Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
“İNEGÖL´Ü AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
Huzur mahallesinde konuşan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Mevcut yönetim yıllardır, İnegöl´ün mahallelerine eşit hizmetler değil, eşit problemler götürmüş.”dedi.
Tarih: 12.3.2019 11:47:39

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Huzur Mahallesi´ni ziyaret etti.

“Tehditle oyunuza talip değiliz”

Ziyaretleri sırasında vatandaşlara seslenen Eroğlu, “Yıllardır imar ve altyapı konusunda birçok sıkıntılar yaşadınız. Özellikle imar hususunda mevcut ekonomik sıkıntılar sizi buna mecbur kıldı ve maalesef yüklü miktarlarda cezalar yediniz. Yine son imar barışıyla birlikte birçoğunuzun cebinden binlerce lira çıktı. Özellikle şunu vurgulamak istiyorum ki; Bizler basit imar afları gibi vaatlerle sizlerin oyu üzerinden oyun oynamaya gelmedik. Sizi cezalarla yıkımlarla tehdit ederek de oyunuza talip olmadık. Bizlerin sizlere tek taahhüdü, hakkınız olanı teslim etmektir. Huzur Mahallesi´ni kenar mahalle olma statüsünden kurtaracak, cazibe merkezlerini mahalleye ve çevresine getirmektir.”diye konuştu.

-------------------------

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Huzur Mahallesi´ni ziyaret etti. Huzur Mahallesinde ikamet eden aynı zamanda Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Yıldırım Yıldız ile beraber seçim irtibat bürosu açılışı yapan Eroğlu, akabinde esnafı ve kahvehaneleri dolaştı.

“Huzur Mahallesi dışlanmış durumda”

Ziyaretleri sırasında vatandaşlara seslenen Eroğlu, Huzur Mahallesi´nin İnegöl´den dışlanmış durumda olduğunu belirterek Eroğlu, “Yıllardır imar ve altyapı konusunda birçok sıkıntılar yaşadınız. Özellikle imar hususunda mevcut ekonomik sıkıntılar sizi buna mecbur kıldı ve maalesef yüklü miktarlarda cezalar yediniz. Yine son imar barışıyla birlikte birçoğunuzun cebinden binlerce lira çıktı. Özellikle şunu vurgulamak istiyorum ki; Bizler basit imar afları gibi vaatlerle sizlerin oyu üzerinden oyun oynamaya gelmedik. Sizi cezalarla yıkımlarla tehdit ederek de oyunuza talip olmadık. Bizlerin sizlere tek taahhüdü, hakkınız olanı teslim etmektir. Huzur Mahallesi´ni kenar mahalle olma statüsünden kurtaracak, cazibe merkezlerini mahalleye ve çevresine getirmektir. Amacımız herhangi bir vatandaşın, Kemalpaşa Mahallesi ile Huzur Mahallesi arasında oturmasının arasında bir farklılık olmamasıdır. Kıymetli kardeşlerim, değerli büyüklerim. Belki doğduğumuz yerler, kültürlerimiz, renklerimiz, dillerimiz farklı olabilir. Ama emin olun şu İnegöl´de kirli hava çilesini beraber çekiyoruz. İçme suyu problemi hepimizin sorunu. Yama yollar, çukurlar, çamur hepimizin ortak derdi. Yani birçok farklılıklarımız olsa da, hep çile çeken, ezilen bizler olduk, sizler oldunuz.”İfadelerini kullandı.

Siyaseti millete hizmet vesilesi olarak görürüz

Huzur Mahallesi sakinlerinin kendilerini sorun yağmuruna tuttuğunu belirten Eroğlu, “Görünen o ki mevcut yönetim yıllardır, İnegöl´ün mahallelerine eşit hizmetler değil, eşit problemler götürmüş. Mahalleli; yetersiz kalan dolmuş hatları, yeşil alan olmaması, çocuk parkı olmaması, ev yapmak isteyenlerden yüklü miktarda proje parası alınması, çeşme suyunun içilebilir olmaması gibi sorunlardan bahsetti ve seçilen siyasilerin vaatlerini yerine getirmediklerini söyledi. Öncelikle belirtmek isteğim husus, bu bahsettiğiniz problemlerin hemen hemen her mahallede aynı şekilde cereyan etmesidir. Mevcut belediye yönetimi tarafından mahallelere resmen eşit problemler dağıtılmış. Değerli vatandaşlarım, eskiden bir söylem vardı “siyaset üç kâğıtçıların işidir” denilirdi. Ben bu söylemi şu sıralar sıkça duymaya başladım. Emin olabilirsiniz ki, Saadet Partisi kadroları hiçbir zaman bu üç kağıtlara düşmedi. Bizler, her zaman hakkı, hakikati ve adaleti savunduk. Bu savunduğumuz ilkelerden ötürü başımıza olmadık şeyler geldi. Ama biz yine de hak bildiğimiz değerleri savunduk. Biz siyaseti millete hizmet vesilesi olarak görürüz. Buradan sizlere söz veriyorum ki, bizim yerine getirmeyeceğimiz hiçbir vaadimiz olmayacak. Allah´ın izniyle göreve geldiğimiz zaman, Huzur Mahallesi´nin sorunlarını birer birer çözeceğiz” Dedi.

Haber ve Fotoğraf:Osman GÜRBAŞ

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL AYAĞA KALDIRACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
“Sorunları sebebi basiretsiz yönetim”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Eroğlu, “Mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor.”dedi.
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Aktaş´tan birlik ve beraberlik mesajı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Iğdır Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği´nin ‘Nevruz ve Bahar Şenliği´nde, nevruzun kardeşlik, birlik ve beraberliği artırması dileğinde bulundu.
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Yatırımın hem kendi hem anlamı büyük
Makamında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gürsu eski Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız´ın 2014 seçim vaatleri arasında yer alan otopark ve pazar alanı projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
MUSLUKTAN SU İÇİLMİYOR
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “İnsanlar öyle temel ve kronik sorunlardan bahsediyor ki aklımız almıyor. Çöpler toplanmıyor, musluktan su içilmiyor, hava kirliliği gün geçtikçe artıyor, trafik sorunları, toplu taşıma ve ulaşım problemleri vb. saymakla bitmeyen sorunlar zinciri.”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
“Tarihten ders çıkarmak gerekir”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulundu.
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Özdemir: “Çanakkale destandır”
Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, Çanakkale Zaferi´nin yıldönümü nedeni ile açıklamalarda bulundu.
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
Refah Partisi İlk Kongresini Yaptı
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında projelerini açıkladı.
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
ADİL VE İLKELİ OLACAĞIZ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Biz adaleti esas alan kadrolarız. Adil ve ilkeli olacağız. İnegöllü vatandaşlar başını yastığa rahat koymadan biz yöneticiler olarak uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz.”dedi.
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
“Sizlerin kapıcısı olmaya geliyorum”
Millet İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir, " Bizim belediyeciliğimizin temelinde, insana saygı ve sevgi esas olacak, değişmeyen maddemiz olacaktır."dedi.
Aktaş´a Suç Duyurusu
Aktaş´a Suç Duyurusu
İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, hakkında suç duyurusunda bulundu.
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Refah Partisi´nden Öykü´ye Destek
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe yönetimi, Lösemi tedavisi gören 3,5 yaşındaki Öykü Arin´e kök hücre bağışında bulundu.
Temel hedefimiz insana yatırım
Temel hedefimiz insana yatırım
Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi´nin düzenlediği KOSGEB girişimcilik kursunu ziyaret etti.
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
“Gümbür Gümbür Geliyoruz”
31 Mart Seçim ziyaretleri kapsamında İnegöl´e gelen Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti İnegöl Belediye Başkan Adayı Hakan Özdemir ve beraberindeki heyet MERPA Pazar yerini ve esnafları ziyaret etti.
Özdemir´den Şok İddia
Özdemir´den Şok İddia
İYİ Parti İnegöl Belediye başkan adayı Hakan Özdemir geçtiğimiz gün iki yerel basının düzenlemiş olduğu ortak canlı yayınında Belediye Başkanı Alper Taban´ın İnegöl Devlet hastanesinin yanlış yere yapıldı sözlerinden dolayı uyarıldığını iddia etti.
“İttifakımız yalnızca milletledir”
“İttifakımız yalnızca milletledir”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başına giriyoruz. Bizim İttifakımız Milletledir. Tek siyasi ortağımız İnegöl halkıdır.”dedi.
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
ULAŞIMDA İDDİALIYIM
Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yeni metro hattı, mevcut sisteme ilave hatlar, sinyalizasyon optimizasyonu, akıllı kavşak uygulamalarıyla inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerçekten iddialıyım”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
“Halkımız AK Parti´ye ruhsat vermeyecektir”
İYİ Parti adayı Hakan Özdemir, “İnegöl halkı karnesi zayıfla dolu olan bir belediye yönetimine yeni ruhsat ve yetki vermeyecektir. Şimdiden tüm İnegöl için yerel seçimlerin büsbütün yeni ve müreffeh bir geleceğin ilk adımı olacağını halkımıza müjdelemek isterim.”
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Refah Partisi´nde Kongre Heyecanı
Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresini 7 Mart Pazar günü Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.
“Gönüllere talibiz”
“Gönüllere talibiz”
Yenice Mahallesi Muhtar Adayı Tufan Yüzer, geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek azalarını tanıttı. Yüzer, programda açıklamalarda bulunarak, "Biz gönüllere talibiz" dedi.
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
“Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, iş başına geldiklerinde ötekileştirme ve ayrımcılık yapmayacaklarını söyledi.