır” dedi.
İNEGÖL´DE 300 KİŞİ AYNI ANDA CEP HERKÜLÜ NAİM SÜLEYMANOĞLU´ FİLMİNİ İZLEDİ
İNEGÖL´DE 300 KİŞİ AYNI ANDA CEP HERKÜLÜ NAİM SÜLEYMANOĞLU´ FİLMİNİ İZLEDİ
İnegöl BALGÖÇ Derneği ve Akhisar Mahalle Muhtarlığı tarafından yapılan organizasyonla 300 kişiyle beraber Türk halterinin unutulmaz ismi Naim Süleymanoğlu´nun biyografik filmi izlendi.
ÜRETİCİLERDEN FİYAT TEPKİSİ
ÜRETİCİLERDEN FİYAT TEPKİSİ
İnegöl Et ve Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şaban Çetizli, Ulusal Süt Konseyi tarafından belirlenen süt fiyatlarına tepki gösterdi.
Mobilya Merkezi ‘İnegöl´ Olacak
Mobilya Merkezi ‘İnegöl´ Olacak
Türkiye´nin ocak-kasım dönemindeki mobilya, kağıt ve orman ürünleri dış satımı 2018´in aynı dönemine göre yüzde 9,91 artarak 5 milyar 7 milyon 810 bin dolar oldu.
Oylat´ta kış sezonu açıldı
Oylat´ta kış sezonu açıldı
Bursa´nın Turizminde önemli bir noktada bulunan İnegöl´e bağlı Oylat bölgesinde kar yağışı ile birlikte doğa beyaza büründü.
Özel öğrencilere ney dinletisi
Özel öğrencilere ney dinletisi
Dün gerçekleştirilen etkinliklerde, yürüyüşten sergiye birçok farkındalık etkinliği düzenlenirken, öte yandan özel öğrenciler İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi bünyesinde ki ney kursunu ziyaret ettiler.
Kar yüzünü gösterdi
Kar yüzünü gösterdi
İnegöl´ün kırsal ve yüksek kesimlerine yılın ilk karı düştü. Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı köyler beyaza büründü.
Başkanın mesajı yerini buldu
Başkanın mesajı yerini buldu
İnegöl Belediyesi´nin kaçak yapılarla mücadele konusunda gösterdiği kararlı duruş ve özellikle son 2 aydır hızlanan yıkım çalışmaları sonrası, vatandaşlar kaçak yapılarını kendi imkanlarıyla kaldırmaya başladı.
Öğretmenlere eğitimi semineri düzenlendi
Öğretmenlere eğitimi semineri düzenlendi
İnegöl Belediyesi, Er-Ka ve Çevko işbirliğinde İnegöl´de 80 öğretmene yönelik ‘Eğiticilerin Eğitimi´ konulu seminer düzenlendi.
EN RENKLİ MAÇ
EN RENKLİ MAÇ
3 Aralık Dünya Engelliler Günü, İnegöl´de farklı bir etkinlikle kutladı. İlçe protokolüyle engelli öğrenciler, futsal müsabakasında karşı karşıya geldi. Engelli öğrenciler karşılaşmayı 8-6 kazandı.
Sürücülere kış uyarısı
Sürücülere kış uyarısı
İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, sürücüleri oluşabilecek buzlanma ve don olayına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Mahallenin neşe kaynağı oluyor
Mahallenin neşe kaynağı oluyor
İnegöl Yenice Mahallesinde yaşayan engelli bireylerden biri olan Hüseyin Berber (24), mahalle sakinleri ve esnaflarının neşe kaynağı oluyor.
DADAŞLARDAN MUHTEŞEM GECE
DADAŞLARDAN MUHTEŞEM GECE
İnegöl Erzurumlular Derneği tarafından önceki gün gerçekleştirilen ‘Sıra Gecesi´ güzel anların yaşanmasına neden oldu. Programa ilçe protokolü de ilgi gösterirken, Dadaşların bir etkinliği daha damaklarda tat bıraktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ