AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-7110828)
İnegöllü öğrenciler yarı finale kaldı
İnegöl Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı (Türk Askeri Dijital Eğitim Merkezi) isimli projelere Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali - İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması - Eğitim Kategorisi finaline katılmaya hak kazandı.
Tarih: 13.9.2019 18:47:26

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican yaptığı açıklamada; “Mesleki eğitim veren okullarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz. Başarı meyvelerini toplamaya başladık. Her İnegöllü gibi bizler de öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Teknofest 2019´da ziyarete gidecek ziyaretçileri standımıza bekliyoruz. Öğretmenimiz ve öğrencilerimiz Pazar günü İstanbul´da olacaklar.” Dedi


 İnegöl Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Muammer Güler ise;“Danışmanlığında, Emircan Turan isimli öğrencilerle AGEM (Artırılmış Gerçeklik Eğitim Modeli) ve TASDEM (Türk Askeri Dijital Eğitim Merkezi) isimli projeleri geliştirildi. AGEM ve TASDEM isimli projeler TEKNOFEST İSTANBUL HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ - İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİLER YARIŞMASI - EĞİTİM KATEGORİSİ finaline katılmaya hak kazanmıştır. Projeler 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı´nda sergilenecek. Burada projelerimiz jüri tarafından yeniden değerlendirilerek finalistler belirlenecektir. Dedi.

Hacı Sevim Yıldız-1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Proje Danışman Öğretmeni Muammer Güler; Proje çalışmalarına geçen eğitim-öğretim yılında başladıklarını ve yoğun bir tempo sonunda sonuçlandırdıklarını anlattı.
 
Danışman Öğretmen Güler;“Projemizde TASDEM (Türk Askeri Dijital Eğitim Merkezi) projesi, güçlü Türk Ordusu ve Emniyet Teşkilatı´nın sınır içi ve sınır dışındaki terörle mücadelesine katkıda bulunulması, olası sınır içi ve sınır dışı riskli bölgelerin arazi koşullarının sanal ortamda emniyet güçlerine birebir yaşatılması için geliştirilmiştir. Proje sayesinde riskli terör bölgeleri güvenlik güçlerine sanal ortamda tanıtılmaktadır. Kullanıcı kişi ya da helikopter modunu seçerek bölgedeki arazi koşullarını tanımaktadır. Bölge üzerinde gezinti esnasında bölgede daha önceden yaşanan terör olayları konusunda bilgilendirilmeyi amaçlıyoruz.” Dedi.

AGEM (Artırılmış Gerçeklik Eğitim Modeli) projesi ise eğitimde başarının arttırılması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, mobil cihazların sanal bir fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı olarak kullanılması, MEB tarafından öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarların eğitimde daha etkin kullanılması, sayılan amaçların gerçekleşmesi ile ekonomiye dolaylı olarak katkıda bulunulması için geliştirilmiştir. Mobil cihaza yüklenen AGEM isimli uygulama açıldığında ve kamera daha önceden tanımlanan bir görsele odaklandığında kullanıcıya 3 boyutlu model veya videolar gösterilmektedir. Böylece artırılmış gerçeklik eğitim modeli ile öğrenme daha kolay ve kalıcı hale gelmektedir. Okul ortamında yapılması tehlikeli olan deney ve uygulamalar sanal ortamda öğrencilere gösterilebilmektedir.

Haber Merkezi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İNÇAL Öğrencilerinden TSK´ya Destek
İNÇAL Öğrencilerinden TSK´ya Destek
Türk askerinin yaptığı Barış Pınarı Harekâtına destek olmak amacıyla İnegöl Naire Çikayeva Anadolu Lisesi öğrencileri kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına anlamlı bir destekte bulundular.
Okyanus Kolejinden Anlamlı Proje
Okyanus Kolejinden Anlamlı Proje
Sürekli yeni ve etkili projelerle dikkatleri üzerine çeken Okyanus Koleji bir güzel projeye daha ev sahipliği yaptı. Okyanus Kolejinde "Tarihimize Yolculuk" projesi kapsamında "Turgut Alp ve İnegöl´ün Fethi" isimli program gerçekleştirildi.
Havacılık Eğitimi Aldılar
Havacılık Eğitimi Aldılar
İnegöl Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Ulusal Havacılık ve Uzay İstasyonu (NASA) da görevli olan Bilim İnsanı Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ile e-konferans gerçekleştirdi.
İlköğretim haftası kutlandı
İlköğretim haftası kutlandı
2019-2020 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası İnegöl´de çeşitli etkinliklerle kutlanırken; bu yıl ki kutlama programı protokolün katılımıyla İshakpaşa İlkokulunda gerçekleştirildi.
Beşinci Mevsim Kreşi´nde Eğitim Öğretim Başladı
Beşinci Mevsim Kreşi´nde Eğitim Öğretim Başladı
İnegöl Belediyesi´nin sosyal belediyecilik uygulamalarından biri olan Beşinci Mevsim Kreşinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı 47 öğrenci ile başladı.
OKYANUS´TA YENİLİKÇİ ADIMLAR
OKYANUS´TA YENİLİKÇİ ADIMLAR
İnegöl Okyanus Koleji; eğitim ve danışmanlık konularında ülkemizin öncü firması olan Mind Up Eğitim ve Danışmanlık ile çözüm ortağı oldu.
OKYANUSTA COŞKULU AÇILIŞ
OKYANUSTA COŞKULU AÇILIŞ
Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademeleriyle toplam 600 öğrenciyle sezona başlayan Özel İnegöl Okyanus Koleji Yeni Eğitim Öğretim yılına geçtiğimiz dönemlerdeki başarılarını katlayarak devam etmek için ilk adımını attı.
OKYANUS KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR
OKYANUS KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR
2019- 2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tam gaz sürdüren Okyanus Koleji, Öğretmen Eğitimleri ile yeni döneme hazır.
OKYANUSLU ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
OKYANUSLU ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
Okyanus Fen ve Anadolu Lisesi 11. Ve 12. Sınıf öğrencileri yeni döneme harika bir seminer ile merhaba dedi.
Sınıflar doldu taştı
Sınıflar doldu taştı
2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte İnegöl´de 60 bin öğrenci ilk ders ziliyle birlikte eğitim dönemine başladılar.
Müdürler toplantısı yapıldı
Müdürler toplantısı yapıldı
2019 - 2020 Eğitim öğretim yılı pazartesi günü başlıyor. Okulların açılmasına bir kaç gün kala İnegöl milli eğitim müdürü Fatih Bilican okul müdürleriyle bir araya geldi.
150 Öğrenci Sertifika Heyecanı Yaşadı
150 Öğrenci Sertifika Heyecanı Yaşadı
Yaz tatilini güzel ve eğlenceli geçirmek isteyen öğrenciler, Olimpik Yüzme Okulu´nda spor yapmanın ve yüzme öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. 2. Grup yüzme kurslarını tamamlayan 150 öğrenci yüzme sertifikalarını ve lisanslarını aldılar.
Beşinci Mevsim´de Sertifika Heyecanı
Beşinci Mevsim´de Sertifika Heyecanı
İnegöl Belediyesi´nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Beşinci Mevsim Kreşinde yaz kursları sona erdi. 25 öğrenci sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.
YEDİHİLAL “SENİN YAZIN” SONA ERDİ
YEDİHİLAL “SENİN YAZIN” SONA ERDİ
Yedi Hilal İnegöl Şubesinin İHMED ile birlikte düzenlediği Senin Yazın Tematik Yaz Etkinlikleri programı geçtiğimiz salı günü yapılan sertifika töreni ile son buldu.
Okyanus Koleji Başarısıyla Gururlandırdı
Okyanus Koleji Başarısıyla Gururlandırdı
YKS İnegöl birincisini çıkaran okyanus Koleji, üniversite yerleştirme sonuçlarında da farkını ortaya koydu. Okyanus mezunları Türkiye´nin önemli üniversitelerine yerleşme başarısı göstererek başarısıyla gururlandırdı.
Kavram´da Eğlenceli Etkinlik
Kavram´da Eğlenceli Etkinlik
İnegöl´de ilk kez İnegöl Kavram Okulları tarafından Alanyurt Kampüsü´nde 04-10 yaş arası çocuklara Müzikal Masal Anlatma Etkinliği gerçekleştirildi.
Üniversite Adaylarının Tercihi Büyükşehir
Üniversite Adaylarının Tercihi Büyükşehir
Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite adaylarının geleceğini doğru tercihlerle şekillendirebilmeleri amacıyla kentin farklı noktalarında uzman rehberlerin nezaretinde Üniversite Tercih Rehberlik Noktaları oluşturdu.
Ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığına Yoğun İlgi
Ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığına Yoğun İlgi
İnegöl Belediyesi´nin Yükseköğretim Kurumları Sınavı´na (YKS) giren öğrenciler için tercih dönemi boyunca sağladığı ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetine öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
Hem Din Hem Hayat Dersi Alıyorlar
Hem Din Hem Hayat Dersi Alıyorlar
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellik boğulma olaylarına dikkat çekmek için İnegöl toplum destekli polisleri Kuran kursuna giden çocukları camilerde ziyaret ederek bilgilendirdiler. Polis ayrıca trafik kuralları hakkında da bilgiler verdi.
Kurban kesim kursu başlıyor
Kurban kesim kursu başlıyor
İnegöl Halk Eğitimi Merkezi tarafından, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ´Kurban Kesimi Elemanı Kursu´ açılıyor. Bu kapsamda İnegöllü vatandaşlar 2 Ağustos tarihine kadar, kursa kaydını yaptırabilecek.
Hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar
Hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar
İnegöl Halk Eğitimi Merkezi Tarafından TOKİ Gençlik Merkezinde Açılan Kurslarda, öğrenciler hem el becerilerini, hem de kabiliyetlerini geliştiriyorlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ